X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 18 maja 2023, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po porodzie musiałam 4 dni jechać na czopkach, żeby się wypróżnić. Myślę, że te problemy z moczem to mogą być chwilowe. Ja przez pierwsze doby po porodzie miałam problem, żeby kaszlnąć swobodnie, bo miałam wrażenie, że mi dupa odpadnie 😂 Teraz jest już spoko. Tak naprawdę ciało ma te 6 tygodni, żeby wrócić do stanu sprzed ciąży.

    NataliaK, anekar92 lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 548 699

    Wysłany: 18 maja 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj pierwszy raz od porodu kichnelam i nawet bylo okej 😆moje dziecko przybiera średnio po 44g na dzień 😆😆😆 dzisiaj byliśmy na pierwszej wizycie u lekarza😅

    Crochet, anekar92 lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2023, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko chciałam powiedzieć ze ten kto wymyślił kolektor powinien dostać Nobla, przyszedł mi wczoraj, zakładam mleczarnie 😂

    Mvada, anekar92, Crochet lubią tę wiadomość

  • Mvada Autorytet
    Postów: 548 699

    Wysłany: 19 maja 2023, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem co mówisz i kolektorze, ja już z dwa litry dzięki niemu mam zamrożone 😅

    anekar92, Crochet lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2023, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Ja tylko chciałam powiedzieć ze ten kto wymyślił kolektor powinien dostać Nobla, przyszedł mi wczoraj, zakładam mleczarnie 😂
    Ja właśnie dzisiaj zamówiłam też 😂 jutro już będzie 🫠
    Dziewczyny jak podajecie witaminę D? Bo na ulotce jest napisane ze na łyżeczkę mleka, no ale to mam na sutka tą kropelkę polać przy karmieniu?

    Crochet lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2023, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki temu kolektorowi mogłam dziś zostawić Felę z tatą i pojechałam ściągnąć szwy. Bez podawania mm. Nie to żebym miała coś przeciwko mm ale to samo leci do tego kolektora, co za cudowny wynalazek, z laktatora nie muszę korzystać 🥰🥰 krocze zagojone, równo tydzień po porodzie 🥰 szwy ściągnięte i można działać teraz z ćwiczeniami kegla bo czuje ze będzie ciut gorzej z trzymaniem moczu. Cieszę się ze pojechałam ściągnąć te szwy bo co prawda mnie nic nie bolało ale uwierało jak nic, a tak bym jeszcze męczyła się ze 2tyg pewnie zanim by się rozpuściły 😏

    anekar92, Mvada, Crochet lubią tę wiadomość

  • Mvada Autorytet
    Postów: 548 699

    Wysłany: 19 maja 2023, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam witaminę D w pipetce i Peję po prostu do buzi 😅😀
    Dałabym wiele za wygojone już krocze🙈
    Moje dziecko robi że mnie krowę dojną, tak kręci sobie laktację więc ten kolektor to zbawienie, też mam już lekki zapas i mogę wyjść na spokojnie , załatwiać sprawy czy też pojechać sama na zakupy, odebrałam też wczoraj wypis po 3 tygodniach 😆, na którym mam napisane że zostałam wypisana w 5tej dobie😆😆 chyba ciut im uciekłam 😆

    Crochet, anekar92 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 19 maja 2023, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się ciągle zbieram, żeby skorzystać z kolektora. Przy karmieniu nie "leci" nic z drugiej piersi więc ciekawe czy to zadziała u mnie 🤔
    anekar92 my podajemy bezpośrednio z opakowania (buteleczki) dwie kropelki prosto do buzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2023, 13:03

    anekar92 lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 548 699

    Wysłany: 20 maja 2023, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sukces, szwy zaczęły się rozpuszczać 🙈
    My walczymy z kolkami więc jemy od 3 dni co 1-1.5h, zastanawiam się czy to też nie wina żelaza, które biorę, no ale mam dość niska tą hemoglobine😅

    Crochet, anekar92 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 20 maja 2023, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam strasznego doła, akurat w tydzień po porodzie mnie dopadło. Płakałam z każdego powodu. Jeszcze się po patronażu okazało, że córcia dalej spada na wadze 😢 ściągam mleko, żeby widzieć ile zjadła. Dzisiaj dałam też porcję mm, bo już nic w cyckach nie miałam, a widać było, że jest niedojedzona, bo bardzo niespokojnie spała. Pilnuję w nocy, żeby na pewno nakarmić, szczególnie, że potrafi przespać nawet 5 godzin bez wybudzania się na jedzenie.
    Mam nadzieję, że zacznie przybierać, bardzo mnie to stresuje. 😭

    Witaminę D mam w kapsułkach wyciskam prosto do buzi, probiotyk w kropelkach też . chyba podoba jej się coś innego w ustach 🙂

    anekar92 lubi tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 20 maja 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agunieszka Niestety, ta burza hormonów po porodzie bywa straszna 😔Na szczęście to mija.
    Malutka na pewno zacznie przybierać na wadze. Wszystko się musi rozkręcić🤗

    Agunieszka lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Nadulka Autorytet
    Postów: 1022 972

    Wysłany: 21 maja 2023, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)) jestem z czerwcowek ale coś mnie dzisiaj zaczynaja bolesne skurcze łapać i może zahacze o maj 😄 dlatego pozwoliłam sobie zajrzeć do Was i przypomnieć na „świeżo” jak to było
    Mam już córeczkę 8 lat i czekam na synka :))

    Widzę, ze piszecie o kolektorze czy możecie polecić jakiś konkretnie ?:)
    Nie kupowałam póki co żadnego laktatora bo z córka nic nie pomogło na rozkręcenie laktacji ale może zamówię jeszcze na szybko kolektor który polecicie ☺️ i z góry bardzo Dziekuje za podpowiedzi

    Gratuluje wszystkim już wypakowanym i życzę powodzenia wszystkim, które są przed albo w trakcie porodu

    Ściskam buziaki ❤️

    Crochet, Mvada, Agnieszka1987, anekar92, Foreveryoung lubią tę wiadomość

    01.12.2015👸
    02.06.2023 🤴
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 21 maja 2023, 04:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kolektor BabyOno. Kosztuje ok 20 zł.
    Trzymam kciuki za szczęśliwe i szybkie rozwiązanie 🤗

    Nadulka lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 548 699

    Wysłany: 21 maja 2023, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również mam kolektor z Babyono 😀

    Nadulka, Crochet lubią tę wiadomość

    age.png
  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 21 maja 2023, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agunieszka zrozumiałe jest ze sie martwisz i stresujesz, taka juz rola mamy. Na wszystko potrzeba czasu, musimy sie dobrze poznać z naszymi Bobo 😊 na pewno wszystko robisz dobrze. Ja z doświadczenia mogę powiedzieć ze emocje mamy udzielają sie dziecku. Pierwszy syn - byłam zestresowana, wręcz roztrzęsiona ciagle sprawdzałam na Google czy to normalne, ze nie spi, wisi na cycku itd sama sie nakręcałam tym sposobem miałam klasyczne high need baby. Teraz sobie obiecałam być spokojna i cierpliwa i mały jest mistrzem zen 🙂 spi po 4h w nocy, płacze tylko jak mu cos nie gra, jak sie naprawi błąd od razu spokój. Jestem bardzo zaskoczona totalnym przeciwieństwem. Dlatego na prawdę myśle, ze tylko spokój nas uratuje :) l

    Crochet, Agunieszka lubią tę wiadomość

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2023, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam neno. Myśle ze wszystkie firmy sa ok bo działanie maja takie ze się je tylko przysysa i tam już się dzieje mleczarnia 🤣
    Powodzenia!

    Dracaena coś czuje zes rozpakowana 😎😁

    Aguniezzka ale jakim cudem nie przybiera? Jak je? Kurde ja myślałam ze jak je to przybiera mniej lub więcej ale przybiera.
    Daj sobie taryfy ulgowej, zastanów się czy zamiast tego siedzenia na laktatorze nie lepiej jest,żeby po karmieniu piersią dać butelkę z mm żeby zobaczyć czy w ogóle jest zainteresowany dalszym jedzeniem a jeśli tak to ile. Żebyś się nie zajechała psychicznie ani fizycznie.

    Agnieszka1987 potwierdzam, miałam to samo przy synku. Ja nerwowa to i on nerwowy. Teraz ja mam na wszystko totalnie chill i Fela podobnie. Tylko te bąki ją tak męczą 🥹

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2023, 07:58

    Mvada, Crochet, Agunieszka, anekar92 lubią tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 21 maja 2023, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w sumie z tymi kolektorami, to masz rację NataliaK. Bardziej kwestia ceny, żeby nie przepłacać.
    Mojego malucha też męczą bączki 😔 Staramy się kłaść go na brzuszku tyle ile możemy. Dodatkowo w nocy strasznie stęka i charczy. Na najbliższej wizycie lekarskiej wspomnę o tym,bo nie wiem czy to normalne czy jednak wymaga głębszej diagnostyki 🤷‍♀️

    Mvada lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 21 maja 2023, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, ja niestety, ale nadal w dwupaku.
    We wtorek szpital jeśli nic się nie zadzieje, a czasu na samoistne zadzianie już coraz mniej. 😬

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 548 699

    Wysłany: 21 maja 2023, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj podałam małej czopek glicerynowy, biedna była tak zapchana że aż byłam w szoku.
    Mówiłam już lekarce ostatnio i mamy zrobić badanie moczu, crp jej robili i było w porządku, no ale to jak każdy noworodek niedojrzały układ pokarmowy 🥺 Biedactwa

    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 21 maja 2023, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj po kąpieli miałam sesję kp. Jadła z obu piersi po 30-40 minut, nawet przez sen i bardzo ładnie ciągnęła. Jak już chciałam odłożyć do łóżeczka to zaczęła się wiercić i szukać jedzenia. Daliśmy jej mm i zjadła jeszcze 50 ml. Wynika mi, że z piersi zjadła ok 30ml.
    Z butli potrafi wyciągnąć już 80-90 ml i widać, że jest wtedy najedzona.
    Nie wiem z czego ten ubytek wagi wynika. Położna powiedziała, żeby kontrolować ile zjada i pod żadnym pozorem nie kupować wagi i nie ważyć bo się tylko będziemy bardziej nakręcać. Czekamy więc do następnej wizyty, żeby zobaczyć jak rośnie
    Wieczorem znowu dostałam doła. Przez godzinę płakałam i nie mogłam się uspokoić. Na pewno macie rację z tym spokojem i przenoszeniem emocji na dzidziusia. Będę nad tym pracować.

‹‹ 91 92 93 94 95 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ