Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2024
Odpowiedz

Majowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Sara10 Ekspertka
    Postów: 188 335

    Wysłany: 28 listopada 2023, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Powiem wam, że ja nawet jeszcze nie myślę o porodzie.... Nawet się nie zastanawiam nad tym:( to nie za wcześnie? Może ja jestem przewrażliwiona już 🥺

    Ja wczoraj kupiłam jakiś kurs szkoły rodzenia online. Ale wybieram się w okolicy lutego/marca do szkoły rodzenia weekendowej, żebym była jak najlepiej przygotowana na poród ;)
    A Wy co myślicie o szkole rodzenia? Byłyście/Rozwazacie?

    🩷 - 6.24
  • hypatia92 Autorytet
    Postów: 581 1098

    Wysłany: 28 listopada 2023, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara10 wrote:
    Ja wczoraj kupiłam jakiś kurs szkoły rodzenia online. Ale wybieram się w okolicy lutego/marca do szkoły rodzenia weekendowej, żebym była jak najlepiej przygotowana na poród ;)
    A Wy co myślicie o szkole rodzenia? Byłyście/Rozwazacie?
    Chcę się wybrać, pewnie jakaś weekendowa lub wieczorowa ze względu na pracę męża. Ale to myślałam jakoś w lutym-marcu, tak jak Ty.

    Synek 05.2024 ❤️
  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1620 1441

    Wysłany: 28 listopada 2023, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara10 wrote:
    Ja wczoraj kupiłam jakiś kurs szkoły rodzenia online. Ale wybieram się w okolicy lutego/marca do szkoły rodzenia weekendowej, żebym była jak najlepiej przygotowana na poród ;)
    A Wy co myślicie o szkole rodzenia? Byłyście/Rozwazacie?


    Moja 3 ciąża I nie chodziłam i nie rozważam już wiem co i jak 😅

    hypatia92, Sara10, Bożena, legusta lubią tę wiadomość

  • hypatia92 Autorytet
    Postów: 581 1098

    Wysłany: 28 listopada 2023, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Powiem wam, że ja nawet jeszcze nie myślę o porodzie.... Nawet się nie zastanawiam nad tym:( to nie za wcześnie? Może ja jestem przewrażliwiona już 🥺
    Bożena, ja też nic a nic, także piąteczka! :)
    Tak sobie jakoś wymyśliłam, że po połówkowych się wezmę za większość rzeczy. To będzie akurat po nowym roku. Na razie czytam różne wątki czasem i zapisuję inspiracje, polecenia i rzeczy do sprawdzenia, ewentualnie coś dodaję do obserwowanych na olx/vinted, ale tak porządnie do przygotowań i zakupów myślę ruszyć od stycznia właśnie.

    Edit: Kinia, Ty to już zaprawiona w bojach jesteś, także Ci się nie dziwię! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2023, 19:49

    KiNiAW, Bożena, legusta lubią tę wiadomość

    Synek 05.2024 ❤️
  • Gośka29 Autorytet
    Postów: 1453 1578

    Wysłany: 28 listopada 2023, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara10 wrote:
    Ja wczoraj kupiłam jakiś kurs szkoły rodzenia online. Ale wybieram się w okolicy lutego/marca do szkoły rodzenia weekendowej, żebym była jak najlepiej przygotowana na poród ;)
    A Wy co myślicie o szkole rodzenia? Byłyście/Rozwazacie?

    Chodziłam w pierwszej ciąży. Zaczęłam ale nie skończyłam. Akurat najbardziej przydatne rzeczy były na dwóch ostatnich spotkaniach, na które nie dotarłam bo... Bo syn się urodził 🤭 byliśmy w trakcie jednego spotkania na porodówce i trafiliśmy na poród. Jak usłyszeliśmy krzyki jednej rodzącej to wszystkie patrzyłyśmy z przerażeniem po sobie z miną: "która następna? Ja nie! 😳" 🤣
    Teraz nie wybieram się bo nawet ta technika oddychania, którą uczyli nie przydała się. Na szczęście w trakcie porodu była zmiana i przyszła taka położna, która wiedziała jak rodzącą zmotywować skutecznie żeby nie poczuła się "źle". Szkoda, że nie wiem jak się nazywała 🙄

    KiNiAW, Sara10, Bożena, Kadża lubią tę wiadomość

    👩'91
    👨'86
    👦 03.05.2017
    👧 10.05.2024

    DHEA-S 254,0 (95,8-511,7)
    AMH 4,79 ng/ml

    08/09.2023 - 3 lata starań
    Po 3 latach starań
    10.09 - 14dpo ⏸️
    11.09 - 15dpo beta 310 mlU/ml, progesteron 31, 9 ng/ml
    13.09 - 17dpo beta 595 mlU/ml
    15.09 - wizyta, jest pęcherzyk ciążowy ❤️
    23.09 - 26dpo beta 11571 mlU/ml
    27.09 - crl 0.38 cm
    11.10 - 1,73 cm leniuszka, widoczne ❤️
    30.10 - wizyta, niewypał - trzeba wrócić do pierwszego lekarza 😒
    03.11 - crl 5,26 cm, zdjęcie USG 3D 💗
    29.11 - płeć wciąż nieznana
    20.12 - prawdopodobnie dziewczynka 💗
    15.01 - potwierdzona dziewczynka, 500 g, szyjka zamknięta 4 cm 💪
    14.02 - wizyta, ułożenie główkowe, bardzo ruchliwa 👧
    14.03 - 1636 g 👧, 💗146, ułożenie główkowe
    11.04 - 35+0 tc 2400 g 👧
    18.04 - 36+0 tc 2560 g, ułożenie główkowe, bardzo nisko

    10.05. - 39+1 tc godzina 11, 3000g, 52 cm 👧❤️
  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1620 1441

    Wysłany: 28 listopada 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny lekarz nie odpisał jeszcze ale to pewnie dlatego że dziś nie przyjmuje ale po tym jak się czuje od wczoraj wieczór to czułam że mnie zbiera coś znowu 😪bo plecy mnie bola wczoraj żołądek a dziś jestem spiaca cały dzień było mi zimno i zmierzyłam teraz gorączkę i mam 37.2 stan podgorączkowy narazie nie biorę paracetamolu chodz głową trochę boli poczekam jeszcze z h i zobaczę czy rośnie więc nie dziwie się że crp podwyższone i leukocyty

  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3470 4636

    Wysłany: 28 listopada 2023, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara10 wrote:
    Jeszcze nie powiedziałam o ciąży Przełożonym, bo jak codziennie widzi się kobiety, które ronią dzieci to jestem ostrożna i boje się cieszyć z ciąży.

    Bardziej mi chodzi o bezpieczeństwo Twojego maleństwa.
    Ryzyko chorób, trudnych pacjentów itp.

    Podziwiam.
    Ja się zmyłam,bo sezon infekcyjny u nas w pełni i same covidy.

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml; 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 24.05.24 -> 3390 g szczęścia
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).

    age.png
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1439 947

    Wysłany: 28 listopada 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara10 wrote:
    Jeszcze nie powiedziałam o ciąży Przełożonym, bo jak codziennie widzi się kobiety, które ronią dzieci to jestem ostrożna i boje się cieszyć z ciąży.

    O matko.... Współczuję Ci. Ja nie wiem czy bym dała radę pracować w takim miejscu będąc w ciąży. Silna kobieta z Ciebie. Ściskam mocno 😊

    Sara10 lubi tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1439 947

    Wysłany: 28 listopada 2023, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena96 wrote:
    Nie jesteś przewrażliwiona. To ja po prostu jestem typem który musi mieć zaplanowane wszystko na 5 lat do przodu 😝


    Ach chyba że tak:) w sumie w poprzedniej donoszonej ciąży też niczego nie planowałam 🙈 miałam z góry zapowiedziane że mam rodzić w Matce Polce i tam też byłam chyba ze 6 razy jak nie więcej a i tak skończyło się CC 🙈

    PorannaPanna lubi tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1439 947

    Wysłany: 28 listopada 2023, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara10 wrote:
    Ja wczoraj kupiłam jakiś kurs szkoły rodzenia online. Ale wybieram się w okolicy lutego/marca do szkoły rodzenia weekendowej, żebym była jak najlepiej przygotowana na poród ;)
    A Wy co myślicie o szkole rodzenia? Byłyście/Rozwazacie?


    Jeszcze o tym nie myślałam:) jakoś po nowym roku może będę bardziej zorganizowana :)

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1439 947

    Wysłany: 28 listopada 2023, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hypatia92 wrote:
    Bożena, ja też nic a nic, także piąteczka! :)
    Tak sobie jakoś wymyśliłam, że po połówkowych się wezmę za większość rzeczy. To będzie akurat po nowym roku. Na razie czytam różne wątki czasem i zapisuję inspiracje, polecenia i rzeczy do sprawdzenia, ewentualnie coś dodaję do obserwowanych na olx/vinted, ale tak porządnie do przygotowań i zakupów myślę ruszyć od stycznia właśnie.

    Edit: Kinia, Ty to już zaprawiona w bojach jesteś, także Ci się nie dziwię! :D


    Ja wyprawkę to tak bardziej po 30 tygodniu chyba coś zaczne przeglądać. Mam to szczęście że będzie drugi chłopak więc mam rzeczy po synku:) także za dużo kupować nie muszę:)

    KiNiAW, hypatia92, legusta lubią tę wiadomość

  • Kadża Autorytet
    Postów: 589 727

    Wysłany: 28 listopada 2023, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    Moja 3 ciąża I nie chodziłam i nie rozważam już wiem co i jak 😅
    Tez nie chodzilam ;) to ma być moj 4 porod i tydzień temu zaczęłam myśleć o kolejnym 🙈ja miałam fajne porody i w miarę szybkie w sesie już samo rodzenie i mam nadzieję że ten też taki będzie 😂
    A w ogóle wczoraj pisałam z koleżanką i wyszło że każde dziecko będę miała z innej pory roku 😉 syn zimą, najstarsza jesień, najmłodsza lato a teraz to będzie wiosna 😂😜

    KiNiAW, Bożena lubią tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1439 947

    Wysłany: 28 listopada 2023, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    Dziewczyny lekarz nie odpisał jeszcze ale to pewnie dlatego że dziś nie przyjmuje ale po tym jak się czuje od wczoraj wieczór to czułam że mnie zbiera coś znowu 😪bo plecy mnie bola wczoraj żołądek a dziś jestem spiaca cały dzień było mi zimno i zmierzyłam teraz gorączkę i mam 37.2 stan podgorączkowy narazie nie biorę paracetamolu chodz głową trochę boli poczekam jeszcze z h i zobaczę czy rośnie więc nie dziwie się że crp podwyższone i leukocyty


    Kurcze to nie dobrze;( masz może jakiś sok z czarnego bluz? Albo herbatkę z kwiatu czarnego bzu? To takie naturalne ale dość pomocne w takich początkach przeziębienia. Ewentualnie jutro może do lekarza? Te infekcje wykończą człowieka.... Mój poszedł parę dni do przedszkola i już pokasluje:( ech.... Lato wracaj....

    KiNiAW lubi tę wiadomość

  • legusta Autorytet
    Postów: 863 839

    Wysłany: 28 listopada 2023, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam w pierwszej ciąży do szkoły rodzenia i teraz nie zamierzam :)
    Co do wyprawki to ja dopiero po połówkowych coś zacznę myśleć, czyli pewnie w przyszłym roku :) ale ja mam sporo rzeczy po synku to pewnie lista rzeczy do kupienia nie będzie długa

    Bożena, KiNiAW, PorannaPanna lubią tę wiadomość

    Synek ❤️ 05.2024
    Synek ❤️ 06.2022
  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3470 4636

    Wysłany: 28 listopada 2023, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Ach chyba że tak:) w sumie w poprzedniej donoszonej ciąży też niczego nie planowałam 🙈 miałam z góry zapowiedziane że mam rodzić w Matce Polce i tam też byłam chyba ze 6 razy jak nie więcej a i tak skończyło się CC 🙈

    O to jesteś gdzieś z moich okolic ;) sąsiadka pozdrawia :D

    PorannaPanna, Bożena lubią tę wiadomość

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml; 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 24.05.24 -> 3390 g szczęścia
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).

    age.png
  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3470 4636

    Wysłany: 28 listopada 2023, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki za jutrzejsze wizytki - te zgłaszane i przemilczane ;)

    29.11.2023 - środa
    Monika.a
    Gośka29

    PorannaPanna, Gośka29, legusta, Kadża lubią tę wiadomość

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml; 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 24.05.24 -> 3390 g szczęścia
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).

    age.png
  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1620 1441

    Wysłany: 29 listopada 2023, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    29.11.2023 - środa
    Monika.a
    Gośka29
    Dziewczyny kciukaski✊️✊️

    Gośka29, Bożena, PorannaPanna lubią tę wiadomość

  • polinka24 Znajoma
    Postów: 28 60

    Wysłany: 29 listopada 2023, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    Moja 3 ciąża I nie chodziłam i nie rozważam już wiem co i jak 😅

    U mnie też 3 i jedyna zasada której się trzymam to słuchać położnej i nie tracić sił na krzyki i wrzaski.

    KiNiAW, Bożena lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Gośka29 Autorytet
    Postów: 1453 1578

    Wysłany: 29 listopada 2023, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polinka24 wrote:
    U mnie też 3 i jedyna zasada której się trzymam to słuchać położnej i nie tracić sił na krzyki i wrzaski.

    To się da bez krzyku? 🙊
    Ja twierdziłam, że krzyczeć nie będę bo jak to tak? Dziwnie. A potem pół oddziału porodowego mnie słyszało 🙈

    PorannaPanna lubi tę wiadomość

    👩'91
    👨'86
    👦 03.05.2017
    👧 10.05.2024

    DHEA-S 254,0 (95,8-511,7)
    AMH 4,79 ng/ml

    08/09.2023 - 3 lata starań
    Po 3 latach starań
    10.09 - 14dpo ⏸️
    11.09 - 15dpo beta 310 mlU/ml, progesteron 31, 9 ng/ml
    13.09 - 17dpo beta 595 mlU/ml
    15.09 - wizyta, jest pęcherzyk ciążowy ❤️
    23.09 - 26dpo beta 11571 mlU/ml
    27.09 - crl 0.38 cm
    11.10 - 1,73 cm leniuszka, widoczne ❤️
    30.10 - wizyta, niewypał - trzeba wrócić do pierwszego lekarza 😒
    03.11 - crl 5,26 cm, zdjęcie USG 3D 💗
    29.11 - płeć wciąż nieznana
    20.12 - prawdopodobnie dziewczynka 💗
    15.01 - potwierdzona dziewczynka, 500 g, szyjka zamknięta 4 cm 💪
    14.02 - wizyta, ułożenie główkowe, bardzo ruchliwa 👧
    14.03 - 1636 g 👧, 💗146, ułożenie główkowe
    11.04 - 35+0 tc 2400 g 👧
    18.04 - 36+0 tc 2560 g, ułożenie główkowe, bardzo nisko

    10.05. - 39+1 tc godzina 11, 3000g, 52 cm 👧❤️
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1439 947

    Wysłany: 29 listopada 2023, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguśka wrote:
    O to jesteś gdzieś z moich okolic ;) sąsiadka pozdrawia :D


    Tak? O widzisz ;) świat jest mały;)

‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ