X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zmowa bobasow, od 2 w nocy co dzidzion próbuje zasnąć to gazy ją meczą. Ona się męczy, ja się mecze, wszyscy się męczymy, a już nie wiem co jej dać na te gazy. Musimy klimę założyć bo w domu 25 stopni😅 wiec to dodatkowo nie pomaga nikomu 😂

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to mam taki kryzys ostatnie dwa dni ze masakra 😏 dodatkowo z mlekiem coś kiepsko, mała kręci się straszliwie przy cycku i płacze, pomyślałam ze nie dojada bo wagowo przez tydzień szału nie było w dolnej granicy normy podczas gdy wcześniej przybierała bardzo ładnie.
    Dałam butelkę i zjadła, dosłownie padła jakbym ja głodziła. I zwątpiłam… 😏
    Do tego ten trądzik który jest naprawdę bardzo duży i stan zapalny, jutro 3 dzień żelującego antybiotykiem i marnie to widzę.
    Jutro idę do alergologa który leczył mojego syna. Podejrzewam ze to może nie być trądzik jak zdiagnozował pediatra tylko skaza.

  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie wiem o co chodzi z mlekiem, do tej pory jadł po 15-20 minut, słychać bylo jak przełyka, od wczoraj mam wrażenie ze mleko w ogóle nie leci, po niecałych 5 minutach słabego jedzenia przysypia, ale jak go odłożę budzi sie po chwili 🤷‍♀️ noc tez pierwszy raz taka słaba spał po 50 minut 🤦🏼‍♀️

    NataliaK znam temat bardzo dobrze z pierwszym synem. Od początku jak sie urodził, chodziłam z nim do lekarzy i za każdym razem slyszalam ze to normalne ze wyrośnie z tego. Tak sie nie stało 🤷‍♀️ jak skończył 10 miesięcy stan sie bardzo zaostrzył i dopiero wtedy stwierdzili u niego AZS i przeróżne alergie i tak to sie ciągnie do dzisiaj 🤷‍♀️

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka1987 wrote:
    Ja tez nie wiem o co chodzi z mlekiem, do tej pory jadł po 15-20 minut, słychać bylo jak przełyka, od wczoraj mam wrażenie ze mleko w ogóle nie leci, po niecałych 5 minutach słabego jedzenia przysypia, ale jak go odłożę budzi sie po chwili 🤷‍♀️ noc tez pierwszy raz taka słaba spał po 50 minut 🤦🏼‍♀️

    NataliaK znam temat bardzo dobrze z pierwszym synem. Od początku jak sie urodził, chodziłam z nim do lekarzy i za każdym razem slyszalam ze to normalne ze wyrośnie z tego. Tak sie nie stało 🤷‍♀️ jak skończył 10 miesięcy stan sie bardzo zaostrzył i dopiero wtedy stwierdzili u niego AZS i przeróżne alergie i tak to sie ciągnie do dzisiaj 🤷‍♀️
    Okazało się ze trądzik pozostał trądzikiem, ale niepotrzebny był antybiotyk w żelu tylko co innego zdaniem alergologa 🤯
    Ale gorszy problem, ze mała prawdopodobnie ma alergie a ja muszę przejść na dietę, dodatkowo dostalam bebilon pepti do dokarmiania. W ten sposób jak się dowiedziałam co można czego nie można a nie można prawie nic 🤯 to mam ochotę przejść po prostu na butle. Nie mam problemów z ograniczeniami natomiast laktoza jest teraz wszędzie, dostałam tabletki z wapnem to mam jeść środek a otoczkę wywalać bo laktoza 🤯lekka załamka ogolnie, szkoda mi na maksa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja w nocy to śpi tak od po 22 do maks 1 a pozniej meksyk 🤡 kreci się, stęka, kupy normalnie robi, troche cyca chce, przysnie na pół godziny i na nowo i tak do 7 pozniej spi jak zabita do 10. Chwile aktywnosci i z owu soacer i spi ze 3h na wieczór ja zmuli i znowu noc taka sama xD także moja to jets jakas sowa. Na szczescie nie płacze ale po prostu nie lubi spać w nocy 😂 a ja zamiast spac w dzien z nia to raz mi sie zdarzyło a tak to pranie, sprzatanie, kawka, robie paznokcie a o 21 ledwo na oczy widze i mam nerwa 😂😂

    Dracaena - Gratulacje ❤️❤️❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2023, 16:48

    dracaena lubi tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś zaliczyliśmy koncert życzeń małego... Licząc od dnia urodzin, kończy właśnie 5 tydzień, ale podobno skoki rozwojowe liczy się od planowanego terminu porodu.

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj pierwszy dzień kiedy nie boli mnie krocze 🥳
    Także lecimy na grilla z mała, ogarnęłam w chatce, zdążyłam umyć nawet dwa okna 😂
    Mała dalej męczy się z gazami, ale już przestala na nie aż tak płakać😅

    Crochet, anekar92 lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a polecicie jakiś SPF 50 na lato? Na razie ją smaruje takim na każdą porę, wiatr, słońce itp leciutko bo i tak w wózku ale tak za miesiąc niecały już bym chciała coś na większe słońce i gołe syrki itp 🙈 a czytam różne opinie, recenzje i tego tyle jest że nie wiem 😭

    Crochet lubi tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam fajny filtr firmy DERMA (dostępny w Hebe), który jest w sztyfcie więc dodatkowo ma dobrą aplikacje. Ja chce go kupić. Teraz mam zwykły filtr 50 dla dzieci firmy Linomag.

    anekar92 lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planowałam zakupić Alphanova bebe lub MomeMe, ale zastanawiam się czy w ogóle będzie zastosowany. Nie wystawiam ją na bezpośrednie słońce, na spacery wychodzimy w godzinach gdy już tak mocno nie świeci, ewentualnie zostajemy w cieniu. Wolałabym nie stosować niepotrzebnie kosmetyków, jeszcze się zastanawiam.

    Wczoraj po raz pierwszy miałam wyjście z mężem między ludzi. Córcia została z najbardziej zaufaną osobą- moją mamą. Ogólnie dziecko przespało naszą nieobecność, mleko wciągnęła z butelki moje i spała dalej. Babcia zachwycona wnusią 😊 A ja przez 2.5 godziny myślałam o tym, że ją zostawiłam 😢

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2023, 16:14

    anekar92, Crochet lubią tę wiadomość

  • Basniowa Ekspertka
    Postów: 151 93

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z spfow polecam wejsc na srokao :) mq super porownanie spf 50 dla brzdacow i jak wszne jest zeby zaczynac od tych mineralnych a nie chemicznych:)

    anekar92, Crochet lubią tę wiadomość

    Stwierdzone pcos.
    💔 czerwiec 2021, ciaza naturalna

    Starania na powaznie od maja 2022
    Termin: 21.06 chlopak 🥰
    Polowkowe: 01.02 (pepowina dwunaczyniowa)
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy Momme Parasol od słonka, ale jeszcze nie używamy, bo osłaniamy od słońca raczej. Tak po pierwszym miesiącu pewnie będę chciała zacząć, zwłaszcza, że o swoje filtry też dbam.

    Ale produkujecie dziewczyny. 😅

    Pytanie, kiedy macie usg bioderek? W którym tygodniu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2023, 09:09

    anekar92, Crochet lubią tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dracaena wrote:
    My mamy Momme Parasol od słonka, ale jeszcze nie używamy, bo osłaniamy od słońca raczej. Tak po pierwszym miesiącu pewnie będę chciała zacząć, zwłaszcza, że o swoje filtry też dbam.

    Ale produkujecie dziewczyny. 😅

    Pytanie, kiedy macie usg bioderek? W którym tygodniu?
    Ja środę mam wizytę patronażową i tam mi lekarka ma powiedzieć na kiedy najlepiej się umówić na bioderka. Ale z tego co słyszałam to lepiej pozniej tak 6-8tyg.

    dracaena, Crochet lubią tę wiadomość

  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam w 5tym, jakby było coś nie tak to już by na USG wyszło, później i tak należy dziecku powtórzyć czy się wszystko wykształciło tak jak trzeba 😄

    dracaena, Crochet lubią tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy usg po skończonym 6 tygodniu (czyli w 7 🤗)

    dracaena lubi tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to kremu, to kupiłam parasolkę do wózka i się zasłaniamy, ale mam też zakupiony z linomag

    dracaena, Crochet, anekar92 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja umówiłam na 5+3. Takmi doradzili na rejestracji i pediatra też powiedziała, żeby w miarę szybko, bo jest z ułożenia miednicowego.

    dracaena, Crochet lubią tę wiadomość

  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie 4 skończony, ale młoda dość przenoszona (41+3 poród). Położna orzekła, że ok (idziemy prywatnie i mamy wybranego lekarza, akurat ma termin, nie chcemy innego lekarza też) i że najwyżej nam szybciej ustali drugą wizytę. Pytałam bo szpital zalecił po 4. tygodniu właśnie i takie skierowanie wystawił. Przy czym u młodej wygląda na to, że jest ok.

    Mvada, Crochet lubią tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tak samo szpital na karcie wypisu dał zalecenie, że po 4 tygodniu zrobić usg bioderek, ale na wizycie patronażowej dostałam inf, że standardowo to się robi między 6 a 8 tygodniem.

    Pytanie z innej beczki. Kompletnie nie mam pojęcia jak zrobić jednorazowo zapas pokarmu na dłuższe wyjście z domu bez dziecka (ok 3 h mnie nie będzie, ale w tym czasie różne rzeczy mogą się wydarzyć) . W dzień małego przystawiam na żądanie czyli co ok. 2 - 2, 5 h. I teraz nie wiem czy po nakarmieniu od razu zrobić sesje laktatorem. Miałyście taką sytuację?
    Kolektorem się nie bawię, bo udało mi się zebrać raz ok 10 ml 🤷‍♀️
    To pytanie wynika z tego, że nie wiem np czy taka jednorazową sesja mogę podbić niepotrzebnie laktacje, zaszkodzić etc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2023, 22:58

    Mvada, dracaena lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to teraz rozkminiam, które szczepionki wybrać 🙈
    Ale chyba zdecyduje się na NFZ plus te dodatkowe. Zobaczę jak mała je przejdzie, bo zawsze można przejść na 6w1, ale na odwrót już nie bardzo 😅
    Próbuje dziecku wypracować jakaś nocną rutynę, może za kilka miesięcy się uda😆 cały dzień karmie ją jak ona chce, ale 22 karmie ją na swoje zadanie, 24 znowu i potem chciałabym 2 przerwy po 4 h czyli 4 i 8 rano. Narazie udało nam się tak tylko raz😆

    Crochet lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ