X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 4 maja 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cos mówił nam ten facet ze ktos wpuścił do stawu i sie namnożyły! Czyli to była prawda. Swoja drogą facet prowadzi leśne pogotowie to czemu miałby nas kłamać😏
    Włączylo mi sie to samo co w poprzedniej końcówce ciąży czyli syndrom wicia gniazda,brak zainteresowania wyjsciem z domu a wyjazdem to juz w ogóle i właśnie tw skurcze ktore wymuszaja odpoczynek bo przejscie kilku metrów wywołuje ból i twardnienie. Swoje sie nalatałam,wyprawka gotowa,badania zrobione,dziecko samo sie ogrania,moge odpoczywać. Juz nic nie muszę. Najgorsze jest to ze ja tak mialam ok 3 tyg przed porodem ale mam nadzieje ze teraz wytrzymam dłużej.
    Casjo a nie masz opcji juz zwolnić ? Obciąć obowiązki? Jakies l4?( bo Ty chyba nadal pracujesz?)

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 4 maja 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracuję, ale już tylko 2x w tygodniu. Nie mam opcji, moje dziecko samo się nie ogarnie, a mąż w czw wyjeżdża i wraca dopiero w niedzielę. Ostatni raz przed moim porodem jedzie.
    Aczkolwiek i tak zwolniłam, staram się spać z młodą w ciągu dnia itd. Powoli odpuszczam kilku godzinne spacery.. Staram się jak mogę.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 4 maja 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas i pora. Jeszcze chwila i wszystkie zwolnią przymusowo. Ja nadalmalo na plusoe na wadze,brzuch raczej jak piłka a nie rozlany ale juz nie mam mocy,nogi zaczynaja puchnąć wieczorem ,kręgosłup boli,miejsce po znieczuleniu rwie. Do dupy z taka robotą. No Ty jeszcze masz małe dziecko wiec musisz sie nią zajac ale tez chyba juz kuma ze musi troche dac wytchnąć mamie? Chyba ze jeszcze jest za mała to lipa

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 4 maja 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ile jestes na plusie?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 4 maja 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Czas i pora. Jeszcze chwila i wszystkie zwolnią przymusowo. Ja nadalmalo na plusoe na wadze,brzuch raczej jak piłka a nie rozlany ale juz nie mam mocy,nogi zaczynaja puchnąć wieczorem ,kręgosłup boli,miejsce po znieczuleniu rwie. Do dupy z taka robotą. No Ty jeszcze masz małe dziecko wiec musisz sie nią zajac ale tez chyba juz kuma ze musi troche dac wytchnąć mamie? Chyba ze jeszcze jest za mała to lipa
    Ma 16 miesięcy. Z mojej ciąży rozumie tyle, że mam fajny pępek 😂

    Co do wagi dzisiaj przyjechała krucjata złożona z mojej mamy i cioci z pakami żarcia, że wyglądam jak dziecko z Etiopii i że nic nie jem, bo one to widzą. I że mam jeść itd. Dołączył do nich mój mąż i rozpętała się trzecia wojna światowa.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 4 maja 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myslalam ze ma albo dwa albo 3 ale to chyba mikaja ma 3 latka🙄Sorry za błąd.
    Buer żarrrcie jak daja,jak sie chca użalać i karmić niech karmią😂
    Xgirl 6 kg prawie. Dokladnie 5,5kg.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 4 maja 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo znam to. Ja cale zycie chuda i sie juz nasluchalam, ze w anoreksje wpadne jak nie zaczne jesc itp. Niektorzy nie rozumieja, ze mozna byc chudym tak o.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 4 maja 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zauważyłam, że ludzie chcieliby żeby ciężarna wyglądała jak czołg. Kiedy wygląda po prostu jak kobieta z brzuszkiem, nie ma +20kg na każdym udzie, to znaczy, że dziecko jest nieodżywione, a ona na pewno o siebie nie dba jak należy. 🙄

    Lolla lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 4 maja 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, super, że już w domu. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 4 maja 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Ja zauważyłam, że ludzie chcieliby żeby ciężarna wyglądała jak czołg. Kiedy wygląda po prostu jak kobieta z brzuszkiem, nie ma +20kg na każdym udzie, to znaczy, że dziecko jest nieodżywione, a ona na pewno o siebie nie dba jak należy. 🙄
    No tak jest niestety,ja mam 62 kg wiec patyki em nie jestem ale i tak sie osłucham ze taka szczupła itp. Najlepsza ciezarna to taka co ma 90 kg ,wtedy wg spoleczenstwa jest zdrowa. Ech...
    Ja bylam z Mloda w ciazy to wazyłam 48kg i bylam autentycznie jak kosciotrup ale jadlam normalnie,ani mniej ani wiecej niz przed,anemie mialam ale to akurat taki moj urok. Non stop slyszalam ze dziecko nieożywione bedzie,ze chore bedzie ze małe. Gówno prawda

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 4 maja 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea, uwielbiam te Twoje ciekawostki o zwierzętach 😍widać, że zawód z powołania!

    Dziewczynom juz na fcb pisałam,że Mira złapała kleszcza wczoraj😣dziadyga pod kolankiem w zgięciu siedział... To pieroństwo to jakaś plaga teraz.
    Zastanawiam się jak skutecznie odgonic te bestie z podwórka i ewentualnie domu🤔 lawenda/cytrusy? Ponoć nie lubią tego, a może któraś ma jakiś patent to chętnie skorzystam.

    Casjopea lubi tę wiadomość

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 4 maja 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie to prawdziwe. 🙂 Ostatnio u babci męża babcia i ciocia powtarzały, że "nic nie przytyłam, bo tylko brzuch urósł" i że powinnam więcej jeść. Ziemniaków na talerz dostałam tyle co w domu gotuję dla mnie, męża i córki 😂

    Na szczęście koleżanki chwalą, że tak dobrze wyglądam w ciąży, że tylko piłeczka z przodu. 🙂

    Casjopea, Kamsza, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 4 maja 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_kawa wrote:
    Casjopea, uwielbiam te Twoje ciekawostki o zwierzętach 😍widać, że zawód z powołania!

    Dziewczynom juz na fcb pisałam,że Mira złapała kleszcza wczoraj😣dziadyga pod kolankiem w zgięciu siedział... To pieroństwo to jakaś plaga teraz.
    Zastanawiam się jak skutecznie odgonic te bestie z podwórka i ewentualnie domu🤔 lawenda/cytrusy? Ponoć nie lubią tego, a może któraś ma jakiś patent to chętnie skorzystam.
    Czarna Kawa polubiłam za ciekawostki, nie za kleszcza.. Obserwuj czy nie ma rumienia.
    Nie wiem jak z takimi długofalowymi odstraszaczami i nie wiem jak z preparatami dla dzieci, ale na pewno Mugga jest the best. W Afryce uratowała moje dupsko przed malaria ;)

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 4 maja 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Ma 16 miesięcy. Z mojej ciąży rozumie tyle, że mam fajny pępek 😂

    Co do wagi dzisiaj przyjechała krucjata złożona z mojej mamy i cioci z pakami żarcia, że wyglądam jak dziecko z Etiopii i że nic nie jem, bo one to widzą. I że mam jeść itd. Dołączył do nich mój mąż i rozpętała się trzecia wojna światowa.

    Może Cię to pocieszy - mój też ma gdzieś ciążę i to, że mama czasem potrzebowałaby zalegnąć na kanapie :P Ogólnie rozumie dużo, ale nadal bywa tak, że ma wywalone, a jak jeszcze mu mówię, żeby np. uważał na brzuch, to potrafi specjalnie w niego celować ;)

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 4 maja 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    No tak jest niestety,ja mam 62 kg wiec patyki em nie jestem ale i tak sie osłucham ze taka szczupła itp. Najlepsza ciezarna to taka co ma 90 kg ,wtedy wg spoleczenstwa jest zdrowa. Ech...
    Ja bylam z Mloda w ciazy to wazyłam 48kg i bylam autentycznie jak kosciotrup ale jadlam normalnie,ani mniej ani wiecej niz przed,anemie mialam ale to akurat taki moj urok. Non stop slyszalam ze dziecko nieożywione bedzie,ze chore bedzie ze małe. Gówno prawda


    Tia, ale jak już jakaś ma 90kg (u mnie chyba niebawem :/) to znowu w drugą stronę, bo za dużo ;) Nie dogodzisz ;)
    Ogólnie nie ogarniam tego trendu w społeczeństwie, że ciężarnej to można wszystko powiedzieć, bo to jakiś taki specjalny czas, żeby sobie poużywać.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 4 maja 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn, które mają rozstępy na brzuchu - czy po poprzedniej ciąży, czy z innych względów - dzieje się Wam coś z nimi? Moje zaczynają być zaczerwienione znowu... Ciekawa jestem, czy mi dojdą nowe, czy może z tymi coś się może jeszcze stać. Hmm..

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 4 maja 2019, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja u mnie rozstępy, które wyblakly znowu nieco czerwone i pojawiły się jakieś nowe. Niesty mam dużą skłonność na brzuchu. Po poprzedniej ciąży nic z nimi nie robiłam, bo wiedziałam, że będzie kolejna ciąża. Smaruje brzuch, ale też wiem, że u mnie to nie sprawi, że będzie ich mniej. Raczej dla własnego komfortu.

    Kobieta w ciąży to nagle takie dobro społeczne. Każdy może skomentować lub, o zgrozo dotknąć. A dziecko to już w ogóle.

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 4 maja 2019, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do dzieci moja 3,5 latka rozumie z kolei już bardzo dużo i to naprawdę jest super. Dużo mówi do siostry, glaszcze, przytula, pyta o to jak ona była w brzuszku i jak była mała, np "jaki kolor ma ta woda w brzuszku, w której pływałam?" 😂. Sama bawi się lalka dzidziusiem i odgrywa różne sytuacje. Jak przyszedł rożek dla małej poprosiła o taki sam dla swojej dzidzi i owija lalkę w ręcznik jak rozek. Jak tylko zobaczy coś dziecięcego w sklepie, chce kupować dla siostry. I ciągle mówi do kogoś, wczoraj do kobiety w sklepie, która zapytała jak ma na imię "zobacz, moja mama ma duży brzuch. W środku jest moja siostra". Też rozumie, że chce odpocząć lub, że czegoś nie mogę zrobić. Myślę, że też wyczuwa, że może mieć mnie mniej, bo wcześniej to tata usypial opowiadając ciekawe bajki, a teraz po prostu chce, żebym to ja się z nią położyła i była przy zasypianiu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 00:01

    Emma_, Casjopea, mikaja lubią tę wiadomość

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 5 maja 2019, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna kawa, tak na szybko, bo jestem u rodziców: u nas psy non stop znoszą kleszcze (wyciągamy z nich po kilkanaście sztuk dziennie zwykle), z dzieci to Monika miała w głowie w tym roku, ale też ledwo wbity. Mnie się nie udało znaleźć sposobu na pozbycie się tych dziadów, ale jest ich mniej, jak regularnie kosimy trawę. I oczywiście rano i wieczorem przeglądamy dzieciaki dokładnie. I przy każdym ewentualnym przebieraniu.

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 5 maja 2019, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Czarna kawa, tak na szybko, bo jestem u rodziców: u nas psy non stop znoszą kleszcze (wyciągamy z nich po kilkanaście sztuk dziennie zwykle), z dzieci to Monika miała w głowie w tym roku, ale też ledwo wbity. Mnie się nie udało znaleźć sposobu na pozbycie się tych dziadów, ale jest ich mniej, jak regularnie kosimy trawę. I oczywiście rano i wieczorem przeglądamy dzieciaki dokładnie. I przy każdym ewentualnym przebieraniu.
    Dla psów polecam raz jeszcze obroże Foresto ;)

‹‹ 939 940 941 942 943 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ