Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    Pytanie do dziewczyn, które są na zwolnieniu. Dostałyście jakieś pismo z zusu? Mi dzisiaj przyszło, że sprawdzają czy podlegam ubezpieczeniom społecznym, no wkurzyłam się, bo nie wiem o co chodzi, a dzisiaj piątek i nic się już nie dowiem.


    Nieee ja nic z zusu nie dostałam ..może kontrolę zwolnienia robią ? Byłas może zatrudniona krótko przed ciąża ? Bo oni często kontrolują krótkie zatrudnienia i szybkie l4 pod kątem wyłudzenia swiadczen

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie dostałam żadnego pisma. A co do chrzcin, teraz podliczyłam i wyszło mi 45 osób hahaaha będziemy mieć drugie wesele :D

    KarmeLoVe lubi tę wiadomość

  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleander wrote:
    Ja też nie dostałam żadnego pisma. A co do chrzcin, teraz podliczyłam i wyszło mi 45 osób hahaaha będziemy mieć drugie wesele :D
    No to tak samo jak u nas. My będziemy na chwilę tylko w kraju i remont w domu więc nie mam możliwości zrobienia, będziemy robić w restauracji tam gdzie mamy termin na wesele, wszystko z głowy :D

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na chrzciny zapraszalam najbliższa rodzinę rodziców chrzestnych i rodzeństwo to w sumie 15 osób

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od maja byłam zatrudniona do sierpnia przyszłego roku. Właśnie mąż dzwonił do zus'u i się dowiedział, że to standardowa procedura właśnie ze względu na wyłudzenia i jeśli normalnie pracowałam to nie mam o co się martwić. Ale już zdążyłam się zdenerwowac i popłakac- wyczuwam hustawkę hormonalna u siebie :D

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to i ja się pozale, we wrześniu dostałam połowę pensji z pracy czyli te 2tyg płatne przez pracodawcę. Potem powalczylam z papierologia z ubezpieczalni i nie mam jeszcze zapłacone za połowę września i październik, także no. A jak już wypłaca to tylko do 19 października, bo pptem dostałam znowu nowe zwolnienie i czekam na następną turę dokumentów do wypełnienia. Mnie już roznosi :D także no. Też fajnie :)

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A od.kiedy jesteś na chorobowym ? Bo przy krótkich zatrudnienia i chorobowych do czasu wyjaśnienia sprawy wstrzymuje zapłatę zaislki

  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    A od.kiedy jesteś na chorobowym ? Bo przy krótkich zatrudnienia i chorobowych do czasu wyjaśnienia sprawy wstrzymuje zapłatę zaislki
    U mnie sprawa inna, nie pl

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelove

    Ja wiem że ty w Belgii :) do iwwk pytałam ale login mi umknął w poście :)

    KarmeLoVe lubi tę wiadomość

  • Ananana Przyjaciółka
    Postów: 133 41

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro idę na krzywą, zapłaciłam 22zł wiec jeszcze spoko :) pani w rejestracji dziś mi wypisala skierowanie na jutro, żebym nie czekała do rejestracji tylko od razu do pobrania szła :) :) tylko ze teraz zauważyłam ze na tym skierowaniu sa dane jakiegoś chłopaka!!! Pomyliła sie? Kurczę ale i tak jutro od razu pójdę do pobrania z tym i niech poprawiają na miejscu, nie bede stałą w kolejce

    Ananana
    f2w343r80bhcqysk.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 18.09 do 27.09 na zwolnieniu od rodzinnej. 28.09 przeszłam na ciążowe, a to postępowanie dotyczy tego od 12.10(kolejne i pewnie od tego przeszłam na zasiłek ZUS). Właśnie liczę się z tym, że wstrzymaja i wypłaca później. Ważne, że już wiem o co chodzi. Na szczęście legalnie pracowałam i nic nie kombinowałam więc nie mam się czego bać. To moje pierwsze zwolnienie ciążowe i początkowo się trochę zmartwiłam czy mnie pracodawca do zusu w ogóle zgłosił jak zaczęłam pracę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 17:07

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarmeLoVe wrote:
    No to i ja się pozale, we wrześniu dostałam połowę pensji z pracy czyli te 2tyg płatne przez pracodawcę. Potem powalczylam z papierologia z ubezpieczalni i nie mam jeszcze zapłacone za połowę września i październik, także no. A jak już wypłaca to tylko do 19 października, bo pptem dostałam znowu nowe zwolnienie i czekam na następną turę dokumentów do wypełnienia. Mnie już roznosi :D także no. Też fajnie :)

    No to faktycznie też ciekawie masz. Chyba nawet więcej papierologii. Z tego co ja się dowiedziałam to ja nic nie muszę uzupełniać tylko księgowość w firmie się tym zajmuje, a ja tylko dostaje pisma co dalej w postepowaniu.

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    No to faktycznie też ciekawie masz. Chyba nawet więcej papierologii. Z tego co ja się dowiedziałam to ja nic nie muszę uzupełniać tylko księgowość w firmie się tym zajmuje, a ja tylko dostaje pisma co dalej w postepowaniu.
    Ja po każdym zwolnieniu, a miałam po 3/2 tyg wystawiane musiałam uzupełnić nowe dokumenty i odesłać, a oni musieli wrazic opinie, że są zgodni, że należą mi się pieniądze. Dlatego idę do lekarza medycyny pracy żeby dostać już jedno do końca i się nie męczyć.

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwwk

    No moja koleżanka też legalnie pracowała i oo 3 miesiącach poszła na l4 to zabrali jej zasiłki bo stwierdzili że podjęła zatrudnienie żeby wyłudzić pieniądze i jak by zapłacone składki nie są adekwatne do tego ile by z zysku otrzymała i po dziś dzień od kilku lat toczy wojny z zusem A oni wypierają się przy swoim.

    Mam nadzieję że w twoim przypadku będzie inaczej i nie będą wojowac i nie zabiorą ci kasy

  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Iwwk

    No moja koleżanka też legalnie pracowała i oo 3 miesiącach poszła na l4 to zabrali jej zasiłki bo stwierdzili że podjęła zatrudnienie żeby wyłudzić pieniądze i jak by zapłacone składki nie są adekwatne do tego ile by z zysku otrzymała i po dziś dzień od kilku lat toczy wojny z zusem A oni wypierają się przy swoim.

    Mam nadzieję że w twoim przypadku będzie inaczej i nie będą wojowac i nie zabiorą ci kasy

    Niestety ... rzadko kiedy wygrywa się takie sprawy.

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    Od maja byłam zatrudniona do sierpnia przyszłego roku. Właśnie mąż dzwonił do zus'u i się dowiedział, że to standardowa procedura właśnie ze względu na wyłudzenia i jeśli normalnie pracowałam to nie mam o co się martwić. Ale już zdążyłam się zdenerwowac i popłakac- wyczuwam hustawkę hormonalna u siebie :D

    A jakie pobierasz bądź będziesz pobierać świadczenie od zusu. Czy pismo które przyszło nazywa się wszczęciem postępowania ?

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na zwolnieniu z kategoria B czyli ciazowym od ginekologa od 27 wrzesnia z tym zr pierwsze 33 dni placili mi w pracy od 1 listopada juz ma placic Zus. Ksiegowa dala mi papiery uzupelnilam i zanioslam do zusu. Zobaczymy kiedy cos wyplaca...

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja33
    No wiem o tym doskonale moja koleżanka księgowa mówi że często są te kontrole przy krótkich zatrudnieniach i zazwyczaj się koń zy zabranoem świadczeń

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari, a ta koleżanka podjęła pracę będąc w ciąży? Z tego co się dowiadywałam to zus nie ma podstaw żeby nie przyznać mi zasiłku, bo prawnie mi to przysługuje. Przecież jest masa kobiet, które rozpoczynają pracę nie wiedząc, że są w ciąży i przechodzą szybko później na zwolnienie i nie mają problemów. Dla mnie to jakaś paranoja, jeżeli ktoś ma czysto w papierach i zus mu robi problemy :/ Wiem, że jest masa wyłudzeń, ale dlaczego mają cierpieć Ci, którzy uczciwie idą i sobie wypracowują to wszystko. Poza tym ja zarabiam najniższą krajową to co to są za pieniądze do wyłudzenia...

    Właśnie ja rozmawiałam ze swoją księgową i ona jest zdania, że nie mam się co martwić i normalnie mi się to należy, nieważne ile pracowałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 17:46

    maderdin lubi tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
‹‹ 258 259 260 261 262 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ