X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 1 lutego 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka grupe krwi powinno się mieć dwa razy potwierdzona, inaczej nie powinno się brać pod uwagę, ale większosc ma tylko raz, po co się stresować, że ktoś coś nie miłego powie. Moja dr kazała mi wyrobić krew kartę w diagnostyce. A i prawidłowe oznaczenie musi być podbite przez diagnoste lab, czyli specjaliste, dlatego jak ktoś ma stara gr krwi to nie bierzemy pod uwagę :)
    Co do poduszki po porodzie lepiej kupić koło takie dmuchane małe dziecięce - tańsze łatwiej umyć. Ogólnie jestem przeciwna braniu poduch do szpitala, czy rogali, czy czegoś takiego, bo w szpitalu są bakterie inne niż w domu, a mało kto to potem pierze, mówię o całej poduszce razem z wypełnieniem.
    Najbardziej boli krocze na ok 3-4 dobę schodzi Opuchlizna i szwy ciągną, się na 7 dobę można je zdjąć, te rozpuszczalne też radzę zdjac, może to zrobić położna środowiskowa, z rany po cc nie każda ściąga, bo trzeba mieć kurs leczenia ran, chociaz z brzucha łatwiej, głupie to jest ciągle kursy trzeba robić. Co do krocza można brać pbolowe paracetamol 4x1g i ibuprofen 4x400mg na dobę proponuję na zmianę co 6h. Nie szkodzi to na laktacje:) w ciąży tylko ibuprofenu nie można

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2019, 11:59

    Izka37, Szczęśliwa Mamusia, iwwk, Oleander, PatkaPP lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1405

    Wysłany: 1 lutego 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka najlepiej wszystko wyprac w dosc wysokiej temperaturze i poprawic zelazkiem : )

    Iwwk zalezy co tam na metce podaja, na ogol piore w 50-60.

    iwwk, Izka37 lubią tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka37 wrote:
    Puszku(eksprecie:)) mam pytanko czy przydaje sie poduszka po porodzie(takie koło)? Używaja to babki po porodzie-jakie sa Twoje obserwacje?

    Mam jeszcze pytanie-czy grupe krwi trzeba miec dwa razy potwierdzona-tam mi powiedziała położna? Prawda to?:)


    Ja moją grupę krwi znam kiedyś miałam taką małą etykietę z grupą krwi, i nie wiem gdzie to mam ale w badaniach z poprzedniej ciąży miałam właśnie robioną grupę krwi , i sobie wpisałam do karty ciąży myślałam że może trzabyło się gina o to zapytać jedynie mu wspomniałam , a on się uśmiechnął on zna i wie jaką mam grupę krwi mi nic nie mówił że będę musiała ją powtarzać .

    Wszystko trzeba prać koce , kocyki , beciki , pieluchy tetrowe i flanelowe , kaftaniki , ciuszki itp itd ja tam nie prasowałam układałam i tyle szkoda zachodu :-P .

    Izka37 lubi tę wiadomość

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze oryginał grupy krwi podepnijcie do karty ciąży, to że wpiszecie grupę na kartę ciąży to nie jest wynik !! Zwłaszcza takiego ważnego badania. W szpitalu grupy krwi ojca nie bierzemy pod uwagę jakby coś. Tak samo podpinamy pod kartę ciąży GBS, który robi się pod koniec ciąży, w przyapdku braku wyniku robi się, albo taki szybki test w szpitalu, albo podaje się profilaktycznie ampicylinę do porodu, jak w przypadku GBS (+), jeżeli ktoś kiedykolwiek miał GBS +, a teraz ma - to powinien też dostać antybiotyk. Antybiotyk podaje się nie po to, żeby wyleczyć kobietę, bo ona jest nosicielem tego paciorkowca, ale żeby ochronić dziecko przed zakażeniem. Pełna profilaktyka to 2 g Ampicylicy i po 4h kolejny 1g i tak co 4 h podaje się następny 1g, aż do porodu. Już po 2 h od podania tej dawki pierwszej ryzyko infekcji wynosi tylko 5 %. Do cc też trzeba dać antybiotyk.

    Izka37, Szczęśliwa Mamusia, Oleander, Nistera, PatkaPP, Chusy lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak prowadziłam zajęcia dla ciężarnych (edukacje przedporodowe) to stworzyłam ulotki to Wam wstawię, jak Chusy masz chęć możesz przypiąć do pierwszej strony, może komuś się przyda ;)
    Temat I Połóg:
    *Jest to czas, który trwa 6 tygodni po porodzie
    Jakie objawy mogą Ci towarzyszyć w tym okresie?
    -Dyskomfort i skurcze w dole brzucha są objawem pozytywnym, choć nieprzyjemnym, które świadczą o inwolucji macicy, czyli powrotu do wielkości i stanu sprzed ciąży
    -Odchody połogowe są wydzieliną z dróg rodnych, świadczącą o tym, że macica się oczyszcza. Początkowo są one krwawe(przez 3-7 dni), mogą zdarzać się również skrzepy, następnie barwa ich przechodzi w różową i brunatną. Po kilkunastu dniach zmienia się na śluzową, która zanika ok. 5-6 tygodnia po porodzie. W okresie połogowym używaj bawełnianych podpasek, które często zmieniaj, unikaj tamponów.
    -Rana po nacięciu krocza- w jej miejscu możesz czuć dyskomfort, drętwienie, ciągnięcie. Nacięcie lub pęknięcie powinno zagoić się po 10 dniach, jeśli nie było zbyt duże. Najważniejsza jest higiena: myj ręce przed i po zmianie podpasek, podmywaj się letnią wodą po każdym pójściu do toalety i osuszaj jednorazowymi chusteczkami oraz zapewnij dostęp powietrza do rany.
    -Trudności w oddawaniu stolca-przez pierwsze 3 doby po porodzie możesz nie odczuwać potrzeby wypróżnienia się. Nie obawiaj się o wytrzymałość szwów, bardzo rzadko się zdarza, aby w tej sytuacji szwy "puściły„
    -Trudności w oddawaniu moczu spowodowane są naciągnięciem mięśni, przez które przechodziła główka dziecka.
    -Po porodzie brzuch będzie wypukły a skóra na nim pofałdowana. Powrót do figury sprzed ciąży zajmie Ci trochę czasu, nawet pół roku. Karmienie piersią( wyprodukowanie pokarmu to ok. 500kcal/dobę) i łagodne ćwiczenia fizyczne przyspieszą ten proces.
    -Wysiłkowe nietrzymanie moczu zdarza się wielu kobietom po porodzie. Spowodowane jest zmianą stosunków anatomicznych w miednicy i przeciążeniem przepony moczopłciowej (mięśni Kegla) w trakcie ciąży. Mięśnie te dodatkowo naciągają się w trakcie porodu. Trzeba czasu, zanim powrócą do stanu poprzedniej elastyczności. Przeważnie dolegliwości te występują przez 2-3 miesiące po porodzie. Aby zminimalizować ryzyko jego wystąpienia nie tylko po porodzie, ale i w późniejszym czasie ćwicz mięśnie Kegla (napinaj mięśnie dna miednicy, bez napinania mięśni brzucha i pośladków wykonuj trzy razy dziennie przez około 5 minut)

    iwwk, Izka37, Oleander, Szczęśliwa Mamusia, Nistera, Biała Azlia, kama2784, Chusy, Veri lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat II kangurowanie:
    *Co to jest? Jest to ZAPEWNIENIE DZIECKU I rodzicowi, KONTAKTU „SKÓRA DO SKÓRY”
    *Jak je wykonać?- Noworodek w samej pieluszce jest układany w pozycji pionowej na nagiej klatce piersiowej rodzica. Główka dziecka jest na takiej wysokości, aby ucho dziecka znalazło się nad sercem rodzica. Jeżeli wykonuje je mama, wówczas dziecko może przystawić się do piersi. Aby kangurowanie przyniosło efekty, należy wykonywać je minimum godzinę.
    *Dla kogo?- Kangurowanie Może być wykonywane u każdego noworodka i niemowlęcia. zalecane jest zwłaszcza u wcześniaków, dzieci urodzonych drogą cięcia cesarskiego, oraz dzieci, które z różnych powodów nie miały zapewnionego pierwszego kontaktu skóra do skóry
    Korzyści:
    *Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, a także Zmniejszenie lęku i stresu u mamy i dziecka, dzięki temu dzieci są spokojniejsze
    *Ogrzewanie dziecka- zapewnienie komfortu cieplnego noworodka
    *Pozytywny wpływ na laktację
    *Szybszy przyrost masy ciała noworodka
    *zmniejszenie ryzyka problemów ze strony układu oddechowego noworodka
    *pozytywny wpływ na rozwój psychomotoryczny dziecka
    *wspomaganie pracy układu pokarmowego noworodka- mniejsza ilość kolek, łatwiejsze oddawanie gazów

    iwwk, Izka37, Oleander, Szczęśliwa Mamusia, Nistera, Biała Azlia, kama2784, Chusy, Veri lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat III łagodzenie bólu porodowego - nie opisałam wlewu z Remifentanylu, bo to nowość i mało szpitali to ma:
    Niefarmakologiczne
    *Poczucie komfortu i bezpieczeństwa- aby zminimalizować lęk przed nieznanym należy poznać tematykę porodu, co będzie się działo, dobrze wybrać się także na oglądanie sali porodowej w szpitalu w którym ma zamiar się rodzić. Osoba towarzysząca w postaci męża, mamy, koleżanki, czy douli na pewno zapewni komfort w czasie porodu.
    *Aktywność w czasie porodu- Ruch jest naturalnym sposobem radzenia sobie z bólem i napięciem w ciele.
    *Spróbuj zrelaksować się i rozluźnić- Unikaj wstrzymywania oddechu, gdyż to w krótkim czasie spowoduje większy ból i zmęczenie. Wykorzystaj każdą przerwę między skurczami na odpoczynek.
    *Masaż-Poproś osobę towarzyszącą, aby w czasie skurczu masowała najbardziej bolesne miejsca.
    *Imersja wodna- woda relaksuje mięśnie i zwiększa wydzielanie endorfin. Skorzystaj z prysznica, bądź wanny
    *Wydawaj dźwięki- Wydawanie dźwięków rozluźnia, dodaje sił i energii, uwalnia napięcie i pobudza wydzielanie endorfin.
    *Stymulator tens- blokuje on sygnały bólowe, masuje i rozluźnia mięśnie pleców oraz skraca fazy porodu.
    *Muzykoterapia-Muzykoterapia także przyczynia się do zmniejszenia odczucia lęku jak i przyczynia się do wprowadzenia przyjemnej atmosfery na sali porodowej.
    *Kinesjotaping- przydaje się także do łagodzenia dolegliwości występujących w trakcie ciąży.
    Farmakologiczne:
    *Znieczulenie zewnątrzoponowe- Polega na nakłuciu lędźwiowego odcinka pleców i podaniu przez cienki cewnik środka znieczulającego do przestrzeni otaczającej rdzeń kręgowy. Znieczulenie może być zastosowane, gdy rozwarcie szyjki osiągnie 2-3 cm. Nie jest ono jednak obojętne dla przebiegu porodu - może osłabić akcję skurczową, przedłużyć 1. lub 2. okres porodu. Konieczne jest częste lub stałe monitorowanie tętna dziecka przy pomocy KTG, co może ograniczyć możliwość poruszania się.
    *Podtlenek Azotu- jest obecnie jedynym środkiem do znieczulenia w postaci wziewnej podczas porodu. Efekt przeciwbólowy można zaobserwować po około 10 wdechach bądź 50- 60 sekundach wdychania. Dlatego też kobieta rodząca, która sama kontroluje podaż tego gazu, powinna zacząć wdychać gaz na samym początku skurczu, przed jego szczytem.
    *Dolargan (Petydyna)-jest lekiem narkotycznym, pochodnym morfiny, działa przeciwbólowo i rozkurczowo. Podawany jest dożylnie lub domięśniowo. (odchodzi się od tego)

    iwwk, Izka37, Oleander, Szczęśliwa Mamusia, Nistera, Biała Azlia, kama2784, Chusy, Veri lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat IV poród
    Poród fizjologiczny:
    I okres: od momentu rozpoczęcia się regularnej czynności skurczowej do pełnego rozwarcia. U pierworódek trwa 12-18 godzin, a u wieloródek 6-12 godzin. Jeżeli nie ma przeciwwskazań aktywność w trakcie tego okresu przyspieszy poród, ułatwi wstawianie się główki dziecka. Można spacerować po Sali, zażyć imersji wodnej, użyć piłek/drabinek, masaż pleców wykonany przez osobę towarzyszącą także jest wskazany.
    Podczas I fazy porodu niezbędne jest zapewnienie bezpieczeństwa matki i dziecka, z tego powodu co 2 godziny mierzone jest ciśnienie, akcja serca i temperatura.
    KTG- czyli kardiotokografia umożliwia elektroniczny nadzór nad przebiegiem porodu, z tego powodu po przybyciu na salę porodową zostanie wykonane. Trwa min. 25 minut i w zależności od sytuacji położniczej jest powtarzane co jakiś czas. W niektórych sytuacjach konieczny jest ciągły nadzór.
    Badanie wewnętrzne- pozwala ocenić postęp porodu (rozwarcie szyjki macicy, wysokość i ułożenie części przodującej dziecka).
    II okres: Liczymy od pełnego rozwarcia części pochwowej do urodzenia się dziecka. Trwa do 2 godzin, w przypadku porodu z użyciem znieczulenia zewnątrzoponowego do 3 godzin.
    Episiotomia- czyli nacięcie krocza, przeprowadzane jest w celu ułatwienia urodzenia dziecka i ochronienia krocza przed pęknięciem. Aktualnie nie zalecane jest rutynowe wykonywania nacięcia krocza, jedynie w uzasadnionych przypadkach (poród wcześniaka, celem ochrony delikatnej główki, czy krocze mało elastyczne, celem prewencji jego pęknięcia które mogłoby mieć poważne konsekwencje).
    Odpępnienie- przecięcie pępowiny. Po urodzeniu dziecko trafia do mamy na brzuch, jest osuszane ręcznikiem, zakładane są tasiemki identyfikacyjne- z danymi matki, płcią, datą i godziną porodu, które matka musi przeczytać na głos i potwierdzić. Po ustaniu tętnienia naczyń krwionośnych w pępowinie zakładane są klamerki i następuje jej przejęcie. Może dokonać tego osoba towarzysząca.
    III okres: Trwa ok. 10-30 minut, od momentu urodzenia dziecka do urodzenia łożyska. Od 2019 r czekamy do 1 godziny na poród łożyska
    IV okres- Są to 2 pierwsze godziny po porodzie, podczas których obowiązuje obserwacja na Sali porodowej.
    Szycie naciętego/pękniętego krocza wykonywane jest po urodzeniu łożyska w znieczuleniu miejscowym. Szwy mogą dokuczać, uciążliwe stają się zwłaszcza ok. 4 dnia połogu. Można przyjmować środki przeciwbólowe, które nie są przeciwwskazane przy karmieniu piersią. Szwy zdejmuje się co najmniej na 7 dobę po porodzie.
    Przystawienie do piersi- nie musi odbyć się bezpośrednio po porodzie, najsilniejszy odruch ssania noworodek ma między 20 a 40 minutą życia.

    iwwk, Oleander, Szczęśliwa Mamusia, Nistera, Biała Azlia, kama2784, Chusy, Veri lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat V:
    Zalecenia żywieniowe wg WHO 2014 r
    1. Podstawa to mleko
    Najlepsze dla dziecka jest karmienie piersią. Jednak kiedy nie ma takiej możliwości należy podawać mleko modyfikowane. Przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecko karmione powinno być wyłącznie mlekiem. W tym czasie nie ma potrzeby dokarmiania, ani dopajania (w przypadku mieszanki można podawać wodę) noworodka, czy niemowlęcia. Mleko doskonale zaspokaja potrzeby dziecka.
    2. 6-12 miesięcy
    Od około szóstego miesiąca życia wyłączne karmienie naturalne lub mlekiem początkowym przestaje zapewniać niemowlęciu właściwą podać energii, a także składników mineralnych i witamin. Koniecznie należy wprowadzać produkty uzupełniające. Między 17-26 tygodnie życia rozwija się umiejętność spożywania pokarmów stałych-gryzienie, żucie. Posiłki bezmleczne powinny stopniowo zastępować mleko, aby pod koniec 12 miesiąca życia dieta dziecka składała się od 2 do 3 posiłków bezmlecznych.
    3.Nowe pokarmy
    Nowe pokarmy należy wprowadzać stopniowo i osobno, rozpoczynając od niewielkich ilości (jedna, dwie łyżeczki). Należy obserwować reakcje dziecka. Rodzaj wprowadzanych pokarmów ma mniejsze znaczenie, jednak najkorzystniej wprowadzać do diety najpierw warzywa, podając je wielokrotnie, bo to powoduje że dzieci lepiej je akceptują. Wprowadzanie owoców zaleca się rozpocząć około 2 tygodnie później niż podawanie warzyw. Pierwsze pokarmy uzupełniające zaleca się podawać łyżeczką, która powinna być twarda i płaska.
    4.Konsystecja posiłków
    Specjaliści WHO rekomendują, aby pierwsze posiłki miały konsystencje gładkiego puree, jednak przed końcem 8 miesiąc dziecko powinno dostawać produkty zawierające grudki. Mogą być zmielone, posiekane. Należy pamiętać także o podawaniu kasz i pieczywa.
    5.Uwaga na cukier
    W wielu produktach dla dzieci, w składzie dodany jest cukier. Pamiętaj aby czytać skład, jeśli chcesz w przyszłości uniknąć problemów zdrowotnych i żywieniowych u swojego dziecka.

    iwwk, Oleander, Szczęśliwa Mamusia, Izka37, Nistera, Biała Azlia, kama2784, Chusy lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat VI zmiany adaptacyjne noworodka:
    Skóra- Tuż po urodzeniu jest pokryta śliską mazią płodową, która nadaje jej nieco sinawy odcień. Gdzieniegdzie widoczne są jeszcze ślady krwi. Na skórze znajdują się też włoski – meszek płodowy (lanugo). Jest on nie tylko na głowie, ale także na karku, ramionach czy w uszach dziecka.
    Oczy-Noworodek przez pierwsze doby swojego życia widzi jedynie wyraźne kształty, z tego powodu przez większość czasu może mieć zamknięte oczy i nie jest to powód do niepokoju. Należy jednak pamiętać o ich pielęgnowaniu. Zaczynamy od umycia rąk, następnie gazikiem nasączonym przegotowaną wodą przecieramy oko od zewnątrz do środka (w stronę nosa). Trzeba użyć nowego gazika do drugiego oka.
    Nos-Zazwyczaj maluchy mają krótki, szeroki nosek. Ostatecznego kształtu nabiera on dopiero w wieku dojrzewania. Na nosku czasem widać białawe grudki – to zaskórniki, które same znikną.
    Obrzęk sutków-Na początku piersi zarówno u dziewczynek, jak i u chłopców, mogą być nieco obrzmiałe. Czasem może nawet pociec z nich mleko. To wynik przejściowych zaburzeń hormonalnych.
    Narządy płciowe:
    U dziewczynek- nieco powiększone (obrzmiałe wargi sromowe). Z pochwy może wydobywać się biała śluzowa wydzielina. Może występować pseudomenstrucja- z pochwy wydobywa się krwista, lub śluzowo-krwista wydzielina. Powodem jest działanie hormonów matczynych, które w czasie ciąży przechodzą przez łożysko. Higiena krocza odbywa się zawsze w kierunku od cewki moczowej w stronę odbytu (aby nie przenosić bakterii).
    U chłopców- Należy pamiętać, o właściwej higienie okolicy krocza u chłopców- delikatnie.
    Pępek- Kikut pępowiny jest zamknięty klamerką. Pielęgnowany stopniowo usycha, odpada ok. 7-14 (czasami później) doby życia. Najnowsze standardy zalecają pielęgnację suchą, czyli wietrzenie kikuta, jednak w przypadku pojawienia się żółtej wydzieliny, bądź brzydkiego zapachu należy przemyć go gazikiem nasączonym Octeniseptem lub przegotowaną wodą.
    Trądzik/Rumień noworodka- Pojawiają się na skutek przechodzenia matczynych hormonów przez łożysko do organizmu dziecka. Pobudzone zostają gruczoły łojowe w skórze dziecka. Należy delikatnie przemywać miejsca przegotowaną wodą i osuszać ręcznikiem.
    Pierwsze stolce-Większość noworodków oddaje smółkę w ciągu pierwszych 24 godzin życia. Pierwszy stolec jest lepką, gęstą ciemno zielonkawą, ciągnącą się masą. W następnych dniach, gdy karmienie mlekiem stabilizuje się, pojawiają się brązowo-zielone stolce przejściowe, zawierające grudki mleka.
    Fizjologiczny spadek masy ciała- Po porodzie rozpoczyna się spadek masy ciała spowodowany głównie utratą wody, która następuje przez oddanie moczu, stolca, ulewanie, utratę przez płuca i skórę oraz przez wysychającą pępowinę. Prawidłowa utrata masy ciała nie przekracza 10% masy urodzeniowej. Najniższy ciężar ciała osiąga noworodek w 3-4 dniu życia, a następnie wyrównuje go około 8 doby życia. Do max 14 doby (wg zalecen laktacyjnych)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2019, 12:10

    Oleander, iwwk, Szczęśliwa Mamusia, Nistera, Biała Azlia, kama2784, Chusy, Veri lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Izka37 Autorytet
    Postów: 435 316

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek-super informacje!

    ug3773sblvjhwzbs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow :) ! Dziękuje Puszku :)
    Ja czytam książkę Poród Naturalny - bardzo polecam - od położnej.
    Odnośnie prania - Wy pierzecie też części gondoli wózka ?
    Ja ciuszki -piorę wg instrukcji + suszarka / w tym mam już prasowanie więc nie prasuję.

  • Izka37 Autorytet
    Postów: 435 316

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszku:)- jaka jest Twoja opinia o Tens? Pomagało babkom czy raczej to placebo?

    ug3773sblvjhwzbs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek Ale dużo takich potrzebnych wiadomości :-) ;-) .

    Ciasteczko Ja wózka jeszcze nie mam i nie wiem jaki wybrać , nawet mężowi o tym nie mówiłam a coś czuję że będzie wojna o to B-) . Ja np Ani wózek a raczej spacerówkę czyszczę szczotką taką ryżową niestety daszku nie da się wyjąć czy odpiąć to dość starej daty wózek spacerowy . Wiem że można wyczyścić lub wyprać są takie małe materacyki w gondoli w wózku i można je wyprać ;-) . Nawet można jak ktoś chce kupić sobie kołderkę i poduszkę do wózka polecam antywstrząsową .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2019, 12:34

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka TENS trzeba założyć jak się tylko zaczną skurcze (jeszcze w domu), więc trzeba to kupić, albo wypożyczyć wcześniej. Miałam to na zajęciach przyklejone i faktycznie czuć było działanie, ale jak ktoś już z obolały przyjedzie i dopiero będzie chciał to przykleić to słaby to efekt da :) I super działanie ma, że rodząca skupia się na tym, żeby to naciskać i program dostosować, więc nie zajmuje tak głowy bólem ;)

    Izka37, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Izka37 Autorytet
    Postów: 435 316

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koło (do plywania):), walizeczka na kólkach, gaz rozwelesający na odlot, sprzet tj. Tens- masakra nigdzie mnie nie przyjmą, będzie brakowało jedynie rózowego flaminga... to tak w ramach rozluznienia tym bardziej że jutro ide na drinka(z glukozy)


    zapomialam jeszcze że mozna miec swoja muzyczkę, jedzonko, itd:)hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2019, 12:35

    puszek369, Szczęśliwa Mamusia, iwwk, Biała Azlia, Oleander, Ciasteczko777, Milka1991, kama2784 lubią tę wiadomość

    ug3773sblvjhwzbs.png
  • Izka37 Autorytet
    Postów: 435 316

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to pytanie nie na miejscu ale zapytam- piłke do pierwszej fazy porodu przynosi sie swoją czy uzywa szpitalna?
    Jak polecasz...lepiej swoja i poźniej wywalić.

    ug3773sblvjhwzbs.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka piłki są w szpitalach ;) worki sako zazwyczaj też, najlepiej iść na odwiedziny sali porodowej. Zadzwoń tam na oddział i spytaj się o możliwość zwiedzania sali. Zawsze są możliwe, jednak jak jest full pacjentek to nie ma jak wpuścić kogoś, bo sale zajęte ;)

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio z tym wywalaniem ??
    Czy na porodówce są jakieś super bakterie zmutowane czy co?
    Leżałam z 10 razy w rożnych szpitalach, raz zakaźny i raz tropikalny - nigdy nie wyrzuciłam torby, kapci czy nie odkażałam się w całości :D to jakaś paranoja ? Pytałam położnej czy mam spalić torbę - parsknęla śmiechem ...

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2810 4020

    Wysłany: 1 lutego 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka ja korzystałam ze szpitalnej. Położna kładzie na nią podkład i pewnie i tak są dezynfekowane po każdym porodzie. Ja siedziałam na piłce praktycznie cały poród. Od 7 do 10. O 10 zeszlam na badanie i już nie wróciłam na nią bo było pełne rozwarcie ;)

    Izka37, Ciasteczko777 lubią tę wiadomość

    2017 🧒🏻
    2019 👦🏻
    preg.png
‹‹ 696 697 698 699 700 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ