X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2024
Odpowiedz

Majowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Monika.a Ekspertka
    Postów: 240 246

    Wysłany: 12 września 2023, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadża wrote:
    U mnie ok. Czasem dziś ciągną pachwiny i mam wrażenie najedzenia pod korek a tak to ok. Dziś rano sprawdzałam czy nie mam wiotkich piersi i brzucha🤦🏽‍♀️ po poronieniu jakoś nie mogę normalnie myśleć, choć myśle pozytywnie…staram się. Z jednej strony chciałabym żeby to już był następny czwartek i wizyta a z drugiej strony tak się jej boje 🤦🏽‍♀️ teraz w czwartek wywozimy najstarsza córkę na studia wiec mam co robić i czym zająć myśli. Fajnie że będzie studiować co chce ale tak daleko od domu ,że wiem iż nie będzie jej co tydzień w domu:(

    Dziewczyny może przedstawmy się sobie ciut lepiej tj skąd jesteśmy, ile mamy lat, czy mamy dzieci i ile… co chcemy powiedzieć o sobie. Jeśli któraś z was nie chce to ok.

    Nazywam się Karolina, mam 41 lat. Mieszkam w Irlandii z mężem i 3 dzieci. To moja 5 ciąża ( niestety straciłam dziecko w maju)

    To duża różnica wieku będzie między rodzeństwem :) jak najstarsza zareafowala? Ja jak pisałam, 31lat. Pierwsze mam nadzieję w drodze :). Bardzo długo dojrzewałam do tej decyzji- mąż jest bardziej pro dzieci. Mimo, że czuje się i wygląd mam młodszy niż metryka biologii się nie oszuka i działamy. W sumie byłam w szoku, że tak szybko się udało, ale nie chwalmy dnia. Czekam na wizytę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2023, 20:20

    Kadża lubi tę wiadomość

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 433 789

    Wysłany: 12 września 2023, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam na imię Dominika, 27 lat i mieszkam na Śląsku. Aktualnie to moja pierwsza ciąża 😁

    Kadża lubi tę wiadomość

  • Patrycja_Pata Ekspertka
    Postów: 192 410

    Wysłany: 12 września 2023, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja, mam 35lat, mieszkam pod Mińskiem Mazowieckim. Pierwszą ciążę poroniłam, a z następnych mam synów 8letniego Kornela, 6letniego Marcela i 3letniego Gabriela:)
    Napięcie rośnie jaka teraz płeć, bo dopiero z tą wiedzą chcemy się pochwalić komu trzeba (łapie się na badania prenatalne w 12tyg, zwykle już ją potrafią określić)
    Pozdrawiam wszystkie mamy!

    Kadża lubi tę wiadomość

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 433 789

    Wysłany: 12 września 2023, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja_Pata wrote:
    Patrycja, mam 35lat, mieszkam pod Mińskiem Mazowieckim. Pierwszą ciążę poroniłam, a z następnych mam synów 8letniego Kornela, 6letniego Marcela i 3letniego Gabriela:)
    Napięcie rośnie jaka teraz płeć, bo dopiero z tą wiedzą chcemy się pochwalić komu trzeba (łapie się na badania prenatalne w 12tyg, zwykle już ją potrafią określić)
    Pozdrawiam wszystkie mamy!

    Wow ale super gromadka! Gratulacje!

    Patrycja_Pata lubi tę wiadomość

  • Szczęśliwa po raz 3 Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 12 września 2023, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ja mam na imię Magda, mam 36la. Pochodzę z województwa lubuskiego. W domu mam dwóch synów 10i6lat.
    Mamy nadzieję że będzie córka 🙂W czwartek mam pierwszą wizytę strasznie się stresuję czy wszystko będzie ok

    Patrycja_Pata lubi tę wiadomość

  • Monika.a Ekspertka
    Postów: 240 246

    Wysłany: 12 września 2023, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na wizytę czekam do 10.10.

    Sylvka lubi tę wiadomość

  • Kadża Autorytet
    Postów: 536 659

    Wysłany: 12 września 2023, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika.a wrote:
    To duża różnica wieku będzie między rodzeństwem :) jak najstarsza zareafowala? Ja jak pisałam, 31lat. Pierwsze mam nadzieję w drodze :). Bardzo długo dojrzewałam do tej decyzji- mąż jest bardziej pro dzieci. Mimo, że czuje się i wygląd mam młodszy niż metryka biologii się nie oszuka i działamy. W sumie byłam w szoku, że tak szybko się udało, ale nie chwalmy dnia. Czekam na wizytę.
    No będzie duża ale mamy tez 5 latkę wiec 😉
    Nie myślałam że będę jeszcze w ciąży jednak ta stracona uświadomiła mi że pragnę kolejnego dziecka. Poprzednia ciąże przyjęli na spokojnie . Teraz tylko córka wie ( przez przypadek się dowiedziała bo chciała żebym posiedziała z nią w szpitalu na izbie przyjęć ale wchodząc do niej poinformowano mnie że wchodzę na własne ryzyko bo jest covid ( tak niby na nowo się coś zaczyna) to musiałam jej powiedzieć. Reszta rodziny naszej nie wie ( zabezpieczamy się jak by coś poszło nie tak żeby znowu nie przezywać poklepywania po plecach etc ) jedynie siostrze powiedziałam ale ona nikomu nic nie powie

    Patrycja_Pata lubi tę wiadomość

    age.png
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 557 595

    Wysłany: 13 września 2023, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Chciałam się przywitać, choć póki co, bardzo niepewnie. Mam prawie 5-letnią córkę, jedno poronienie i jedną ciążę biochemiczną za sobą. Tę ciążę mam z in-vitro, z transferu 1.09. Mam 36lat. I chciałabym tu zostać do maja 2024 :)

    Patrycja_Pata, Szczęśliwa po raz 3, Kadża, rudepozostanie, Monika.a, Cali lubią tę wiadomość

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Kadża Autorytet
    Postów: 536 659

    Wysłany: 13 września 2023, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj ;) mam nadzieje że wszystkie tu zostaniemy do szczęśliwego rozwiązania w maju 😉🙏

    rudepozostanie, Monika.a lubią tę wiadomość

    age.png
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 557 595

    Wysłany: 13 września 2023, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadża wrote:
    Witaj ;) mam nadzieje że wszystkie tu zostaniemy do szczęśliwego rozwiązania w maju 😉🙏
    ❤️ musi tak być!

    Szczęśliwa po raz 3, rudepozostanie lubią tę wiadomość

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • rudepozostanie Debiutantka
    Postów: 13 9

    Wysłany: 13 września 2023, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadża wrote:
    Witaj ;) mam nadzieje że wszystkie tu zostaniemy do szczęśliwego rozwiązania w maju 😉🙏

    Również na to liczę!
    W ogóle fajny pomysł z powiedzeniem czegoś o sobie. Chętnie dołączę.
    Ja mam 32 lata. Aktualnie w 4 ciąży. Na świecie mam jednego cudownego i wybuchowego 3 latka. Za mną jedno poronienie i w tym roku w maju ciąża pozamaciczna. Teraz jestem już po pierwszym usg, widoczne było echo serduszka. Kolejne badanie dopiero w październiku. Trochę czekania przede mną. Ale wierzę, że po ostatnich przeżyciach szczęście się do nas uśmiechnie 😇
    Pozdrawiam serdecznie każdą z Was i trzymam za nas kciuki❤️🩷🧡💛💚💙🩵💜

    Cukierkowa lubi tę wiadomość

  • Magda91 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 13 września 2023, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Chciałam dołączyć do majowych mam, jednak na razie bardzo niepewnie.
    O ciąży wiem od 3 września, z om wychodzi 6+0. Dziś byłam na USG i niepewnie to wygląda :/ ciąża jest młodsza, pęcherzyk ma tylko 4 mm, jest zarodek 2 mm i bijącym serduszkiem ale tętno wynosi tylko 76/min :( lekarz powiedział że możliwe że dopiero co serduszko podjęło pracę i dlatego tak wolno bije, a może być i tak że ta ciąża się nie utrzyma :( kazał przyjść za 10 dni na kontrolę i zobaczymy :(

  • Kadża Autorytet
    Postów: 536 659

    Wysłany: 13 września 2023, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór dziewczyny
    Nie czytałam was dziś za co przepraszam. Od rana bardzo boli mnie brzuch a że jak wspomiałam prędzej jutro wywozimy córkę na studia a weekend tez będzie w rozjazdach postanowiłam jechać do szpitala. Powiem wam że bałam się strasznie że jest źle jak ja powiem mężowi czy lepiej nie mówić i dopiero po weekendzie. Tak się bałam że cisnienie mimo tabletek miałam 168/150 i nie mogłam powstrzymać płaczu Ale usg pokazało że ciąża jest i jest serduszko ❤️. Dostałam aspirynę i wizyta za 2 tygodnie. Mam się oszczędzać ale na dzień dzisiejszy powiedziała pani doktor że jest ok wszystko. Tyle że brzuch boli nadal :/

    age.png
  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 433 789

    Wysłany: 13 września 2023, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadża wrote:
    Dobry wieczór dziewczyny
    Nie czytałam was dziś za co przepraszam. Od rana bardzo boli mnie brzuch a że jak wspomiałam prędzej jutro wywozimy córkę na studia a weekend tez będzie w rozjazdach postanowiłam jechać do szpitala. Powiem wam że bałam się strasznie że jest źle jak ja powiem mężowi czy lepiej nie mówić i dopiero po weekendzie. Tak się bałam że cisnienie mimo tabletek miałam 168/150 i nie mogłam powstrzymać płaczu Ale usg pokazało że ciąża jest i jest serduszko ❤️. Dostałam aspirynę i wizyta za 2 tygodnie. Mam się oszczędzać ale na dzień dzisiejszy powiedziała pani doktor że jest ok wszystko. Tyle że brzuch boli nadal :/

    Może to stres związany z wyjazdem córki? Grunt, że z maleństwem jest wszystko ok. Będzie dobrze. Myśl pozytywnie i odpoczywaj :)

    Kadża lubi tę wiadomość

  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 557 595

    Wysłany: 14 września 2023, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda91 nie przejmuj się na zapas. Przez te 10dni może się tyle zmienić, że hej - oczywiście na dobre :) jest tętno,jest dobrze!

    Kadża odpoczywaj dużo Kochana ❤️

    Kadża lubi tę wiadomość

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Szczęśliwa po raz 3 Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 14 września 2023, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja dziś miałam pierwszą wizytę. I niestety pusty pęcherzyk. USG pokazuje że ciąża jest młodsza. Według okresu 6 tyg dni, według USG 5tyd.5dni
    Kolejna wizyta za półtora tygodnia.

  • Monika.a Ekspertka
    Postów: 240 246

    Wysłany: 14 września 2023, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa po raz 3 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja dziś miałam pierwszą wizytę. I niestety pusty pęcherzyk. USG pokazuje że ciąża jest młodsza. Według okresu 6 tyg dni, według USG 5tyd.5dni
    Kolejna wizyta za półtora tygodnia.

    Trzymamy kciuki. Dużo spokoju :)

    Szczęśliwa po raz 3 lubi tę wiadomość

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 433 789

    Wysłany: 14 września 2023, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa po raz 3 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja dziś miałam pierwszą wizytę. I niestety pusty pęcherzyk. USG pokazuje że ciąża jest młodsza. Według okresu 6 tyg dni, według USG 5tyd.5dni
    Kolejna wizyta za półtora tygodnia.

    Też niestety tylko tyle zobaczyłam na pierwszej wizycie i czekam z niecierpliwością na kolejną. Mimo wszystko jestem dobrej myśli i tego też Ci życzę. Będzie dobrze 😊

    Szczęśliwa po raz 3 lubi tę wiadomość

  • Renata_ Koleżanka
    Postów: 47 52

    Wysłany: 14 września 2023, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mam na imię Renata, mam 31 lat i to jest moja pierwsza ciąża. Właśnie weszłam w 7 tydzień. Jestem po pierwszej wizycie, która odbyła się w poniedziałek. Lekarz zauważył już serduszko, które było 115/min.
    Niestety muszę brać Duphaston, ponieważ mam minimalnie za mało progesteronu, co mnie trochę zmartwiło.

    Trzymam za nas wszystkie kciuki, żebyśmy zostały tu do maja ☺️☺️☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2023, 20:30

    rudepozostanie, Izulek21, Kadża lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Szczęśliwa po raz 3 Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 14 września 2023, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za słowa otuchy...
    Oby żadna z nas się nie rozczarowała 😔

    Izulek21 lubi tę wiadomość

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ