X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 26 marca 2019, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krew mam bardzo ładną,zadnych niedoborów. W ciązy często występują uderzenia gorąca,duszności mam pewnie bo mały i macica uciskaja na przepone. To sa w sumie normalne dolegliwosci jezeli zelazo i tarczyca są ok ale ja nie jestem z tym oswojona bo wczesniej tak nie mialam.
    Jaa mysle ze nie tylko my męczyłyśmy sie w nocy bo chyba dla wielu ludzi noc byla kiepska,córka się kreciła w łóżku a pogotowie jezdziło non stop. Cos wisi w powietrzu,ale z łaski swojej mogłoby sie odpieprzyć od naszych macic😂

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drobinka91 wrote:
    Ja niby mam skierowanie już w systemie wpisane na glukozę (przez luxmed) ważne do 27.04, ale nie wiem czy to tak działa, że idę sobie bezpośrednio już na pobranie krwi 🤔 chyba i tak będę musiała iść do ginekologa, przy okazji mi uzupełni kartę ciąży, bo świeci pustkami 🙈

    W ogóle zapisałem się też na 26.04 do ortopedy, bo już nie mogę wytrzymać z tymi moimi plecami, może mi pomoże.. Wiedziałam że skolioza da mi się we znaki, ale że aż tak 😭 spać nie mogę, dziś pierwsza taka noc, gdzie o 2 musiałam wstać z łóżka i chodziłam po mieszkaniu, leżałam na podłodze, ćwiczyłam i jak troszkę mi pomogło to szybko do wyrka żeby zasnąć ale zajelo mi to z półtorej godziny, a o 5:30 I tak wstaje z mężem.. jak dobrze że nie muszę chodzić do pracy, może uda mi się odespać 🙄

    W ogóle słyszałam o takich przypadkach, że lekarz odmówił dziewczynom porodu sn właśnie przez krzywy kręgosłup 🤔 ciekawe jak będzie ze mną.
    Drobinka91 też mam skolioze i o ile ćwiczę i regularnie się ruszam to nie daje o sobie znać, ale jednak w każdej ciąży się odzywa. Też mnie boli jak leżę w łóżku, w jak poprzednio byłam 3 dni w szpitalu to myślałam, że będę wyć z bólu. Tyle, że ja mam sen raczej zawsze kamienny, więc śpię prawie zawsze, ale budzę się wygięta jak agrafka i zwykle częściowo zdretwiala 😋

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola te uderzenia gorąca to możliwe że od cisnienia (?)

    Angelikamarta oby posiew wyszedł jałowy i załozyli pessar - a póki co oszczędzaj się :)

    U mnie dzis rano cukier 80 na glukometrze. Więc ideolo. Co zabawne - jadłam wczoraj do 14, potem zjadłam tylko o 18:30 2 kanapki z młodym i już nić do tej 6 rano.
    Za 30 minut mierze znowu po śniadaniu, zabrałam glukometr do pracy.
    zobaczymy...pomonitoruje się kilka dni, ale muszę sie zmotywować i robic to regularnie.

    Nigdy nie pamiętam, czy sie mierzy godzinę po rozpoczeciu posiłku czy jego skonczeniu? Chyba sa różne szkoły...

    Nakręciłam się wczoraj na temat pieluch wielorazowych ;) Może się skuszę przy małej. Opłaca mi sie jeszcze tutaj zaopatrzyć we wszystko, bo w Polsce dość drogi biznes to jest na początek.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dziś świętujemy studniówkę 😁 brawo my! 😂

    LidziA89, kinga27.30, Kamsza, Casjopea, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierzy się godzinę od rozpoczęcia 😉

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    120 więc super :)
    Dobry początek dnia :P

    Hope gratuluję studniowki :D

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Karola te uderzenia gorąca to możliwe że od cisnienia (?)

    Angelikamarta oby posiew wyszedł jałowy i załozyli pessar - a póki co oszczędzaj się :)

    U mnie dzis rano cukier 80 na glukometrze. Więc ideolo. Co zabawne - jadłam wczoraj do 14, potem zjadłam tylko o 18:30 2 kanapki z młodym i już nić do tej 6 rano.
    Za 30 minut mierze znowu po śniadaniu, zabrałam glukometr do pracy.
    zobaczymy...pomonitoruje się kilka dni, ale muszę sie zmotywować i robic to regularnie.

    Nigdy nie pamiętam, czy sie mierzy godzinę po rozpoczeciu posiłku czy jego skonczeniu? Chyba sa różne szkoły...

    Nakręciłam się wczoraj na temat pieluch wielorazowych ;) Może się skuszę przy małej. Opłaca mi sie jeszcze tutaj zaopatrzyć we wszystko, bo w Polsce dość drogi biznes to jest na początek.
    Pieron wie z czego to,moze hormony no ale nie bede jakos wybitnie tego analizowac. Jestem w ciązy i tyle😁
    Mierzy sie od rozpoczetego ale ja np bylam uczona ze 2 godz od rozpoczęcia.
    Zastanawialam sie na wielorazowymi pieluchami ale te ceny zabijaja,ja wiem ze to sie zwraca ale wydatek na raz jest za duzy dla mnie. Uzywek nie kupie wiec musze pozostac przy nie eko sraniu. Moze następnym razem...

    Kamsza lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze 5 dni i 3. trymestr :O

    Kamsza lubi tę wiadomość

  • LidziA89 Autorytet
    Postów: 1691 1138

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pitole jak ten czas leci 🙈 u mnie 25/26 tc 😁 i 105 dni do porodu 🙈🥂

    Kamsza, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    klz9h3715pahxfmg.png
    Córa <3 4mm <3 ->16mm->30mm->69mm->238g->497g->992g->1417g->2569g->3400g <3 02.07.2019 53 cm 3520 g <3
    _____________________________
    12.2015 Ciąża Biochemiczna
    05.2017 Aniołek (7 tc)
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    106 :) zaraz wszystkie będziemy w trzecim trymestrze 😉

    Pozdrawiam z glukozy. Jeszcze tylko godzina i będę mogła coś zjeść 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 09:37

    Kamsza lubi tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, wstalam, wlaczylam belly, luknelam co u was i sobie mysle, ze napisze :P

    Do ,,skoliozowych dziewczyn'' :D Kurcze tez mam skolioze cholera! I najlepsze jest to, ze nic a nic mnie plecy nie bola. I zrozum czlowieku o co chodzi.. u jednej tak, u innej siak. Ale zeby nie bylo tak idealnie to mam spore problemy z karkiem. Chodze jak nacpana, mam problemy z koncentracja, jakos dziwnie widze.. oczywiscie wszystkie badania ok. A ze od lat mam problemy z odcinkiem szyjnym to pewnie musi byc to. A moze ktos ma inny pomysl? :P

    Karola no matko swieta! Co sie dzieje? Cos tylko wyczytalam, ze jestes w szpitalu. Wszystko ok?

    Mam takie pytanie: czy ktoras przybiera z was malo na wadze? Mi ginka karze przytyc bo jestem tylko 1kg na plusie.. najpierw chudlam 3kg a potem przytylam 4. Ale ja jem normalnie, nie zaluje sobie niemal niczego, nie wiem co mam niby zrobic zeby przytyc. Z dzieckiem ok, rozwija sie dobrze, itp.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ten czas leci. Ja jeszcze poczekam trochę na 3 trymestr :) u nas 118dni zostało :)
    A ja właśnie wróciłam od lekarza. I zostałam w domu z antybiotykiem co w Holandii rzadkość. No to się załatwiam.
    Az się boję odpalić laptopa żeby wypłaty całej nieprzelac :p

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sieeemka xgirl!
    Bylam ale juz nie jestem. Jak masz takie akcje z zawrotami głowy to idealnie to pasuje w ten odcinek szyjny.
    Co do wagi to ja ma 3 kg na plusie i lekarz mowi ze to ok. Najwazniejsze ze dziecko rośnie a wyniki są ok. Na nic innego sie nie patrzy o ile mam na siłe sie nie odchudza.
    Im mniej przytyjesz tym lepiej dla kręgosłupa i późniejszego "zbierania" sie po porodzie. Swoje jeszcze przytyjesz do konca ciaży takze luz.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Czesc dziewczyny, wstalam, wlaczylam belly, luknelam co u was i sobie mysle, ze napisze :P

    Do ,,skoliozowych dziewczyn'' :D Kurcze tez mam skolioze cholera! I najlepsze jest to, ze nic a nic mnie plecy nie bola. I zrozum czlowieku o co chodzi.. u jednej tak, u innej siak. Ale zeby nie bylo tak idealnie to mam spore problemy z karkiem. Chodze jak nacpana, mam problemy z koncentracja, jakos dziwnie widze.. oczywiscie wszystkie badania ok. A ze od lat mam problemy z odcinkiem szyjnym to pewnie musi byc to. A moze ktos ma inny pomysl? :P

    Karola no matko swieta! Co sie dzieje? Cos tylko wyczytalam, ze jestes w szpitalu. Wszystko ok?

    Mam takie pytanie: czy ktoras przybiera z was malo na wadze? Mi ginka karze przytyc bo jestem tylko 1kg na plusie.. najpierw chudlam 3kg a potem przytylam 4. Ale ja jem normalnie, nie zaluje sobie niemal niczego, nie wiem co mam niby zrobic zeby przytyc. Z dzieckiem ok, rozwija sie dobrze, itp.

    Hej :) Ja jak się zaczęłam martwić że mało tyje to moja gin powiedziała że minimum w całej ciąży trzeba przytyć 6kg. Także spokojnie teraz będziesz nadrabiać tym bardziej że nie masz problemu z jedzeniem. Ja teraz ważę 54.6kg a waga początkowa to także prawie 3kg na plus od początku. Dziecko zdrowo się rozwija to najważniejsze.

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Czesc dziewczyny, wstalam, wlaczylam belly, luknelam co u was i sobie mysle, ze napisze :P

    Do ,,skoliozowych dziewczyn'' :D Kurcze tez mam skolioze cholera! I najlepsze jest to, ze nic a nic mnie plecy nie bola. I zrozum czlowieku o co chodzi.. u jednej tak, u innej siak. Ale zeby nie bylo tak idealnie to mam spore problemy z karkiem. Chodze jak nacpana, mam problemy z koncentracja, jakos dziwnie widze.. oczywiscie wszystkie badania ok. A ze od lat mam problemy z odcinkiem szyjnym to pewnie musi byc to. A moze ktos ma inny pomysl? :P

    Karola no matko swieta! Co sie dzieje? Cos tylko wyczytalam, ze jestes w szpitalu. Wszystko ok?

    Mam takie pytanie: czy ktoras przybiera z was malo na wadze? Mi ginka karze przytyc bo jestem tylko 1kg na plusie.. najpierw chudlam 3kg a potem przytylam 4. Ale ja jem normalnie, nie zaluje sobie niemal niczego, nie wiem co mam niby zrobic zeby przytyc. Z dzieckiem ok, rozwija sie dobrze, itp.
    Hej! 😚 U mnie 4kg na plusie i mój lekarz prowadzący mówi, że to bardzo dobry wynik. Też jem wszystko to, na co mam ochotę, i szczerze mówiąc jestem zdziwiona, że tylko tyle mi przybyło. 🙂 Myślę, że też nie masz czym się martwić, bo ostatecznie nadrobiłaś stracone kilogramy.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Ech, dlatego pewnie, że ciąża, moja droga.. Ciąża rujnuje zęby z tego co mówią mądrzy ludzie ;) Tak czy siak mega współczuję, nienawidzę bólu zęba 🤪
    Chyba faktycznie rujnuje, bo nigdy nie miałam z nimi problemów, a teraz wystarczy, że zjem trochę słodyczy czy wypiję słodki sok i czuję ból wszystkich zębów. 😐

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwalę się chwalę! 😁😁😁
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f172c17cc589.jpg

    Sama uszylam 😲 ja Ta o dwóch lewych rękach z cienka linia nerwowa 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 10:17

    Casjopea, LidziA89, Lolla, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    relgupjy0emg7fv2.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia super :)

    xgirl hej :) jak u Ciebie? jak sobie radzisz psychicznie?

    33Sylwia lubi tę wiadomość

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, gratulacje! 🙂

    33Sylwia lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj bez sił, wszystko mnie boli! Jeszcze w nocy źle spałam. Cypiś się budził często, bo szukał swojego pingwinka do spania, a jak mu się go podało, to jeszcze jojczał, skopywał go w nogi i zasypiał i tak co chwila. I jeszcze mnie za włosy wyciągnął przy zasypianiu (zasypia ciągnąc mnie za włosy lub męża, cholernie mnie to wkurza, bo nienawidzę jak ktoś mi przy włosach majta, jeszcze od urodzenia mam narośl na karku, która mi nie dokucza, ale wkurza mnie jak jest odsłonięta). I do 23 jestem sama z dziećmi, eh 😐

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
‹‹ 730 731 732 733 734 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ