X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Nie mam.
    To sobie kup, będziesz spokojniejsza 🙂 najlepiej taki z wyświetlaczem, który mierzy tętno

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam Wam opowiedzieć moją wczorajszą przygodę w biedrze z przepuszczaniem ciężarnej. Otóż stoję sobie grzecznie w długiej kolejce, z młodą w wózku, gdy podchodzi do mnie ekspedientka, że zaprasza do kasy nr 3, którą zaraz otworzy. No to idę. Wypakowuje rzeczy z wózka, moje dziecko wkłada je z powrotem itd. Za mną stoi elegancki koleś z jedną flaszka, za nim ustawiają się inni ludzie. I nagle przebija się bez słowa jakaś baba, na oko 45 lat i do mnie, że ona wie, że jestem w ciąży, no ale ona ma tylko te kilka rzeczy i w ogóle.. Ekspedientka że no sorry, ale pani jest w zaawansowanej ciąży i do tego z małym dzieckiem, więc raczej należy jej się pierwszeństwo. No to jeszcze raz baba do mnie, czy może. Myślę sobie, no kurwa nie wierzę. Powiedziałam jej, że pozostawiam to jej sumieniu. Oczywiście się wjebala. Nikt nic nie mówi, a ona jeszcze do ekspedientki, że no ona wie, ale przecież pani jest jeszcze młoda i da radę. Myślałam, że jej jebne 💀 Jedyne na co mnie było stać to stwierdzenie, żeby naprawdę już nie komentowała, bo aż wstyd.

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to mojego czuję bardzo wyraźnie i mam wrażenie , że siedzi mi w pochwie a nie w brzuchu, strasznie uderza mi po szyjce i po pęcherzu, czy to możliwe żeby znowu się przekręcił i miał tam teraz nogi? Bo inna możliwość to,że wali mi tam głową

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zaraz pakuję i wybywam do rodziców na kilka dni ,bo od jutra u mnie w mieszkanku remoncik 😁

    Kamsza, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma mój maluszek też dzisiaj spokojniejszy. Ale "odzywa się", więc jest ok. Pamiętam, że dokładnie na tym samym etapie z córką spanikowalam i pojechałam na ktg, bo słabiej czułam ruchy. Okazało się, że po prostu okrecila się główką w dół. Liczę, że dzisiaj Mikołaj wykonał taki sam manewr 😁

    Emma_, Kamsza lubią tę wiadomość

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha Casjo to.sie wpisuje w klimat tego mojego labu dla dzieci i ciężarnych gdzie jedna ciezarna jest bardziej w ciazy niz inna😂

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Ja za to mojego czuję bardzo wyraźnie i mam wrażenie , że siedzi mi w pochwie a nie w brzuchu, strasznie uderza mi po szyjce i po pęcherzu, czy to możliwe żeby znowu się przekręcił i miał tam teraz nogi? Bo inna możliwość to,że wali mi tam głową
    Mam to samo.

    Casjo, zal🤦

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) dawno nic nie pisałam ale trochę w rozjazdach byłam.. kurczę jak ten czas leci, jeszcze 61 dni wg aplikacji do porodu, w tym nadchodzącym tygodniu chce zakończyć wszystkie zakupy, zostały już same pierdołki , z ciuszków miałam już nic nie kupować ale wczoraj w Lidlu jescze poszalałam, głównie zależało mi na zestawie z opaskami i czapeczkami:)
    Czytam że większość z Was już nie za dobrze się czuje, ja często rano bardzo słabo się czuje A jak idę do kościoła to prawie mdleje tam...
    Ale już naprawdę nie wiele zostało, więc damy radę :) miłej niedzieli:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 10:37

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn, które mają rozstępy na brzuchu - czy po poprzedniej ciąży, czy z innych względów - dzieje się Wam coś z nimi? Moje zaczynają być zaczerwienione znowu... Ciekawa jestem, czy mi dojdą nowe, czy może z tymi coś się może jeszcze stać. Hmm..
    Tak, mi też robią się bardziej czerwone wraz ze wzrostem brzucha:/ niestety U mnie takie szybkie przybranie 30kg, a później szybkie ich zrzucenie spowodowalo to ze brzuch wygląda jak zużyty worek i tylko laser albo skalpel są w stanie to naprawić.


    A co do biedronek, mnie też zawsze puszczają kasjerki albo otwierają kasę, tam mają taką politykę bo kiedyś do nich napisałam na fb że to miło jak kasjerka traktuje kobiety w ciąży I odpisali że mają takie procedury. Czasem jak mnie nie zauważa, to podchodzę z tylu za kasjerke i też mnie kasuje przed innymi bez problemu. podobnie jak w rossku. Z takimi babskami jeszcze się nie spotkałam:O ludzie w kolejce też jakoś nigdy złośliwie nie komentowali, ale wierz mi że ja bym nie puściła, mam taki wielki brzuch że u tak by mnie nie wyprzedziła, nawet gdyby chciała:D

    Casjopea lubi tę wiadomość

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo, szkoda słów na głupich ludzi...bezwstydne babsko!

    Hope, ja też uwielbiam Grę o Tron😍Moje klimaty!

    Emma, Ty jesteś cukrzycowa mama? Bo jak nie to czekoladka w ruch i soczek pomarańczowy, młodzież powinna się wtedy odezwać 😀a tak poza tym to już moment gdzie maluchy będą się przeciągnąć bardziej niż fikac kozły, także spokojnie.

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę przyszły mi wyniki badania moczu, znów w niedzielę i nie mam jak ich omówić:/ leukocyty 50-60 W osadzie :( czy to może być spowodowane obecnością candida? Bo od paru dni coś mnie swędzi i zapach jest taki jakbym ciasto na pizzę zagniatala...
    A wczoraj rozmawiałam z położna o wyniku posiewu sprzed 2 tygodni, który jednak okazał się być dobru, a tu teraz takie coś w moczu wyszło:(

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polis ja tez czuje sie rano slabo a ranki i czas do poludnia zawsze byly moja super czescia dnia. Teraz nawet po dobrze przespanej nocy czuje sie jak zwloki :P A im dalej w las tym slabiej sie czuje, po 16 juz sie do zycia nie nadaje😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 11:07

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    To sobie kup, będziesz spokojniejsza 🙂 najlepiej taki z wyświetlaczem, który mierzy tętno
    Miałam dylemat na początku ciąży, czy kupować, ale zrezygnowałam, bo bałam się, że nie złapię kiedyś serduszka i umrę na zawał. Mała się teraz rusza, więc wiem, że żyje, ale rusza się słabo, i to mnie właśnie niepokoi.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 maja 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_kawa wrote:
    Casjo, szkoda słów na głupich ludzi...bezwstydne babsko!

    Hope, ja też uwielbiam Grę o Tron😍Moje klimaty!

    Emma, Ty jesteś cukrzycowa mama? Bo jak nie to czekoladka w ruch i soczek pomarańczowy, młodzież powinna się wtedy odezwać 😀a tak poza tym to już moment gdzie maluchy będą się przeciągnąć bardziej niż fikac kozły, także spokojnie.
    Tak, mam cukrzycę, ale młoda uparta, bo wczoraj po serniku i kilku kawałkach gorzkiej czekolady (zjadłam, bo zaliczyłam spadek cukru i bardzo źle się czułam) młoda uparcie milczała. Dziś po batoniku bez cukru zapukała parę razy, więc poczułam delikatną ulgę. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 maja 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Zapomniałam Wam opowiedzieć moją wczorajszą przygodę w biedrze z przepuszczaniem ciężarnej. Otóż stoję sobie grzecznie w długiej kolejce, z młodą w wózku, gdy podchodzi do mnie ekspedientka, że zaprasza do kasy nr 3, którą zaraz otworzy. No to idę. Wypakowuje rzeczy z wózka, moje dziecko wkłada je z powrotem itd. Za mną stoi elegancki koleś z jedną flaszka, za nim ustawiają się inni ludzie. I nagle przebija się bez słowa jakaś baba, na oko 45 lat i do mnie, że ona wie, że jestem w ciąży, no ale ona ma tylko te kilka rzeczy i w ogóle.. Ekspedientka że no sorry, ale pani jest w zaawansowanej ciąży i do tego z małym dzieckiem, więc raczej należy jej się pierwszeństwo. No to jeszcze raz baba do mnie, czy może. Myślę sobie, no kurwa nie wierzę. Powiedziałam jej, że pozostawiam to jej sumieniu. Oczywiście się wjebala. Nikt nic nie mówi, a ona jeszcze do ekspedientki, że no ona wie, ale przecież pani jest jeszcze młoda i da radę. Myślałam, że jej jebne 💀 Jedyne na co mnie było stać to stwierdzenie, żeby naprawdę już nie komentowała, bo aż wstyd.
    Mnie spotkała ostatnio taka sama sytuacja. Nie mogłam wyjść z podziwu jak można być takim bezczelnym. A pani musiała bardzo przede mną, bo ona z koleżanką wraca i się śpieszy. Stoisz ledwo i jeszcze dostajesz w pysk pytaniem, czy przepuścisz bo ma dwie rzeczy, a na deser komentarz, że młoda to postoi. 🤪 Skąd się ci ludzie biorą...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 11:08

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 maja 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, materac kokosowy w gondoli to dobry pomysł? Wiem, że w gryce lubią mieszkać robale, ale gdzieś czytałam, że w kokosie też się zdarzają.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 maja 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl wrote:
    Kurczę przyszły mi wyniki badania moczu, znów w niedzielę i nie mam jak ich omówić:/ leukocyty 50-60 W osadzie :( czy to może być spowodowane obecnością candida? Bo od paru dni coś mnie swędzi i zapach jest taki jakbym ciasto na pizzę zagniatala...
    A wczoraj rozmawiałam z położna o wyniku posiewu sprzed 2 tygodni, który jednak okazał się być dobru, a tu teraz takie coś w moczu wyszło:(
    Leukocyty to chyba stan zapalny. Masz możliwość powtórzyć posiew? Bo te objawy, które opisujesz, wskazują na grzybicę.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 5 maja 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    W ogóle od paru dni czuję dużo słabiej Emilkę. Żadnych kopniaków, tylko delikatne ruchy i rzadziej niż zwykle. 😬 Trochę się boję.
    Ja w okolicy 27-28 tygodnia miałam tak samo, czułam dziecko mniej, niż powiedzmy w 23-24 tygodniu. Pojechałam na ktg i wszystko było okej, chociaż siedziałam pod tym ktg 1,5 h, bo dziecię spało przez połowę czasu i dopiero pod koniec się rozbujało, jak kazali mi wypić wody z lodem. Moja rada, połóż się lub ułoż się tak na pół-leżąco, włącz sobie jakąś aplikację do liczenia, wypij szklankę lodowatej wody i zaznaczaj każdy ruch jaki poczujesz przez następne kilkanaście minut (tyle ile masz cierpliwości poleżeć). Skup się na każdym ruchu, a prawdopodobnie poczujesz, że rusza się dość często, może po prostu trochę inaczej? W każdym razie u mnie to była kwestia około tygodnia czy półtorej i ruchy wróciły ze zdwojoną siłą, tak jak wcześniej były kilkugodzinne przerwy i delikatne ruchy, o tyle teraz czuję praktycznie cały dzień, a jak czasami kopnie to aż podskakuję, bo zabolało. Nie wspomnę o stopach, które ciągle wędrują pod moimi żebrami.
    Gdybyś jednak mimo położenia się i tej zimnej wody nadal czuła niewiele ruchów, to śmiało jedź, żeby Ci zrobili ktg. Lepiej jeden raz za dużo, niż za mało :)

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 5 maja 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Ja za to mojego czuję bardzo wyraźnie i mam wrażenie , że siedzi mi w pochwie a nie w brzuchu, strasznie uderza mi po szyjce i po pęcherzu, czy to możliwe żeby znowu się przekręcił i miał tam teraz nogi? Bo inna możliwość to,że wali mi tam głową
    A może rączki rozciąga nad główkę i Cię boksuje? ;) Mi też się zdarza, że czasami przywali w okolice szyjki, niezbyt to przyjemne swoją drogą, chyba najgorszy rodzaj "kopniaka dla mnie" :D Ale stopy ciągle czuję do góry, więc to muszą być rączki.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 maja 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz widzę, że mój zmienił porę aktywności, do tej pory jak tylko się przebudzilam rano,odrazu go czułam jak się wierci, a od kilku dni rano udaje , że go tam nie ma 😄, za to uaktywnia się dopiero po porannej kawie 🙂

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
‹‹ 941 942 943 944 945 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ