X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 26 maja 2021, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka, cudownie! Aż się wzruszyłam 😃

    Nynka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 26 maja 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przebieranie na korytarzu to była kara podobno był niegrzeczny...Dzieci z którymi rozmawiałam mówią że Kacper nie przeszkadza w szkole
    Przezywanie porozmawia z chłopcami...a syn powinien czasami odpuścić.
    Powiedziałam jej też o tym że krzyczy po dzieciach..odp bo są głośni.
    Na sam koniec mi powiedziała że osaczam syna i powinien więcej czasu spędzać z tatą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2021, 14:37

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 26 maja 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musiałabym napisać coś niecenzuralnego, żeby to skomentować... Czy udało się w ogóle z nią jakoś konstruktywnie porozmawiać czy to było tylko odbijanie piłeczki?

    preg.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 26 maja 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbecia co to ma być za kara przebieranie się na korytarzu??? Jakaś chora baba...dogadalas się jakoś z nią? Jak sobie pani nie radzi i musi krzyczeć to może powinna zawód zmienić..

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2758

    Wysłany: 26 maja 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka, gratuluję z całego serca! Tak się cieszę, że i Wam się udało 😊

    Berbecia, gratuluję postępów w walce o wymarzoną wagę 🙂
    Nie mieści mi się w głowie to co dzieje się w szkole Twojego syna.
    Zdrówka dla Milenki, pięknie się inhaluje 😍

    Najlepsze życzenia dla świeżo upieczonych trzylatków! Torty wyglądają bardzo apetycznie, pochwalcie się czym są przełożone. Nie mogę się zdecydować. Mam jeszcze trochę czasu, bo świętować będziemy dopiero w Boże Ciało.

    Ania tak wyrosła, wygląda bardzo dziewczęco i delikatnie, ślicznotka z niej😍
    Kattalinna, też mi wyskakuje reklama na forum, irytuje mnie to.

    Byłam wczoraj na wizycie u swojej ginekolog. Hania leżała główkowo, bawiła się pępowiną, to było słodkie😍. Ma śliczny profil i malutkie stópki. Jutro idę na USG III trymestru, liczę na ładne zdjęcie 3D, s przede wszystkim na potwierdzenie że wszystko jest w porządku, a Hania nadal leży główką w dół. Aktywne to moje dziecię, ciągle czuję ją gdzie indziej, ma jeszcze miejsce by się przemieszczać i boję się że to wykorzysta🙈

    Majowa, dostaliśmy list z informacją, że Zosi przyznano miejsce w państwowym przedszkolu, ale jego lokalizacja nie odpowiada nam do tego stopnia, że musimy z niego zrezygnować. Jest daleko i w kierunku przeciwnym niż praca mojego męża, musiałabym zawsze sama zaprowadzać i odbierać Zosię. Na trasie dom-przedszkole spędzałabym w sumie 2h dziennie, bez względu na porę roku i pogodę. Nie wyobrażam sobie tego z niemowlakiem.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 27 maja 2021, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbecia, lubię za plan działania, nie za zapalenie krtani. Zdrowia dla Mielenki!

    Mała Matylda, długo myślałam nad środkiem tortu, żeby był możliwie najzdrowszy i jednocześnie smaczny. Wszystkie super kremy jednak mnie przerażają w kontekście podania ich dzieciom 😉 ostatecznie bazą była nieśmiertelna bita śmietana z mascarpone, do tego do przełożenia zrobiłam lemon curd oraz frużelinę owocową. Miała być malinowa, ale okazało się, że malin miałam mało, dałam więc po trochu innych czerwonych owoców: winogrona, aronię, czarną porzeczkę i poziomki. Wyszła fajna kwaskowa. Do śmietany nie używałam już nic słodzącego, blaty nasaczylam bardzo obficie wodą z cytryną. Wszystko wyszło bardzo lekko, smaki słodki i kwaśny zgrały się idealnie, balans został zachowany.

    Powodzenia na USG, też liczę na ładną fotkę 🙂

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbecia masz rację trzeba trzymać rękę na pulsie bo jakaś dziwna sytuacja się zrobiła.
    Ale Milenka grzecznie siedzi☺ muszę kupić inhalator przed przedszkolem, już miałam kupić kilka razy, a że nie był nigdy potrzebny to tak odwlekam.

    Mała Matylda szkoda, że z publicznym wyszło tak niefajnie. Powidzenia na usg☺
    Biszkopt nasączyłam wodą z cytryną, przełożyłam kremem malinowym(polecam przepis z Akademia tortu), tynk maskarpone i kremówka.

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 27 maja 2021, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie pomysł na krem waniliowy do tortu.? Teraz robię torty na 40 urodziny szwagra i siostry i na urodziny mamy.
    Takze w tym miesiącu 4 torty i jak tu się odchudzać jak same pokusy są 🙂

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajrzyj na stronę słodki pomysł albo akademia tortu, dużo przepisów na kremy i dodatki do tortu.

  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 27 maja 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bercecia trzymam kciuki żeby sytuacja w szkole się poprawiła. Milenka pięknie się inhaluje, zdrowo ☺️ Mała Matylda i jak z tym przedszkolem? Zosia zostaje w domu, idzie do prywatnego czy jeszcze jest szansa gdzieś się odwołać? Już trzecie USG prenatalne...ale to leci, powodzenia 🥰

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2758

    Wysłany: 27 maja 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na USG wszystko idealnie 😊.
    Hania waży już 1300g, to średnia waga na tym etapie. Leży główkowo 👍
    Mam całe badanie na pendrive oraz dodatkowo dwa zdjęcia. Hania pozowała ze stopą😅, chwilę wcześniej nóżki były z dala od buzi, a moja dziewczynka relaksowała się z jedną rączką za głową😋.

    f47a723d844e.jpg 67fcc8520673.jpg

    Nynka, kattalinna, MajowaMamusia, Cola87 lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2758

    Wysłany: 27 maja 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola87 wrote:
    Bercecia trzymam kciuki żeby sytuacja w szkole się poprawiła. Milenka pięknie się inhaluje, zdrowo ☺️ Mała Matylda i jak z tym przedszkolem? Zosia zostaje w domu, idzie do prywatnego czy jeszcze jest szansa gdzieś się odwołać? Już trzecie USG prenatalne...ale to leci, powodzenia 🥰
    Zosia na pewno będzie chodziła do przedszkola. Uwielbia kontakt z dziećmi, bardzo lubi żłobek. Czekamy do czerwca na rekrutację uzupełniającą, może będzie jakaś sensowna opcja. Jeśli nie to jej żłobek się rozbudowuje, będą mieć też przedszkole. Kończą przygotowania nowego lokalu i to w naszym bloku. Kilkoro dzieci z obecnej grupy zostaje, więc wszystko poza ceną wygląda idealnie😉.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 27 maja 2021, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania sama słodycz 😍😍😍

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 27 maja 2021, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda dobrze że jest jakaś inna opcja z tym przedszkolem ☺️ a Hania cudna, piękne zdjęcia😍

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 28 maja 2021, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    c4b23927d08b.jpg

    Dziewczyny i jak zrobię niespodzianke siostrze i szwagrowi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2021, 23:12

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 29 maja 2021, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbecia, wspaniałe torty! 🤩 Oni tak się dobrali prosto z porodówki? 😉

    preg.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 29 maja 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, poprostu tak zwlekali z urodzinami że potem stwierdzili ze jedna zrobią.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2758

    Wysłany: 29 maja 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbecia, ale fajny pomysł! Podziwiam za zrobienie dwóch na raz. Różnią się tylko dekoracją? Jak je przenosisz i przechowujesz?😋

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2021, 14:55

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 29 maja 2021, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbecia piękne, myślę że będą zachwyceni 😁

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 29 maja 2021, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różnią się smakami. Ten z Korona jest truskawkowy a ten z alkoholem jest waniliowy. Z przechowaniem był problem musiałam je rozdzielić i każdy oddzielnie włożyć do lodówki.

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
‹‹ 2946 2947 2948 2949 2950 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ