X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ale dobra niech kazdy zyje jak chce. Niech sobie siedzi z tym psem sama jak jej tak pasuje. Wygadalam sie i mi lepiej :P
    Może pies to tylko wymówka i najnormalniej w świecie nie chce jej się z Tobą siedzieć. Ludzie mają różne podejście do rodziny :P

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Może pies to tylko wymówka i najnormalniej w świecie nie chce jej się z Tobą siedzieć. Ludzie mają różne podejście do rodziny :P
    To samo pomyślałam, moze szuka wymówki zeby nie jeździć nigdzie. Wiesz Xgirl,czasem jeat tak ze dla pewnych ludzi liczy sie dziecko dopiero jak przyjdzie na świat, moze tesciowa uwaza ze lekarze itp to sprawa Twoja i męża. Swoja droga następnym razem niech facet z Tobą jedzie na wizyte jakbys miala sie źle poczuć

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez byla mysl, ze pies to wymowka. Kto ja tam wie :P

    Z tym polowkowym to bylo tak, ze ona chciala isc, az wrzeszczala mi do sluchawki jak jej zaproponowalam :P A pozniej przypomnialo sie jej, ze przeciez pies.

    Ja sie ostatnio jakas taka rodzinna zrobilam przez te ciaze. No ale nie kazdy tak ma i nie chce jej zmuszac, ale mimo wszystko mi troche smutno :(

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Tez byla mysl, ze pies to wymowka. Kto ja tam wie :P

    Z tym polowkowym to bylo tak, ze ona chciala isc, az wrzeszczala mi do sluchawki jak jej zaproponowalam :P A pozniej przypomnialo sie jej, ze przeciez pies.

    Ja sie ostatnio jakas taka rodzinna zrobilam przez te ciaze. No ale nie kazdy tak ma i nie chce jej zmuszac, ale mimo wszystko mi troche smutno :(
    Dziwne w sumie... Na kilka godzin zostawić psa to nie tragedia w końcu. A jak Twoja mama?

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl a jakie imiona Ci się jeszcze podobają?

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Synowa/Teściowa to dla mnie obca baba. Można być w najlepszych kontaktach i bardzo się przyjaźnić, sama mam super teściową, ale to żaden mus. Nie wyobrażam sobie, żeby moja mama łaziła z mężem mojej siostry po lekarzach, raczej wybrałaby pilnowanie paproci w doniczce na balkonie... I absolutnie to rozumiem. Czym innym jest miłość do wnuka/wnuczki, a czym innym do obcej babki, ukochanej syna, która nam tego dzidziusia urodzi :) Nie dziwi mnie, że teściowa wybiera zostanie w domu z psem, którego kocha i który jest jej najbliższym stworzeniem dzień w dzień od wizyty u kobiety syna. Też bym tak zrobiła :) Co innego moja mama, na nią bym się obraziła! :D Btw właśnie przyjeżdża do mnie w poniedziałek ze swoim psem :)

    JaSzczurek lubi tę wiadomość

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    U mnie zimno :( a mialo byc 20st i slonce.

    u mnie było do południa pięknie, a teraz pochmurno i kropi :(

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysmy dzisiaj pojechali do sklepu i kupiliśmy przewijak :) a pare dni wcześniej kolderke z poduszeczka oraz pościel :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia no ale idac tym tokiem myslenia to tesciowie sa obcy, szwagier i szwagierka obcy, kuzyni to prawie obcy a znajomi to juz w ogole wrecz wrogowie i najlepiej siedziec samemu w chacie, nikomu nie pomoc, z nikim sie nie spotkac bo kazdy obcy i juz :D Wiesz przesadzam troche ale dla mnie to tak wyglada. Ale ok dzieki za inne spojrzenie, nie widzialam tak tego. Ja sobie to tak wyobrazalam, ze bedziemy fajna rodzinka i bedziemy sie trzymac razem. Tym bardziej, ze z tesciowa zyje w zgodzie na wiesc o mojej ciazy prawie na zawal ze szczescia padla.
    A z tym polowkowym to chodzilo mi nie o nianiczenie mnie tylko chcialam zrobic tesciowej przyjemnosc zeby wnuczke na zywo zobaczyla. A ona wolala psa i mi sie smutno zrobilo.

    JaSzczurek no wlasnie tez tego nie rozumiem..nie wymagam od niej zeby psa wywalila przez okno i bawila mnie 24h na dobe :P
    A moi rodzice mega, musze przyznac, ze bardzo sie o mnie troszcza. Najslodszy jest moj tata, ktory jest mega nerwusem i wszystko go denerwuje i na kazdego krzyczy a przy mnie zaciska zeby i udaje, ze wcale go nie wkurzam :D

    Mikka moze Laura albo Sandra.. ale ogolnie to nic mi sie nie podoba tak na 100% :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl, a ja ci powiem, że strasznie zaczęło mi się podobać imię Michalinka, kiedy napisałaś, że takie wybraliście. ❤️ Mimo wszystko macie jeszcze czas, żeby wybrać inne. A co do psa, to też mam fioła na punkcie swojego, zabraliśmy go ze sobą na wakacje, wiele razy w odwiedziny do kogoś (zwłaszcza, kiedy był szczeniakiem), zostawiam go samego w domu na parę godzin z bólem serca, a na dłużej tylko z kimś zaufanym (w życiu nie oddałbym do hoteliku czy czegoś podobnego). Wiadomo, że pies to obowiązek i pewne ograniczenie, ale nie można zamykać się z nim w domu tylko z obawy przed tym, że będzie musiał trochę posiedzieć sam. Może twoja teściowa nie wie, że pies, podczas nieobecności właściciela, głównie śpi? No chyba że ma problem tego typu, że jej zwierzak hałasuje i niszczy, kiedy zostaje sam?

    xgirl lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problem jest taki, ze ona nie chce go zostawic bo najlepiej mu jest wg niej tylko z nia ;) No nic musze zaakceptowac sytuacje. Co innego poradze.

    No opcja tez jest taka, ze zamiast niemieckiej Michaeli bedzie polska Michalinka :) A ja mowie juz Misia na mala i moze tak zostanie..

    A Wy macie juz cos wybrane? :)

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura piękne imię, Sandra kojarzy mi się trochę z panią do towarzystwa 😋w każdym razie masz jeszcze trochę czasu by pomyśleć . Co do psów to niektóre cierpią na coś takiego jak lęk separacyjny i jak zostają same to dla nich okropna trauma , która moze skończyć się nawet zawałem serca, podobno głównie yorki na to cierpią,tu artykuł o tym https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://royalcanin.pl/blog/lek-separacyjny-u-psa-jak-nauczyc-go-zostawania-w-domu/&ved=2ahUKEwjUqejBr7nhAhVqs4sKHfQDAvYQFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw08xjUozAm-uLbvvR6D0Yvz&cshid=1554481716621

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi się podoba imię Mia, ale w Pl, do typowo polskiego nazwiska - no gryzie mi się :p

    JaSzczurek, dzięki za odpowiedź :))))

    U mnie też dzisiaj pogoda piekna, aż sie pofatygowałąm i prace odwiedziłam i było bardzo miło :)

    Do tego aktywowali mi pakiety w LuxMedzie i nareszcie nie będę tyle bulić za badania i wizyty!

    I jeszcze byłam w aptece, wykupiałam szczepionkę na konflikt serologiczny ( 300 zl!) i luteine na ryczałt.

    Generalnie dzień cudowny, nawet poranny rzyg mnie nie przygnębił ;p

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Michalina też ładne i Marcelina też mi się podoba. A moja córka miała mieć na imię Noelia ale jest synek Ksawery ❤️

    Hiszpaneczka lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    A mi się podoba imię Mia, ale w Pl, do typowo polskiego nazwiska - no gryzie mi się :p

    JaSzczurek, dzięki za odpowiedź :))))

    U mnie też dzisiaj pogoda piekna, aż sie pofatygowałąm i prace odwiedziłam i było bardzo miło :)

    Do tego aktywowali mi pakiety w LuxMedzie i nareszcie nie będę tyle bulić za badania i wizyty!

    I jeszcze byłam w aptece, wykupiałam szczepionkę na konflikt serologiczny ( 300 zl!) i luteine na ryczałt.

    Generalnie dzień cudowny, nawet poranny rzyg mnie nie przygnębił ;p
    A u Ciebie chłopiec czy dziewczynka?

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam wyniki glukozy:
    na czczo 77 mg/dl
    po godzinie 190
    po dwóch 142

    Dwa ostatnie wyniki ze strzałkami w górę więc podwyższone. Mam cukrzycę? Nie wierzę w to.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl, my będziemy mieć Emilkę. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka dziewczynka :)

    Emma, niestety cukrzyca:(

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj spotkałam się z koleżanką i jak się mnie zapytała,kiedy planuje kolejne dziecko to myślałam że jej zaraz coś zrobię,jak jej powiedziałam że nigdy to mi dała taki wykład o jedynakach i że mu krzywdę zrobię bo będzie sam się chował i w dorosłości też będzie sam. A przecież dzieci to szczęście więc jak można nie chcieć mieć więcej . Uszy mi już więdły , dlaczego niektórzy nie rozumieją że nie każdy musi mieć zaraz gromadkę dzieci

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka, u mnie takie same gadki ;p

    Emma:

    Kryteria rozpoznania cukrzycy ciężarnych są ostrzejsze, do jej rozpoznania wystarcza:

    Poziom glukozy na czczo 5,1-6,9 mmol/l (92-125 mg/dl) LUB
    Poziom glukozy 1 godzinę po podaniu 75 g glukozy ≥ 10 mmol/l (180 mg/dl) LUB
    Poziom glukozy 2 godziny po podaniu 75 g glukozy 8,5-11 mmol/l (153-199 mg/dl).

‹‹ 790 791 792 793 794 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ