X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Hejka,
    Mikołaj jest na etapie buntu 2 latka w pełnej okazałości 😜 a w kwestii rodzeństwa w piątek mam transfer zobaczymy co z tego wyjdzie...
    Jak juz tu jestem to mam takie pytanko , czy któreś z dzieciątek ma wyczuwalne wezly chlonne szyjne ?
    Byłam u lekarza z Małym morfo książkowa crp dobre a wezly czuć na szyji przy braku infekcji. Mam konsultacje u hematologa...może jestem przewrażliwiona ale wolę dmuchać na zimne.
    Emilka ma powiększony węzeł za uchem od roku. Wyszedł po anginie i został. W październiku pediatra dała skierowanie na USG węzłów chłonnych i badania krwi - nie wyszło nic niepokojącego, a nawet okazało się, że gdzieś w głębi szyi ma jeszcze bardziej powiększone węzły, tyle, że są niewyczuwalne przy dotyku. Teraz czekam aż nasza pediatra wróci z urlopu i chcę to znowu sprawdzić, bo ciągle mnie to martwi...

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Emilka ma powiększony węzeł za uchem od roku. Wyszedł po anginie i został. W październiku pediatra dała skierowanie na USG węzłów chłonnych i badania krwi - nie wyszło nic niepokojącego, a nawet okazało się, że gdzieś w głębi szyi ma jeszcze bardziej powiększone węzły, tyle, że są niewyczuwalne przy dotyku. Teraz czekam aż nasza pediatra wróci z urlopu i chcę to znowu sprawdzić, bo ciągle mnie to martwi...

    Mikolaj ma z lewej strony ale też od roku wiec został po zapaleniu gardła ale z prawej mu wyskoczyły. Dużo ma takie malutkie i większe. Nasz pediatra nie kazał nic robić tylko poqtorzyc morfo za 3 miesiące ale ja wolę się upewnić. Też chcę właśnie usg wezlow i od razu konsultacja z hematologiem dziecięcym

    Prócz alergi Miki mi nie choruje. Jest alergikiem wziewnym , ma przewlekły nieżyt nosa. Pediatra powiedział że jest szczuplutki ( 92 cm 13.6 kg) i dlatego wezelki będą się odznaczaly ale wiesz jak to jest. Jeszcze mam z nim we wrześniu jechać do Poradni Szczepien więc chcialabym wyjaśnić te wezelki przed żeby później nie było dodatkowych problemów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2021, 15:16

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4837 3992

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja, Mikka86 dziękuję za gratulacje 😘
    Mikka86 urodziłam w 38+2 także o czasie 🙂 choć wiadomo, lepiej jak dziecko siedzi do tego 40tyg.

    mikka86 lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Mikolaj ma z lewej strony ale też od roku wiec został po zapaleniu gardła ale z prawej mu wyskoczyły. Dużo ma takie malutkie i większe. Nasz pediatra nie kazał nic robić tylko poqtorzyc morfo za 3 miesiące ale ja wolę się upewnić. Też chcę właśnie usg wezlow i od razu konsultacja z hematologiem dziecięcym

    Prócz alergi Miki mi nie choruje. Jest alergikiem wziewnym , ma przewlekły nieżyt nosa. Pediatra powiedział że jest szczuplutki ( 92 cm 13.6 kg) i dlatego wezelki będą się odznaczaly ale wiesz jak to jest. Jeszcze mam z nim we wrześniu jechać do Poradni Szczepien więc chcialabym wyjaśnić te wezelki przed żeby później nie było dodatkowych problemów.
    Wiem, rozumiem. Emilka też nie choruje (w sumie była chora całe trzy razy do tej pory - angina w zeszłym roku, w tym katar i trzydniówka). U nas też jest najprawdopodobniej alergia, w październiku mamy alergologa. Trzymam kciuki, żeby to nie było nic groźnego. Najpewniej nie jest, ale warto sprawdzić dla świętego spokoju. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Hejka,
    Mikołaj jest na etapie buntu 2 latka w pełnej okazałości 😜 a w kwestii rodzeństwa w piątek mam transfer zobaczymy co z tego wyjdzie...
    Jak juz tu jestem to mam takie pytanko , czy któreś z dzieciątek ma wyczuwalne wezly chlonne szyjne ?
    Byłam u lekarza z Małym morfo książkowa crp dobre a wezly czuć na szyji przy braku infekcji. Mam konsultacje u hematologa...może jestem przewrażliwiona ale wolę dmuchać na zimne.
    To trzymam kciuki aby się powiodło, zarodek jest biologicznym rodzeństwem Mikołaja,czy od innych dawców? Ksawery też szczuplutki ma 95 cm i równe 13 kg,ale pediatra twierdzi że jest "po środku" bo przedział dla dwuletnich chłopców to 10-16 kg

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Mikaja, Mikka86 dziękuję za gratulacje 😘
    Mikka86 urodziłam w 38+2 także o czasie 🙂 choć wiadomo, lepiej jak dziecko siedzi do tego 40tyg.
    To czas tak szybko leci ...🙂 Myślałam , że Ty jeszcze z miesiąc co najmniej 😄

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    To trzymam kciuki aby się powiodło, zarodek jest biologicznym rodzeństwem Mikołaja,czy od innych dawców? Ksawery też szczuplutki ma 95 cm i równe 13 kg,ale pediatra twierdzi że jest "po środku" bo przedział dla dwuletnich chłopców to 10-16 kg

    Tak , biologiczne rodzeństwo. O ho to Ksawery wysoki chłopak :-) ja się cieszę że nie jest pulpecikiem bo później w szkole dzieciaki bywają wredne

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Wiem, rozumiem. Emilka też nie choruje (w sumie była chora całe trzy razy do tej pory - angina w zeszłym roku, w tym katar i trzydniówka). U nas też jest najprawdopodobniej alergia, w październiku mamy alergologa. Trzymam kciuki, żeby to nie było nic groźnego. Najpewniej nie jest, ale warto sprawdzić dla świętego spokoju. 🙂

    Oj tak wolę dmuchać na zimne. My byliśmy u 2 alergologów ale masakra . Jeden na dzień dobry chciał Mikołajowi robić testy w wieku 20 miesięcy a drugi na wszystko machał ręką . Pediatra mówił żeby się wstrzymać z czymkolwiek do 3 rż. A na nasilone objawy daje Allertec

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Oj tak wolę dmuchać na zimne. My byliśmy u 2 alergologów ale masakra . Jeden na dzień dobry chciał Mikołajowi robić testy w wieku 20 miesięcy a drugi na wszystko machał ręką . Pediatra mówił żeby się wstrzymać z czymkolwiek do 3 rż. A na nasilone objawy daje Allertec
    Czemu testy odpadają? Zajebista sprawa, masz jak na tacy. Myśmy robili jak miał ledwo 1,5 roku. Chyba 4 panele.

    Jeśli o węzły chodzi, przy normalnym LDH nie ma co panikować. Może miał jakiś stan zapalny i został naczyniak limfatyczny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2021, 20:53

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka moje dziecko wczoraj rja opanowało zmianę pieluchy😅takze odpieluchowanie jest dalej niż bliżej. Pantsa założy sam, waidomka, ale zwykła pieluchę tez😅

  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    Czemu testy odpadają? Zajebista sprawa, masz jak na tacy. Myśmy robili jak miał ledwo 1,5 roku. Chyba 4 panele.

    Jeśli o węzły chodzi, przy normalnym LDH nie ma co panikować. Może miał jakiś stan zapalny i został naczyniak limfatyczny.

    Nasz pediatra twierdzi że u tak Małego dziecka to wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie.
    Syn znajomych ma 4 lata po truskawkach jest cały zsypany a testy nie wykazały alergii.

    Morfo Miki ma książkowe. Jedynie próby wątrobowe wyszły podwyższone. Aspat 65.
    Z lewej strony wezelek jest zwkloknialy ma jiz rok ale można wymacać też inne a wcześniej ich nie było.
    Wolę sprawdzić niż schizowac.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdzić na 100 %, to tylko hispat tak naprawdę.
    Staskowi to wyszły podwyższone białko jaja, żółtko i chyba gówno szczura

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    Mikka moje dziecko wczoraj rja opanowało zmianę pieluchy😅takze odpieluchowanie jest dalej niż bliżej. Pantsa założy sam, waidomka, ale zwykła pieluchę tez😅
    Mój nie chce chodzić w normalnych pieluchach tylko w pantsach, jak widzi , że chce mu założyć z rzepami to się drze,a jak mu założę to ją ściągnie i przynosi z półki pantsa, wkurza mnie to bo pantsy są drogie i miał je zakładane tylko na noc albo w lato jak śmigał bez żadnych spodni

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze dzieci miały robiony bilans dwulatka? Mnie na ostatnim szczepieniu bodajże w marcu( Ksawery był opóźniony że szczepieniami) strasznie wkurzyła pediatra . Bo mały bardzo źle reaguje jak wchodzi do gabinetu a nawet już jak przekracza drzwi przychodni, nie wiem czy to uraz po tym zszywaniu brody w styczniu i później po zdejmowaniu szwów podejrzewam że tak. Ale w gabinecie dostaje takiej histerii ,że ledwo go mogę utrzymać, łapie się mnie jak małpka, macha rękami ,nogami, jak próbuję go od siebie oderwać , nie da się w ogóle rozebrać, krzyczy tak że mało co nie zwymiotuje. Lekarz stwierdziła, że nie jest to normalne zachowanie i pytała się czy w domu też się tak zachowuje, w ogóle była bardzo arogancka i jeszcze do mnie " pani trzyma mu te nogi,bo nie chce być pokopana" powiedziała,że mam z nim popracować nad tym bo ona nie będzie mu w stanie wykonać bilansu dwulatka,bo dziecko musi współpracować a on wpada w histerię od wejścia. Ostatnio był chory to poszliśmy do lekarza prywatnie, bo do tej baby już nie zamierzam iść, też była histeria ale podejście lekarza do tego już zupełnie inne i jakoś przeżyliśmy i właśnie nie wiem co z tym bilansem, bo w naszym przypadku to i tak chyba nic z tego nie wyjdzie

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I w ogóle kiedy dziecko powinno mieć profilaktycznie wykonaną morfologię? Ksawery jeszcze nigdy nie miał

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Profilaktycznie to w 6 mies życia na bank. Później nie pamiętam. Ja robię mu co jest chory bo wg wyników ma dobrane leczenie.

    U nas szczepienie zaległe id stycznia, bilans dwulatka też odległy temat

  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka86 Mikołaj też podobnie reaguje. Ale przed kazda wizyta go przygotowuje na to co będzie się działo i mu pokazuje w domu gdzie go będzie Pan Doktor dotykał że to nie boli itd . Na bilansie nie dał się zważyć ani zmierzyć bo właśnie uczepił się mnie jak malpka ale później już dal się zbadać i nawet nawiązał nic porozumienia z lekarka 😉
    Pamiętam że ja sama nie byłam lepsza. Mialam z 4/5 lat zobaczylam że mam iść do Pana doktora a nie Pani ...ucieklam z ośrodka i zaparłam się że nie pójdę. Mama wziela mnie wtedy do swojej lekarki :-D

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    Profilaktycznie to w 6 mies życia na bank. Później nie pamiętam. Ja robię mu co jest chory bo wg wyników ma dobrane leczenie.

    U nas szczepienie zaległe id stycznia, bilans dwulatka też odległy temat

    Karola czytalam wcześniej że boisz się szczepien , mogę zapytać dlaczego? Ja wg rady pediatrt nie szczepilam Mikolaja jak wydalal salmo a później lekarka z przychodni umyła ręce i wystawiła skierowanie do Poradni i tak się bujamy do tej pory.
    Jakie jest Twoje zdanie , lepsze 5w1 6w1 czy pojedyncze ? I co ze słynna MMR?

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady jak karmisz tym razem?

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Karola czytalam wcześniej że boisz się szczepien , mogę zapytać dlaczego? Ja wg rady pediatrt nie szczepilam Mikolaja jak wydalal salmo a później lekarka z przychodni umyła ręce i wystawiła skierowanie do Poradni i tak się bujamy do tej pory.
    Jakie jest Twoje zdanie , lepsze 5w1 6w1 czy pojedyncze ? I co ze słynna MMR?
    Ja nie mam zdania, mam za mało wiedzy na ten temat. Mam jakieś tam swoje obserwacje, i się boję no. Najchętniej to bym co miesiąc szczepiła na jedną rzecz, nie na wszystko na raz. Stachu fatalnie przechodził szczepienia, córka po 5w1 też fatalnie wyglądała. No boję się no. Lekarze się pukają w głowę, że ja panikara ale ja wiem, że to moje dziecko po szczepieniu krzyczy przez 12 godzin

‹‹ 3517 3518 3519 3520 3521 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ