X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że raz wystarczy wypłukać. To są delikatne środki piorące, specjalnie pod dzidziusiów. Ja tam będę płukać tylko raz.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki :) !!!

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektóre mamy polecają płatki mydlane do prania :)

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piorę w loveli i w jelp - nie kupuję osobno do kolorów i białego, piorę w tym samym. Przez pierwsze trzy miechy plukalam 2x, do pół roku wszystko prasowalam. Teraz płuczę podwojnie jesli musialam uzyc na czymś vanisha - np.się młoda marchewką usmarowała mocno, a to dziadostwo nie złazi po dobroci ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjadłam batona, dzięki! Okropne jest to że cały czas się czymś musimy martwić, od samego początku ciąży!
    A czy swoje i tatusiów ubrania też będziecie prały w tych plynach dzidziuś? Żeby nie drażnić delikatnego noska naszego dzidziusia? :) czy nie trzeba?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kama - jak pół ki wysokie to zawsze w przezroczyste albo tekstylne pojemniki taie z ikei albo pepco mozna ciuszki powkladac - tak jakby wąską stroną w górę, że pratrząc do srodka wiadomo co jest co :)

    kama2784 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiul wrote:
    Zjadłam batona, dzięki! Okropne jest to że cały czas się czymś musimy martwić, od samego początku ciąży!
    A czy swoje i tatusiów ubrania też będziecie prały w tych plynach dzidziuś? Żeby nie drażnić delikatnego noska naszego dzidziusia? :) czy nie trzeba?
    Ja swoje koszulki, staniki do kp, koszule nocne w tych proszkach pralam - raz mi się zdarzyla wysypka u mlodej po kontakcie buzią dłuższym z moją bluzką, tym bardziej, że jestem chustową świrką i dzidź dlugo ma kontakt policzkiem z moją bluzką :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 14:13

    Asiul lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiul, myślę, że nie trzeba. Do chemii też się musi dziecko powolutku przyzwyczajać. Niektóre mamy od razu piorą w normalnych środkach dla dorosłych i nic sie dzieciom nie dzieje. ale ja jednak wolę te dziecinne na początku. Możliwe, że zrezygnuję z płynów do płukania. Gdy byłam w szpitalu mąż zrobił pranie bez płynu i jakoś mi ładniej pachną rzeczy niż z płynem :)

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nasze będę prała osobno w tych co obecnie piorę. Jakby zdarzyła się jakaś wysypka to wtedy zmienię, ale tak jak Azlia pisze niech się dziecię pomalutku przyzwyczaja. Chociaż jakieś koszulki letnie itp. to mogę przeprać w tych delikatnych razem z dzidziusiowymi rzeczami, gorzej jak są jakieś ubrania mocniej zabrudzone.

    Biała Azlia lubi tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie chciałam napisać żeby nie przesadzać bo potem dziecko padnie od kontaktu z chemia :) ja naszych ubrań nie bede traktować „inaczej”.. wszystko wyjdzie „w praniu” :D
    A te środki dla dzieci jakoś ładnie pachną??
    Na blogu srokao jest wpis o hartowaniu chemią ;) to chyba nieuniknione, a jednak im bardziej dziecko izolujemy tym chyba gorszy będzie szok kontaktowy? Ja też nie jestem za zwariowaną sterylnością itp..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 14:18

    Biała Azlia lubi tę wiadomość

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko to tak jak z dietą matki karmiącej, im więcej będziesz eliminować produktów to dziecko na dane produkty może mieć w przyszłości alergie, bo nie wytworzy sobie odpowiednich przeciwciał. Wiadomo, ze w dzieciaczka bezpośrednio chemii nie ładujemy, ale trochę trzeba przyzwyczajać.

    Szczęśliwa Mamusia, Biała Azlia, Nistera, Ciasteczko777, PatkaPP lubią tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płyn bobini pachnie delikatnie, ale na ciuszkach może inaczej pachnieć. nie wiem jeszcze jak, bo płyn już mam a ciuszków jeszcze nie hehe

    kama2784 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk własnie wiem, że są takie płatki mydlane, ale się zastanawiam czy one nie zapychają pralki. Kiedyś mojemu bratu w tych płatkach mama prała ciuszki, ale to jeszcze we frani :D

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę prala tak jak przy córce 10 lat temu w "Dzidziusiu". To polski produkt. Potem też używałam jak miała z rok dla niej serię do kapieli - płyn do kąpieli i szampon do wlosow. Produkty bez parabenow i slsów.

    Dziewczyny trzymajcie się dzielnie w tych szpitalach. Kciuki za was i maluszki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 14:45

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiul wrote:
    Zjadłam batona, dzięki! Okropne jest to że cały czas się czymś musimy martwić, od samego początku ciąży!
    A czy swoje i tatusiów ubrania też będziecie prały w tych plynach dzidziuś? Żeby nie drażnić delikatnego noska naszego dzidziusia? :) czy nie trzeba?


    W sumie ja Ani ciuszki od razu prałam w zwykłym proszku i nasze rzeczy podobnie , miałam taką próbkę proszku Lovela to wyprałam trochę rzeczy , a potem prałam normalnie w normalnych proszkach do prania ;-) . Nie dajmy się też " zwariować " np jak dziecko się urodzi to jak śpi to trzeba na paluszkach chodzić , aby nie obudzić właśnie wręcz przeciwnie trzeba przyzwyczajać do hałasów , jak urodziłam Gabrysię i byłam sama w danym pokoju to o północy przywieźli taką młodą dziewczynę chodziły , szurały , waliły i wszystko przestawiały dane Panie pielęgniarki , mało ich to obchodziło że moje dziecko śpi potem tak do mnie z ironią , że o jak mocno śpi my tak hałasujemy i się nie obudziła , już miałam coś powiedzieć ale " ugryzłam się w język " .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 14:45

    Biała Azlia, Ciasteczko777 lubią tę wiadomość

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 22 lutego 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azlia szczerze nie wiem, one powinny się rozpuścić, może zależy od długości prania i temperatury. Tak samo czasem proszek się do końca nie rozpuści. Pewnie dużo też od jakości produktu zależy, no ale nie chciałabym naprawiać pralki z takiego powodu haha :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 14:49

    Biała Azlia lubi tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    Azlia szczerze nie wiem, one powinny się rozpuścić, może zależy od długości prania i temperatury. Tak samo czasem proszek się do końca nie rozpuści. Pewnie dużo też od jakości produktu zależy, no ale nie chciałabym naprawiać pralki z takiego powodu haha :D
    Ja to mam takie wyobrażenie, że to mydło to się tam pooblepia wszędzie :D

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piorę w perłach Perlux, bo były w promocji. Kupiłam płyn do płukania Jelp. Płuczę raz normalnie. Wyprasowałam ciuchy. Nasze będę prała jak zwykle (kapsułki ariel i płyn do płukania).

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaja z tymi moimi wynikami krzywej :D na bank będzie powtórka choć czuję, że cukrzycy na pewno z tego nie ma. Badanie z krwi:
    Na czczo 68 mg/dl
    1godz: skrzep
    2godz: 72 mg/dl

    Po pierwszej godzinie widziałam, że strasznie mało krwi poleciało. Po drugiej wzięła z drugiej ręki już.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 15:13

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 22 lutego 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwwk krzywej nie wolno powtarzać. Jest to za duże obciążenie dla organizmu i w ciąży.

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
‹‹ 806 807 808 809 810 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ