X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    mikaja no właśnie, ale w niektórych szpitalach wpisuja nadal umowną płeć , ale tak jak pisałam 80% szpitali odmawia wpisania bez badań... Wg mnie warto się tego podjąć, chociażby ze względu na ten 8tyg macierzyński i możliwość przeżycia żałoby mogąc odwiedzać aniołka ... Ale to bardzo wrażliwy temat i w takiej sytuacji, każdy rodzic myśli inaczej...
    Dodatkowo też kwestia ubezpieczenia , większość ubezpieczalni daje odszkodowania od 22tc - bo wtedy jest traktowane jako urodzenie martwego dziecka ( a wcześniej jako poronienie), natomist z tego co się orientuję w pzu można już uzyskać wypłatę ubezpieczenia nawet w tak wczesnej ciąży już od 8tc..

    No jest to kwestia indywidualna, bo tak jak Mikka pisała - ona może nie miałaby potrzeby tego wspominać, a znam matki, które latami tym żyja. Jesteśmy inni i tyle.
    Z tymi finansowymi kwestiami sa niestety nieprzyjemności, bo spotkalam sie z kilkoma artykulami na roznych portalach jakoby kobiety chcialy wyludzac tym sposobem pieniadze od panstwa...
    Prawda taka, ze nawet z 6tc mozna dostac ze szpitala kostki parafinowe i to pochowac.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJ wrote:
    Jeżeli masz objawy ze stronu układu moczowego,wyszła obecność bakterii,masz stan zapalny,jesteś w grupie ryzyka(ciąża plus jedna nerka) to ich za przeproszeniem zasranym obowiązkiem jest dalsza diagnostyka. Antybiotyki mogą dobrać takie,które nie zrobi krzywdy dziecku. Kwestia lekarza. Nie masz możliwości przyjazdu do Pl na diagnostyke?
    Zrobili antybiogram i z 10lekow wyszlo, ze moge wziac dwa i to akurat takie, ktore moga dziecku zaszkodzic. Inne nie pomoga.
    Tak sobie mysle, moze trzeba inne antybiotyki wziac na te liste i przetestowac? Eh ka nic juz nie wiem, mam wszystkiego dosc.
    W Pl tak sie super mna zajma mowisz?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    Tak naprawdę to wiele rzeczy miało wpływ. Najpierw okazało się, że ma hipotrofię (było za małe w stosunku do wieku) prawdopodobnie przez złe przepływy u mnie. Dopiero przed obecną ciążą zdiagnozowano u mnie problemy z krzepliwością, teraz przyjmuje heparynę. Była też niewielka wada serca. Musieli mi zrobić cc, bo były objawy niedotlenienia, spadało tętno. Maluch walczył dwie godziny po urodzeniu. Były problemy w oddychaniu do tego był bardzo malutki jak na ten tc i sobie nie poradził.
    Lolla masakra :( tak mi przykro, ja w 23tc urodziłam martwego synka, było to dla mnie straszne przeżycie, nie jestem w stanie sobie wyobrazić jakie to bolesne 8tyg przed porodem :( Teraz wszystko musi być u nas dobrze, też biorę codziennie zastrzyki z heparyny w brzuch i akard codziennie..

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Nie dziwię się, skoro przepisy sa takie, a nie inne.
    Pisałaś, że pracujesz na ginekologii - kim jesteś z zawodu ?:) Fajnie mieć tu kogos z konkretną wiedzą :)
    Nie jestem pielęgniarka ani położną,jestem skromną sekretarką na studiach położniczych(stata ze mnie studentka 34l). Ale mam sporo lat pracy tam i siedzenia w papierach,procedurach więc powiedzmy że dużo praktyki.Do zaliczam wszystkie szkolenia nawet dla lekarzy

  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe,bardzo mi przykro kochana...pisz jak tylko będziesz miała potrzebę,dużo tu nas po takich przejściach.

    Xgirl,a masz możliwość skonsultowania się jeszcze z innym lekarzem?

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Zrobili antybiogram i z 10lekow wyszlo, ze moge wziac dwa i to akurat takie, ktore moga dziecku zaszkodzic. Inne nie pomoga.
    Tak sobie mysle, moze trzeba inne antybiotyki wziac na te liste i przetestowac? Eh ka nic juz nie wiem, mam wszystkiego dosc.
    W Pl tak sie super mna zajma mowisz?
    Nic nie stracisz. Póki nie masz np gorączki to jest ok ale bakteria może cichaczem niszczyć organizm. Nie chce siać paniki,serio ale to podejście lekarzy u Ciebie jest wku***cę

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJ doświadczenie nieraz przekracza lata nauki :)

    Co do xgirl - pytanie, czy jest sens w takim razie czekać i szukać lekarzy? Jesli to powazne, to pewnie nie powinno się czekać.

    Lolla bardzo przykre to, co piszesz :( Mam nadzieję, że tym razem będzie wszystko ok.

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    Lolla masakra :( tak mi przykro, ja w 23tc urodziłam martwego synka, było to dla mnie straszne przeżycie, nie jestem w stanie sobie wyobrazić jakie to bolesne 8tyg przed porodem :( Teraz wszystko musi być u nas dobrze, też biorę codziennie zastrzyki z heparyny w brzuch i akard codziennie..

    To prawda, zwłaszcza, że do tego czasu moja ciąża przebiegała zupełnie dobrze. Mi również przykro z powodu Twojego synka. Myślę, że taka strata bardzo boli, niezależnie od wieku ciąży. Mam nadzieję, że tym razem będzie już dobrze.

    Ja mam już jedno dziecko i myślę, że to dało mi dużo siły po stracie. Tobie było pewnie znacznie trudniej.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem wlasnie w szpitalu w izbie przyjec i czekam. Jak cos to skocze do Szczecina, juz jakas klinike obczailam.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Jestem wlasnie w szpitalu w izbie przyjec i czekam. Jak cos to skocze do Szczecina, juz jakas klinike obczailam.


    Bardzo dobra decyzja! Działasz szybko,a to podstawa,trzymam kciuki,żeby szybko się tej bakterii pozbyć!

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Jestem wlasnie w szpitalu w izbie przyjec i czekam. Jak cos to skocze do Szczecina, juz jakas klinike obczailam.
    Nie daj sie zbyć dopóki ktoś Ci nie wytłumaczy co i jak. Bo kuźwa takie spławianie kogoś z infekcją pęcherza to dno...Powodzenia

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja ja bym juz dzialala ale te leki moga dziecku zaszkodzic. Moze sie znajdzie jakis inny, ktory nie zaszkodzi. Moze trzeba rozszerzyc ten antybiogram o kolejne bezpieczne w ciazy leki i sprawdzic czy by zalatwily te bakterie.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole jak pies jestem, tak mi sie wech wyostrzyl. Poczulam na ip zupe. Patrze patrze a w drugim koncu wielkiej sali kolo zre zupe z plastikowego talerza. Niedobrze mi od niej, nie znosze zapachu cieplych rzeczy.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Mikaja ja bym juz dzialala ale te leki moga dziecku zaszkodzic. Moze sie znajdzie jakis inny, ktory nie zaszkodzi. Moze trzeba rozszerzyc ten antybiogram o kolejne bezpieczne w ciazy leki i sprawdzic czy by zalatwily te bakterie.

    Mam nadzieję, że się uda.
    Inna sprawa jest taka, że nie wiadomo, czy w Niemczech maja te same leki.
    Ja np. w Pl na tę bakterię dostałam dla małego Baktrim (trimetoprim + sulfametoksazol), ale w UK nie ma tego - tutaj stosuja sam Trimetoprim. Kiedys powiedzialam urologowi tu, ze uzywalismy baktrim, to mi powiedzial, ze Polska jest zacofana, bo nigdzie na zachodzie sie juz baktrimu nie stosuje oO

    Szkoda, ze to w tej zacofanej Polsce mi malego wyleczono w 30 minut, a on przez 15 miesiecy nie potrafil. Dla niego uleczeniem wady ukladu moczowego bylo obrzezanie ;) Na ktore sie na szczescie nie zgodzilismy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 11:16

  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe90 trzymaj się kochana <3 i myślami jestem z Tobą

    Aż mi się żoładek ściska jak pomyśle o sobotniej wizycie :-/
    Dziewczyny podziwiam Was. Ja bym się załamała po stracie tak zaawansowanej ciąży.
    Życie jest popaprane i niesprawiedliwe. Za dużo bólu i cierpienia niekiedy spada na jedne barki.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez Was mega podziwiam. Ja nie wiem co by było z moja psychika po stracie a nie miałabym możliwości terapii wbić czasu na pogrzeb ból ciagle latam uk - pl.
    Myśle ze ja bym paliła symboliczny mały znicz na grobie teścia w takiej sytuacji. Ale nie wiem co by było z moja psychika, ja się rozsypuje po drobnych zmianach (mam zespół aspergera), albo małych stratach a co dopiero dziecko.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaEvans a jak u Ciebie sprawa mieszkaniowa? Jesteś ciągle w tym tymczasowym lokum?

  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    PannaEvans a jak u Ciebie sprawa mieszkaniowa? Jesteś ciągle w tym tymczasowym lokum?

    Tak :/ no mój pokój nie nadaje sie do mieszkania teraz. Wczoraj byłam tam sprzątać i zbierac rzeczy i po chwili zaczęło mi się kręcić w głowie i robić niedobrze przez te opary.
    A stad do miasta 25 min, pol godziny na coach Station, jutro mam lot a takie spacery mnie wykańczają.
    Na zajęcia miałam 3 min i już miałam zadyszkę to teraz mam 10.
    Jak mi po powrocie każą tutaj mieszkać albo wrócą do starego mieszkania a tam dalej będzie choć trochę śmierdziało to zarządał zwrotu pieniędzy i wynajmę coś. To nie jest poważne.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaEvans wrote:
    Tak :/ no mój pokój nie nadaje sie do mieszkania teraz. Wczoraj byłam tam sprzątać i zbierac rzeczy i po chwili zaczęło mi się kręcić w głowie i robić niedobrze przez te opary.
    A stad do miasta 25 min, pol godziny na coach Station, jutro mam lot a takie spacery mnie wykańczają.
    Na zajęcia miałam 3 min i już miałam zadyszkę to teraz mam 10.
    Jak mi po powrocie każą tutaj mieszkać albo wrócą do starego mieszkania a tam dalej będzie choć trochę śmierdziało to zarządał zwrotu pieniędzy i wynajmę coś. To nie jest poważne.

    Współczuję. Kiedy lecisz do Pl ?

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybierze sie któraś z Was ze mną na usg za tydzien? :D Jakoś tak mi smutno, że ide sama ;)

‹‹ 180 181 182 183 184 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ