X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi83 wrote:
    Prywatnie nie trzeba miec skierowania chyba.

    Nie zawsze:

    https://www.alablaboratoria.pl/pakiet/48/pakiet_krzywa_cukrowa_3_pomiary_glukozy_

    edit. u mnie w Diagnostyce chcieli skierowanie, ale na stronie nie widzę o tym info.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 15:14

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananana wrote:
    badanie będę robić prywatnie, chodzę do gin prywatnie wiec i za badania musze płacić
    Wizytę mam w czwartek (prenatalne) i tak sobie myślę czy nie zrobic krzywej jutro i iść do gin już z tym wynikiem. I tak i tak pewnie kazalby mi zrobic
    Z wynikiem krzywej leć do rodzinnego po skierowanie do poradni cukrzycowej dla ciężarnych na NFZ.
    Albo od razu pryw do diabetologa. Glukometr jest gratis, paski są na refundacje. Ważne żeby szybko zacząć mierzyć i wpierw zaliczyć diabetologa :) może nie będzie źle- zobacz u mnie nie ma cc :) póki co ....
    ale machina ruszyła i jednak się badam itp.

    Ale mam dziś lenia - nie cierpię siebie takiej ... pochłonęła mnie kanapa :)

    Dziewczyny - co na obiad ? :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wam powiem że ja też chodzę prywatnie ale badania które mogę robię na nfz mam super rodzinnego idę do niego z listą od ginekologa i co może wypisuje mi na fundusz A reszta płacę. Po co mam wydawać kasę na badania które należą mi się nieodpłatnie z racji ubez0ieczenia i płatności składek. :)

    A na obiad ja dziś robię karżany i maślankę mniam

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis pudelko lodow cart'dor czy jakos tak o smaku ciastka cytrynowego

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tego zestaw owocowy ananas, mandarynki i gruszki

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie rosołek i kopytka :) Szczesliwa, ale smaka narobiłaś na lody :D

    Szczesliwa ledwo zywa lubi tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krzywą cukrzycową w 1szej ciaży robiłam 6/7 miesiąc, ale widzę że wy juz startujecie. Lepiej wcześniej zadziałac w sumie.
    U mnie cukier 84 na czczo wiec ok.

    Na obiadek miałam risotto dyniowe z mascarpone i parmezanem :)

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pantera

    Masz rację bo jak się nic nie dzieje to się robi gdzieś tak w 24 tc jak wyniki glukozy są poprawne bo jak na czczo jest wyższy wynik to trzeba Robić szybciej obciążenie glukoza

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk U mnie tez dziś kopytka :-) ;-).

    Co do badań ja za wszystkie płacę , mój Pan gin nie ma podpisanej umowy z daną diagnostyką , badania nie wielki koszt mam kartę stałego klienta i 5% zniżki za każde badanie ;-) .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Risotto uwielbiam kesc nigdy nie robilam ale jak.ktos da sprawdzony przepis to chętnie zrobię. Ładnie proszę ❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdym labo są też ceny zróżnicowane bo np. U nas mocz 10 zł A krew 12 zwykle podstawowe A w ciąży to co rusz się robi to szkoda przepłacać chociaż ja do rodzinnego idę jak więcej badań mam bo po 1 badanie nie chodzę bo szkoda czasu

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do krzywej jeszcze nie spotkalam się żeby zgodzili się zrobić bez skierowania, nawet prywatnie.
    Ktos pisał o Mrozie - też bardzo lubię. I ogolnie kryminały:) poważnej literatury naczytalam się na studiach, teraz coś lekkiego.
    Seriale to oczywiście polecam Netflix ;)

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Risotto uwielbiam kesc nigdy nie robilam ale jak.ktos da sprawdzony przepis to chętnie zrobię. Ładnie proszę ❤
    Sprawdzony przepis: https://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/grzyby/risotto_z_borowikami/przepis.html

    Ja robię takie z dodatkiem polędwiczki wieprzowej, albo z czym wolisz :) oczywiście wino można pominąć / ogólnie na rozpuszczone masło z cebulka wrzucasz ryż (arborio) aż zrobi sie przezroczysty i od razu zalewasz stopniowo bulionem. Mniam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 15:37

    Samari lubi tę wiadomość

  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat nie miałam w domu arborio, więc zrobiłam na jaśminowym wczesniej ugotowanym.
    Podsmażyłam czosnek i sporo imbiru w kosteczkę drobną pokrojone, ryż, wywar z gotowania dyni, mascarpone, dodałam pomidorki koktajlowe oraz suszone pomidory, dynia a na końcu pieprz i parmezan :)

    Samari lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cookiemonster

    Ubmnie w prywatnym laboratorium ciazarnym robią krzywą bez skierowania tylko kartę ciąży pokazywałam który tc i nic więcej nie chcieli i płaciłam za to badanie 36 zł

  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś na obiad smazona ryba, mój jest mistrzem w tym. Wykarmia rodzinę, bo łowi i raz na jakiś czas przyniesie do domu, a ryb jest u nas... Po uszy. :D dziś smazyl i właśnie wciągnęłam 3 kawałki.

    Jutro jedziemy do znajomych do Niemiec i jakoś się wprosilismy chyba na jakąś imprezę, błagam, trzymajcie za mnie kciuki żebym nie miała za dużo dolegliwości ciążowych, bo o tak o nie mam, ale jak do mózgu dotrze że halo mamy wychodne, to zawsze się coś przypaleta. :P

    Chrzest.
    Pojawil się u nas temat, że może byśmy zrobili jak będziemy w lipcu w Polsce. Moglibyśmy wtedy też zaprosić wszystkie ważne osoby dla nas. I tu się pojawia problem. Ja jestem anty na alkohol na chrztach, komuniach. Jak już to wino, z wódka sio. Ze starym :P jestesmy w połowie drogi do porozumienia, bo u nich zazwyczaj był. No cóż, u mnie w rodzinie też. I sądzę, że większość się uruchomi, szczególnie teściowa, że jak to tak alkoholem gości nie przyjąć! Nie odbierzcie tego jak rodzina alkoholików :D haha, po prostu taki zwyczaj, że stoją butelki na stole i kto chce, pije. U nas rodziny spore, wyjdzie o Matulu trzymajcie mnie, 45osob, jak małe wesele. A to naprawdę rodzeństwo i najbliżsi. Jakie macie podejście do alko w takich dniach? A jak macie podobne jak ja, to jak walczyć z natretami z którzy pewnie się upomna o kieliszek? Aż mi się teściowa śniła że stawia na stół pół litra, bo ona uwaza, że tak trzeba! Mówię Wam... Już teraz o tym myślę intensywnie :D


    Czy któraś z Was czuję laskotki w brzuchu?
    Ja czuję, nikt mi nie powie, że to jelita, bo się nie da tego pomylić. Na staraczkach inna forumowiczka też mówiła, że już na tym etapie czuła, teraz ma coś koło 16tc i czuję już na poważnie i wie, że to na bank było to. A wy?

    Widzialyscie, że w Polsce Odra zaatakowała?

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelove

    U nas też się stawia wódkę na tego typu imprezach ale po obiedzie jak dzieciaki pójdą na ogród albo do pokoju się bawić. Owszem jest to przyjęcie dla dziecka ale dorośli nie będą siedzieć jak kolki i o pogodzie gadać. Nikt nie mówi o suto zakrapianej imprezie ale postawić 0.7 to żaden grzech.

    Dla dziecka najważniejsza część jest w kościele A w końcu przyjęcie jest wyprawiane na część dziecka ale nie ukrywajmy dla gości ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 15:53

  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Karmelove

    U nas też się stawia wódkę na tego typu imprezach ale po obiedzie jak dzieciaki pójdą na ogród albo do pokoju się bawić. Owszem jest to przyjęcie dla dziecka ale dorośli nie będą siedzieć jak kolki i o pogodzie gadać. Nikt nie mówi o suto zakrapianej imprezie ale postawić 0.7 to żaden grzech.

    Dla dziecka najważniejsza część jest w kościele A w końcu przyjęcie jest wyprawiane na część dziecka ale nie ukrywajmy dla gości ;)
    A właśnie ja bym chciała postawić tylko wino , jak chcą niech się napija. Świetnie bawić się można bez alko, moja mama zawsze powtarza.i o takiej tradycji zawsze marzyłam w mojej rodzinie, no a w końcu ja założyłam :) myślę teraz tylko jak walczyć z natretami, którzy do wódki są przyzwyczajeni na takiej imprezie, a potem piep*rza głupoty :P

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KameLoVe Co do chrzcin to u nas np na chrzcie św Marysi i Gabryni było tylko 11 osób i wszystko zrobiłam w domu bez niczyjej pomocy nie kupowałam alko jestem temu przeciwna , moja najmłodsza siostra podczas przyjęcia po danym chrzczie św synka mojej siostry ciotecznej to tak się upiła że pod stołem leżała taki wstyd żeby zrobić .

    Co do łaskotek ja już je czuje od dwóch tygodni i zawsze mam te łaskotki o tej samej porze mam je kolo pępka i gdzie jest podbrzusze więc na pewno to nie moje jelita :-P.

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do dziewczyn, które są na zwolnieniu. Dostałyście jakieś pismo z zusu? Mi dzisiaj przyszło, że sprawdzają czy podlegam ubezpieczeniom społecznym, no wkurzyłam się, bo nie wiem o co chodzi, a dzisiaj piątek i nic się już nie dowiem.

    atdcjw4ziax1my6y.png
‹‹ 257 258 259 260 261 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ