Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2024
Odpowiedz

Majowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Renata_ Koleżanka
    Postów: 47 52

    Wysłany: 17 września 2023, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1993 wrote:
    Cześć dziewczyny! Na piątą rocznicę ślubu dostaliśmy od życia dar - dwie kreski na teście! Po wielu latach starań, w końcu się udało 🥰 niedowierzanie, wielka euforia a potem przerażenie, żeby wszystko było dobrze... to moja pierwsza ciąża, biorę euthyrox, siofor(metfomina) i luteinę (progesteron 25 w 5 tyg., 23 w 6tyg.). Byłam u lekarza, ale jeszcze nie zmierzył dzieciątka bo jest za małe, ale potwierdził ciążę i że jak na tę chwilę jest ok. Za dwa tygodnie już powinno być coś więcej widać 😊
    Z wyliczeń aplikacji rozpoczęłam 7 tydzień.
    Nie mam żadnych objawów, co mnie trochę martwiło... jedynie senności i zmniejszona koncentracja.
    Zastanawia mnie ten progesteron, bo lekarz zalecił zwiększyć dawkę luteiny... bierzecie też może?


    Ja również biorę progesteron w tabletkach ale Duphaston.
    Mój progesteron w 6tyg. + 2 dni 16.

    Objawy raz są raz ich nie ma.

    Dziewczyny po jakim czasie odstawia się Duphaston? Będę musiała go brać całą ciążę?

    preg.png
  • Kadża Autorytet
    Postów: 567 705

    Wysłany: 17 września 2023, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Widzę że brak objawów tez was meczy. Ja myśle że za mało siusiam 🤦🏽‍♀️jakaś masakra a widziałam przecież serduszko ale chyba boje się przez poronienie. Teraz 26 go mam wizytę i mam nadzieje ze będzie wszystko ok. To będzie to prawie 9 tydzień bo teraz w środę było 6+5. A tak to mam uczucie najedzenia pod korek swędzą czasem piersi ( nie bolą )i boli czasem brzuch
    Co do imion bardzo podoba mi się Pola ale chyba mąż się nie zgodzi bo poprzednia poroniona ciąże czułam że może być dziewczynka i właśnie to imię wybraliśmy dla dziewczynki. Teraz myśle że to chłopiec 😂
    Podobają mi się imiona też biblijne

    Patrycja_Pata lubi tę wiadomość

    age.png
  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 454 830

    Wysłany: 17 września 2023, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wizytę mam w ostatnim tygodniu września. Mam nadzieję, że zobaczę już coś więcej niż pusty i mały pęcherzyk. Od 2 dni zaczynam odczuwać straszne nudności, o każdej porze dnia. I czasem też boli mnie podbrzusze i brzuch. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

  • Kadża Autorytet
    Postów: 567 705

    Wysłany: 17 września 2023, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musimy tak myśleć choć wiem że czasem ciężko
    Jak wam mija weekend ?

    age.png
  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 454 830

    Wysłany: 17 września 2023, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na spokojnie, wczoraj działka, książka, dzisiaj w domu. Dużo odpoczynku. A jak u Was?

  • Monika.a Ekspertka
    Postów: 240 246

    Wysłany: 17 września 2023, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierkowa wrote:
    Ja w ogóle nie mam żadnych objawów ciąży. Żadnych. A betę dzisiaj mierzyłam to mam: 5211,00. Więc myślałam, że przy takiej becie będę czuć cokolwiek. A tu nic.
    Ja biorę progesteron dopochwowo i dodatkowo Duphaston. I w ogóle masę innych leków,bo jestem po transferze. Dawki leków ciągle te same,ale to chyba inna sytuacja niż u Ciebie, Marta1993 :)

    U mnie oprócz bolącego biustu żadnych objawów. Beta 7200, prog 38 i czekam na wizytę. Myślę, że trzeba się cieszyć z tej ciszy przed burzą i jeszcze Nas dolegliwości złapią ;)

  • Monika.a Ekspertka
    Postów: 240 246

    Wysłany: 17 września 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izulek21 wrote:
    Na spokojnie, wczoraj działka, książka, dzisiaj w domu. Dużo odpoczynku. A jak u Was?

    Wyjazd do rodziny, i przerabianie zbiorów z ich działki, więc do 23 może się obrobie 🤞
    Do tego książka, jakiś serial i oczywiście wczoraj Mistrzostwa 😀

    Izulek21 lubi tę wiadomość

  • Marta1993 Przyjaciółka
    Postów: 101 146

    Wysłany: 17 września 2023, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie mi myslalyscie już jak powiedzieć w pracy o ciąży? Planujecie iść wcześniej na wolne czy dopiero jak lekarz zaleci?

    Monika.a lubi tę wiadomość

    👩🏽‍💼31 👨🏼‍💼33
    Starania od 2019
    Leczenie u naprotechnologa od 2022
    02.10.23 💔 7/8 tydz.
    Luty 2024 kolejna nadzieja ⏸️🤗
    Termin wg OM 18.10

    Leki: Acard, heparyna, progesteron, siofor xr, insulina, lewotyroksyna, jod, Wit. D3, Wit. B12, actifolin

    preg.png
  • rudepozostanie Debiutantka
    Postów: 13 9

    Wysłany: 17 września 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie weekend cudny. Dużo wspólnych chwil. Ostatnio życie nas nie oszczędzało, więc cieszymy się szczęściem, które nas spotkało. Codziennie dziękuję losowi, że tym razem jestem w zdrowej ciąży. I wierzę, że kolejne usg to potwierdzi ❤️

    Co do objawów, ja mam tylko bóle jak na okres a wczoraj popłynęło mi z piersi mleko.. trochę szybko🙈 poza tym nie czuję, że jestem w ciąży. Zupełnie przeciwnie niż 3 lata temu jak byłam w ciąży z synem.. To był koszmar😅 Ciągłe zmęczenie, szalejące hormony.. Mam nadzieję, że ta ciąża mnie tak nie przetyra.🙏🙏

  • Monika.a Ekspertka
    Postów: 240 246

    Wysłany: 17 września 2023, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1993 wrote:
    Dziewczyny, powiedzcie mi myslalyscie już jak powiedzieć w pracy o ciąży? Planujecie iść wcześniej na wolne czy dopiero jak lekarz zaleci?

    Myślę, że lekarz może mnie wcześniej wysłać na zwolnienie. Ja liczę, że dziecko da mi popracować do 7mc, bo w domu wariuje. Ale jak będzie trzeba... w pracy 3-4mc mam zamiar powiedzieć chyba, że właśnie to L4 wpadnie.

  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 571 653

    Wysłany: 17 września 2023, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei pracuję w przedszkolu i strasznie się boję chorób, wirusów. Myślę, że jak wszystko na USG będzie ok,to idę od razu na zwolnienie. W lutym, gdy byłam w ciąży, zwolnienia nie wzięłam. Złapałam wirusa strasznego, z gorączką i wysypką. Ciąża stracona :(

    Basia - wrzesień 2018
    Gosia - maj 2024
  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 454 830

    Wysłany: 17 września 2023, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1993 wrote:
    Dziewczyny, powiedzcie mi myslalyscie już jak powiedzieć w pracy o ciąży? Planujecie iść wcześniej na wolne czy dopiero jak lekarz zaleci?
    Ja dowiedziałam się na urlopie, że jestem w ciąży i od razu zapisałam się do lekarza. Gdy wróciłam do pracy to od razu powiedziałam i byłam tylko jeden dzień a potem od razu na zwolnieniu z racji, że mam pracę fizyczną a handlu.

  • Marta1993 Przyjaciółka
    Postów: 101 146

    Wysłany: 17 września 2023, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak myślałam, by do końca roku popracować, trochę jeszcze z ludźmi pobyć. W domu się człowiek nasiedzi później... Ale z drugiej strony zastanawiam się, czy warto się narażać, ze względu na chemikalia w firmie w której pracuje...chyba muszę z lekarzem pogadać, co doradzi.
    Mąż to najlepiej by mnie już na wolne wysłał, bym w domu siedziała i odpoczywała 😅

    Bo przy pracy fizycznej tak jak piszesz Izulek21 to też bym szła od razu, tu nie ma co się przemęczać.

    Podobnie Cukierkowa, w przedszkolu mnóstwo chorób, tym bardziej jak masz za sobą trudne doświadczenie...w pełni Cię rozumiem, że chcesz jak najszybciej wyrwac się z tego "siedliska chorób".

    👩🏽‍💼31 👨🏼‍💼33
    Starania od 2019
    Leczenie u naprotechnologa od 2022
    02.10.23 💔 7/8 tydz.
    Luty 2024 kolejna nadzieja ⏸️🤗
    Termin wg OM 18.10

    Leki: Acard, heparyna, progesteron, siofor xr, insulina, lewotyroksyna, jod, Wit. D3, Wit. B12, actifolin

    preg.png
  • Szczęśliwa po raz 3 Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 17 września 2023, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadża wrote:
    Hej dziewczyny
    Widzę że brak objawów tez was meczy. Ja myśle że za mało siusiam 🤦🏽‍♀️jakaś masakra a widziałam przecież serduszko ale chyba boje się przez poronienie. Teraz 26 go mam wizytę i mam nadzieje ze będzie wszystko ok. To będzie to prawie 9 tydzień bo teraz w środę było 6+5. A tak to mam uczucie najedzenia pod korek swędzą czasem piersi ( nie bolą )i boli czasem brzuch
    Co do imion bardzo podoba mi się Pola ale chyba mąż się nie zgodzi bo poprzednia poroniona ciąże czułam że może być dziewczynka i właśnie to imię wybraliśmy dla dziewczynki. Teraz myśle że to chłopiec 😂
    Podobają mi się imiona też biblijne

    Ja też bardzo mało sikam. Nieraz w czasie pracy nie pójdę przez 8godzin...

  • Szczęśliwa po raz 3 Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 17 września 2023, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1993 wrote:
    Dziewczyny, powiedzcie mi myslalyscie już jak powiedzieć w pracy o ciąży? Planujecie iść wcześniej na wolne czy dopiero jak lekarz zaleci?

    Ja też myślę popracować do końca roku, żeby mieć pełną trzynastkę 🙂 przyda się na wyprawkę.
    No chyba że będzie coś nie tak. Na wizycie lekarz mnie pytał czy chce jeszcze biegać do pracy. Więc jak bym chciała pójść wcześniej to nie będzie problemu.

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 454 830

    Wysłany: 17 września 2023, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1993 wrote:
    Ja tak myślałam, by do końca roku popracować, trochę jeszcze z ludźmi pobyć. W domu się człowiek nasiedzi później... Ale z drugiej strony zastanawiam się, czy warto się narażać, ze względu na chemikalia w firmie w której pracuje...chyba muszę z lekarzem pogadać, co doradzi.
    Mąż to najlepiej by mnie już na wolne wysłał, bym w domu siedziała i odpoczywała 😅

    Bo przy pracy fizycznej tak jak piszesz Izulek21 to też bym szła od razu, tu nie ma co się przemęczać.

    Podobnie Cukierkowa, w przedszkolu mnóstwo chorób, tym bardziej jak masz za sobą trudne doświadczenie...w pełni Cię rozumiem, że chcesz jak najszybciej wyrwac się z tego "siedliska chorób".

    Jak chemikalia jakieś to też bym raczej szła na zwolnienie ale spytaj lekarza co sądzi. U mnie każda z dziewczyn mówiła, że dobrze zrobiłam, bo to nie ma co.

  • Isiozwierz Koleżanka
    Postów: 60 101

    Wysłany: 18 września 2023, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc :)
    Z przyjemnoscia do Was dołączam dziewczyny :)
    Mam 35 lat. Jestem mama 19 miesiecznej rozbojnicy, na ktora dlugo czekalam i teraz kolejne wyczekane dwie kreski :)
    Jestesmy jeszcze przed pierwsza wizyta u lekarza, ale beta jak na razie ladnie rosnie :)

    Patrycja_Pata, Izulek21, Marta1993, Kadża lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dprbcpvnq.png
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 571 653

    Wysłany: 18 września 2023, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isiozwierz wrote:
    Czesc :)
    Z przyjemnoscia do Was dołączam dziewczyny :)
    Mam 35 lat. Jestem mama 19 miesiecznej rozbojnicy, na ktora dlugo czekalam i teraz kolejne wyczekane dwie kreski :)
    Jestesmy jeszcze przed pierwsza wizyta u lekarza, ale beta jak na razie ladnie rosnie :)
    Cześć! I gratulacje! 🥳 ja również czekam na pierwszą wizytę,a to dopiero za tydzień... dłuuuuży się strasznie :)

    Basia - wrzesień 2018
    Gosia - maj 2024
  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 244 347

    Wysłany: 18 września 2023, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    I ja do Was dołaczę. Długo biłam się z myślami czy się ujawniać, ale jednak...będę zaklinać rzeczywistość, chcę zostać z wami i już :D

    Równo 40 lat u mnie w tym roku, dwójka szkolniaków w domu i bardzo długo odwlekana decyzja o trzecim. Jak już zabraliśmy się z mężem świadomie za starania to minęło 10 miesięcy, przebadni pod każdym kątem, u męża problemy z 0% morfologią nagle i...postanowiliśmy się wstrzymać,bo już to wyczekiwanie zaczęło mnie dręczyć. Także od marca przerwa w staraniach, zero wizyt, zero badań aż w lipcu ujrzałam niespodziewanie dwie kreski! Radość trwała aż 5 dni :/ Szybko beta spadła i od razu pojawiło się krwawienie typowe jak w miesiączce. Teraz z kolei 9 września ponownie dwie kreski :D Beta wysoka, łądnie przyrasta choć taki tak stres się pojawił czy aby coś na usg będzie widoczne. Jutro pierwsza wizyta, beta w poprzedni czwartek 9187,7. Jutro będzie 5t+4dni. Stresik jest...

    Termin z miesiączki mam na 22 maja, ale cykle krótkie dość u mnie więc zapewne wcześniej :P

    Pozdrawiam ciepło i mocno trzymam kciuki za wszystkie Fasolki :)

    Patrycja_Pata, Izulek21, Szczęśliwa po raz 3, Kadża lubią tę wiadomość

  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 244 347

    Wysłany: 18 września 2023, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edit: post się zduplikował

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2023, 17:10

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ