X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poloz sie na boku w pozychi półsiedzącej. Pewnie dziecko wewalilo łeb w przepone. Musisz zaczekac aż sie przeprowadzi...

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo jak tam u lekrza bo bylas PRAWDA?

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Karola, zrobie tak.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Casjo jak tam u lekrza bo bylas PRAWDA?
    Tak, byłam z córką na szczepieniu 😁

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope ale to jeśli dziecko mega ulewa. Mój spał na boku ale on spał w tych gipsach i zawinięty w rożek wiec się sam nie obracał. Obracalosmy go co te 3h po jedzeniu i pampku i wiadomo., Ale ogopnie najnowsze zalecenia są żeby spało dziecko w nocy kiedy nie jest pod okiem rodziców na plecach. Tez jeszcze ewentualnie jak główka płaska to wtedy się zaleca zmiany stron.

    A ogólnie gdzieś czytałam statystyki ze od 1992 kiedy wprowadzono takie zalecenia żeby układać dziecko do snu na plecach zmalała ilość przypadków śmierci łóżeczkowej. Tak samo nie powinno się stosować ochranoaczy ani żadnych cudów w łóżeczku noworodka. Ja przy młodym miałam ochraniacze ale to dlatego ze najpierw właśnie o tak spał tak jak go ułożyliśmy a potem bo walił szyna w szczeble. Jak miał 7 miesięcy to trafił do turystycznego i spokój.
    Jak już się dziecko samo przekręca to można pozwolić spać jak mu się podoba.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ciemieniuchy to ja smarowałam małej główkę zwykłą oliwka i zdrapywalam delikatnie paznokciem. Nie buntowala się, schodziło ładnie :)

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja a znasz Floractin kolki? Jak młoda miała gorszą kupę to ten probiotyk jej pomagał w mig.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 20 maja 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kładła się sama jakby delikatnie na bok, w sensie leżała na plecach, ale miednice miała lekko skręcona na którąś ze stron. Martwiłam się tym lekko, ale nasz ortopeda powiedział, że stayw biodrowe ma idealne i mam dać dziecku spać jak chce.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 20 maja 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo tego nie. Ja tylko te 3 co wyżej stosowałam a tak poza niko to już mieliśmy wieloszczepowe ale to już zalecenie było po badaniach flory jelit


    Mały spi w końcu...
    Po 16h w końcu mam godzinę dla siebie :D co by tu... :D

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 20 maja 2019, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że dzisiaj się tak wkurwilam w sklepie, że głowa mała. Poszłam do Auchan, bo tam dużo rzeczy ogrodowych w dobrych cenach, a poluje na parasol taki duży. No i super, był. Wzięłam parasol i kilka innych rzeczy i dotaszczylam się do kasy, a jak już wspominałam w formie jestem wciąż nienajlepszej. Oczywiście nikt mnie nie przepuscil, ale spoko. A jak otworzyła się kasa obok mojej i ludzie za mną rzucili się do niej jak psy ze schroniska na kiełbasę to zaśmiałam się w głos. Wtedy już zapanowała w głowach masy lekka konsternacja, poczuli lekkie uklucie jakby winy, więc postanowili mnie zdecydowanie nie zauważać i nawet na wszelki wypadek przestali rozmawiać między sobą.
    Jak dojechałam do kasy do ekspedientki o aparycji kozy to rozpoczął się dramat każdego kasjera, czyli brak kodu kreskowego na parasolu. Pani koza dzwoniła dwa razy na dział, ale nikt nie odbierał, więc powiedziała, że zaraz zawoła pana Andrzejka. No i woła.
    Jest i on! 150cm wzrostu, tyleż samo masy ciała i wiek ok lat 30. Generalnie uroda niesporczaka.

    (dla nieświadomych: https://zapodaj.net/04678b965b1ff.jpg.html)

    Pan Andrzejek dotaszczyl się na dział, ale oczywiście nic nie zdziałał i obwiescil tylko, że on nic nie może, bo nie wie jaki to parasol (to był JEDYNY granatowy parasol na dziale).
    Pani Koza odpowiedziała swym kozim głosem "no ja wieeeem Andrzejku" i że "musi pani poczekać aż pracownik wróci z przeeerwy, zostało mu jakieś 15 min.".
    Jak się wkurwilam, wykrecilam wózkiem rozjezdzajac prawie kilka osób i pojechałam sama po ten parasol z mocnym przeświadczeniem, że jeśli jeszcze raz usłyszę "panie Andrzejku" to utnę pani kozie łeb. Jak wróciłam to biedna bała się nawet oddychać, więc po prostu zapłaciłam i sobie poszłam, niestety zahaczajac o Pana Andrzejka, więc pokazałam mu jak wygląda granatowy parasol.
    🤦‍♂️

  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 20 maja 2019, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anngelikamarta wrote:
    Ja dzisiaj zamówiłam wózek ale okazało się że adamex już ich nie produkuje a jeden byłby najwcześniej na połowę lipca albo we wrześniu 😤jak już miałam wybrany to dupa oczywiście i znowu jestem w trakcie szukania 😤😤wykoncze się 😪
    Do tego przewijak, wszystkie rzeczy do porodu i kosmetyczne dla małego muszę kupić i trochę ubranek jeszcze 😏a jutro rano na badania bo wizyta w czwartek
    My zdecydowaliśmy się na ten model adamex i wydaje mi się mega fajny. Patrzyłam by gondola się podnosiła od zewnątrz wózka, by dało odkryć się jak najwięcej budy i tu mile jestem zaskoczona bo prawie przez całą jest siateczka i łatwa do montażu oraz nie jest wcale ciężka. Ogólnie zwrotny, dobre podwójne amortyzatory. Wywietrzniki. Dobry dostęp do torby pod wózkiem, a np w bebetto przeszkadzał mi stelaż i np zakupy do dolnej torby w większości modeli trzeba wkładać od strony budy. To chyba tyle. Długo szukałam ale mam 😁

    Link : https://youtu.be/Wj89Hbhx2fs

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 23:31

    relgupjy0emg7fv2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ! Ale piękny dziś dzień 😀😀 miłego dnia mamusie 😀😀

  • anngelikamarta Autorytet
    Postów: 497 440

    Wysłany: 21 maja 2019, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doobry :D u mnie nie taki piękny bo deszczowy znowu :c
    A co najlepsze zapomniałam o tych badaniach i oczywiście pół litra soku pomarańczowego wleciało🤦‍♀️muszę jutro iść 🤦‍♀️

    3jvzi09ky700q2oc.png

    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗❤️
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 21 maja 2019, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mialam jechac do labu ale....mi sie nie chce😂 Dzisiaj miałam duzo rzeczy ogarnąć na miescie ale pieprze to,zostaje w domu.

    anngelikamarta lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja sis rodzi 😍😍😍 a ja trzese sie i rycze z nerwow. Oby bylo OK😭😭😭🤦

    33Sylwia, anngelikamarta lubią tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaloze sie, ze ona jest bardziej opanowana niz ja teraz🤦🤦🤦 Sraczki wlasnie dostalam.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://pantabletka.pl/kolka-nielmowleca/ ale sie uśmiałam

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra,link jakis nie tegers ale jak poszukacie to znajdziecie😁

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo ale przezycia :D Tez bym soie wnerwila :D Zeby tylko wnerwila haha :D Ale ludzie to chamy, nie ma co...

    xgirl kciuki dla siostry <3

    Mnie dzis mlody o 5:30 wypchnal z lozka - doslownie, bo o 4 go maz przynoisl bo wstal i dosypial z nami - oczywiscie wywalil sie w poprzek i matce buty z szyna w plecy wbil, a koniec koncow mnie zepchnal :D Wkurzylam sie i wstalam - mam dzis wiec piekny pelny makijaz, zjadlam sniadanie, wypilam ciepla herbatke, pomalowalam nawet paznokcie :D Wlosy jeszcze chcialam zrobic, ale nie moglam znalezc prostownicy na dole :D

  • Adria Autorytet
    Postów: 2236 1553

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Moja sis rodzi 😍😍😍 a ja trzese sie i rycze z nerwow. Oby bylo OK😭😭😭🤦
    To jej i twoje 1 dziecko ?

    Tak ogóle to witam z rana

    qdkk3e5e17wj0gq3.png
    córka👱 Amelia 9 lat, 👱Zuzia 5 lat synek aniołek👼Kubuś 24 maj 2017 ,poronienie marzec 2018r
    Łukaszek 13 lipiec 2019r.
‹‹ 1040 1041 1042 1043 1044 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ