X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2024
Odpowiedz

Majowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Kadża Autorytet
    Postów: 566 702

    Wysłany: 25 kwietnia, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilciak33 wrote:
    Byłam we wtorek u mojego lekarza prowadzącego i mówił że ten brzuszek mały też, ale nie alarmował że coś się niepokojącego dzieje, a tu dwa dni później wychodzi, ze jest na skraju normy :( dobrze, ze lekarz nie zdecydował od razu o cięciu na już. Może uda mi się ją jakoś podtuczyć przez kolejne dni
    Przykro mi że masz stres na końcu ciąży zamiast już tylko czekań na narodziny … Ale jesteś pod opieką lekarzy i nie tną na już czyli nie widzą zagrożenia aż takiego. Na spokojnie poza tym jak dziewczyny piszą może będzie dzidziuś po prostu chudszy i tyle. Nadrobi jak się urodzi:) też mam kciuki za was 🤞PorannaPanna no to super. Moja też lubi przy cycu leżeć i nie chce chwalić ale chyba dobrze nam idzie ( chodź dziś. Mam wrażenie że piersi mam twardsze i ciut się boję czy zapalenie nawał pokarmu się nie robi a dodam że prędzej tak nie było… były wiotkie i z jednej dziurki leciało teraz widzę że są duże i z kilku dziurek… bo ja nie wiem co robić w takiej sytuacji etc a laktatora nie mam też) dziś mam zamiar też malutka wykąpać mam nadzieję że nie wyszłam z wprawy;)
    Bożena trzymaj się i wiem że teraz mi łatwo się mówi ale koniec zawsze bardziej stresujący a jeszcze jak coś wyskakuje to już w ogóle
    legusta zdrowia dla synka oby łagodnie już było a ty żebyś się nie musiała stresować w razie porodu co i jak.

    Ilciak33, legusta, KiNiAW lubią tę wiadomość

    age.png
  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 25 kwietnia, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja po lekarzu uspokojona chodz jak powiedział może być wszystko w każdej chwili położna miała rację 3cm rozwarcia glowka napiera na kanał jest bardzo nisko waga 3056g jeśli dotrwam do 38 tyg to możliwe że będzie miał 3500g. Co so ktg to jeśli będą skurcze w ciągu godziny co 10min regularne i nie będą puszczać to mam poczekać kolejna godzinę i jeśli będą co 8-7min jechać na szpital bo to 3 poród. A jeszcze wspomniał że skoro od kilku dni miałam duuuuuuzo tego śluzu to mógł być czop nie koniecznie podbarwiony krwią musi być i żeby siw obserwować. We wtorek odstawić heparynę i magnez o ile dotrwam 😊 mąż wraca więc się cieszę że będzie że mną

    Kadża, Ela3, Izulek21 lubią tę wiadomość

  • JJJ Autorytet
    Postów: 371 631

    Wysłany: 25 kwietnia, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadża to może być nawał 😊 karm jak dotychczas, ewentualnie jeśli będzie Ci bardzo źle to możesz ściągnąć laktatorem trochę mleka, ale tylko do poczucia ulgi, żeby nie pobudzać nadmiernie laktacji. Super że wam dobrze idzie!

    Dziewczyny apropos skurczy i ktg, gdy leżałam przed poprzednim porodem na patologii to pisały mi się co 5 minut maksymalne na 100 😀 to były przepowiadające, ale piękne to było, gdy przyszedł nowy lekarz na zmianie, chyba w dyżurce zobaczył mój zapis i przez cały korytarz pędził "dawać mi tą Panią na badanie!", myślał, że już rodzę 🤣 jak mnie zbadał to ciśnienie mu zeszło, bo rzeczywiście organizm się ładnie szykował, ale to jeszcze nie była akcja porodowa. Podczas tych skurczy brzuch się spinał i tylko to czułam, żadnego bólu. Dlatego jestem sceptyczna do zapisu skurczy na ktg, przepowiadające się piszą, a np porodowe z krzyża często nie 🤷🏻‍♀️ grunt to ufać sobie i swoim odczuciom. A brak skurczy na ktg nie wyklucza możliwości, że akcja rozpocznie się niebawem 😅

    Lenayna, legusta, KiNiAW, Izulek21, Kadża, Sara10 lubią tę wiadomość


    Syn ❤️ 04.2021

    preg.png
  • legusta Autorytet
    Postów: 835 804

    Wysłany: 25 kwietnia, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJJ wrote:
    Kadża to może być nawał 😊 karm jak dotychczas, ewentualnie jeśli będzie Ci bardzo źle to możesz ściągnąć laktatorem trochę mleka, ale tylko do poczucia ulgi, żeby nie pobudzać nadmiernie laktacji. Super że wam dobrze idzie!

    Dziewczyny apropos skurczy i ktg, gdy leżałam przed poprzednim porodem na patologii to pisały mi się co 5 minut maksymalne na 100 😀 to były przepowiadające, ale piękne to było, gdy przyszedł nowy lekarz na zmianie, chyba w dyżurce zobaczył mój zapis i przez cały korytarz pędził "dawać mi tą Panią na badanie!", myślał, że już rodzę 🤣 jak mnie zbadał to ciśnienie mu zeszło, bo rzeczywiście organizm się ładnie szykował, ale to jeszcze nie była akcja porodowa. Podczas tych skurczy brzuch się spinał i tylko to czułam, żadnego bólu. Dlatego jestem sceptyczna do zapisu skurczy na ktg, przepowiadające się piszą, a np porodowe z krzyża często nie 🤷🏻‍♀️ grunt to ufać sobie i swoim odczuciom. A brak skurczy na ktg nie wyklucza możliwości, że akcja rozpocznie się niebawem 😅
    Przy pierwszym porodzie jak pisały się wysokie skurcze to ja ich w ogóle nie czułam a takie 60-80 właśnie z krzyża to myślałam, że padnę. Widzę że to podobne odczucia jak u Ciebie. Ja się wtedy śmiałam, oczywiście z przymrużeniem oka, że coś im sprzęt do ktg nie działa prawidłowo 😂

    KiNiAW lubi tę wiadomość

    Synek ❤️ 05.2024
    Synek ❤️ 06.2022
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 384 244

    Wysłany: 25 kwietnia, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja, 15:33

  • Heja_Warszawa Znajoma
    Postów: 17 31

    Wysłany: 25 kwietnia, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Boje się że jak ten progesteron odstawiłam to wszystko puści, z drugiej strony chyba pod koniec ciąży ogólnie nie powinno się tego długo brać ...

    Branie progesteronu w drugiej połowie ciąży ogółem nie ma za bardzo sensu więc nie przejmuj się odstawieniem go.
    Najważniejsze to chyba dużo leżeć, a na pewne rzeczy i tak nie mamy wpływu.
    Ja pierwszego syna urodziłam 36,4 a nic nie zapowiadało, że wcześniej się urodzi, ciaza przebiegala wzorowo. Po prostu poszły wody nagle.

    Jak którejś bobo za mało waży, to dorzućcie dużo serków wiejskich wysokobiałkowych i skyrów naturalnych. Albo mięcha jak kto woli ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia, 14:46

    Ilciak33, Bożena lubią tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 25 kwietnia, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja_Warszawa wrote:
    Branie progesteronu w drugiej połowie ciąży ogółem nie ma za bardzo sensu więc nie przejmuj się odstawieniem go.
    Najważniejsze to chyba dużo leżeć, a na pewne rzeczy i tak nie mamy wpływu.
    Ja pierwszego syna urodziłam 36,4 a nic nie zapowiadało, że wcześniej się urodzi, ciaza przebiegala wzorowo. Po prostu poszły wody nagle.

    Jak którejś bobo za mało waży, to dorzućcie dużo serków wiejskich wysokobiałkowych i skyrów naturalnych. Albo mięcha jak kto woli ;p

    Myślisz ,że taka dieta pomoże? Ja jem dużo miecha ale młody nie jest za duży, taki na 50centyl
    ... dzięki, właśnie tak myślałam że ten progesteron w pewnym momencie nie ma po prostu wpływu na szyjkę. :)

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 25 kwietnia, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam dziewczyny że jest mi odrobinę lepiej🫣 dziś odpoczywam sobie, mąż żyją do babci zabrał bo coś tam pomaga dziadkowi:) a ja oglądam sobie komedie romantyczne 🙈 chociaż trochę koleżanka mnie może nie wkurzyła ale przestraszyła ? Że jednak za późno idę do szpitala 🙈 że jej jakaś tam koleżanka miała termin na 13go i 6go już jej cięcie robili.... Moja dr mówiła że 13 ty jest wporzadku pomimo cukrzycy, młody nie jest za duży, łożysko wydolne, przepływy dobre więc ... Tylko muszę na dół brzucha uważać na blizne... Także relaksuje się i chyba to moment kiedy muszę przestać myśleć o tym wszystkim 🫣🙈 a na pewno będzie dobrze

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 25 kwietnia, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    Dziewczyny ja po lekarzu uspokojona chodz jak powiedział może być wszystko w każdej chwili położna miała rację 3cm rozwarcia glowka napiera na kanał jest bardzo nisko waga 3056g jeśli dotrwam do 38 tyg to możliwe że będzie miał 3500g. Co so ktg to jeśli będą skurcze w ciągu godziny co 10min regularne i nie będą puszczać to mam poczekać kolejna godzinę i jeśli będą co 8-7min jechać na szpital bo to 3 poród. A jeszcze wspomniał że skoro od kilku dni miałam duuuuuuzo tego śluzu to mógł być czop nie koniecznie podbarwiony krwią musi być i żeby siw obserwować. We wtorek odstawić heparynę i magnez o ile dotrwam 😊 mąż wraca więc się cieszę że będzie że mną

    To w sumie dobre wieści:) najważniejsze żeby mąż wrócił a wszystko się ułoży:)

    KiNiAW lubi tę wiadomość

  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 25 kwietnia, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Powiem Wam dziewczyny że jest mi odrobinę lepiej🫣 dziś odpoczywam sobie, mąż żyją do babci zabrał bo coś tam pomaga dziadkowi:) a ja oglądam sobie komedie romantyczne 🙈 chociaż trochę koleżanka mnie może nie wkurzyła ale przestraszyła ? Że jednak za późno idę do szpitala 🙈 że jej jakaś tam koleżanka miała termin na 13go i 6go już jej cięcie robili.... Moja dr mówiła że 13 ty jest wporzadku pomimo cukrzycy, młody nie jest za duży, łożysko wydolne, przepływy dobre więc ... Tylko muszę na dół brzucha uważać na blizne... Także relaksuje się i chyba to moment kiedy muszę przestać myśleć o tym wszystkim 🫣🙈 a na pewno będzie dobrze


    Kochana będzie dobrze skoro lekarka ci ustaliła termin to wie co robi masz jeszcze ponad 2 tyg więc będzie ponad 38t jeszcze sobie urosnie maly i wszystko będzie ok 😊

    Bożena lubi tę wiadomość

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 452 828

    Wysłany: 25 kwietnia, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Powiem Wam dziewczyny że jest mi odrobinę lepiej🫣 dziś odpoczywam sobie, mąż żyją do babci zabrał bo coś tam pomaga dziadkowi:) a ja oglądam sobie komedie romantyczne 🙈 chociaż trochę koleżanka mnie może nie wkurzyła ale przestraszyła ? Że jednak za późno idę do szpitala 🙈 że jej jakaś tam koleżanka miała termin na 13go i 6go już jej cięcie robili.... Moja dr mówiła że 13 ty jest wporzadku pomimo cukrzycy, młody nie jest za duży, łożysko wydolne, przepływy dobre więc ... Tylko muszę na dół brzucha uważać na blizne... Także relaksuje się i chyba to moment kiedy muszę przestać myśleć o tym wszystkim 🫣🙈 a na pewno będzie dobrze


    Ja mam termin na 8 maja a cięcie mają robić 6. Miałam w sumie termin do wyboru, bo albo 29 kwietnia albo 6 maja 🫣 wolałam tego 6, bo jak siedzi i mu tam dobrze to niech siedzi jak najdłużej. Po za tym maj taki piękny miesiąc ❤️

    KiNiAW, Bożena, Sara10 lubią tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 25 kwietnia, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izulek21 wrote:
    Ja mam termin na 8 maja a cięcie mają robić 6. Miałam w sumie termin do wyboru, bo albo 29 kwietnia albo 6 maja 🫣 wolałam tego 6, bo jak siedzi i mu tam dobrze to niech siedzi jak najdłużej. Po za tym maj taki piękny miesiąc ❤️
    Jejuś pocieszylas mnie ❤️ właśnie też uważam, że skoro jest dobrze, wszystko trzyma, lekarka twierdzi że jest idealnie to nie ma co wcześniej młodego wydostawać.... Z drugiej strony jak cos się będzie działo to przecież pojadę prosto do szpitala...

    Izulek21, KiNiAW, legusta, Sara10 lubią tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 25 kwietnia, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiNiAW wrote:
    Kochana będzie dobrze skoro lekarka ci ustaliła termin to wie co robi masz jeszcze ponad 2 tyg więc będzie ponad 38t jeszcze sobie urosnie maly i wszystko będzie ok 😊
    Też tak myślę że powinno być dobrze:)

    KiNiAW lubi tę wiadomość

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 452 828

    Wysłany: 25 kwietnia, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Jejuś pocieszylas mnie ❤️ właśnie też uważam, że skoro jest dobrze, wszystko trzyma, lekarka twierdzi że jest idealnie to nie ma co wcześniej młodego wydostawać.... Z drugiej strony jak cos się będzie działo to przecież pojadę prosto do szpitala...

    I właśnie takie podejście również mam. Jakby coś to zawsze się zbierasz i jedziesz. A tymczasem żyj na luzie, po prostu 😊❤️

    KiNiAW, Bożena lubią tę wiadomość

  • Kadża Autorytet
    Postów: 566 702

    Wysłany: 25 kwietnia, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena ja też miałam cc 3 dni przed terminem. Jest kilka minusów jak będąc cieli za szybko ( jeśli nie nagle oczywiście) np brak odruchu ssania może wystąpić etc
    Jednak to inny poród niż SN i dziecko inaczej przechodzi na świat. Ja w piątek za tydzień muszę jechać uszko prawe sprawdzić bo nie dostawała pani przepływów spowrotem i mówi że jak dzieci się rodzą przez cc to to bardzo częste jest ( żebym nie panikowała)

    Sara10, Izulek21, KiNiAW lubią tę wiadomość

    age.png
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 25 kwietnia, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadża wrote:
    Bożena ja też miałam cc 3 dni przed terminem. Jest kilka minusów jak będąc cieli za szybko ( jeśli nie nagle oczywiście) np brak odruchu ssania może wystąpić etc
    Jednak to inny poród niż SN i dziecko inaczej przechodzi na świat. Ja w piątek za tydzień muszę jechać uszko prawe sprawdzić bo nie dostawała pani przepływów spowrotem i mówi że jak dzieci się rodzą przez cc to to bardzo częste jest ( żebym nie panikowała)
    Wiem, u mnie niby też tłumaczą się tym, że powinnam mieć wcześniej bo mam cukrzycę i insulinę.... Z tymi uszkami to miałam to samo z Gabrysiem:) ja płakałam w szpitalu że jest już głuchy 🙈 a wszystko było w normie.... Także u Ciebie też będzie:)

    Kadża lubi tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1320 871

    Wysłany: 25 kwietnia, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izulek21 wrote:
    I właśnie takie podejście również mam. Jakby coś to zawsze się zbierasz i jedziesz. A tymczasem żyj na luzie, po prostu 😊❤️
    Dzięki kochana :) w końcu majówka za chwilę 🫣🙈 jakieś mięcho z grilla zjeść muszę 😂🙈

    KiNiAW, Kadża lubią tę wiadomość

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 452 828

    Wysłany: 25 kwietnia, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Dzięki kochana :) w końcu majówka za chwilę 🫣🙈 jakieś mięcho z grilla zjeść muszę 😂🙈

    Ja też planuje jeszcze wybranie się na działkę 😆 i ostatnie spotkanie z Mamą przed porodem, bo niestety Babci w szpitalu nie mogę odwiedzić, bo jest w izolatce pod nadzorem sanitarnym także w ciąży mnie tam nie wpuszczą 😥

  • KiNiAW Autorytet
    Postów: 1521 1365

    Wysłany: 25 kwietnia, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izulek21 wrote:
    Ja też planuje jeszcze wybranie się na działkę 😆 i ostatnie spotkanie z Mamą przed porodem, bo niestety Babci w szpitalu nie mogę odwiedzić, bo jest w izolatce pod nadzorem sanitarnym także w ciąży mnie tam nie wpuszczą 😥


    O kurcze współczuję a rozmawiać nie może przez telefon na kamerce czy coś?

  • Lenayna Przyjaciółka
    Postów: 91 186

    Wysłany: 25 kwietnia, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!
    Ja dzisiaj napisałam w końcu plan porodu 🙉
    Pytałam doktora czy jest sens, czy ktoś to serio pyta... ale mówił, że tak, że szpital który wybrałam ma naprawdę dobre położne, które chcą pomóc i starają się Brać pod uwagę co piszemy.
    W sumie jak leżałam na tej obserwacji ostatnio to naprawdę miałam dobre wrażenia odnośnie babeczek pracujących :-)

    A u was jak z tym? Pisałyście?

    KiNiAW, Kadża lubią tę wiadomość

‹‹ 350 351 352 353 354 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ