X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i kup termometr ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wowka-te górne zeby sa gorsze
    a naj naj najgorsze te "oczne" czyli górne trjóki

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dzięki dzięki. Dobrze, że Was mam.
    Młodzież wstała w wyśmienitym humorze. Ufffff

    Schudłam z 10 kilo, moje słabe serce❤❤❤❤❤❤

    Wowka, kattalinna, Sela, Mała Matylda, pawojoszka, D_basiula lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    i kup termometr ;)

    Jaki? Powiedz a pędze szukać:D

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wysypka w około buzi i pod szyją może być od zębów/śliny?

    Jedzeniem też mało zainteresowany. Łyżeczkę gryzie i zaciska na niej dziąsła, z butli łapie trochę i płacze.

    Nynka, no to już możesz jeść cuksy :) należą Ci się :) cieszę się, że nic się nie dzieje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 13:06

    Nynka lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    normalny :) pod paszke lub jak wolisz w dupke
    ja mam elektroniczbe bo po prostu te alkoholowe mnie wkurzaja

    Nynka lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka, straszny ziąb macie! Temperatura nie na moje nerwy ;-) na moje oko też to wygląda na osłabienie po gorączce. Reaguje ładnie :-)

    Wowka, uściski dla Rekina! Zdrowia:-*

    Wowka lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    A wysypka w około buzi i pod szyją może być od zębów/śliny?

    Jedzeniem też mało zainteresowany. Łyżeczkę gryzie i zaciska na niej dziąsła, z butli łapie trochę i płacze.

    Nynka, no to już możesz jeść cuksy :) należą Ci się :) cieszę się, że nic się nie dzieje :)


    jak najbardziej tak

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    A wysypka w około buzi i pod szyją może być od zębów/śliny?

    Jedzeniem też mało zainteresowany. Łyżeczkę gryzie i zaciska na niej dziąsła, z butli łapie trochę i płacze.

    Nynka, no to już możesz jeść cuksy :) należą Ci się :) cieszę się, że nic się nie dzieje :)
    Może być od śliny. Podobno post ząbkach zmienia się pH żeby bakteriom utrudnić życie przy tych rankach w dziąsłach.

    Edit: daj mu coś przeciwbólowego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 13:09

    zem3qps6in5tddof.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S wrote:
    Dzieki Tanda, bede miala na uwadze, choc na razie na pewno nie kupie, drogi. Chociaz wart tej kasy?


    My wzięliśmy na raty 0%. Ja jestem zadowolona. Mieszkamy w regionie gdzie zimą są największe przekroczenia norm pyłów zawieszonych. Przerażała mnie wizja wdychania tego przez dzieci.
    Mamy stary dom, nieszczelne mury, okna. Termomodernizacja jest w planach, ale to za parę lat raczej.

    Do tego oczyszczacz wyłapuje z powietrza kurz, alergeny, bakterie, wirusy, grzyby.
    Dużo rzadziej muszę ścierać kurze. Nie budzimy się rano z zawalonym nosem jak wcześniej.
    Jedyne co to nie lubią się z nawilżaczem - jak włączam nawilżacz to wyłączam oczyszczacz, bo wykrywa drobne cząstki pary też i chodzi wtedy niepotrzebnie na pełnych obrotach.

    Nynka wrote:

    Czemu jak podaje syrop temperatura spada, a on ma jakby zimne poty? Cala pizama dzisiaj mokra....


    Matylda jeszcze temperatury nie miała, ale starszej jak odpuszcza gorączka to zawsze się poci. Po tym poznaję, że spada.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 13:21

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka mój też gryzie łyżeczkę, i czasami jest płacz przy cycu i smoczku...czytalam ze nawet cycanie może boleć bo dziąseł dotyka a co dopiero łyżeczka...
    A i my na szyi tez mamy jakies drobne krostki, ale u nas to chyba dlatego ze nie naoliwilam faldek.

    Kattalina też czasami narzekam że zimno i podkrecam, ale znowu jak sie nagrzeje do 21 to mi za gorąco:D w nocy mamy 18,5 :P

  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    To serio nie ma znaczenia czym sie karmi tylko od dziecka :p Ja kp i Kamil spi ladnie nie liczac pozniej pory pojscia spac :p Budzi sie na jedzenie raz lub dwa razy max :p

    Ten dym dzisiaj w nocy to bylo topiace sie wiaderko...Madry tesc wrzucił zar do plastikowego...no masakra


    Potwierdzam, my cycujemy i w nocy bez karmienia wytrzymuje 6-8 godzin.


    Katy, na teścia brak słów...

    Nynka wrote:
    Kurcze dziewczyny zaczynam panikowac... wiem może jestem wariatka ale ja halasuje a ten śpi dalej....pocycal i śpi...jest godzina 12, bonyyyyy. Teraz ma 36,5/36,1 tak ten durny termometr mierzy...( jak mierze na czole to 36,1 jak z boku główki na skroni 36,5) wrrrr
    Co byście zrobiły do lekarza, dac spać ;(


    Majowa tez myslalam ze jaglanka przejdzie specjalnie ją rozgotowalam. Gdzie tam. Blendowalam. Stopniowo mniej dokladnie, teraz sa grudki ale nadal blenduje, mieszam z ryzowymi platkami.


    A mierzysz zgodnie z instrukcją?
    Moim się mierzy przesuwając powoli nad brwią od środka czoła do skroni. Wtedy podaje właściwą wartość.

    A zwykły polecam tzw. owulacyjny, jest dokładniejszy. Ja mam Microlife.
    https://www.aptekagemini.pl/termometr-microlife-mt-16c2.html

    Porównywałam pomiary z rtęciowym, jak jeszcze moja mama miała i bez odchyleń.

    kamciaelcia wrote:
    wowka-te górne zeby sa gorsze
    a naj naj najgorsze te "oczne" czyli górne trjóki


    U starszej czwórki to był koszmar, trójki praktycznie bezobjawowo (jedynie kupa kwaśna, jak przy każdym zębie).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 13:35

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka, co za ulga!

    Biedny Skrzacik, mam nadzieję, że przyczyną są zęby, objawy bardzo pasują. Oby szybko wyszły.

    Kattalinna, Twoja podświadomość daje Ci coś do zrozumienia ;)

    Gratuluję Adasiowi nowego ząbka :)

    U nas kiepska noc. Zosia nie spała 1:00-3:30. Rano wstała o szóstej. Ale poza tym sielanka :D
    Zosia ma cudowny nastrój, ładnie się bawi, a mnie pozwala ogarnąć mieszkanie, na drzemki zasypia zaraz po odłożeniu do łóżeczka. Dynia dzisiaj bardzo jej smakowała, aż popychała rączką łyżeczkę i pomrukiwała z zadowoleniem. Po karmieniu niezbędna była zmiana stroju, z takim zaangażowaniem jadła :P
    Wczoraj wieczorem kilka razy udało jej się przyjąć pozycję na czworaka. Wytrzymywała tak tylko chwilkę i kończyny jej się rozjeżdżały ale i tak jestem dumna :)

    Katy, pawojoszka, Sela, Nynka, Wowka, kattalinna, Cola87 lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wlasnie mialam sie pytac i zapomnialam...Kamil ma pierwszy raz odparzona pupe od urodzenia, moze to byc przez to, ze wiecej je juz normalnego jedzenia i te kupy sa inne?

    Nynka, dobrze, ze to byl niepotrzebny strach tylko :*

    Wowka, biedny Skrzat, oby mu szybko przeszlo :*

    Tanda, a taki oczyszczacz powietrza dziala tez na dym papierosowy?

    Nynka, Wowka lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jeny jakie tu podłe nastroje.
    U nas noc jak każda poprzednia. Dobrze że ta dziewucha chociaż wesoła jest i nie uciążliwa w dzień. W nocy oprocz tego że zasysa to też zaraz zasypia. Ale nie można mieć wszystkiego.

    My u rodziców dalej. Mąż w roli budowlańca się sprawdza. XD XD nawet jakis bardziej mięski się wydaje przez te robocze ciuchy XD

    Sela, Katy lubią tę wiadomość

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstał. Dałam mu ibufen. Lepiej. Może nie jest dobrze, ale na pewno jest lepiej. Tylko się krzywi, a nie krzyczy :)

    Nie wybieram się nigdzie, obserwuję :)

    kattalinna, Nynka, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzielny Rekinu! Kurka wodna, Bożenka z zębowej przodowniczki zostaje w tyle za chłopakami. Trudno, nie ma czasu bo książki czyta ;-)
    https://youtu.be/2QpZXFGucUs

    Katy, może być od diety, może być od zębów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 15:10

    Nynka, Hoope, Feeva, Wowka, Cola87, Sela, Fatalita, Mała Matylda, Mycha666 lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    To serio nie ma znaczenia czym sie karmi tylko od dziecka :p Ja kp i Kamil spi ladnie nie liczac pozniej pory pojscia spac :p Budzi sie na jedzenie raz lub dwa razy max :p
    Moim zdaniem oczywiście że ma znaczenie,nie chodzi tu o ilość kamień ale o ogólną ilość pobudek w nocy.
    Jeszcze nie słyszałam o np 1-2 rocznyn dziecku karmionym mm żeby budził się miliony razy w nocy, a o dziecku kp tak.

    Otworzyli u nas smyka, ceny w stacjonarnym to rozbój w biały dzień. Na niekapku różnica 17 zł.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chorym zdrówka życzę.
    Zębaczom gratuluję. U nas zeby dają w kość od dawna, a lekarka mówiła że jeszcze długa droga, ale ponoć już 2miesiące przed mogą być uciążliwe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 14:56

  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:

    Tanda, a taki oczyszczacz powietrza dziala tez na dym papierosowy?

    Trzeba by się zagłębić w temat. On ogólnie filtruje wszelkie cząsteczki lotne powyżej 2,5 mikrona (czyli tzw PM2.5), w tym smog. Wydaje mi się, że szkodliwe cząsteczki z dymu papierosowego też powinien wyłapać. Tym bardziej, że wykrywa np olejki eteryczne jak zakropię do kominka czy właśnie parę z nawilżacza (korzystamy tam też z funkcji aromaterapii), tak samo po smażeniu w kuchni też wskaźnik rośnie. Jak płonęły u nas te opony to też mi przez te dni kiedy wiało w naszą stronę chodził na wyższych obrotach.
    Tam jest filtr węglowy i taki harmonijkowy jak HEPA w odkurzaczach.

    Katy lubi tę wiadomość

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
‹‹ 1857 1858 1859 1860 1861 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ