X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2024
Odpowiedz

Majowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Gośka29 Autorytet
    Postów: 1431 1493

    Wysłany: 17 kwietnia, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    legusta wrote:
    Gosia ja byłam na wymazie w pon i na wstepienpolozna mowila ze bardzo czesto gbs w ciazy wychodzi dodatni i jesli bedzie wynik dodatni to zeby nie czytac internetow 😅 ze to nic groznego, ze przy sn po prostu podczas porodu podaje sie antybiotyk :)

    O nie. Już raz ten błąd popełniłam - naczytałam się głupot, już żegnałam się w myślach z rodziną 🤦 teraz pomyślałam jedynie o forum.

    👩'91
    👨'86
    👦 03.05.2017

    DHEA-S 254,0 (95,8-511,7)
    AMH 4,79 ng/ml

    08/09.2023 - 3 lata starań
    Po 3 latach starań
    10.09 - 14dpo ⏸️
    11.09 - 15dpo beta 310 mlU/ml, progesteron 31, 9 ng/ml
    13.09 - 17dpo beta 595 mlU/ml
    15.09 - wizyta, jest pęcherzyk ciążowy ❤️
    23.09 - 26dpo beta 11571 mlU/ml
    27.09 - crl 0.38 cm
    11.10 - 1,73 cm leniuszka, widoczne ❤️
    30.10 - wizyta, niewypał - trzeba wrócić do pierwszego lekarza 😒
    03.11 - crl 5,26 cm, zdjęcie USG 3D 💗
    29.11 - płeć wciąż nieznana
    20.12 - prawdopodobnie dziewczynka 💗
    15.01 - potwierdzona dziewczynka, 500 g, szyjka zamknięta 4 cm 💪
    14.02 - wizyta, ułożenie główkowe, bardzo ruchliwa 👧
    14.03 - 1636 g 👧, 💗146, ułożenie główkowe
    11.04 - 35+0 tc 2400 g 👧
    18.04 - 36+0 tc 2560 g, ułożenie główkowe, bardzo nisko

    preg.png
  • Heja_Warszawa Debiutantka
    Postów: 12 25

    Wysłany: 17 kwietnia, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie warto się nie nastawiać i olać presję innych, czy to w kwestii sposobu rodzenia czy karmienia i innych rzeczy. Chodzi bardziej o sytuacje, gdy komuś zależy na kp a otoczenie podcina skrzydła ;)

    KiNiAW, Izulek21, legusta, Sara10 lubią tę wiadomość

  • Patrycja_Pata Ekspertka
    Postów: 187 389

    Wysłany: 17 kwietnia, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gośka spokojnie....ja miałam w pierwszej ciąży dodatni to jak się zgłosiłam na poród dostałam antybiotyk w kroplówce i wszystko było dobrze❤️

    Gośka29, legusta lubią tę wiadomość

  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1379 1180

    Wysłany: 17 kwietnia, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gośka29 wrote:
    O nie. Już raz ten błąd popełniłam - naczytałam się głupot, już żegnałam się w myślach z rodziną 🤦 teraz pomyślałam jedynie o forum.


    Bylam właśnie na zastrzyku u poloznej i pytałam o dodatni gbs mówi że w dzień porodu dostaje się właśnie antybiotyk dożylnie lub w kroplówce i tyle także spokojnie 😊

    Gośka29 lubi tę wiadomość

  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1379 1180

    Wysłany: 17 kwietnia, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny zapomniałam wam mówić dziś mi Doszły bóle brzucha na dole takie jak na okres ściska i za chwilę puszcza i do tego bol błędów na dole mowilam położnej to mówi że albo skurcze szykujące macicę albo że za niedługo coś się zacznie bo tak się zaczyna praca macicy przed

    Sara10, Bożena, Kadża, hypatia92 lubią tę wiadomość

  • Gośka29 Autorytet
    Postów: 1431 1493

    Wysłany: 17 kwietnia, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    Bylam właśnie na zastrzyku u poloznej i pytałam o dodatni gbs mówi że w dzień porodu dostaje się właśnie antybiotyk dożylnie lub w kroplówce i tyle także spokojnie 😊

    Kinia dzięki ☺️

    KiNiAW lubi tę wiadomość

    👩'91
    👨'86
    👦 03.05.2017

    DHEA-S 254,0 (95,8-511,7)
    AMH 4,79 ng/ml

    08/09.2023 - 3 lata starań
    Po 3 latach starań
    10.09 - 14dpo ⏸️
    11.09 - 15dpo beta 310 mlU/ml, progesteron 31, 9 ng/ml
    13.09 - 17dpo beta 595 mlU/ml
    15.09 - wizyta, jest pęcherzyk ciążowy ❤️
    23.09 - 26dpo beta 11571 mlU/ml
    27.09 - crl 0.38 cm
    11.10 - 1,73 cm leniuszka, widoczne ❤️
    30.10 - wizyta, niewypał - trzeba wrócić do pierwszego lekarza 😒
    03.11 - crl 5,26 cm, zdjęcie USG 3D 💗
    29.11 - płeć wciąż nieznana
    20.12 - prawdopodobnie dziewczynka 💗
    15.01 - potwierdzona dziewczynka, 500 g, szyjka zamknięta 4 cm 💪
    14.02 - wizyta, ułożenie główkowe, bardzo ruchliwa 👧
    14.03 - 1636 g 👧, 💗146, ułożenie główkowe
    11.04 - 35+0 tc 2400 g 👧
    18.04 - 36+0 tc 2560 g, ułożenie główkowe, bardzo nisko

    preg.png
  • Monika.a Ekspertka
    Postów: 230 227

    Wysłany: 17 kwietnia, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak GBS dodatni, to można chwilę poczekać z wyjazdem do szpitala, ale musimy mieć podany antybiotyk min 4h przed urodzeniem, żeby maluch się nie zaraził przechodząc. Położna mówiła, że może być dawka przypominająca np po dwóch godzinach zależy od lekarza.

    Sara10 lubi tę wiadomość

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 420 683

    Wysłany: 17 kwietnia, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie. Szyjka cały czas trzyma. Młody jeszcze się nie wybiera do nas.
    Lekarz powiedział, że jakby się coś zaczęło przed terminem cc to dzwonić o każdej porze dnia i nocy 😅

    KiNiAW, Sara10, Gośka29, Bożena, Kadża lubią tę wiadomość

  • Sara10 Ekspertka
    Postów: 145 263

    Wysłany: 17 kwietnia, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja próbuje masować to kroczę, ale wychodzi mi to gorzej niż źle, palce ledwo dosięgają, boli mnie przy tym masażu i w ogóle nieprzyjemne to jest. A jak Wam idzie?

  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 344 226

    Wysłany: 17 kwietnia, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem z czerwcówek ale ze względu na problemy z ciśnieniem ciąża będzie indukowana wcześniej, możliwe nawet że gdzieś w maju 🙈
    Muszę przyspieszyć z przygotowaniami.
    Podrzucicie pomysły na zamrożone obiady?
    Jak mąż wróci do pracy i zostanę sama z dwójką to boje się że nie ogarnę na początku. Przy pierwszym to była taka jazda że śniadanie często o 17 jadłam 😱 ja to ja ale wiadomo dziecku muszę coś jeść dać.
    Pomyślałam tylko o leczo kopytkach i pierogach. Co jeszcze robilyście?


    Miałam dodatki gbs przy pierwszym porodzie. Nic takiego, po prostu dostałam dożylnie antybiotyk co 4h. Nie ma się co martwić :) trzeba tylko jechać do szpitala trochę wcześniej niż normalnie a w przypadku odejścia wód od razu.

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 420 683

    Wysłany: 17 kwietnia, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem z czerwcówek ale ze względu na problemy z ciśnieniem ciąża będzie indukowana wcześniej, możliwe nawet że gdzieś w maju 🙈
    Muszę przyspieszyć z przygotowaniami.
    Podrzucicie pomysły na zamrożone obiady?
    Jak mąż wróci do pracy i zostanę sama z dwójką to boje się że nie ogarnę na początku. Przy pierwszym to była taka jazda że śniadanie często o 17 jadłam 😱 ja to ja ale wiadomo dziecku muszę coś jeść dać.
    Pomyślałam tylko o leczo kopytkach i pierogach. Co jeszcze robilyście?


    Miałam dodatki gbs przy pierwszym porodzie. Nic takiego, po prostu dostałam dożylnie antybiotyk co 4h. Nie ma się co martwić :) trzeba tylko jechać do szpitala trochę wcześniej niż normalnie a w przypadku odejścia wód od razu.


    Ja już mroziłam mięso na schabowe, bo to szybko zawsze i naleśniki. Myślałam o gulaszu, pierogi muszę zrobić, kupię jakąś rybę do piekarnika, bo u nas to też się sprawdzi i już brak mi pomysłów. 🫤

    Coffeebreak lubi tę wiadomość

  • Milena96 Autorytet
    Postów: 328 349

    Wysłany: 17 kwietnia, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wróciłam ze szpitala w którym chce rodzić. Byłam na drzwiach otwartych żeby cokolwiek wiedzieć gdzie się udać, co i jak bo ja w szpitalu nigdy nie leżałam. Lekarz się pytał czy ktoś ma ciążę z dzieckiem ułożonym miednicowo więc się zgłosiłam a on do mnie że jakby co to robią obroty wewnętrzne płodu. Nie jestem do tego przekonana szczerze mówiąc. Mam wrażenie że to spora ingerencja w dziecko tym bardziej że mój mały jest dziwacznie powyginany. Zresztą mój lekarz prowadzący nic o tym nie wspominał tylko mówił o cesarce. Zapytam się go jeszcze o ten obrót na kolejnej wizycie ale myślę że mi to odradzi.

    KiNiAW lubi tę wiadomość

    Starania od 2022.
    Kwiecień 2023 - pierwsza wizyta w klinice. Wykryte PCOS, badania hormonalne.
    Maj 23 - HyFoSy - jajowody drożne
    Nasienie w normie.
    I cykl Aromek: owulacja podwójna z obu jajników.
    II cykl Aromek: owulacja podwójna z obu jajników.
    III cykl Aromek: owulacja była.
    IV cykl Aromek: owulacja z lewego jajnika.
    V cykl Aromek: owulacja z lewego jajnika.
    Zły wynik cytologii: ASC, LSIL. Podejrzenie CIN 1. Badanie HPV DNA i białek - wykryte HPV typ 56, CinTec niestety dodatni.
    10.10.23r. - ⏸️
    11.10.23r. - beta 1527
    16.10.23r. - beta 8418
    17.10.23r. Kolposkopia i wycinki.
    30.10. 23r. CRL 1,55cm, ❤️ 155/min, wynik kolposkopii nienajgorszy, biopsja dobra.
    20.11.23r. CRL 4,44cm, ❤️ 164/min.
    8.12.23r. CRL 7cm, ❤️ 158/min.
    18.12.23r. Synek ❤️
    15.01. 24r. 311 gram bobasa
    19.02.24r. 700 gram chłopca ❤️
    19.03.24r. 1300gram ❤️
    15.04.24r. 2 kg ❤️
  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 225 291

    Wysłany: 17 kwietnia, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    A dziewczyny zapomniałam wam mówić dziś mi Doszły bóle brzucha na dole takie jak na okres ściska i za chwilę puszcza i do tego bol błędów na dole mowilam położnej to mówi że albo skurcze szykujące macicę albo że za niedługo coś się zacznie bo tak się zaczyna praca macicy przed

    Miewałaś tak przy poprzenich ciążach? Pewnie macica się ćwiczy do wielkiego dnia :) Trzymam kciuki żeby te skurcze jednak uciążliwe nie były i dawaj znać co i jak!

    Ja niestety z tych,które w poprzednich dwóch ciążach skurczy przepowiadających nie czuły…dlatego też jak coś się zaczęło dziać to tak szybko dzieci moje na świat przychodziły…zwyczajnie nic wcześniej nie czułam-myślę,że pod tym względem to może układ nerwowy jakoś słabo mi funkcjonował czy co? Sama nie wiem choć próg bólu mam wysoki. Teraz wydaje mi się,że z biegiem lat odczuwam to inaczej. Skurcze już jakiś czas temu czułam.

    Też czekam na wynik gbs.

    Co do mrożonek-na razie mam tylko 3 porcje leczo🙈i jeden słoik wege rosołu. Ale czas tym się zająć.

    preg.png
  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1379 1180

    Wysłany: 17 kwietnia, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara10 wrote:
    Dziewczyny, ja próbuje masować to kroczę, ale wychodzi mi to gorzej niż źle, palce ledwo dosięgają, boli mnie przy tym masażu i w ogóle nieprzyjemne to jest. A jak Wam idzie?


    Nigdy nie robiłam i nie robię więc nie pomogę

  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1379 1180

    Wysłany: 17 kwietnia, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatekk wrote:
    Miewałaś tak przy poprzenich ciążach? Pewnie macica się ćwiczy do wielkiego dnia :) Trzymam kciuki żeby te skurcze jednak uciążliwe nie były i dawaj znać co i jak!

    Ja niestety z tych,które w poprzednich dwóch ciążach skurczy przepowiadających nie czuły…dlatego też jak coś się zaczęło dziać to tak szybko dzieci moje na świat przychodziły…zwyczajnie nic wcześniej nie czułam-myślę,że pod tym względem to może układ nerwowy jakoś słabo mi funkcjonował czy co? Sama nie wiem choć próg bólu mam wysoki. Teraz wydaje mi się,że z biegiem lat odczuwam to inaczej. Skurcze już jakiś czas temu czułam.

    Też czekam na wynik gbs.

    Co do mrożonek-na razie mam tylko 3 porcje leczo🙈i jeden słoik wege rosołu. Ale czas tym się zająć.


    No właśnie nie miałam tak we wcześniejszych ciążach skurcze jak już rozwarcie było i czop odszedł a z pierwsza córka właśnie w dzień porodu bóle jak na okres słabe a potem coraz bardziej. Z tym że tutaj doszedł bol pleców z tyłu tak jakby krzyza zobacze co będzie jeśli będzie częściej i mocniej to zadzwonię do położnej lub do gina a jak nie to pojadę na szpital narazie odpoczywam i jest ok. A mały dziś od samego rana tak szarżuje ze normalnie aż sama w szoku jestem jakoś niespokojny dziś czyżby cisza przed burza🤔😅? Ewentualnie ma jeszcze miejsce na takie harce

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 420 683

    Wysłany: 17 kwietnia, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam też pytanie o to jakie przekąski zabieracie do szpitala? Mam na liście ze szpitala i nie wiem co kupić 😅

  • Kadża Autorytet
    Postów: 509 613

    Wysłany: 17 kwietnia, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena96 wrote:
    Ja właśnie wróciłam ze szpitala w którym chce rodzić. Byłam na drzwiach otwartych żeby cokolwiek wiedzieć gdzie się udać, co i jak bo ja w szpitalu nigdy nie leżałam. Lekarz się pytał czy ktoś ma ciążę z dzieckiem ułożonym miednicowo więc się zgłosiłam a on do mnie że jakby co to robią obroty wewnętrzne płodu. Nie jestem do tego przekonana szczerze mówiąc. Mam wrażenie że to spora ingerencja w dziecko tym bardziej że mój mały jest dziwacznie powyginany. Zresztą mój lekarz prowadzący nic o tym nie wspominał tylko mówił o cesarce. Zapytam się go jeszcze o ten obrót na kolejnej wizycie ale myślę że mi to odradzi.
    Ja również tak mała mam dlatego będzie cc. Na początku wspominali w szpitalu o przekręceniu manualnym ale tak ogólnie jak rozmowa była ogólnie o porodzie a jak okazało się że mała się nie chce obrócić wcale to nawet słowem nie wspomniała położna. Może to też dlatego że jestem na lekach na ciśnienie ale moja znajoma jest pielęgniarka która pracowała 12 lat na noworodkowym oddziale i od razu mi powiedziała że jak coś mam odmówić … że nie chce z tego względu że to nie do końca jest bezpieczne. Grozi np odklejeniem łożyska czy krwotokiem. Nie wiem sama jak to jest ale mimo tego że nie brałam pod uwagę cc chyba się cieszę że nie dali mi wyboru i obracania. Słyszałam też że to mało przyjemne.

    Patrycja _Pata jak tam u ciebie ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 21:10

    age.png
  • Ela3 Przyjaciółka
    Postów: 71 112

    Wysłany: 17 kwietnia, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie robię i nie robiłam masażu krocza, więc.nie pomogę. Ja nie mrożę, tzn mam mięsa itd ale gotować będę na bieżąco. Co mogę doradzić to sos do spaghetti? Ja robię sama od podstaw nie kupuje gotowych więc to może jakiś pomysl? Bigos, gołąbki, nawet zupy można mrozić. Np pomidorowa, I potem tylko zdrobic kanapkę i kubek zupy do tego. Tutaj nie robi się tego badania gbs, musze o tym poczytać.

  • Monika.a Ekspertka
    Postów: 230 227

    Wysłany: 17 kwietnia, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izulek21 wrote:
    A ja mam też pytanie o to jakie przekąski zabieracie do szpitala? Mam na liście ze szpitala i nie wiem co kupić 😅
    Ja zabieram musy, tzw kulki mocy czekoladę biała i liofizowane owoce/ batony

    Izulek21 lubi tę wiadomość

  • hypatia92 Autorytet
    Postów: 448 859

    Wysłany: 17 kwietnia, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izulek21 wrote:
    A ja mam też pytanie o to jakie przekąski zabieracie do szpitala? Mam na liście ze szpitala i nie wiem co kupić 😅

    Info od mojej położnej:

    Co warto wziąć do jedzenia na poród?
    Banany (potas)
    Musy owocowe (jeżeli nie ma cukrzycy)
    Naturalny izotonik (woda z solą lub woda z miodem i cytryną)
    Muszynianka lekko gazowana
    Czekolada gorzka 60-70% (magnez)
    Sok marchewkowy lub z dodatkiem owoców

    Orzechy i nabiał NIEKONIECZNIE

    I ja większość z tej listy mam już wpakowane do torby 😀.

    A potem na oddział to jakieś owsianki instant, nerkowce+żurawina do podgryzania, batonik i czekolada, resztę mąż ogarnie.

    KiNiAW, Gośka29, Izulek21, legusta lubią tę wiadomość

    21 cs 🍀

    11.09 ⏸️ beta-HCG 271,30 🙏
    29.09 (6+5) 0,89 cm, mamy ❤️
    02.11 (11+4) prenatalne: niskie ryzyka, pomiary w normie, prawdopodobnie chłopak 💙
    02.01 (20+2) połówkowe: 401 g szczęścia, płeć potwierdzona, wszystko OK 👍
    22.03 (31+5) USG III trymestru: 2183 g pulpecika, ułożenie miednicowe - czekamy, aż się obróci 🤞
    12.04 (34+5) fiknął głową w dół, 2705 g bąbelka 🌷

    preg.png
‹‹ 330 331 332 333 334 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ