X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pare pytań:
    1. Czy zbijałyscie temperature 37,5 jak była długo?
    2. Czy taka temperatura utrzymująca się kilka dni to powód do wizyty lekarskiej?
    3. Kupa która wyglada jakby w ogóle nie byla przetrawiona? Mięso, buraczki?
    4. Hoope ewentualnie dziewczyny które badaly mocz? Uzywalyscie tych woreczkow czy prosto do pojemnika? Też pierwszego strumienia sie nie łapie?
    5. Hoope czy z perspektywy czasu teraz jestes w stanie powiedzieć że były jakieś objawy u Prezesa świadczące o zapaleniu?

    Tak mi szkoda tej mojej dziecinki ;(

    Tanda lubi tę wiadomość

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.

    Nynka stan podgorączkowy świadczy o stanie zapalnym ,mogą to być zeby ale może też infekcja jeśli się utrzymuje lepiej sprawdzić. Ja bym zbijała bo dzieciątko się męczy.
    Nie przetrawiona kupa się zdarza bo dziecko jeszcze nie potrafi przyswoić niektórych pokarmów

    Kamcia gratulacje nowej umiejętności

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 11:05

    kamciaelcia, Nynka lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry

    Wowka niestety do samego rana były pobudki ale już co godzine max 1.10

    Nynka
    Chyba zbijanie temp zależne od tego jak dzidziuś się czuje. Ja zbijałam jak była 37.7, bo już był tak marudny, że nie dawałam rady.
    Co do kup nie pomogę, bo nie mam pojęcia

    Co do pobierania moczu, to ja ostatnio pobierałam 2 razy i przyklejałam woreczek i po napełnieniu (u nas w miare szybko chyba z 5min) przelewałam do pojemnika.

    Nynka lubi tę wiadomość

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choć z bidonem i chlebem zawsze telefon wygra ;)

    U nas już świątecznie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 19:14

    Sela, Katy, pawojoszka, D_basiula, Nynka, Patk, Wowka, Feeva, Mała Matylda, kattalinna, Cola87, Mycha666, Hoope, Fatalita, Magda33 lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, podalam syrop, wrócił mój wariatuncio.;)

    W ogóle ja zaczynam w jakaś depresje wpadać rodzina daleko, koleżanki pracują, ciężko się złapać Zresztą większość bez dzieci więc już w ogól..ja tylko dom dzidziuś i mąż... a teraz mąż wyjechał więc dom i dzidziuś zaraz będę potrzebować jakieś pomocy .....
    Przepraszam że wam tekst męczę ale nawet nie mam komu się wyżalić że mam doła najlepsza przyjaciółka daleko druga pracuję od świtu do nocy ....Chwilami mam ochotę wrócić do pracy tylko po to żeby się z ludźmi spotykać

  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, no wlasnie, gadzety drogie a juz wystawione na sprzedaz po takim czasie. Ja juz nawet ubranka sprzedalam :D

    U nas pierdylion pobudek, moj protest guzik dal.

    Katy, ja juz nie odkladam bo sen trwa 30 min albo 1h w lozeczku. Nie chce mi sie wstawac.

    Feeva, o dziwo ja tez mam regularnie, za dwa dni ma byc.

    Ja dzis zaszalalam. Pierogi leniwe zrobione, zupa pomidorowa z pomidorow zrobiona, mielone sie smaza :D

    Kamcia, Patryczek slodki, u nas tez najwazniejszy telefon.

    Nynka, doskonale rozumiem bo ja odzylam dopiero jak zaczelam sie spotykac ze znajomymi i robic cos dla siebie. Moze znajdz chwile dla siebie jak maz wroci - kosmetyczka? Jakies fajne spa? Zawsze to podniesie troche psychike.

    Nynka lubi tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka
    Po to jesteśmy żeby się zalic
    Choć ja bym wolała nudny świat bez trosk

    Nynka lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    Nynka
    Po to jesteśmy żeby się zalic
    Choć ja bym wolała nudny świat bez trosk

    I to mnie mobilizuje, żeby nie narzekać.

    Nie wiecie, ogólnie nie mam na co narzekać, mam dom, dobrego męża, zdrowego cycolka mamuni... ale potrzebuje ludzi doroslych, dorosłej rozmowy, kogos więcej niż tych dwóch facecikow...
    Ja musze wypowiedzieć swoją dzienna dawkę słów :P

    JS właśnie już yo zapowiadam od.kiedy powiedzialas i aninrazu mi sie nie udało...
    Jak mąż wróci muszę być stanowcza...

    Kamcia apropo jak u Ciebie, bo nie wiem czy nie pisałaś czy mi coś.umknęło...

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka trwa
    Napiszę kiedy kciuki puścić

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka, a żal się. Komu jak nie nam? Wszystkie jedziemy na tym samym wózku :)

    Ze swojej strony na upartego samca polecam postawienie go przed faktem dokonanym.

    Kamcia, fajnie już u Was. U nas jeszcze goło. A w ogóle to chuderlak z Ciebie :)

    JS, z 15 lat nie jadłam leniwych :) masz więcej?

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka, zdecydowanie badz stanowcza, chlopaki sobie swietnie poradza jak mama bedzie sie relaksowala. Ja tez potrzebuje czasu dla siebie, normalnej rozmowy, wyjsc gdzies. Sproboj, od razu poczujesz sie lepiej, ja takze stawiam przed faktem dokonanym, wychodze i juz.

    Wowka, oczywiscie, zapraszam :)
    Tez nie jadlam bardzo bardzo dlugo, kiedys upolowalam w biedronce mrozone - wtedy ostatni raz, teraz juz bardzo dlugo ich nir widzialam, wiec zrobilam sama. Zajadaja sie niezle, ja dzis odpuscilam dietke na rzecz leniwych, lada dzien okres takze usprawiedliowna jestem :D

    Nynka lubi tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za rady, na razie odpuszczam wizytę w przychodni, będę obserwować.

    Majowa, po całym dniu stópki Zosi nie pachną zbyt ładnie, powiedziałabym że nieapetycznie, ale jej nie przeszkadza to w konsumpcji :P

    Wszystkiego najlepszego dla ślicznej, siedmiomiesięcznej Matyldy <3

    Cola, jak noc po ciężkim usypianiu?

    Feeva, bardzo się cieszę, że Twojego tatę wypisano już ze szpitala, i to wcześniej niż pierwotnie zakładano. W domu, wśród bliskich, najlepiej wraca się do zdrowia.

    Sela, współczuję nocy, wyobrażam sobie jaka jesteś zmęczona

    Gratuluję Patryczkowi nowej umiejętności!
    Chłopcy jak zawsze cudowni, a Kamcia po ciąży laska :)

    Nynka, nigdy nie miałam takiej sytuacji aby podwyższona temperatura utrzymywała się przez dłuższy czas. Nie wiem co bym zrobiła, dobrze że dziewczyny potrafiły Ci doradzić i że pomogło :)
    Rozumiem co czujesz, ja też miewałam okresy, gdy czułam się osamotniona. Szczególnie doskwierało mi to, gdy Zosia była w gorszej formie i dochodziła frustracja oraz fizyczne zmęczenie. Z koleżankami nadal rzadko się spotykam, ale znacznie częściej rozmawiamy przez telefon lub WhatsApp, staram się też częściej wychodzić do sklepu zamiast prosić męża aby robił zakupy w drodze z pracy, bo to tylko przedłużało mój czas samotności. Czasami organizuję sobie jakiś większe wyjście. Polecam :)

    Poniżej stan po spożyciu dyni :P. Reakcja na pierwszą łyżeczkę była bezcenna, nagrałam filmik, walczę z youtube aby go zamieścić ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 13:11

    Katy, Nynka, pawojoszka, kamciaelcia, Tanda, kattalinna, Cola87, Mycha666, Hoope, D_basiula, Sela, Fatalita, Wowka, Magda33, Feeva lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest i filmik!
    Dynia zrobiła ogromne wrażenie na konsumentce. Pierwsza łyżeczka ją sponiewierała XD
    Potem szło już lepiej. Woda z doidy cup od pierwszego łyku bardzo smakowała :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 12:17

    Katy, Nynka, kattalinna, Cola87, Hoope, D_basiula, Sela, Fatalita, Wowka lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka, nie przejmuj sie tez tak mam :p Nawet nie mam sie z kim spotkac jakbym chciala...Jedyna rozrywka to pieczenie albo cwiczenia z Chodakowska haha :p Takie szalone zycie ;)

    Zrobilam te muffiny i nieskromnie przyznam, ze wyszly przepyszne :D A roboty przy nich tyle co nic ;) Jakby ktoras byla chetna https://www.mojewypieki.com/przepis/muffiny-z-zurawinami-i-biala-czekolada

    Ale Zosie otrzepalo haha :p Kamil przy pierwszej lyzeczce plul i sie krzywil xd

    Edit. W ogole to kolejna osoba widząc Kamila stwierdzila, ze jest grubiutki haha xd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 15:14

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, pocieszacie że nie jestem jednak jedyna na świecie z takim stanem. Muszę ogarnąć się..
    Z zakupami już tak robie, wole targac zakupy byle by wyjsc, zagadac kasjerke :D
    Raz się mąż śmiał jak powiedziałam, że bylam na relaksie w papierniczym...:D

    Mala Matylda ale marną potrzeslo:D
    Jak ja uwielbiam taka reakcje u dzieci :D

    Uwielbiam filmiki jak dzieci cytrusów próbują ❤❤

    Katy, Mała Matylda lubią tę wiadomość

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja czekam na filmik

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka
    Zludzenie
    Moja waga to jeszcze nadwaga wg bmi

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja rano przeczytałam ze katy bedzie miała mufki z żurawiną o.O no...myślałam że żurawina ma jakis efekt cieplny

    kattalinna, Katy lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas rodzinna impreza pod blokiem
    Tzn bieg charytatywny potem wystepy artystyczne, Mikołaj, grochówka-jak to w miasteczkach-ale kto zaczyna o 17? :( znając nas pewnie nie zbierzemy się na spacer drugi raz

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S wrote:

    Tanda, sliczna Matylda :)
    Nie slyszalam o tym, ze pali sie skladowisko opon, ale strasznie wspolczuje. Na plus ze macie oczyszczasz, ja sie wlasnie zastanawiam, nie wiem czy juz pisalas - jaki masz?


    O pożarze mówili w wiadomościach kilka dni temu, a jakoś we wrześniu był reportaż w interwencji o nieprawidłowościach i nielegalnym zwożeniu śmieci z Niemiec... Ja np sama też bym nie wiedziała bo nie oglądam wiadomości XD Ale to niedaleko nas.

    Oczyszczacz mamy ten, kupiony zeszłej zimy:
    https://www.oleole.pl/oczyszczacze-powietrza/philips-ac2887-10.bhtml?from=pla&gclid=EAIaIQobChMI3MmWxrCB3wIVyOd3Ch3S0AnhEAQYASABEgJmh_D_BwE&gclsrc=aw.ds


    Nynka wrote:
    Dziewczyny mam pare pytań:
    1. Czy zbijałyscie temperature 37,5 jak była długo?
    2. Czy taka temperatura utrzymująca się kilka dni to powód do wizyty lekarskiej?
    3. Kupa która wyglada jakby w ogóle nie byla przetrawiona? Mięso, buraczki?
    4. Hoope ewentualnie dziewczyny które badaly mocz? Uzywalyscie tych woreczkow czy prosto do pojemnika? Też pierwszego strumienia sie nie łapie?
    5. Hoope czy z perspektywy czasu teraz jestes w stanie powiedzieć że były jakieś objawy u Prezesa świadczące o zapaleniu?

    Tak mi szkoda tej mojej dziecinki ;(

    Miało być cytuj a polubiłam.
    1. 37.5 to nie gorączka, nie zbijam. Syrop podaję powyżej 38.5 jeśli dziecko czuje się źle. Jak czuje się dobrze a temperatura nie rośnie ponad 39 to pozwalam trochę pogorączkować, umiarkowana gorączka wspomaga walkę z infekcją. Chyba, że to np. od zębów i dziecko mocno marudzi, wtedy podaję syrop ale ze względu na ból, nie temperaturę.
    2. Taka temperatura u niemowlaka do ok roczku może być czysto fizjologiczna, dzieci mają niedojrzałą termoregulację. Moja starsza standardową temperaturę do roku czasu miała 37.2. Jeśli jednak cię to martwi to można skonsultować, takie stany podgorączkowe mogą być przy ząbkowaniu.
    3. Całkowicie normalne w tym wieku. Jelita uczą się trawić. Byłby to powód do zasięgnięcia opinii lekarskiej u starszego dziecka.
    4. Moczu u Matyldy nie łapałam jeszcze, ale starszej pobierałam od początku do kubeczka. Starałam się łapać środkowy strumień, choć u maluszka o to ciężko. Zawsze przy odczytywaniu wyniku brałam pod uwagę to jakie warunki pobrania udało mi się uzyskać i jeśli wiedziałam, że mocz mógł być zanieczyszczony to nie panikowałam w razie jakichś drobnych odchyleń.


    pawojoszka wrote:
    Tanda współczuję takie dymy że spalanych opon nie tylko śmierdzą ale też są szkodliwe powinni z tym coś zrobić .


    Coś ty... Miasto umywa ręce. Twierdzą, że zrobili jakieś pomiary i nic szkodliwego nie wykryły... Ale niech tylko jakaś osoba prywatna spali reklamówkę śmieci to mają drony do oceny spalin, zaraz kontrola i mandat leci za zatruwanie środowiska.
    A to co wyprawiają władze miasta i wojewódzki inspektorat ochrony środowiska to jest jawna kpina z ludzi, jakiś chemik im wypunktował, że sprzęt którego użyli do pomiarów nie wykrywa substancji szkodliwych uwalnianych do atmosfery podczas spalania gumy tylko np. gazy bojowe...



    --

    U nas bujaczek jeszcze w użyciu. Jak powiedziałam, że chyba wypiorę i sprzedam to nagle się młodej znów spodobało bujanie XD Jak pamiętam to starsza używała do ok 8/9 mca to jeszcze zostawię, czasem daje chwilkę spokoju.
    Po starszej wszystko zostawiałam, bo wiedziałam że chcemy drugie dosć szybko. Teraz powystawiam, bo raz - nie wiem czy w ogóle się zdecydujemy na trzecie, dwa - jeśli nawet to nie tak wcześnie a trzy - z chęcią kupię sobie coś nowego, innego XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 16:08

    Nynka lubi tę wiadomość

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
‹‹ 1854 1855 1856 1857 1858 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ