X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie MaMaMi ja też tak myślę, dlatego kontynuowałam badanie pomimo małego zwrotu. Skoro na mnie to tak zadziałało to na pewno obojętne to dla organizmu nie jest. A chyba w ciąży tym bardziej nie powinnam narażać się na kolejną taka sytuację. Będę prosić ginekolog żeby zrobić to drugie badanie z krwi ewentualnie, albo kupię glukometr i będę kontrolować w domu po posiłkach jak to wygląda, bo o tym czytałam, że tak też można jak badanie nie wyjdzie.

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na czczo jest ok.
    Po godz. Moim zdaniem błąd popełnila laborantka bo skoro sama widziałaś że kiepsko krew leci powinna pobrać ci z drugiej ręki już wtedy.
    Druga sprawa jest taka że zwróciłas trochę wiec nikt nie jest w stanie powiedzieć ile glukozy wchlonelo a ile wyleciało. Więc wynik nie jest miarodajne i uważam że powinni w laboratorium nie kontynuować badania.
    Myślę że lekarz nie będzie kazał ci powtarzać.
    Gdyby to mnie dotyczyło nie zgodziłabym się na powtórzenie krzywej.
    Trzeci wynik który masz teoretycznie gdyby nie to że zwróciłas trochę byłby ok no ale dalej nie wiemy ile się wchlonelo.
    Na moje oko lekarz da sobie spokój w twoim przypadku jeśli wcześniejsze wyniki glukozy na czczo miałaś dobre.

    Ps. Glukometr dostaniesz w aptece za darmo jeśli np lekarz gin wpisze ci receptę na paski do glukometru.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 15:44

    iwwk lubi tę wiadomość

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki MaMaMi, będę rozmawiać z ginekolog i mam nadzieję, że nie będzie kazała powtarzać. Nie wierzę, że następnym razem przejdę to inaczej. Cukier na czczo w ciąży u mnie zawsze taki w okolicach 70.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 15:54

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, patrzylyscie na pierwszą stronę i proporcje dziewczynek do chłopców? :) wygrywają chłopcy i to chyba sporo z tego co widzę? Zaraz policzę :)

    Edit: 17:23! Nie wiem jaka płeć bliźniaków Ciężarówki. Duża przewaga:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 16:02

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiul niech będzie więcej chłopców, u mnie wśród bliskich same dziewczyny się rodzą to niech moja córa chociaż gdzie indziej tego męża kiedyś znajdzie hehe :D

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Moł wrote:
    Kama - jak pół ki wysokie to zawsze w przezroczyste albo tekstylne pojemniki taie z ikei albo pepco mozna ciuszki powkladac - tak jakby wąską stroną w górę, że pratrząc do srodka wiadomo co jest co :)
    Ooo o tym nie pomyślałam!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe no właśnie Iwwk też myślę że to dobrze bo dla mojej małej będzie więcej kawalerów :)

    Doczytałam że Ciężarówka ma dwie dziewczynki, czyli 19:23. W sumie nie jest aż tak duża ta przewaga jak mi się wydawało :)

    iwwk, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiul a u mojej córki w klasie na 19 dzieci tylko 6 dziewczynek, beznadziejnie - same łobuzy wiecznie z nimi problem.

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe, a czy pamiętacie może w którym dniu cyklu współżyłyście? Czytałam, że jak stosunek jest w dniu owulacji albo dzień po to większa szansa na chłopaka, a jak przed owulacją to dziewczynka. Ja niestety nie wiem dokładnie kiedy miałam owulację, ale u mojej kuzynki się sprawdziło bo 2 dni przed owulacją współżyła i ma córkę, a z kolei moja koleżanka w dniu owulacji i ma chłopaka:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi83 U mojego synka w klasie jest 16 chłopców i tylko 4 dziewczyny a mają jeszcze mieć bal gimnazjalny i nie ma z kim iść , nawet ich Pani wychowawczyni sugerowała aby przekonać tych co nie chcą iść nic w końcu na siłę nie chcą to niech nie idą . Raz jak odbierałam Gabrysię to w ich tam sali było 6 dziewczynek i jeden chłopczyk u mnie w rodzinie przewaga dziewczynek jest u męża chłopców .

    Asiul A kto by to pamiętał :-P , ja tam nie prowadziłam obserwacji itp itd to była nasza wspólna decyzja że chcemy kolejne dziecko ale jak Ania podrośnie a tu trafiło się wcześniej czego nie żałuję my to współżyliśmy jak szaleni i jest synek a tak to same córeczki , pierwszego mam synka ;-) .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 16:15

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiul u mnie owu była między 31 sierpnia a 3 września, tylko 1 nic nie było :D Więc ciężko ocenić. Poprzednia ciąża, niestety stracona, kochaliśmy się 3 dni pod rząd, w którymś z tych dni owulacja była i też dziewczynka wtedy wyszła, także nie wiem jak to ma się do tego dnia cyklu :D Natomiast tutaj chyba wszystko zależy od faceta, bo my jako kobiety dajemy chromosom X zawsze, od ich plemnika zależy jaka będzie płeć, czy dotrze X czy Y. Jednak komórka jajowa może w danym dniu cyklu któryś chromosom lepiej "przyciągać" :D To są tylko teorie, nie żebym się znała.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas stosunek w dniu owulacji i dziewczynka :)

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 22 lutego 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to mi dzisiaj kalendarz belly i apka w tel pokazują, że zaczęłam 3 trymestr. Jak to zleciało, dopiero taka kropeczka na usg mała była, a teraz mnie wali w brzuszek cudak mały :)

    Oleander, Fikus, kama2784, Milka1991, Pani Moł lubią tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest extra że czas tak szybko leci ale jednocześnie mnie to stresuje, że już niedługo będziemy leżeć na porodówce :)

    ago91 lubi tę wiadomość

  • ago91 Autorytet
    Postów: 708 931

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiul wrote:
    Ciekawe, a czy pamiętacie może w którym dniu cyklu współżyłyście? Czytałam, że jak stosunek jest w dniu owulacji albo dzień po to większa szansa na chłopaka, a jak przed owulacją to dziewczynka. Ja niestety nie wiem dokładnie kiedy miałam owulację, ale u mojej kuzynki się sprawdziło bo 2 dni przed owulacją współżyła i ma córkę, a z kolei moja koleżanka w dniu owulacji i ma chłopaka:)
    Dokładnie pamiętam że wspolzylam dwa dni przed owulacja bo tylko tego dnia mój był w domu (pracuje za granica). A stąd wiem że przed owulacją bo znam dobrze swój orgaznim i zawsze czułam kłucie w jajniku przed owulacją. No i wg ciąży potem faktycznie dwa dni po współżyciu doszło do zapłodnienia :)

    8599w1d3a8mup6qh.png
    ibm23e5elf55d37i.png
    6 maja 2019, 3300g 54cm 10/10pkt SN 40+4 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wąchałam te płyny - bonini i Lovela / one śmierdzą :( masakra ... nie ma niczego co delikatnie pachnie, a nie lakierem do paznokci ??? :P bleh ... Puszku - co to za perły???
    Iwwk/ a to zle Ci pobrała .. ale wynik chyba Ok :)

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwwk, ciekawe że w wyniku krzywej masz wpisany skrzep, pamiętam jak ja robiłam krzywą, u mnie zawsze jest problem z pobraniem krwi, bo mam cienkie żyły, ale utkwiło mi w pamięci jak panie w lab mówiły, że mam się nie przejmować, bo nawet jak się zrobi skrzep to wynik krzywej cukrowej będzie, grunt żeby krew się udało pobrać... Podobno jak się robi krzywą cukrową z insuliną to wtedy skrzepy przeszkadzają i trzeba powtarzać badanie.

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko https://goo.gl/images/afQu5e
    Ja Piore tylko w kapsułkach :)

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pracy przypadek odry. Narazie jeden,na produkcji, Pani z Ukrainy bez szczepienia. Jestem przerazona :/

    I nie kumam antyszczepionkowcow jak oni moga spac spokojnie... Ja dzis na pewno nie bede mogla spac i przez kolejne kilka nocy :/

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus wrote:
    Iwwk, ciekawe że w wyniku krzywej masz wpisany skrzep, pamiętam jak ja robiłam krzywą, u mnie zawsze jest problem z pobraniem krwi, bo mam cienkie żyły, ale utkwiło mi w pamięci jak panie w lab mówiły, że mam się nie przejmować, bo nawet jak się zrobi skrzep to wynik krzywej cukrowej będzie, grunt żeby krew się udało pobrać... Podobno jak się robi krzywą cukrową z insuliną to wtedy skrzepy przeszkadzają i trzeba powtarzać badanie.
    Bo każda z probowek ma inny środek na biochemie czyli np insulinę musi być skrzep bo robi się to z surowicy i to jest wtedy czerwona. Na morf jest antykoagulant to najczęściej się zdarza, że może wyjść skrzep(a nie może)fioletowa. Glukoze na szara trzeba najpierw usrabulizowac dlatego do tego jest szara.
    Probówka próżniowa do ustabilizowania glukozy.
    Przeciwzakrzepowe: antykoagulant i anty-glukozy. EDTA K3 K2 EDTA, EDTA-Na, K szczawian Li-heparyny Na heparyny jako antykoagulant. Fluorek na stabilizację poziomu cukru we krwi w czasie do 24 godzin.
    Dodatki:
    Przez szczawianu / Naflyuorid
    EDTA-K3 / Naflyuorid
    EDTA K2 / Naflyuorid
    EDTA-Na2 / Naflyuorid
    Li heparyna / Naflyuorid
    Na heparyna / Naflyuorid
    Kod dosłowne: FE, FX, LH / MJA, FH
    Dodawanie fluorku sodu i EDTA potasu probówka, aby zapobiec zniszczeniu glukozy we krwi (proces znany jako glikolizy) i utrzymuje się poziom w próbce krwi. fluorek sodu, szczawian potasu Act jako antykoagulanty, Ca2 + wiązanie, a ponadto poziom glukozy fluorek sodu stabilizuje. Glukozy ulega degradacji do pirogronianu i mleczanu z sekwencyjnej realizacji różnych reakcji enzymatycznych. niektóre fluorek sodu hamuje reakcji enzymatycznych, w tym konwersję fosfoglicerynową fosfoenolpiruvatatsid i zapobiegania glikolizy. Materiał do badań: osocze krwi. Probówki z stabilizator glukozy powinno być wypełnione całkowicie do określonej objętości na nich nadmiar szczawianów w próbce może powodować hemolizę.

    Musieli pobrać niepełna objętość, bo inaczej by się skrzep nie zrobił.

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
‹‹ 807 808 809 810 811 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ