X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola tak, wiem, że małżenstwo to praca - to akurat wlasnie po naukach przedmalzenskich w kościele bylo cos dobrego, co uslyszelismy od ksiedza. w dzisiejszych zasach ludzie pyk, rozwod i nara - ja jestem w tej kwestii konserwtywna i nie odpuszcze, ale musze widziec, ze jest o co walczyc, a mamy zly czas. Tez sie nieraz zastanawiam, jak przpeprowadzka na nas wplynie. Tutaj ja IT, moj magazynier, ale zarobki podobne, w Pl zrobi sie przepasc miedzy naszymi zarobkami, na jego niekorzysc - nie wiem, jak jego meskie ego to zniesie. Mnie jest wszystko jedno, bo budzet mamy wspolny, ale on jest facet, on ma ego itd. Wiesz, jak jest...

    xgirl pierwsze pobranie jest na czczo nie bez przyczyny - nie powinno sie jesc. Moze nie zwymiotujesz. Powodzenia juz na zapas jutro :)
    Hamerykansky RCOG, angielskie NICE i polski PTD zalecaja tak, ze ma sie byc na czczo. W niemczech pewnie tez jest jakis taki 'organ' wydajacy zalecenia co do tego, jak to przeprowadzac i nie chce mi sie wierzyc, zeby zalecali maly posilek. Pogooglaj - sama bym poguglala z ciekawosci, ale moj medyczny niemiecki kuleje :D

    Mikka tak i widzisz jak sie dla Ciebie to skonczylo - na plus u Ciebie, ze reakcje mialas natychmiastowa, a nie na tym spacerku, na ktory Ci lekarka pozwolila. Robilas ta HbA1c w koncu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2019, 14:42

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne brzuchy macie dziewoje :)

  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Czarna_kawa dziekuję ! :*

    Wracamy na Śląsk, ja z okolic Katowic :)

    Jak Twoje spojenie? Nadal pobolewa? Ja trochę odpoczęłam w weekend i odpuściło, ale jak się przeciążę to zaczyna pobolewac.

    Szkoda, że bliżej wawy nie mieszkasz to chętnie zobaczyłabym się z Tobą po powrocie 😬
    U mnie to samo że spojeniem, na chwilę odpuszcza, a po połowie dnia znowu daje się we znaki, dziadostwo przysięgam 🙄

    Poliś, cudownie wyglądasz w tej kwiatowej sukience😍

    Karola, super wyglądałas na ślubie! W dresie równie atrakcyjnie, zgrabna babka z Ciebie👍

    poliś lubi tę wiadomość

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka, ta hemoglobina glikowana chyba nie jest tak wiarygodna jak krzywa, bo u mnie zawsze wychodziła w porządku, a cukrzycę jednak mam. ☹️ Piszę o tym, bo może jednak zdecydujesz się podejść, masz jeszcze czas, żeby powtórzyć badanie.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope, dzięki za radę odnośnie glukometru. Dzisiaj zadzwoniłam na infolinię producenta, a potem do apteki, w której byliśmy, i okazuje się, że oni dobrze wiedzą, że da się zamówić taki glukometr, ale to dla nich chyba kłopot, więc próbowali nas zbyć. 🙂 W każdym razie dziś zamówiłam, do końca tygodnia powinnam go dostać. Dzisiaj rozmawiałam też z diabetologiem, mam prowadzić pomiary i widzimy się 2.05 dopiero, bo wcześniej nie ma co.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma ja to wiem, Ty to wiesz, ale jak Mikka miala taka tragiczna reakcje i nie chce podejsc, to moze lepiej chociaz to.
    Ja osobiscie podeszlabym jeszcze raz, bo mnie widmo cukrzycy wrecz paralizuje, ale ja strasznie ten stan demonizuje chyba też. Nie bez przycyzny jednak - mam swoje osobiste powody, jak wiadomo. Nic fajnego mieć chore dziecko...

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, ja dobrze to rozumiem. Sama nie wiem, co bym zrobiła na jej miejscu.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie Mikaja nie robiłam, mam tylko wynik glukozy na czczo 74 i mam powtarzać co 3 tyg, plus wywiad rodzinny, nigdy nikt na cukrzycę nie chorował, siostry w ciąży również, oczywiście wiem,że to nie wyklucza cukrzcy u mnie ale predyspozycje do niej także są dziedziczne i na tym zostaje

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Wiesz o co chodzi :P
    Nie no, wszystko juz jest ok?
    Ja mam tyle energii ze sama bym mogla te okna nawet wymienic i poprzestawiac meble😂Stary jak tylko wyjdzie to ja robie co sie da,oczywiście rozsadnie. Na drabine nie wejde itp ale dwa okna z podlogi moge machnąc.
    W ogole jutro mam wizyte u gina, ciekawe co powie. Mlody sie obrócił chyba znowy poprzecznie i sie rozpycha jak dziki. Przeciągna sie jak na wczasach

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma możliwości ,żebym powtórzyła tą krzywą,chyba musieli by mnie uspać w szpitalu i wlać mi to dożylnie, ja wtedy nie wiedziałam,że tak mój organizm zareaguje i szłam sobie na to badanie na luzie,a teraz jak już wiem,to było by jeszcze gorzej ,bo wiem co może się stać,więc do tego ogromny stres by mnie sparaliżował,że chyba zemdlałabym jeszcze przed wypiciem

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    nie ma możliwości ,żebym powtórzyła tą krzywą,chyba musieli by mnie uspać w szpitalu i wlać mi to dożylnie, ja wtedy nie wiedziałam,że tak mój organizm zareaguje i szłam sobie na to badanie na luzie,a teraz jak już wiem,to było by jeszcze gorzej ,bo wiem co może się stać,więc do tego ogromny stres by mnie sparaliżował,że chyba zemdlałabym jeszcze przed wypiciem
    Rozumiem. ☹️

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka rozumiem. Oby wszystko bylo ok, trzymam kciuki :)
    Tak to niestety bywa.
    Ja mialam to badanie juz 4 razy i za kazdym razem reakcja taka sama - zawroty glowy lekkie ok 10-30 minut po i tyle. Niezaleznie, czy cukrzyca czy nie.
    A tez badalam z podaniem polskiej glukozy (najgorsza opcja :D), w UK lucozade - energetyk i teraz 2x tym ich specyfikiem gestym, niezbyt fajnym.

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam nadzieję,że wszystko będzie w porządku i nie mam tej cholernej cukrzycy i mały urodzi się zdrowy

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty masz psa/psy - dobrze kojarze? Na spacery zatem zapewne chodzisz - spacer mega pomaga w spalaniu glukozy ;) Ja staram sie duzo chodzic i ogolnie no aktywnosc najlepiej wplywa ne regulacje cukrow :)

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    też mam nadzieję,że wszystko będzie w porządku i nie mam tej cholernej cukrzycy i mały urodzi się zdrowy
    Nie chciałam cię straszyć. Na pewno mały urodzi się zdrowy. 😗

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ty masz psa/psy - dobrze kojarze? Na spacery zatem zapewne chodzisz - spacer mega pomaga w spalaniu glukozy ;) Ja staram sie duzo chodzic i ogolnie no aktywnosc najlepiej wplywa ne regulacje cukrow :)
    No z cocker spanielem to można nieźle te cukry spalać. 😀

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    No z cocker spanielem to można nieźle te cukry spalać. 😀

    Pewnie jak z rozbieganym trzylatkiem :D

    Ale mi się dzis w robocie ciągnie..
    W ogóle ile z nas jeszcze pracuje ? :D Czy ja będę ostatnia ? :D

    Emma_ lubi tę wiadomość

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ona to ma tyle energii ,że aż mi jej szkoda,że mieszkamy w blokach i nie może sobie tak luzem bez smyczy pobiegać, ale przynajmniej raz dziennie chodzę z nią na dłuższy spacer, Mikaja już myślałam ,że napiszesz mi ,że skoro mam psa a nie wiem czy mam cukrzycę to nie powinnam go mieć czy coś takiego :)

    Emma_ lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja a jak Wasze odpieluchowywanie małego? Bo kiedyś chyba pisałaś ,że pracujecie nad tym,udało się?

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu Mikaja ja juz zapomnialam co to znaczy praca :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
‹‹ 834 835 836 837 838 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ