X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 5 maja 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka to znowu ma etap jakis głupi i mówila ze jak sobie zrobiliśmy dziecko to sami je mamy sobie bawic. Nie wiem czemu zaczela wygadywac takie głupoty. Nikt jej nic nie powiedział ani nie zażartował nawet. W ogole jest cała na nie,nikt nie zyje w domu dzidziusiem ani tym ze za chwilę będzie wiec to nie tak ze ze czuje sie odtrącona. Nastolatki🙄Niedogodzisz. Najchetniej bym ja wysłała gdziws do pracy fizycznej to by nie miała czasu na wymyślanie głupot😂Rowy kopać a nie ględzić mi za uchem....
    Mi ostatnio obca kobieta w autobusie powiedziala ze ślucznie wyglądam w sumie bylo to miłe ale cos w tym ze ciezarna to dobro społeczne jest. Można komentowac i doradzac kazdemu kto ma na to ochote bo w końcu jesteś w ciąży...

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 maja 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    Co do dzieci moja 3,5 latka rozumie z kolei już bardzo dużo i to naprawdę jest super. Dużo mówi do siostry, glaszcze, przytula, pyta o to jak ona była w brzuszku i jak była mała, np "jaki kolor ma ta woda w brzuszku, w której pływałam?" 😂. Sama bawi się lalka dzidziusiem i odgrywa różne sytuacje. Jak przyszedł rożek dla małej poprosiła o taki sam dla swojej dzidzi i owija lalkę w ręcznik jak rozek. Jak tylko zobaczy coś dziecięcego w sklepie, chce kupować dla siostry. I ciągle mówi do kogoś, wczoraj do kobiety w sklepie, która zapytała jak ma na imię "zobacz, moja mama ma duży brzuch. W środku jest moja siostra". Też rozumie, że chce odpocząć lub, że czegoś nie mogę zrobić. Myślę, że też wyczuwa, że może mieć mnie mniej, bo wcześniej to tata usypial opowiadając ciekawe bajki, a teraz po prostu chce, żebym to ja się z nią położyła i była przy zasypianiu.
    Jaka kochana mądra dziewczynka! ❤️

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 5 maja 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea, trochę się boję boję obroży p/kleszczom przy dzieciach mających różne głupie pomysły, z gryzieniem obroży włącznie. W przyszłym tygodniu będziemy u weta szczepić psy i chyba kropelki weźmiemy, odseparujemy psy na kilka godzin i potem już powinno być ok.

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 maja 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    Kobieta w ciąży to nagle takie dobro społeczne. Każdy może skomentować lub, o zgrozo dotknąć. A dziecko to już w ogóle.
    Ja jakoś nie mam nic przeciwko dotykaniu brzuszka, kiedy robi to ktoś bliski. 🙂 To jest bardzo miłe, bo widzę, że dla kilku osób z mojej rodziny to taki sposób na nawiązanie kontaktu z Emilką. Ale na pewno strzeliłabym przez łapę, gdyby ktoś obcy wystartował do brzucha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 08:41

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 5 maja 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Ja jakoś nie mam nic przeciwko dotykaniu brzuszka, kiedy robi to ktoś bliski. 🙂 To jest bardzo miłe, bo widzę, że dla kilku osób z mojej rodziny to taki sposób na nawiązanie kontaktu z Emilką. Ale na pewno strzeliłabym przez łapę, gdyby ktoś obcy wystartował do brzucha.
    Ja nie lubię. Co prawda obcy jeszcze żaden się nie odważył, ale znajomi owszem. Nie przeszkadza mi w sumie tylko mój partner. I mama, ale tylko jak akurat czuję, że się rusza i sama chcę żeby poczuła, nie jak startuje z partyzanta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 11:22

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mojej corki najciekawsze info dotyczące ciazy to to że Rysiek mi sika do brzucha 🤣

    Emma_, Casjopea, Czarna_kawa, JaSzczurek, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Ja nie lubię. Co prawda obcy jeszcze żaden się nie odważył, ale znajomi owszem. Nie przeszkadza mi w sumie tylko mój partner. I mama, ale tylko jak akurat czuję, że się rusza i sama żeby poczuła, nie jak startuje z partyzanta.
    Moja sąsiadka w zeszłym tygodniu złapała mnie za brzuch i... nic jej nie powiedziałam, ale poczułam się skrępowana. Znamy się dobrze, ale raczej nie jesteśmy na tyle blisko, żeby się dotykać, więc jestem też w stanie uwierzyć w historie, w których obcy ludzie dotykają brzucha czy dzieci w wózku. Za to moja rodzina (nie jakieś tam ciotki, tylko najbliższa) jest to tyle wyczulona na tym punkcie, że zawsze słyszę pytanie, czy mogą. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle od paru dni czuję dużo słabiej Emilkę. Żadnych kopniaków, tylko delikatne ruchy i rzadziej niż zwykle. 😬 Trochę się boję.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to mi nikt w sumie brzucha nie dotyka,maz wiadomo -codziennie,tesciowa raz na miesiąc jak sie żegna to powie pa Stasiu i dotknie a tak to mam luz. Za to przed ciązą mi wszysy macali brzuch i bicka bo taka nabita bylam🤣"pokaż brzuch,pokaż bicka,ale kamień,a w stroju kąpielowym to "pokaż plecy " i tez macali. W sumie nie przeszkadzało to jakos specjalnie. Ale w ciazy mam spokój z macaniem

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ale np jak córka miala włosy do pasa to mnie wkurzało,ze ludzie macali jej te włosy. Bez pytania,obca baba potrafila podejsc i ja dotknac ze takie długie i ładne. To działało jak płachta na byka

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    W ogóle od paru dni czuję dużo słabiej Emilkę. Żadnych kopniaków, tylko delikatne ruchy i rzadziej niż zwykle. 😬 Trochę się boję.
    Albo pogoda albo brak miejsca,.może tez zmienila ulozenie. Masz przynajmniej 3 powody dla ktorych moze tak byc. Jak Cie cos niepokoi tośmiało mozesz podjechac gdzies na ktg albo polezec w domu i liczyc te ruchy 4x dziennie w ciagu godziny

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie wkurzało głaskanie psa na spacerach. Jak ludzie widzieli małego złotego spaniela to dostawali małpiego rozumu (teraz też dostają, ale głównie dzieci). Na chodniku ustawiały się kolejki, żeby pogłaskać, a spaniel cały w skowronkach potrafił posikać się z radości, kiedy słyszał te piski i zachwyty, a potem w tym wytarzać, albo w ogóle w konwulsjach rzucić się w kałużę albo mokrą trawę, żeby zaprezentować brzuch. 🙄 Człowiek chciał nauczyć psa posłuszeństwa na spacerach, zmęczyć go, zainteresować węszeniem albo właśnie szybko załatwić i wyjść do pracy, ale nie było o tym mowy. Kiedyś nawet jedna pani pytała mnie, o której chodzimy na poranne spacery, bo chciała dopasować godzinę wyjścia do pracy, żeby nas spotykać. 🤨

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Albo pogoda albo brak miejsca,.może tez zmienila ulozenie. Masz przynajmniej 3 powody dla ktorych moze tak byc. Jak Cie cos niepokoi tośmiało mozesz podjechac gdzies na ktg albo polezec w domu i liczyc te ruchy 4x dziennie w ciagu godziny
    Wiem, wiem, dlatego staram się nie panikować i czekam na choćby najmniejszy ruch, żeby odetchnąć. Najwyżej napiszę do mojego lekarza i podjadę na szybkie USG.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie nikt nie maca ale czasem slysze teksty, ze czemu taka chuda jestem i ze zabidze dziecko. Moj szef tez jest mega delikatny.. w 5 miesiacu bylam odwiedzic ludzi w pracy a ten na cala jape "A GDZIE TY MASZ TEN BRZUCH???!!! JESTES W OGOLE W CIAZY??"🙄 A ostatnio mnie usciskal i powiedzial "ooo sama skora i kosci!!". Ja sie strasznie moja waga przejmuje a inni mi to jeszcze wypominaja.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma nawet na Belly cos bylo, ze z czasem ruchy beda delikatniejsze bo dziecko ma coraz mniej miejsca. Ale jasne jak Cie to niepokoi to idz do lekarza.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    W ogóle od paru dni czuję dużo słabiej Emilkę. Żadnych kopniaków, tylko delikatne ruchy i rzadziej niż zwykle. 😬 Trochę się boję.
    Też tak miewam 😁 i zawsze nadchodzi dzień swirowania 😁jak mam jakiekolwiek obawy to kładę się na lewym boku, zhem czekolady trochę i odrazu czuje 😁 polecam spróbować.
    Karola ale super, że już w domu teraz tylko leżeć, czytać, oglądać filmy, jeść 😂 i co tam jeszcze lubisz 😁

    Pogoda masakra dziś nawet wstać mi się nie chce, jej nie lubię deszczu!
    Zauważyłam że zaczynają mnie boleć biodra, stąd chyba tak często sie budzę w nocy. Nie ma bata już kupuje ta poduszkę typu C.

    A jeśli chodzi o wagę to przekroczyła 10 kg. Także zaczynam się bać! Moje siostry przybieraly 20 plus. Ale póki co znalazłam 3 rozstępy na tyłku na brzuchu jeszcze nic. Wiadomo wszystko przede mną jeszcze 😂

    relgupjy0emg7fv2.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Casjopea, trochę się boję boję obroży p/kleszczom przy dzieciach mających różne głupie pomysły, z gryzieniem obroży włącznie. W przyszłym tygodniu będziemy u weta szczepić psy i chyba kropelki weźmiemy, odseparujemy psy na kilka godzin i potem już powinno być ok.
    Foresto jest bezpieczne :)

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i są tabletki :)

    Czarna_kawa lubi tę wiadomość

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Wiem, wiem, dlatego staram się nie panikować i czekam na choćby najmniejszy ruch, żeby odetchnąć. Najwyżej napiszę do mojego lekarza i podjadę na szybkie USG.
    Emma, nie masz detektora?

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Emma, nie masz detektora?
    Nie mam.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
‹‹ 940 941 942 943 944 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ