X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ramach black week na allegro ta chmurka do nauki raczkowania jest po 99,00. Gdyby ktoś był zainteresowany ;-)

    Sela lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    BIDON CANPOL BABY
    Piotrek późno załapał, ale załapał
    plusy:
    tani (mam 5 szt)
    łatwo dpstepny
    długa zewnetrzna slomka
    dwa rozmiary
    tanie wymienne słomki (a to u nas mus-czesto Piter odgryza a nowa kosztuje około 3zł)
    patryk jeszcze nie załapał


    Jeśli mowa o tym:
    Canpol%20Bidon%20sportowy%20ze%20skladan%20rurka%2056_109%20%20niebieski.jpg

    to kupowałam dla starszej i też polecam. Nie ma dużo zakamarków, łatwo utrzymać w czystości, można porozbierać do mycia.

    Dla Matyldy jednak na początek kupiłam taki sam, jaki Anastazja miała jako pierwszy, bo ma wygodne uchwyty dla dziecka.
    kubek_k15r.jpg

    Potem przejdziemy też na Canpola :)




    Sela wrote:
    Patk i dobrze mąż zrobił!

    Feeva powiem Ci szczerze, że aż się boje teraz jakąkolwiek podać kaszke. Te wymioty mnie przerażają. Jeszcze jak nosem poszło i nie mógł złapać powietrza, to ja aż mokra z nerwów byłam. Jestem straszną panikarą.

    Nie wiem jaka u was przyczyna, ale może na jakiś trop cię naprowadzę - moja starsza wymiotowała kaszką jak była za gęsta. Jakby puchło jej to w buzi, dźwigało ją i rzyg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 22:06

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:

    Tanda, wczoraj zastanawiałam się czy już Cię wywoływać czy jeszcze nadrabiasz :-D

    Jestem, jestem. Postanowiłam sobie, że nadrobię wszystko i poczytuję od wczoraj po trochu zaległości. Już dobijam do końca :)
    Tak jak pisałam - raczkujące dziecko to jeszcze mniej czasu a raczej raczkujące + 3-latka do kompletu.
    Bo jak starsza raczkowała to sobie zabezpieczyłam pokój, pochowałam niebezpieczne rzeczy, pousuwałam potencjalne zagrożenia i jakoś to było. A teraz muszę ciągle pilnować czy starsza nie zostawi czegoś nieodpowiedniego w zasięgu. Jak ostatnio lepiła z ciastoliny i jej kawałek spadł to ułamki sekund i już była w małych rączkach, w drodze do jamy ustnej. Zadziałał mój refleks, przechwyciłam przez zjedzeniem ale to był moment. Ciągle przechwytuję i chowam a to jakieś pomniejsze zabawki, koraliki, mniejsze klocki itp.



    kattalinna wrote:
    Majowa, dla mnie te herbatniki, biszkopty,jogurty,woda i co jeszcze "dla dzieci" to po prostu ściema i źródełko dla producentów. Jakbym miała dawać dziecku to te "dorosłe" bo to jeden czort w składzie.

    Czasem nawet można znaleźć "zwykłe" jedzenie, które ma lepszy skład niż to dedykowane dzieciom.

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O mateńko. Skrzat dopiero usnął. Najpierw przymykał oczy, później marudził, przytulał i darł się. Przed 22 walnął kupę, że aż pielucha nie dała rady i trzeba było plukac dziecko pod kranem i łaskawie dał się ululać do snu. Padam na dziób.

    Patk, co za dzień... I co za baba. Przynajmniej masz z głowy, i ją, i "prezenty".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 22:46

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna serio siuśki zębowe śmierdzą? Nie wiedziałam. Zobaczę jak będzie rano, sama nie wiem co robić.
    U nas zębów brak, a gryzie wszystko i wszystkich już jakiś czas. To może coś jest na rzeczy.

    Tanda właśnie zrobiłam na początku gęstą i po łyżeczce dolałam wody. Niby zjadł pare łyżeczek, popił cycem i chlusnęło po 1min. I to 3 razy.

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • Hoope Autorytet
    Postów: 2564 3299

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wasze dzieci chodzą do pediatry czy do lekarza rodzinnego?

    ❤ Bartuś już z nami :D 15.04.18 ❤
    Wrzaskun I Wielki Książę Moczu i Mleka

    dqpr9vvjvyn8nf6w.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Tanda dziękuję za odpowiedź w sprawie krzesełka. Czy ono jest stabilne? Czy te kółka mają hamulce? Zastanawiam się między tym krzeselkiem a Kindrkraftem yummy i nie wiem, które wybrać. Żadnego nie widziałam jeszcze na żywo i raczej nie zobaczę przed zakupem... ehhhh


    Jest bardzo stabilne, kółka mają blokadę. Ja kupowałam w ciemno, kinderkrafta niestety na żywo nie widziałam, nie potrafię porównać.


    Sela wrote:

    Tanda mój jakoś średnio pije ze słomki :-(

    Daj mu jeszcze czas, jak pije to się już nie oduczy a z czasem dojdzie do wprawy :)
    Matylda jednak starsza o miesiąc.


    Hoope wrote:
    Dziewczyny, czy Wasze dzieci chodzą do pediatry czy do lekarza rodzinnego?

    Pediatra.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 23:24

    Sela lubi tę wiadomość

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ratunku cierpie na bezsenność...Już drugą noc, wczoraj się zmuszalam to tylko glowa mnie rozbolala, dzisiaj czekam na sen.
    Dzieć właśnie zjadl kolejną kolacje i śpi...

    Sela u nas pediatra mówi, zęby nie idą...dwa dni później pierwszy, trzy dni później drugi ;)

    Tanda niebstrasz bo ja planuje drugie niebawem, a i tak sie boję czy ogarne ten mój mały świat z dwójką krzykaczy...

    Ja postankwilam nie zmuszać młodego do spania o tej i o tej godzinie bo tobstrata czasu, nerwów i sił w kregoslupie...dzisiaj padl 21:40, ale zasypiabie wtedy błyskawiczne.

    Rany Patk jakbw teleboweli jakieś, tego szwagra jakbym kopnela w odwłok...co za ludzie, współczuję Ci.

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 22 listopada 2018, 05:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ;-) u nas impreza od godziny a Wy śpicie? Wbijajcie, niemowlę twierdzi, że jest super.

    Sela, serio. Nie wiem czy zawsze u wszystkich dzieci. U nas była różnica.

    Pediatra.

    zem3qps6in5tddof.png
  • Mama32 Autorytet
    Postów: 480 799

    Wysłany: 22 listopada 2018, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już też pobudka 5:50.
    I też jest super,bo chyba wyspana, piszczy tak że zaraz sąsiedzi będę w ściany albo drzwi walić. Mąż ma dziś wolne, zabiera ja do drugiego pokoju, Ja idę spac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 08:41

    kattalinna lubi tę wiadomość

    ex2bio4pttsuyqga.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry. My zaspaliśmy do szkoły więc szalony poranek jak to w takiej sytuacji, ojciec pojechał odwiedź dzieci a my sobie polegujemy w ciepłym łóżeczku bo zimno że nie wiem co, ja ciepłolubna jestem więc narazie to jeszcze toleruje ta pogodę bo śnieg i ładnie ale niedługo będę psioczyc że kto wogole wymyślił tą porę roku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 08:09

    cf409fc7e7.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoope u nas to lekarz rodzinny ale on jest lekarzem dziecięcym i neonatologiem poza przychodnia ma oddział dziecięcy i bada noworodki na polozniczym

    cf409fc7e7.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry.

    Pediatra, który został rodzinnym, bo ja też do niego należę, od urodzenia :D przychodnia typowo dla dzieci, żadnych emerytów.

    A w ogóle to właśnie wstajemy. No ale Skrzat usnął po 22, więc na to liczyłam.

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Hoope Autorytet
    Postów: 2564 3299

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę zmienić dzieciom lekarza. Poczytałam, nie chcę rodzinnego. Przy okazji dobrej zmiany okazało się, że u nas w mieście nie ma pediatry godnego polecenia. Albo lekarze rodzinni albo pediatrzy do których nie poszłabym z psem. Co robić, co robić.

    Noc z głowy. Wczoraj dowiedziałam się rzeczy tragicznej. Nawet nie wiem czy Wam pisać. Nie dotyczy mnie ale nie zmienia to tragizmu całej sytuacji.

    ❤ Bartuś już z nami :D 15.04.18 ❤
    Wrzaskun I Wielki Książę Moczu i Mleka

    dqpr9vvjvyn8nf6w.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja rodzinna to pediatra
    wczesniej przyjmowali tylko dzieci, potem dorosłych jako rodzinni

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry..

    My tez do pediatry chodzimy :p

    A wlasnie ja Wam zapomnialam wczoraj napisać, ze moja szwagierka sie dowiedziala po 2 miesiacach meczenia sie przy kp, ze jej coreczka ma za krotkie wedzidelko...W szpitalu nie zauwazyli, polozna nie zauwazyla, pediatra tez nie..Dopiero doradczyni laktacyjna ja uswiadomila xx No masakra :/ Biedne dziecko...

    U nas noc masakra...pobudka o 6, ledwo sie go udalo jeszcze uspac do prawie 8 xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc i czolem.

    Hoope, az sie boje...
    My tez do pediatry.!

    Patk, dobrze tak tesciowej. Co to za prezent i co to w ogole za kobieta, dramat.

    I znowu zapomnialam co mialam napisac -.-

    Zgnilizna u nas, nici ze spaceru, matka nie ma ochoty.

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Dzień dobry ;-) u nas impreza od godziny a Wy śpicie? Wbijajcie, niemowlę twierdzi, że jest super.

    Sela, serio. Nie wiem czy zawsze u wszystkich dzieci. U nas była różnica.

    Pediatra.

    Patryk imprezowal z Bozenka od 5 20 do 6 40.


    Gadacie o smierdzacych siuskach, a co ze smierdzacymi bakami, ale takimi innymi. Nie wiem jak je opisac nie smierdza jak baki tylko tak inaczej

    kattalinna lubi tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatkowa, Bożenka strzelała do tej pory bąki w jednej linii aromatycznej z kupą - prażonego słonecznika ;-) pewnie teraz będzie inaczej im bardziej zmieniamy dietę - wszak to zależy od tego co jemy.

    Przy okazji tematu rozszerzania:
    1. Burak przetarty zostaje lekko grudkowaty?
    2. Dawała któraś jarmuż? Mam własny z dobrego źródła i korci. Tylko to kapustne więc nie wiem czy nie lepiej odczekać. Chociaż kalafior i brokuł też wzdymające a się daje szybko.

    Edit: Patk, jak Wasza hula kula? Nasza od wczoraj dostała głos... Jeszcze nie nie irytuje AŻ tak bardzo, pewnie przez to że jest po angielsku ;-)
    A w temacie rodziny Twojego męża to zastanawiam się jak on się uchował tam normalny taki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 09:33

    zem3qps6in5tddof.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Tak, ale delikatnie,
    2. Nie, bo sama nie lubię, nie mam i nie kupuję.

    Ten gołąbek i rosół z niego to jedna wielka porażka. Nie polecam. A mam jeszcze 7 połówek :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 09:40

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
‹‹ 1817 1818 1819 1820 1821 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ