X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, mam wyniki glukozy:
    na czczo 77 mg/dl
    po godzinie 190
    po dwóch 142

    Dwa ostatnie wyniki ze strzałkami w górę więc podwyższone. Mam cukrzycę? Nie wierzę w to.
    No masz minimalnie podwyższone parametry, drugi parametr powinien być max do 140 a trzeci do 180. Jakbyś nie była w ciąży to to by się nazywało stan przedcukrzycowy a nie cukrzycą ale w ciąży to chyba każdy parametr nawet lekko podwyższony uznawany jest już za cukrzycę

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, mam wyniki glukozy:
    na czczo 77 mg/dl
    po godzinie 190
    po dwóch 142

    Dwa ostatnie wyniki ze strzałkami w górę więc podwyższone. Mam cukrzycę? Nie wierzę w to.
    Masz przekroczenie po godzinie 😕 niestety cukrzyca.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki odwrotnie drugi do 180 a trzeci do 140

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normy w ciazy to 92-180-153.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, dziewczyny. Żegnajcie, zozole. ☹️ Do tego APTT leci na łeb na szyję i wynosi już 22 (przy 24 miałam zwiększoną dawkę heparyny). Trochę się załamałam.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Mikka, u mnie takie same gadki ;p

    U ciebie też pierwsze?

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwazam że przy lekko podwyższonych parametrach lekarz powinien kazać powtórzyć test , może np dzień wcześniej ktoś się najadł za dużo słodyczy, może ktoś był po ciężkiej nie przespanej nocy,może w innym dniu wyszłoby inaczej i wcale nie ma cukrzycy 🤔

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie dzień przed zjadłam tylko cukierka, dwa i trzy dni przed loda. Wszystko raczej było przepisowo, bo nie jadłam ani nie piłam na 8h przed badaniem, wyspałam się, no może ciut za długo piłam ten roztwór (chyba trochę ponad 5 minut, ale mdliło mnie okrutnie podczas picia). Jestem zdziwiona, bo hemoglobina glikowana wychodziła mi zawsze dobrze, cukier na czczo też, więc nie spodziewałam się cukrzycy.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja nie mam pojęcia o cukrzycy i to mnie chyba najbardziej przeraża. Możecie polecić jakieś dobre wiarygodne strony, gdzie można o tym poczytać i trochę się doedukować? Nie chciałabym czytać byle czego, żeby się nie przestraszyć.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, ja nie mam pojęcia o cukrzycy i to mnie chyba najbardziej przeraża. Możecie polecić jakieś dobre wiarygodne strony, gdzie można o tym poczytać i trochę się doedukować? Nie chciałabym czytać byle czego, żeby się nie przestraszyć.
    Kiedy masz wizytę z tymi wynikami? Ja tam bym nic nie czytała tylko poczekała na wytyczne lekarza, podobno każdy ma swoją indywidualną dietę cukrzycowa

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, ja nie mam pojęcia o cukrzycy i to mnie chyba najbardziej przeraża. Możecie polecić jakieś dobre wiarygodne strony, gdzie można o tym poczytać i trochę się doedukować? Nie chciałabym czytać byle czego, żeby się nie przestraszyć.
    Po pierwsze wdech i wydech 😊 cukrzyca jest upierdliwa ale nie straszna.
    Polecam stronę szpitala karowa,stronę słodkie mamy i artykuł u mamy ginekolog. Masz tam jadlospisy i zasady.
    Dostaniesz glukometr. Będziesz mierzyć cukier na czczo i po 3 głównych posiłkach. Spokojnie sobie wszystko ogarniesz!

    Emma_ lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też cieplutko. Skosiłam trawę w ogródku, przypadkiem babce (teściowej) skosiłam ledwo wystające z ziemii piwonie, ale no wiecie, zdarza się 😂 i zgubiłam rączkę od zapłonu kosiarki (no to to już jaja 🤣).

    mikka86, xgirl lubią tę wiadomość

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i na fb są bardzo fajne grupy cukrzycowe. Jedna chyba cukrzyca ciążowa A druga cukrzyca ciążowa bez strachu.

    Emma_ lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka, u mnie tez pierwsze. I pierwsze wnuczątko, bo starsza siostra ma problemy z zajscie w ciaze. Najmlodsze dziecko w rodzinie, jedyne ma teraz 12 lat juz i jest chlopcem.
    Wiec szalenstwo ;)
    Chociaz rodzice to spoko, inaczej znajome i ciotki:/

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, to u mnie odwrotnie... "A po co wam kolejne dziecko?!" "Przystopowalibyście" "Wpadka?" itd

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Kiedy masz wizytę z tymi wynikami? Ja tam bym nic nie czytała tylko poczekała na wytyczne lekarza, podobno każdy ma swoją indywidualną dietę cukrzycowa
    Za tydzień mam.

    Hope, dziękuję ci bardzo ❤️

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma, a nie masz dostepu do glukometru?:)

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Dzieci to sie obracaja nawet i dzien przed porodem wiec zmienia pozycje do tego czasu sto razy. Moj to co usg ma inna
    Dzień przed porodem? To już chyba raczej ciężko, ja słyszałam, że jednak do któregoś tam tygodnia tylko..

    Tak czy siak ułożenie miednicowe chyba jest średnio przyjemne dla przyszłej mamy.. Moje dwie koleżanki tak miały, jedna nie narzekała i w dodatku nie zdążyła na cc - urodziła w izbie przyjęć sn, dupsko jej rozerwalo, że aż strach. Ale młody miał się znakomicie 😋 Druga z kolei końcówkę ciąży bardzo narzekała na zgage i bolesnosc właśnie okolicy szyjki od kopniakow. W ogóle to rodzilysmy dosyć podobnie i nie moglysmy się nasmiac z kształtu główek naszych dzieci. Moja miała spiczasta jak to przy sn, a jej miała jak latający spodek odcisniety od jej przepony. Serio zabawnie razem wyglądali 😁

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    O rany, to u mnie odwrotnie... "A po co wam kolejne dziecko?!" "Przystopowalibyście" "Wpadka?" itd
    No widzisz, ludziom nie dogodzisz , można byc szczęśliwym mając pięcioro dzieci , mając jedno i nie mając wcale i nikomu nic do tego

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka ja jestem durna... stara a głupia... nażarłam się kalafiora na obiad i teraz zdycham. Zastrzelcie mnie, błagam! 😫

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
‹‹ 791 792 793 794 795 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ