X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna
    prad za 700zł czeka ;) koszyki puste
    noooo, przyznaję...wczoraj kupiłam 2 pary geoxów dla Piotrusia ale to z 500+ , oddam im ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    feeva
    za styczen
    i luty bedzie bo u mnie zmniejszyła się liczba pracownikow i od stycznia zasiłki wypłaca dla mnie zus, szkoda tylko że pracodawca nie raczył mnie poinformować
    a zus ma swoje ustawowe 30 dni na wypłate...
    uratowały mnie dwie rzeczy-brak opłaty za mieszkanie (bo nadwyzka za ogrzewanie i wode) oraz podwyzka wojskowych z wyrównaniem zza styczen
    ja jeszcze odegram się u mnie w pracy, oj tak! i im na pewno to wygarne

    e-pity też juz zrobiłam
    ale oni (tzn US) tez mają swoje ustawowe dni wypłaty :P
    bedzie na OC hondy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 13:15

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za pity się wezmę jak mąż dostanie ze starej pracy pita... Zupełnie o tym zapomniałam a jak się nie upomni to mu sami nie wyślą... Dobrze wiedzieć ile tego zwrotu za dziecko, jeszcze nie liczyłam :-D

    Kamcia, opłacasz prąd sąsiadom? o.O

    zem3qps6in5tddof.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna
    nie wiem w jakiej firmie masz prad ale ja w ENEA i oni od dwóch czy trezch lat inaczej naliczają, tzn "kiedyś" było 6 druczków do opłaty, opłata za dwa miesiące zaliczkowo
    od niedawna zrobili 5 blankietów i ten poerwszy jakby uwzględnia dwa plus niedopłate/nadpłate
    oszaleli, wręcz sa nienormalni
    ale co mam zrobić??? bo później jest jakies 360zł za dwa miesiące
    dużo nie dużo, ale mikrofala i odkurzacz chodzą regularnie od 9 miesięcy plus bojler elektryczny na wodę

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w inoggy póki co i nie dostaję papierów ;-) teraz mam coś 160 niecałe co 2 miesiące. U nas tylko pralka zwiększyła częstotliwość przez te miesiące na szczęście. Ale z nadpłat wody zrobiły się niedopłaty ;-)

    zem3qps6in5tddof.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oficjalnie papierow też nie mam. Ale jak płacę to muszę napisać która płatność z pięciu

    A pralka u mnie niemal codziennie
    Zmywarka 2xdziennie
    No i światło plus mąż który ciemności nie lubi(a mamy 4pokoje)
    Ale chciałabym 160 ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja o naszym zużyciu się nie wypowiadam ;-) u nas tylko telewizor często chodzi cały dzień bo muzyki słuchamy. Ja nawet kompa nie używam.

    Moje dziecko mnie zachwyca ;-) ząb na wierzchu to Bożenka rozkoszna wręcz. Bawi się super sama. Gada, śpiewa, cieszy się. Nie chcę kolejnych zębów...

    Wowka, Sela lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalina ja też place prawie 600 miesięcznie ale u nas dużo bojler na wodę ciągnie i piekarnik elektryczny ,światła też dużo no i suszarka bębnowa.

    A propo suszarki to kupiłam dziś jedną i wózek spacerowy i czekam jak mi przywiozą , mojego poprostu poinformowałam jakoś to przeżył, ale jakoś mi trudno z tą myślą że dziś tyle kasy poszło a przecież na auto miałam zbierać

    cf409fc7e7.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem, że u mnie mało wychodzi i nie narzekam ;-) ale właśnie my mało sprzętów mamy prądożernych. Pralka, lodówka, telewizor, laptop i żarówki. Nawet czajnik na gaz ;-) żelazka dwa, nie używam żadnego, suszarka do włosów rzadko, prostownica nie pamiętam kiedy. Nie używamy prądu do wody, ogrzewania, piekarnika i bardzo mnie to cieszy. W sumie tylko suszarki bębnowej mi brakuje ale w mojej łazience nawet kuweta się nie mieści. Ale wiadomo jak jest: jak się płaci mało za prąd, to za co innego się buli więcej, równowaga musi niestety być.

    zem3qps6in5tddof.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja płacę około 250-300zł na dwa miechy. Oprócz pralki, zmywarki, oświetlenia, to mam gotowanie na indukcji i piekarnik. O stale włączonej wentylacji nie wspomnę. Wydaje mi się, że to i tak nie dużo ;)

    Za to za wodę płacę 50zl na kwartał :D

    W ramach polepszenia humoru kupiłam bluzkę i sweterek. Żeby nie psuć mężowi humoru, nie pokazałam mu jeszcze, on i tak nie ogarnia, co nowe, a co nie :D

    Muszę też za te pity się wziąć. Czy jeśli Skrzat się urodził 28.04, to za kwiecień też będzie zwrot podatku? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 18:55

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wowka
    tak
    licczysz od IV-XII

    Wowka lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jakie mądre to moje dziecię, że załapało się na kwiecień jeszcze :D:D

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie ogarniam pitow w tym roku..Przyszedł mi jakiś z ZUS-u nie wiem o co chodzi xd Jak dostawalam kosiniakowe to jak to sie liczy? Ktos sie orientuje?

    Kamil juz spi, mial dzisiaj jedna prawie 2godzinna drzemke, mam nadzieje, ze to juz sen nocny...

    My za prąd bedziemy bulic bo duzo dogrzewalismy piecykiem elektrycznym..

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATY
    WEJDZ NA SWÓJ E-PIT (NA PODATKI.GOV) TAM WSZYSTKO ZOBACZYSZ
    I EDYTUJESZ (ULGA NA DZIECKO) I WYSLESZ ONLINE

    Katy lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki, Kamcia wlasnie mi to siostra napisala :p W niedzielę sie tym zajme bo jutro chyba czasu nie znajde xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi zajeło wspólne rozliczenie z mezem 5 min włacznie z pobraniem dowody wysłania
    aaaa
    i dla
    weryfikacji szukałam kwoty zeszlorocznego zwrotu w historii konta :P to było "pracochłonne"

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Hoope Autorytet
    Postów: 2564 3299

    Wysłany: 22 lutego 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosiniakowe chyba się nie odlicza bo nie jest opodatkowane.

    My za prąd co miesiąc płacimy max 70 zł. Mamy na doładowania. Nie oszczędzamy ale wodę i ogrzewanie mamy centralne. Brak suszarki, zmywarki, płyty indukcyjnej i telewizora. Nie ma miejsca.

    ❤ Bartuś już z nami :D 15.04.18 ❤
    Wrzaskun I Wielki Książę Moczu i Mleka

    dqpr9vvjvyn8nf6w.png
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 22 lutego 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już nas rozliczylam. Ale zajęło mi to 10 minut bo odsetki od kredytu to osobny załącznik. Zawsze rozliczam się przez Internet, ale ta nowa możliwość uważam że jest super. Ja mam profil zaufany więc nawet przychodu z zeszłego roku nie potrzebowałam. Podobno w ciągu 45 dni są rozpatrywane te epity.
    Widziałyście gdzieś może pajace bez stóp ale w rozmiarze 68-74? Bo gdzie szukam tam wszędzie bez stóp od rozmiaru 80.

  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 22 lutego 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę sobie odliczyć sama ulgę w swoim picie? Bo my się z mężem rozliczamy oddzielnie, bo Mąż ma swoją firmę.

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ogarniam pitów, nigdy się sama nie rozliczam, bo się boje, że coś źle wpisze.
    Dowiedziałam się, jak byłam od początku roku na l4 potem na macierzyńskim to tylko dostaje pit z ZUS-u.

    Wykończa nas te zęby, od 17 do 18.30 maruda non stop, nawet jeść nie chciała, wypiła może z 60 ml.

‹‹ 2116 2117 2118 2119 2120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ