X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2016 :D
Odpowiedz

Majóweczki 2016 :D

Oceń ten wątek:
  • Iwa81 Autorytet
    Postów: 1734 835

    Wysłany: 3 listopada 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tola2014 wrote:
    A czy ta grupa na fb co zostala kiedys zalozona istnieje?

    w tamtej się coś źle działo , teraz jest zamknięta - tajna ;)

    km5sdf9h3loowecn.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 3 listopada 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa81 wrote:
    no wszystkie, tylko Was brakuje :)
    Wysłałam Ci zaproszenie na fb :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Guem Autorytet
    Postów: 549 364

    Wysłany: 4 listopada 2016, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negra jeśli jeszcze tu zaglądasz (bo na fb chyba cię nie ma) to mam pytanie jak podajesz witaminy JuwitD. Jedna kropla na łyżeczce? Bo mam wątpliwości czy mała zlizuje ją czy zostaje. I czy ja dobrze rozumiem że jedna buteleczka wystarcza na kilka miesięcy (11!)?

  • Negra Autorytet
    Postów: 709 777

    Wysłany: 4 listopada 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guem-zaglądam, zaglądam :-) Na fb raczej nie dołączę, bo nie mam konta/profilu :-) I raczej nie będę zakładać- ot, takie moje postanowienie sprzed wielu lat :-)
    Juvit podaję bezpośrednio do buzi (trzymam butelkę nad buzią, jedną ręką rozchylam, a w drugiej mam butelkę i kropię), bo z łyżeczki nigdy nie zliże wszystkiego. Mała juz sie nauczyła i jak widzi butelkę to sama odtwiera buźkę :-) Zakrpalacz w tej buteleczce jest taki, że pierwsze kropelki lecą bardzo wolno, więc nie ma problemu, że podasz więcej, niż powinnaś.

    Tak, kropelki wystarczają na długo- ja podaję córce i synkowi, przy czym synowi 2 kropelki, więc u nas na trochę krócej, ale i tak są bardzo wydajne!

    Laura <3

    iv09krhman7e3ofp.png
  • Guem Autorytet
    Postów: 549 364

    Wysłany: 4 listopada 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fajnie że chociaż tu będzie można liczyć na twoją radę :)
    O rany co za zdzierstwo z tymi witaminami! Przy dawce 600 jednostek płaciłam za juwitD baby 14 zl i starczało na 3 tygodnie to wychodzi prawie 200zł rocznie wydanych niepotrzebnie w aptece. I do tego na receptę jest lek a reszta to suplementy. Jestem mega wzburzona że przez 5 miesięcy żaden pediatra ani w szpitalu ani w przychodni nie wypisali recepty zalecając podawanie tej witaminy. Ja przez tydzień walczyłam z apteką żeby dostać właściwy lek i zwrot pieniędzy. Teraz uprzedzam znajomych o takiej możliwości i jak się okazuje nikt o tym nie wie.

  • Negra Autorytet
    Postów: 709 777

    Wysłany: 4 listopada 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że wywalczyłaś swoje :-)
    A z tymi dibrymi radami jest tak, że dla wielu rodziców te wyciskane lub psikane witaminy są wygodniejsze, więc możesz się spotkać z tym, że nie każdy skorzysta z dobrej rady- wiele osób podziękuje i dalej będzie przepłacać :-)

    Laura <3

    iv09krhman7e3ofp.png
  • Guem Autorytet
    Postów: 549 364

    Wysłany: 4 listopada 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikogo zmuszać nie zamierzam, każdy zrobi jak uważa ale niech wiedzą że istnieje taka możliwość. Do mnie poza ceną przemawia przede wszystkim fakt że jest to lek a nie suplement, nie mam zaufania do suplementów i jak tylko mogę to unikam. Poza tym jest skoncentrowany i nie muszę wlewać w dziecko tyle oleju a wiele tych witamin jest z olejem palmowym który może powodować ból brzuszka. Ja się w każdym razie cieszę że mogę podawać dziecku te witaminy :)
    A jeszcze zapytam, wiesz jak długo po otwarciu można przechowywać?

  • Negra Autorytet
    Postów: 709 777

    Wysłany: 4 listopada 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otóż z opakowania nie wynika, ile po otwarciu. Jest podana jedynie max temp. przechowywania (25st) i data ważności. Założyłam (nie wiem,czy słusznie), że można podawać, dopóki nie minie data ważności (tak jak pisałam- u mnie zawsze zużywa się szybciej, bo na dwoje).
    A ja jeszcze chciałam Ciebie zapytać z ciekawości, w którym szpitalu rodzilaś? (bo z tego, co pamiętam jesteś z centralnej Polski? :-))

    Laura <3

    iv09krhman7e3ofp.png
  • Guem Autorytet
    Postów: 549 364

    Wysłany: 4 listopada 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z centrum :) a rodziłam w szpitalu pro familia.
    Z tymi kroplami też tak założyłam ale postaram się pamiętać i zapytać jeszcze pediatry.

  • Negra Autorytet
    Postów: 709 777

    Wysłany: 5 listopada 2016, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guem wrote:
    Z centrum :) a rodziłam w szpitalu pro familia.
    Z tymi kroplami też tak założyłam ale postaram się pamiętać i zapytać jeszcze pediatry.
    Podobno warunki są rewelacyjne- moja przyjaciółka rodziła w ProFamilii w lipcu i jest zachwycona :-) Szkoda, że 4,5 roku temu, jak rodziłam syna nie było tego szpitala:-) Choć na Madurowicza też nie mogę narzekać- przynajmniej jeśli chodzi o opiekę- bo wiadomo, że warunki bez porównania... Tą ciążę zaczęłam prowadzić w "naszym" mieście, ale dokończyłam 300 km dalej :-)

    Laura <3

    iv09krhman7e3ofp.png
  • Guem Autorytet
    Postów: 549 364

    Wysłany: 6 listopada 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, warunki w Pro familii są bardzo dobre. Przede wszystkim jest wszystko nowe, funkcjonalne, czyste, pokoje sprzątane dwa razy dziennie, nie ma się do czego doczepić. Dobre jedzenie układane przez dietetyka dla kobiet ciężarnych i karmiących. Co ważne pomoc laktacyjna od pierwszej chwili. Do tego super personel, położne bardzo pomocne, życzliwe, widać że lubią to co robią i nie od dziś wiadomo że jaka płaca taka praca. Niestety szpital nie dostał kontraktu z NFZ więc teraz przyjmują już tylko porody prywatne. A przecież takie warunki w szpitalu to powinien być standard a nie ewenement.
    W maju też rodziła moja koleżanka w Madurowiczu i nie narzekała na warunki czy opiekę. Oddział położniczy był chyba niedawno remontowany.

  • Guem Autorytet
    Postów: 549 364

    Wysłany: 6 listopada 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bywasz jeszcze czasem w centrum czy już stała emigracja?

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 7 listopada 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile ten juwit d kosztuje?

    Za Devikap na receptę place ok 3-4zl..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Negra Autorytet
    Postów: 709 777

    Wysłany: 7 listopada 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guem wrote:
    A bywasz jeszcze czasem w centrum czy już stała emigracja?
    Guem- bywam kilka razy do roku. Ostatnio byliśmy w lipcu, bo wynajelismy nasze mieszkanie i musieliśmy interweniować- najemczyni trochę narozrabiała i trzeba było opanować sytuację :-). Teraz wybieramy się na święta, bo w tyn roku wypada kolej na spędzenie ich z rodziną męża. Jeśli się uda z urlopem, to będziemy już od połowy grudnia. Zamierzam się w tym czasie rozejrzeć za jakąś lekką spacerówką, bo ta którą mamy od zestawu 2w1 (jeszcze po synu) jest mega wygodna, ale bardzo ciężka i po złożeniu zajmuje dużo miejsca... A Ty gdzie kupowałaś wózek? Muszę odwiedzić Mama i Ja i ten sklep na Brukowej (nie pamiętam nazwy)

    Laura <3

    iv09krhman7e3ofp.png
  • Negra Autorytet
    Postów: 709 777

    Wysłany: 7 listopada 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    Ile ten juwit d kosztuje?

    Za Devikap na receptę place ok 3-4zl..
    Pasia- mniej więcej tyle samo, tylko w Juvicie w jednej kropli jest większa dawka (590 j.m) a w Devikapie chyba 500 j.m. I Juvit ma trochę lepszy skład- tylko witamina i tłuszcz.

    pasia27, Liley lubią tę wiadomość

    Laura <3

    iv09krhman7e3ofp.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 8 listopada 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negra wrote:
    Pasia- mniej więcej tyle samo, tylko w Juvicie w jednej kropli jest większa dawka (590 j.m) a w Devikapie chyba 500 j.m. I Juvit ma trochę lepszy skład- tylko witamina i tłuszcz.
    OK dzięki. Zapytam pediatry następnym razem.

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 10 listopada 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jak tam Wasze dzieciaczki? Gugają już? A może próbują siadać? U nas jeszcze bez takich nowości ale mała jest coraz fajniejsza i dużo się bawimy :) dawno nas tu nie było.

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Poli9106 Autorytet
    Postów: 961 292

    Wysłany: 10 listopada 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kocia :) wszystkie się przenioslysmy na grupe na Facebooku,w tej sprawie pisz do hiacynty:)

  • Guem Autorytet
    Postów: 549 364

    Wysłany: 11 listopada 2016, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negra, my akurat wózek kupowaliśmy bezpośrednio u przedstawiciela ale ze sklepów mogę ci polecić niedaleko Mam i ja Smykoland na Placu Zwycięstwa. Jest jeszcze Słoń na Pojezierskiej a na Brukowej to nie wiem co to za sklep, chyba nie byłam.
    Masz jakiś konkretny wózek na oku czy dopiero będziecie się rozglądać? My jeszcze w gondoli wozimy. Dzisiaj zrobiłam przymiarkę do spacerówki ale jeszcze chyba poczekam choć w gondoli coraz ciaśniej. A Laura już siada?
    Kocia, mojej to się czasami buzia nie zamyka (najczęściej o 5-6 rano) choć ostatnimi dniami częściej jest płacz niż guganie niestety. Do siadania na razie się nie zabiera.

  • Negra Autorytet
    Postów: 709 777

    Wysłany: 12 listopada 2016, 01:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guem i Kocia- moja Laura od kilku dni siada, tzn podnosi się na łokciu, ale siedzi przy tym jeszcze pochylona, tzn nie osiąga pełnego pionu. Ale posadzona na kolanach siedzi prosto wyjątkowo pewnie, tzn nie przechyla się w żadną stronę. Dodałam "wyjątkowo", bo mnie to nieco zaskakuje- porównuję ją do brata i w wielu kwestiach jest szybsza niż on. Syn zaczął siadać jak miał 8,5 msca, ale jak wiadomo- każde dziecko jest inne i dzieci mają czas na siadanie nawet do 10 msca.

    Jeśli chodzi o spacerówki, to wybieram między dwoma: Valco Snap4 albo Britax B-motion. Zależy mi na niewielkiej wadze wózka połączonej z komfortem dziecka. Valco widziałam na żywo i jest bombowy, ale na piankach. Jeśli doczekam do grudnia to w tym Smykolandzie (nie znam tego sklepu) jest w ofercie- widzę na stronie. A na Brukowej, tzn na Pojezierskiej przy Brukowej chodziło mi o Słonia :-) My akurat Słonia mamy bardzo blisko :-) Tylko nie wiem, czy do grudnia Laura zechce jeździć w gondoli, a jeśli tak, to czy będzie to bezpieczne i czy nie będę jej wozić z nogami wystającymi poza :-D, bo juz mieści mi się na styk

    Laura <3

    iv09krhman7e3ofp.png
‹‹ 1962 1963 1964 1965 1966
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ