X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak cos sie wytwarza juz od ciepłego
    jak wprowadzam w bład to daj znac ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez paniki :-)
    http://blog.liliko.pl/naczynia-melaminy-pewno-szkodliwe/

    A, melamina jest zawarta w wielu akcesoriach kuchennych czy jednorazowych naczyniach. Pewnie w bidonach czy niekapkach też ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 12:53

    preg.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna
    ja nie panikuje ;) wole te naczynia-nasze-które po prostu wrzucam do zmywarki
    a co roku wychodza jakies afery-np robaki w materacu, melamina, a nawet teraz robaki w pampersach...zwróciłam uwage na cos z czego ktos robił afere

    ale do bidonu nigdy ciepłego nie dawałam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 12:56

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, sam :p wyjatkowo pierwszy raz od dawna, kolejna drzemka juz oczywiscie poprzedzona placzem i noszeniem...

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, robaki w pampersach? Bardzo interesujące :-D

    preg.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    O, robaki w pampersach? Bardzo interesujące :-D


    w dada były :D
    okazało sie ze mol spozywczy

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczytałam i jestem rozczarowana :-P

    preg.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanda - u mnie też 2,5 roku różnicy. I czasami jest ciężko, ale cieszę się, że tak mała różnica. Tak chciałam i mam :) .

    Tanda, Nynka lubią tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, Jangwa :-D

    preg.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2758

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    U nas dzisiaj 3 pobudki – dwie na mini cycanie i jedna na smoczek ;)

    Wczoraj wieczorem zaczął mi się pierwszy okres po porodzie, wiedziałam że nadchodzi, bo jakiś czas temu czułam owulację. Bez było wygodnie, ale widzę plusy – normalny cykl będzie mi dawał poczucie pewnej przewidywalności i kontroli.

    Tanda, ucieszyło mnie to co napisałaś o różnicy wieku między Twoimi córkami. My będziemy celować właśnie w dwa lata i kilka miesięcy, a zobaczymy jak wyjdzie.

    Kwiatkowa, śliczni jesteście oboje :)

    Kamilek uroczy gaduła :D

    Kattalinna, gratuluję drzemek Bożenki. Masz rację, nie warto dociekać jak i dlaczego, lepiej rozkoszować się chwilą :)

    Katy lubi tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem, podczytuje tylko się nie udzielam ...

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dopiero druga drzemka trwa, dobrze ze dluzsza niz pierwsza, bo 10 min mi sie nie podoba :D

    Mala Matylda, witam w grupie okresowych :D Ja juz zapomnialam jak to jest bez.

    U nas jedna pobudka o 22 i spi do 7, zasypia o 19, ale wiem ze to nie bedzie trwalo wiecznie XD

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nie było Bożenki ;-) gdyby ktoś chciał zobaczyć doidy cup w akcji to Bożenka prezentuje https://youtu.be/knw8EnHYrdg

    Uwaga! Wrażliwe osoby oglądają na własną odpowiedzialność. Film przedstawia dziecko w pozycji siedzącej!

    Buraczki były smaczne, całą porcję zjadła, połowę z musem jabłkowym.

    pawojoszka, Wowka, Sela, Hoope, Mała Matylda, Patk, Fatalita lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna, nie boję się ryzyka, obejrzałam :D

    Jakie piękne rzęsy już ma Bożenka :)

    Edit. Mam nadzieję na sen mojego dziecka. Od rana spał 10 minut, umówili się z Igorem, jak nic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 15:12

    kattalinna, J.S lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilkowi bardzo sie podobalo picie Bozenki, jak sie skonczylo to zaczal plakac :p

    My bylismy na 30min spacerze, ale wracalismy z glosna syrena:/

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f8c0c67bb6fd.jpg

    Wowka, kattalinna, Tanda, kamciaelcia, Sela, pawojoszka, Hoope, Mała Matylda, Fatalita, Cola87 lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda zjadła obiadek i poszła spać. Przy karmieniu przypomniało mi się, że jak nadrabiałam to ktoś pytał o ilości jakie jedzą dzieci. Niestety nie pamiętam kto i jak dawno to było.

    Matylda zjada ok. 120-150g, to jest objętość mniej - więcej filiżanki. Te małe słoiczki mają chyba 125g.
    Ważę obiadki, bo gotuję więcej i dzielę zupkę na dwa dni, a chcę żeby były równe porcje. Podaję z kubeczka małego ceramicznego (mam kilka takich małych z Pepco, pije z nich starsza) lub filiżanki, resztę przechowuję w kubeczkach na pokarm, które kupiłam z myślą o odciąganym mleku.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki cudny kombinezon :-D

    Katy lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanda ja też przeszłam z majówek ovu ;-)
    U nas kupa tak co 4-5 dni ale z ogromnym trudem, czasem muszę zrobić mikrowlewke żeby poszło.

    Nynka też planuje niebawem drugie ;-) nie wiem jak ogarnę, ale jakoś trza ;-)

    Kamilek jaka gaduła, ja nie wiem jak w ogóle można narzekać na takiego słodkiego dzidziusia, Katy wstydz się, coś tu chyba ściemniasz, toż to anioł...

    Oooooo słodka Bożenka, też zwróciłam uwagę na te RZĘSY ! ;-)


    kattalinna, Nynka, Katy lubią tę wiadomość

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • Mama32 Autorytet
    Postów: 480 799

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas trwa trzecia drzemka właśnie.

    No dobra, opisze co u nas sie zmieniło od 3 dni....
    Po pierwsze mała zaczęła nam pięknie jeść sloiczki, juz nie sa to 2-3 łyżeczki na próbę, tylko na raz zje ok pół sloiczka, na przemian popija herbatka, bądź sama woda z butelki.
    Czyli zaczęła jeść więcej, zaczęła pić z butelki znowu a nie z łyżeczki i o dziwo koper włoski czu wodę chłonie przy takim obiadku ok 40-60ml

    Po drugie usypianie do drzemek odbywa się bez płaczu, czasami troszkę posteka co ozn że zaraz uśnie.

    Po trzecie odkladanie jej już nie wybudza, czasami sama pomaga się mi odlozyc, w sensie zmieni położenie nóg, rak czy głowy żeby było jej wygodnie.

    Po czwarte wychodzimy na spacery od razu w wozku, bez wczesniejszego noszenia w nosidelku i ona w tym wozku zasypia bez zajekniecia.

    Po piąte w ciagu dnia jest przekochana marudzi tylko jak jej sie juz nudzi.
    I owszem też jestem wyeodna matka bo.daje dziecko do pozycji siedzacej bo ile można leżeć... Z pozycji siedzacej świat wygląda przecież całkiem inaczej, nawet zabawy sa fajniejsze.

    Jeżeli chodzi o nocki to jest jeszcze różnie, Ale napewno juz lepiej jak było. Chociaż dalej karmię 5-6 razy.

    Podsumowanie :-)
    Nigdy u malutkiej nie zauwazylam takiej przemiany dosłownie z dnia na dzien nastąpiły te wszystkie zmiany, a ja czuję się przeszczesliwa.
    Kilka razy dziennie jek powtarzam jak bardzo ja kocham. Tzn wcześniej też to robiłam ale teraz widzę że jak tak sie wszystko odmieniło to i ona jest szczęśliwsza i ja również.
    Jeżeli te wszystkie chwilę noszenia, bujania, uspokajania (a było tego sporo) od porodu teraz oddaja mi to wszystko to bylo warto!!

    Chwilo trwaj!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 15:45

    Sela, Nynka, kattalinna, kamciaelcia, Katy, Mała Matylda, MajowaMamusia, D_basiula, Mycha666 lubią tę wiadomość

    ex2bio4pttsuyqga.png
  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a nie blakną podczas użytkowania te miseczki ze skip hopa?? Bo też mnie korcą

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
‹‹ 1819 1820 1821 1822 1823 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ