X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożenka jaka zajęta :D

    Jezu, (pytanie do miesiaczkujacych) czy Wy też macie takie niagary?
    Ciągle mi przecieka, podpaski zmieniam co 1,5-2h. Jak nie bokiem cieknie, to tyłem. Ciągle latam do WC...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 15:41

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • Hoope Autorytet
    Postów: 2564 3299

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś mnie potrzebuje? Bo mam degrengoladę mózgu, tumiwisizm i marazm grudniowy, więc czytam, jestem ale nie piszę. Przytłacza mnie codzienność i jej zasr.ne problemy.

    ❤ Bartuś już z nami :D 15.04.18 ❤
    Wrzaskun I Wielki Książę Moczu i Mleka

    dqpr9vvjvyn8nf6w.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feeva wrote:
    Bożenka jaka zajęta :D

    Jezu, (pytanie do miesiaczkujacych) czy Wy też macie takie niagary?
    Ciągle mi przecieka, podpaski zmieniam co 1,5-2h. Jak nie bokiem cieknie, to tyłem. Ciągle latam do WC...

    Już na szczęście nie. Ostatni okres był już normalny. Ale wcześniejsze - myślałam, że się wykrwawię albo w najlepszym wypadku skończy się na anemii O.o

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanda no właśnie ja zaraz się wykrwawie chyba... Zanim wyjdę z wanny po myciu, wytre się i ubiore to podłoga we krwi. To dopiero mój drugi okres po porodzie, mam nadzieję że z każdym następnym będzie bardziej znosnie o.O

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odp Tanda :) Musze poczytac w takim razie :p

    Feeva niestety tez tak mialam, ale pociesze Cie, ze ostatni okres juz byl bardziej skapy ;)

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoope, właśnie miałam Cię wołać. Weź się ogarnij, babo! Za młodaś na takie narzekanie :-)

    zem3qps6in5tddof.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hoope
    ty nas wyjatkowo potrzebujesz ;)

    kattalinna, Katy, Tanda lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoope najgorsze że są to pewnie również dosłownie zasrane problemy. :/

    W ogóle nie lubię kupować prezentów. Nie wiem co komu, chciałabym żeby obdarowany był zadowolony ale miał też niespodziankę. I nie wiem. W ogóle co dla dwulatka?

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patk, ja z tych co uważają, że książka najlepsza ;-) dwulatek to już chyba może zacząć ogarniać serię Mamoko

    Edit: sprawdziłam że to 3+ jednak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 17:04

    zem3qps6in5tddof.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dochodzimy do perfekcji
    I to bez uchwytów choć musiałam kupić nowy(szósty)bidon żeby miał jednego właściciela :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 15:53

    MajowaMamusia, Katy, Fatalita, Hoope, pawojoszka, Sela, D_basiula, Wowka, Feeva, kattalinna, Cola87, Berbecia, Nynka, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawa dla Patryczka :) (Slownik podpowiada "Papryczka" haha)

    Kamil dzisiaj jadl na obiad to co my tylko bez przypraw i sera zoltego :p Makaron z brokulem i sosem smietanowo-serowym:) Bardzo mu smakowalo xd

    kamciaelcia, Fatalita lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, ciesze sie ze juz jest lepiej z Rekinkiem.

    Nynka, dobrze ze to falszywy alarm i wszystko jest ok.

    Majowa, moje dziecko kiedys budzilo sie co 1h na mm. Teraz jak ma kiepski dzien budzi sie co 2h a jest na modyfikowanym, wiec wg mnie to nie ma roznicy. Slyszalam o dzieciach na mm, ktore mimo wszystko sie czesto budza ot tak o, na smoczka, na picie, niekoniecznie aby zjesc. Generalnie nie moge narzekac bo na mm budzi mi sie dwa razy, ale tak jak pisalam wyzej, przy kiepskim dniu czesciej. Na poczatku spalam mniej niz mamy kp, bo tak sie budzil.

    My tez mamy smyka niedawno otwartego i potwierdzam, ceny z kosmosu, ja zamawiam online i odbieram w sklepie.

    Gratuluje zebow, u nas powoli wybija sie dwojka.

    Tanda, przekonalas mnie do oczyszcza tym, ze mniej scierasz kurze, jestem za :D

    Feeva, nie mam obfitych miesiaczek, moze ciut mocniejsze niz przed ciaza, ale mysle ze to moze byc spowodowane spirala.

    Kamcia, sliczny Patryczek :) U nas tez bidon robi robote.

    Katy, naszemu najbardziej smakuje jedzenie ktore my jemy na obiad, takie tez mu daje, bez przypraw. Sloiczki od dluzszego czasu sa be. A najlepsze ze nie lubi ryzu, wszystko z ryzem i od razu pluje, a podaje bez i je normalnie.

    Zmeczona jakas jestem... Pogoda mnie dobija, pada, ale cieplo chociaz.
    Zeszly tydzien moj byl caly czas w domu, wracal 14-15 do domu, teraz od piatku do dzis byl w domu, a jutro jedzie i nie bedzie go dwa dni. Wypadlam z rytmu juz jak to jest samotnie na polu bitwy :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 20:09

    kamciaelcia, Nynka, Katy lubią tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • olciabos Autorytet
    Postów: 504 533

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda wrote:
    Wczoraj wieczorem kilka razy udało jej się przyjąć pozycję na czworaka. Wytrzymywała tak tylko chwilkę i kończyny jej się rozjeżdżały ale i tak jestem dumna :)
    Mala Matylda nasza Zosia robi dokladnie tak samo. W tamtym tyg bylo to sporadycznie, teraz co chwile i buja sie troche. Nogi sie rozjezdzaja :D
    Ciekawa jestem ile czasu zajmie jej ogarnięcie jak ruszyc do przodu.. A Wasza Zosiw pelza do przodu bo u nas slabo z tym, tylko jak zegar, teaz robi takoe dziwne ruchy do przodu. Pelzajaco, glowkowe, raczkowe, normalnie kombinacje wszelakie ale pełzanie to to nie jest :D

    3i49roeqvtlfpy4s.png
    Mala gwiazka 02/2019 *
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko jeszcze nie nadrobiłam wszystkiego ale mam chwilę to napiszę :). Kattalina już mamy 4 jedynki :) dwójki lekarka mówiła że też w natarciu ale ja bym chciała chwilkę oddechu od zębów. Zawsze ta pierwsza jedynka w rzędzie gorsza jakaś, druga wychodzi mniej boleśnie. I zawsze towarzyszy temu katar :/ chwila przerwy się przyda. Nynka, Wowka mam nadzieję że już lepiej chłopakom. Feeva ja też niedawno miałam drugi okres, też był równo po 28 dniach i też niagara...masakra :/ liczę że następne już nie będą takie obfite.

    kattalinna, Nynka lubią tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia jak tak patrzę na tego kawalera to też bym spróbowała z tym bidonem bo moje zawsze długo piją z butli a potem od razu przechodzą na kubek, ale jak tak patrzę na te dzieci to one wszystkie takie dorosłe się wydają, jakoś nie widzę Uli z takim bidonem wydaje mi się że ona by nie umiała.

    Patk dwulatek to jest akurat bardzo łatwy bo dziecko wszystko lubi . Mój byłby przeszczęśliwy z piłki za parę zł ostatnio zrobił awanturę o butelkę wypełniona kasza ,to z rodzicami czasem jest problem i z tym żeby nie mnożyć tych zabawek ,których dziecko ma stosy całe. Dla mnie najważniejsze żeby nie kupować moim dzieciom ciastolinyal i piasku kinetycznego ,LEGO i hałaśliwych zabawek . Fajnym pomysłem wydaje mi się książka z bajkami i płytą ,nie droga ,można czytać i oglądać z dzieckiem a jak chcesz chwilę spokoju ,czy do usypiania na dobranoc ,puszczasz płytę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 20:29

    cf409fc7e7.png
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę też tak myślałam ale to jest dziwny dwulatek. Myślę że jest tam jakiś problem. Tzn dwóch lekarzy mówi że adhd ale rodzice dalej się upierają. On nawet na chwilę nie usiądzie spokojnie. Nie ma mowy o książkach niestety. Na urodziny kupiłam taki zestaw pięknie wydanych bajek, dosłownie po godzinie było po jednej. Z tego co wiem zostały schowane na lepsze czasy. Ciekawa jestem co będzie w lutym bo na świat przyjdzie siostrzyczka. Aż się boję. Jak przyszłam z Baśką to kilka razy oberwała. Nic dotknąć nie mogła, a koleżanka nie mogła jej nawet na ręce wziąć. Także ciężki przypadek.

    Barbara z jedzeniem jest na etapie całego makaronu i nawet jej wychodzi. Chociaż dziś lekko mnie wystraszyła ale w końcu sobie poradziła.

    A słuchajcie, bo ona mi się zaczęła układać do snu na brzuchu ale centralnie z głową w materac. Jak tylko próbuje jej głowę przekręcić to krzyczy albo zaraz z powrotem w materac wlepia. Nie udusi się? Najgorzej że zaczęła teraz jak jesteśmy u rodziców. W domu jakoś spokojnijsza bym była bo jest monitor. A tak to się stresuję że przez te 1.5h którą akurat przesypia to się w tym czasie udusi. Taka schiza...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 20:44

  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy a dajesz już cały makaron czy blendujesz?

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, a od jakiego wieku sa te bidony? Bo ja u nas znalazlam tylko 9+ i 12+ ze slomka i sie zastanawiam czy sa odpowiednie.

    Tez mam wrażenie, ze moj Patryk nie zalapie bidonu.

    Mamy problem z jedzeniem. Prawie wszystko konczy sie odruchami wymiotnymi. Szczegolnie o niegladkiej konsystencji, np. dzis podalam sloik marchew+quinoa. Myslalam, ze sie udusi tyle mial odruchow jeden po drugim. Z kaszka to samo. Podawalam kukurydziana. Dzis dalam rzadka z moim mlekiem. Masakra.

    Jakies rady?

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatkowa24 wrote:
    Kamcia, a od jakiego wieku sa te bidony? Bo ja u nas znalazlam tylko 9+ i 12+ ze slomka i sie zastanawiam czy sa odpowiednie
    Bidon B.box jest od 6 mcu :) Moj maluch od razu załapal :) Polecam.

    J.S, Nynka lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Fatalita Autorytet
    Postów: 1010 1370

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, Nynka buziaki dla chłopaków!! Niech smutki i choróbska pójdą precz!

    Kattalinna, no Bożenka naprawdę pochłania książki :)
    Też jestem fanką prezentów książkowych.
    Teraz mamy wymowkę, aby nie dostawać zabawek, bo mamy mało miejsca w kawalerce. Ale już wszystkie ciotki/koleżanki zapowiedziały, że jak tylko się przeprowadzimy...
    No cóż, będę musiała wymyślić inna wymowkę.

    Ja jeszcze okresu nie mam i nieprędko go chce...

    Hoope, też miałam Cię wzywać! Jak odnajdziesz siły i natchnienie to pisz :)

    Kwiatkowa, myślę, że po prostu próbuj, żeby się nauczył. To dla niego nowość. Do tej pory wszystko w płynach i gładkich papkach więc musi się przyzwyczaić.
    Wiktoria też ma problem z np. Niedokładnie zmiksowanym puree, gdzie jest dużo małych grudek. Zazwyczaj rezygnuje po pierwszej łyżeczce. Zdecydowanie lepiej radzi sobie gdy podam jej ugotowane na miękko w kawałku np. Cukinię. Wtedy te kawałki, które "odgryza" sa większe i lepiej sobie z nimi radzi. Tak jest u nas :)

    A z bidonem, myślę że Wasze dzieci dadzą już radę. Wiki chwyta w łapki kubek, szklankę i każda butelkę. Od dwóch dni wyciąga rączki i otwiera buzię nawet na widok mojej butelki zeroprocentowego Heinekena :/

    kattalinna, Nynka lubią tę wiadomość

    l22npx9iaxtim23h.png

    Nasze aniołki...
    21.09.14 (*) N.
    10.05.17 (*) O.
‹‹ 1858 1859 1860 1861 1862 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ