X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drobinko, pamiętam, że wrzucałaś tu kiedyś szeleściki - na smyku jest promo na nie, zerknij sobie. 🙂 I jest ta świetna ośmiornica!

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No trudno, nawet jak nie jest wart tych 90 zł to już za późno 🙈
    Dzięki za info, zaraz zerknę 🙂

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drobinka91 wrote:
    No też się zastanawiam czy się odwróci. Ale jeszcze mają sporo czasu, więc bądźmy dobrej myśli. A daje Ci leżeć na lewym boku? Bo mi nie, muszę na prawym 😁 Ale faktycznie, ułożenie kiepskie, też odczuwam to przy oddychaniu i kopniakach w dole 🙄


    Slyszalam wlasnie ze ulozenie posladkowe i miednicowe sa niekorzystne dla matki i to (u mnie na pewno) prawda. Moj syn na tym etapie byl juz glowa w dol i az do porodu tak, a tutaj mala zolza tak sie ulozyla. Najgorzej, ze nic nie zrobimy, zeby pomoc sie dziecku odwrocic.

    Ona mi daje lezec w kazdej pozycji, czasem sie bardziej wierci, ale ogolnie nie mam problemu - o prostu gdzies mi na lewym gorzej, a mowia ze lepszy lewy bok :P



    Ja prawie dzis zginelam pod tirem - facet jechal po rondzie w prawo z maksymalnie lewego pasa - ja bylam na srodkowym i jechalam prosto wiec wiadomka - zajechal mi droge. Widzialam, co sie szykuje wiec sie zatrzymalam i trabie na calego a ten jedzie mi milimetry przed maska, nagle zahamowal jakby ducha zobaczyl. Ale no Litwin, kierownice mial po europejskiej stronie...aczkolwiek zasady panuja jedne ;) Jak jedziesz w prawo, to z prawego albo srodkowego pasa a nie maksymalnie z lewej.

    Auto mi przegladu nie przeszlo, robia go wlasnie, ja pol dnia urlopu na to wzielam, ale wzielam ubera i siedze w domu i czekam, az zadzwonia, ze zrobiony :p
    Taki piatunio dzis mam eh :p

  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heej Laseczki. Nie było mnie tutaj 4ry dni, postaram sie nadrobić zaległości ;)
    Z nowostek:
    - byłam w środę na wizycie kontrolnej, alarm odwołany, szyjka stoi na poziomie 23mm, więc odpuszczamy szew, żeby jej nie maltretować, luteinka dowcipna zostaje ze mną na dłużej (bleah)...
    - przyjechał wózek :D Jest rewelacyjny, już go uwielbiam i gdybym nie miała uczulenia na koty, dołączyłabym do Was na przejażdżkę z kotem w wózku po dzielni :P
    - i wczoraj już wjechał monitor oddechu ;)
    - wanienkę też mam z Ikei! Małą kąpać będziemy raczej w łazience, jeszcze nie mam patentu, ale coś wymyślę :)

    Miłego !

    33Sylwia, Kamsza, Casjopea lubią tę wiadomość

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga super! :)

    Jak masz wanne i bedziesz miala tez taki nakladany przewijak, to polecam go na wannie polozyc i na to wanienke :)

    Jaki wozek w koncu kupilas? Nie kojarze ktors co ma :D

  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1fbc46d468adcfa6med.jpg
    Jakbym miała mieć dziewczynkę na bank wzięłabym to 😍
    A co do ośmiornicy- na allegro wychodzi taniej. 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 11:21

    Kamsza lubi tę wiadomość

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja w Uk lekarze często obracaja dzieci w brzuchu,a i istnieja domowe sposoby ktore czasem dzialaja. W Pl raczej juz boja sie obracac dzieciaki
    Posladkowo tez mozna urodzic sn. Jest to znowu praktykowanie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 11:43

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola slyszalam o tym, ale to obracanie nie gwarantuje sukcesu - czytalam ze duzo dzieci wraca do 'swojej' pozycji i tak.

    Domowe sposoby kiedys jakies slyszalam tez ale nie wiem - jak dziecku wygodnie :p

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.piwnooka.pl/zachecic-dziecko-zmiany-pozycji-posladkowej-glowkowa-oto-sposobow/

    Drobinka91 lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Karola slyszalam o tym, ale to obracanie nie gwarantuje sukcesu - czytalam ze duzo dzieci wraca do 'swojej' pozycji i tak.

    Domowe sposoby kiedys jakies slyszalam tez ale nie wiem - jak dziecku wygodnie :p
    Z Uk to chyba pochodzi największy magik od przekrecania dzieci,wodzialam.jego filmiki na yt. Kosmos. Podaje leki rozkurczowe i machluje tym dzieckiem.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jako dziecko poloznej,z ciazy blizniaczej rodzilam sie sn jako pierwszy bliźniak pośladkowo. To byl czad

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drobinka91 wrote:
    No trudno, nawet jak nie jest wart tych 90 zł to już za późno 🙈
    Dzięki za info, zaraz zerknę 🙂
    Kochana, ja nie twierdzę, że nie jest - po prostu w porównaniu z makaronikiem to ten kocyk-mgiełka jest bardzo cienki i łatwo się haczy, ale ma bardzo dobre opinie jako kocyk na lato, więc może docenię go w użytkowaniu. Po prostu nie powalił mnie w pierwszym zetknięciu. 🙂

    Drobinka91 lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drobinka91 wrote:
    1fbc46d468adcfa6med.jpg
    Jakbym miała mieć dziewczynkę na bank wzięłabym to 😍
    A co do ośmiornicy- na allegro wychodzi taniej. 🙂
    Widziałam tego królika! Boski jest. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola wow ;p a To byla pierwsza ciaza Twojej mamy?

    Widzialam kiedys filmiki z tego obracania dzieci i masakra :P nie chcialabym ;p juz chyba wole kolejna cc :p

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszla mi kolejna paczka z ubrankami - przejrzalam sobie na stronie next i wychodzi ze kupilam ubranka za 1/6 ceny wyjsciowej, a sa jak nowe :D super - oszczednosc gora :p

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Karola wow ;p a To byla pierwsza ciaza Twojej mamy?

    Widzialam kiedys filmiki z tego obracania dzieci i masakra :P nie chcialabym ;p juz chyba wole kolejna cc :p
    Tak,pierwsza.
    Okazja Ci sie trafiła z uzywkami. Ja lubię w szmatku kupic nexta. W ogole dostalam o
    pake nowych ubranek z uk w tym next i mark&spencer i sa super. Plus tetra i bawelna z primarka

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Któraś już kupiła biustonosze do karmienia? Coś polecacie? Kiedyś miałam takie nieco usztywniane z h&m, ale one są zupełnie nieoddychające.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jeden z lidla a drugi z canpola. Reszte kupie jak urodze bo nie umiem dobrac żadnego. Raz mam cycki raz worki....Te z canpola sa z fajnej bawelny i tanie ale nie sa usztywniane. Mysle ze na poczatek karmienia sa ok ale seksu z tego nie bedzie raczej😂
    https://www.smyk.com/dziecko-mama/mama/moda-ciazowa/bielizna/biustonosze.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 12:40

    Lolla lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Kochana, ja nie twierdzę, że nie jest - po prostu w porównaniu z makaronikiem to ten kocyk-mgiełka jest bardzo cienki i łatwo się haczy, ale ma bardzo dobre opinie jako kocyk na lato, więc może docenię go w użytkowaniu. Po prostu nie powalił mnie w pierwszym zetknięciu. 🙂

    Makaronik ma śliczne kolory 😍

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Ostatnio głównie właśnie w dole brzucha, w prawej pachwinie, ale często po bokach pępka, szczególnie po prawej, z lewej z przodu chyba mam łożysko.
    Generalnie u mnie ztymi ruchami to jest równie, czasami myśle, że dużo później, że mało i się stresuje, a póżniej się rozkręca. Oczywiście szczególnie w nocy i ostatnio po tym jak się obudzę.
    Powiedzcie jak najdłużej w ciągu dnia nie czujecie ruchów? Zdarza wam się jeszcze nie czuć np 5h? Pytam szczególnie dziewczyny w 24-25 tc.
    Ja jestem w 27 tygodniu i 5h to jest norma. Zwykle czuję rano i w nocy, albo tylko rano, albo tylko w nocy. Czasem w środku dnia przez chwilę, różnie, ale nadal czuję te ruchy z 1-3 razy na dzień, więc przerwy dużo dłuższe, niż 5h.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
‹‹ 788 789 790 791 792 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ