X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 maja 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testera na pewno :D
    Na mnie to dziala jak plachta na byka :D

    Bylam na spacerze 40 miunt i o mamo - to juz nie przelewki - ciezko mi no i mam wrazenie, ze doslownie z dnia na dzien podupadlam tak ;p

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 1 maja 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://marcelinablog.pl/waterwipes-czy-babydream-czyli-ktore-chusteczki-nawilzane-woda-sa-lepsze/

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 1 maja 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z tymi water wipes nie lubilam tego, ze one sa autentycznie ciezkie :D Tyle tej wody w nich i ogolnie sa mocno nawilzone wlasnie, bo niektore chusteczki sa tylko takie delikatnie wilgotne. Z water wipes - tych na samym dnie, to mozna doslownie wode wycisnac :P Ale fakt, dobre sa - staram sie szukac na promce, bo niestety no drogie no ;)

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 1 maja 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No drogie strasznie. Powtorze jeszcze raz jak stara baba:złodzieje!co to za czasy?!tyle piniendzy!

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 1 maja 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ja z tymi water wipes nie lubilam tego, ze one sa autentycznie ciezkie :D Tyle tej wody w nich i ogolnie sa mocno nawilzone wlasnie, bo niektore chusteczki sa tylko takie delikatnie wilgotne. Z water wipes - tych na samym dnie, to mozna doslownie wode wycisnac :P Ale fakt, dobre sa - staram sie szukac na promce, bo niestety no drogie no ;)

    w rossmanie chyba kosztują ok 13 zl ale tez slyszalam dobre opinie o nich

    Kiedys w kauflandzie widziałam je ale widzisz nie zwrocilam uwagi na cene

    W aptece doz waterwipes kosztują 10 zl wiec już lepiej niż prawie 14 zl z rossmana

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 14:58

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 1 maja 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A można dac do kapieli dla dziecka pare kropel mydla z aloesem które ja używam dla siebie?


    Moja kolezanka od początku używa emolium gdzie nie trzeba splukiwac dziecku nic, a skora mowi ze jest miekka itp. I bardzo sobie chwali.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 14:55

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 1 maja 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku powiem wam że trochę przeraża mnie czytanie składu każdej pierdoły dla dziecka, kremiku, pieluszki,chusteczki ,oliwki, a nawet jeśli będę czytać to i tak mi nic to nie da, bo szczerze wam powiem, że ja nie wiem co jest uznawane za dobre a co za złe, więc musialabym jeszcze wszystko analizować np w internecie. Ja nigdy nie byłam ani nie jestem jakaś eko czy bio, nigdy nie czytałam składu kosmetyków dla siebie, jeśli efekt bo szamponie do włosów czy odżywce mnie zadowalał to jego skład już mnie nie interesował czy jest on naturalny czy nie. Myślę że też nie będę jakaś eko super mamą, poprostu jeśli dany produkt się nie sprawdzi tzn spowoduje jakaś wysypkę czy uczulenie to odstawie i będę szukać innego. To samo w późniejszym czasie z żywieniem, będę chciała by moje dziecko jadło zdrowo, ale też zapewne będę dawać parówki, Danonki, słodycze od czasu do czasu ( nawet częściej niż raz w tygodniu)czy Kubusie, powiem Wam , że też ten szał na to zdrowe eko odżywianie mnie trochę przeraża, tego nie ,tamtego nie,nie wiem czy to już nie jest jakaś obsesja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 14:58

    anngelikamarta lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 1 maja 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka, otóż to! Dla mnie to gadanie o eko i bio już nieco za daleko poszło, trąbią o tym wszędzie, a i tak po jakimś czasie w części przypadków okazuje się, że wcale daną rzecz taka super nie jest 😉
    A moje dzieci dostają czasem serki, parówki itd, nie mam czasu ani chęci czytać składu każdego produktu i żyję, dzieci też i mamy się dobrze 😁

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 1 maja 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka, mozna z tym z tym zwariowac. Jednak jeali chodzi o zywinie to na pewno bede zwracala uwage na skald. Teraz majac cukrzyce robie to bardzo czesto i kestem rpzerazona iloscia cukru i dosladzaczy w roznych rzeczach, szczegolnie w kubusiach! Na pewno zdarzy mi sie izyc czegos niezdrowego, ale jednak chxialabym wykluczyc to z diety i postawic raczej na jakosc i dobry sklad ;) mam nadzieje, ze temu podolam. W ogole chcialabym, zeby moje dziecko nie jadalo slodkiego przez pierwsze kilka lat, ciekawe czy to prz3jdzie ;d
    Ale to tak samo - nie chcialabym elektroniki, nie chcialabym zeby z nami spalo w pokoju a szczegolnie w łozku, zeby jadalo regularnie i spalo :d achhh marzenia :d
    Jednak z kosmetykami to mozna zwariowac..Najlepiej chyba postawic na nature i prostote: waciki zamoczone w wodzie, olej kokosowy do smarowania, mycie w wodzie. jednak gdzie wygoda... ;)

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 1 maja 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tonja Wam powiem,ze w czasach kiedy moje dziecko bylo male nie bylo mody na eko bio i sro. Ale....miala uczukenia ciagke,problemy z oddychaniem i wysypke. Metoda prob i bledów doszlam do tego ze uczulaja ja dodatki do zywnosci. Jak szlam do lekarza i mowilam ze ma problemy z oddechem po Kubusiu albo syropie na kaszel/gorączkę to patrzeli sie jak na wariatke. Pozniej okazalo sie ze mialam racje. Nie tolerowala chemii. Panadol truskawkowy powodowal rumień na poiczkach ktory po prau godzinach pękał i robila sie rana. Nie wszystko powinno sie dawac dziecku.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 1 maja 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Mikka, otóż to! Dla mnie to gadanie o eko i bio już nieco za daleko poszło, trąbią o tym wszędzie, a i tak po jakimś czasie w części przypadków okazuje się, że wcale daną rzecz taka super nie jest 😉
    A moje dzieci dostają czasem serki, parówki itd, nie mam czasu ani chęci czytać składu każdego produktu i żyję, dzieci też i mamy się dobrze 😁
    Dokładnie, na przestrzeni ostatnich lat bycie eko ,bio , stało się bardzo modne i też te produkty są mega drogie, a czy rzeczywiście takie super 🤔, 26 pieluszek z bambusa kosztuje 25 zł, podczas gdy nawet pampers jest połowę tańszy, oczywiście na dziecku się nie oszczędza ( jeśli stać oczywiście) ale czy to nie jest zwykle zdzierstwo i żerowanie właśnie na tym że matka jest w stanie zapłacić każdą cene ,aby jej dziecko miało najbezpieczniejszy produkt,a po co,skoro połowę tańsze pieluchy się super sprawdzają,mimo że nie mają napisu eko czy natural??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 15:26

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 maja 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze mysle, ze trzeba znalezc zloty srodek :)

    Co powiecie na te chusteczki? https://www.pampers.de/pure-kollektion/pampers-aqua-pure-feuchtt%C3%BCcher Po niemiecku to ale to te 99% wody z pampersa.

    Co do herbaty laktacyjnej- mozna zaczac przed porodem ja pic zeby sie szybciej rozkrecilo?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 1 maja 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    A można dac do kapieli dla dziecka pare kropel mydla z aloesem które ja używam dla siebie?


    Moja kolezanka od początku używa emolium gdzie nie trzeba splukiwac dziecku nic, a skora mowi ze jest miekka itp. I bardzo sobie chwali.
    Tylko czego koleżanka będzie używać jak faktycznie dziecko będzie miało problem skorny skoro już teraz bez powodu wali emolienty?

    Ja z córką używałam tych z rossmanna sensitive. Nie wiem co o nich sądzi sroka Ale do jej pisania ma duży dystans. Te analizy może i są ok Ale czytałam już w jej wykonaniu artykuły pochwalne dla kosmetyków które mają straszne składy. No kasa jest kasa. Trochę jak ten certyfikat instytutu matki i dziecka czyli zapłacisz dostaniesz.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 1 maja 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Tylko czego koleżanka będzie używać jak faktycznie dziecko będzie miało problem skorny skoro już teraz bez powodu wali emolienty?

    Ja z córką używałam tych z rossmanna sensitive. Nie wiem co o nich sądzi sroka Ale do jej pisania ma duży dystans. Te analizy może i są ok Ale czytałam już w jej wykonaniu artykuły pochwalne dla kosmetyków które mają straszne składy. No kasa jest kasa. Trochę jak ten certyfikat instytutu matki i dziecka czyli zapłacisz dostaniesz.

    spytalam sie jej o to to sie oburzyła, stwierdzila ze moja polozna jest do dupy, ze powinnam ja zmienic ze wciska mi kity itp. mowilam jej ze czytalam na forum co dziewczyny pisza i tez stwierdzila ze laski sa nienormalne itp. ze ona ma swój rozum i ze wiekszosc lasek na forach sa już nie napisze jakie..

    Oburzylo mnie to, jej zachowanie. Stwierdzila ze po co jej się pytałam i dupe zawracałam skoro słucham wszystkich do okola, a ona ma sprawdzony produkt i nie zamienila by go na nic innego itp. Miala ale ze skoro robie po swojemu to po co jej się pytam itp.

    uważam ze mam prawo nawet 15 osob zapytać co o tym mysla i wyciagnac z tego wnioski.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 15:34

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 1 maja 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy robi jak uważa 😊 wg mnie zdrowa skóra nie potrzebuje emolientow 😊

    Hiszpaneczka, tka_aa, mikaja, Casjopea lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 1 maja 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalecenia i to co jest akurat uważane za "najlepsze" zmienia się cały czas, a prawda jest taka, że czy użyje się płynu z biedry, mydła, emolientów, samej wody większości dzieci i tak nie zaszkodzi. Tak samo jak z pępkiem - teraz nic się z nim nie robi, wcześniej smarowało się fioletami, zaklejało, teraz nie uważamy tego za dobrą metodę, ale jednak wszyscy żyjemy i mamy się dobrze :P

    mikka86 lubi tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 1 maja 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam się cieszę , że miałam takie dzieciństwo jakie miałam, mogłam sobie jeść czekoladę do woli, pić czerwoną albo zieloną oranżadę z woreczka ( ale to było dobre 😋) gumy donaldy,lody wodniste, vibovit wysypany na rękę na sucho, gorące pączki babci wyjęte prosto z głębokiego tłuszczu.Mam zdjęcia jako mały berbeć z petkiem kiełbasy i pajdą chleba w rączce. To było super 👍 i za nic nie chciałabym być eko dzieckiem w dzisiejszych czasach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 16:43

    xgirl, JaSzczurek, anngelikamarta, Hiszpaneczka, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 maja 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro o tym mowa... zjadlam dzis zajebistego paczusia. To dopiero szczescie jest 🙈😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 16:36

    Kamsza lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 1 maja 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja loda z automatu, dużego świderka

    Kamsza, Casjopea lubią tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 1 maja 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    A ja loda z automatu, dużego świderka
    Oooo chyba zaraz pojde na spacer i loda 😂😂

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
‹‹ 923 924 925 926 927 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ