X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 9 maja 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    ja po 37 tc będę sprzątać,chodzić na intensywne spacery z psem, myć okna, jeździć na rowerze :P

    fajne plany :P

    ja zamierzam lezec i pachniec :P

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    W ogóle na te wszystkie doniesienia z domu mój mąż zadzwonił, że tak pięknie pada, ze mam wysiac nawóz na pastwisko. Ręcznie. Na 2ha 😂
    Ale zdecydowanie wolę poczucie humoru tego typu niż telefony od mojej mamy i teściowej w stylu olaboga jak to teraz, co to teraz, jak ty dasz radę, o boże co z dzieckiem, świat się wali, zagrzebmy się w sciolce.

    Made my day 😂😂😂😂
    mikka86 wrote:
    ja po 37 tc będę sprzątać,chodzić na intensywne spacery z psem, myć okna, jeździć na rowerze :P

    To akurat super, bo lepsza kondycja - latiwejszy porod sn :D

    Casjopea lubi tę wiadomość

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    fajne plany :P

    ja zamierzam lezec i pachniec :P
    czyli chyba tak jak przez większość Twojej ciąży :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 14:03

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    czyli chyba tak jak większość Twojej ciąży :)

    mam pozwolenie żeby chodzic na spacerki i cos porobić w domu ale z umiarem :P ale okien nie zamierzam myc.

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    To akurat super, bo lepsza kondycja - latiwejszy porod sn :D
    Ciekawe czy faktycznie u mnie to pomogło. Bo fakt faktem urodziłam szybko i fakt faktem w kondycji byłam zacnej 😉 Nadwagi też nie miałam.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Ciekawe czy faktycznie u mnie to pomogło. Bo fakt faktem urodziłam szybko i fakt faktem w kondycji byłam zacnej 😉 Nadwagi też nie miałam.

    Ja wlasnie wrecz przeciwnie - przelezalam druga polowe ciazy przez te zasrane skurcze i bolesci, potem porod indukowany, ale ze staly monitoring to bylam przypieta do krzesla i o ... cesareczka ;) Teraz po 37. tygodniu skonczonym nawet, jesli bede miala planowana cc zamierzam byc aktywna.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mikaja tekst ten wziął się z głównego objawu chorobowego jaki występuje u zwierząt gospodarskich, czyli "niechęć do krycia i zagrzebywanie się w sciolce" 😁

    KarolaJJJ w kwestii konia u ginekologa to czekam na mojego byłego szefa żeby zbadał jedną z moich klaczy, bo już czas, by miała potomka 😁😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 14:08

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo swietny ten tekst :D Lubie takie powiedzonka typowe, dla jakis grup zawodowych :D W mojej branzy - IT - nie ma takich fajnych :D Sa nudni programisci, ktorzy non stop powtarzaja - 'u mnie dziala', jak ide i mowie, ze znalazlam blad :D

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:

    Teraz zostalo nam JEDYNIE (:D) zasypianie bez nikogo w pokoju, ale predko to nie nastapi.

    O takim levelu to nawet nie śmiem jeszcze marzyć 😂 Ale spoko, mamy czas. Z resztą ja lubię to usypianie, leżymy sobie obok siebie, mała się trochę przytuli i zasypia.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Casjo swietny ten tekst :D Lubie takie powiedzonka typowe, dla jakis grup zawodowych :D W mojej branzy - IT - nie ma takich fajnych :D Sa nudni programisci, ktorzy non stop powtarzaja - 'u mnie dziala', jak ide i mowie, ze znalazlam blad :D
    😂

    Chcesz poznać tekst, który wkurwi chyba każdego weterynarza i z którego lejemy na wszelkich możliwych forach/grupach itd.?

    "dzień dobry, ja z pieskiem"
    "A dzień dobry, poproszę nazwisko"
    "moje czy psa? Hahaha.."
    No jakie to śmieszne, o matko. Kurwa psa. Tylko koniecznie panieńskie.
    🤦‍♂️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 14:13

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    O takim levelu to nawet nie śmiem jeszcze marzyć 😂 Ale spoko, mamy czas. Z resztą ja lubię to usypianie, leżymy sobie obok siebie, mała się trochę przytuli i zasypia.

    U nas byo spoko, dopoki wlasnie kladlismy sie malemu w lozku - zsypial w 10 minut i spokoj. Potem byl incydent z niania i cuda. Materac sie wygniotl i byl do wywalenia wiec trzeba bylo wyjsc z jego lozka i siedziec obok i teraz znowu mamy na odwrot, bo noce przesypia, ale usypianie go to koszmar.
    Duzo winy w tym naszej, jesli idzie spac za wczesnie. Czytalam niedawno o tym, ze jesli usypianie zajmuje wiecej niz 20 minut, to dziecko po prostu jest kladzione za wczesnie. A my niezaleznie o ktorej on wstaje rano i np ile spi w dzien - jak glupki - dajemy mu kolacje ok 19 i potem kapiel wiec zawsze ok 20:30 jestesmy u niego w pokoju. Wczoraj to bylo az o 1h za wczesnie wlasnie.
    Dlatego chce odstawic drzemki w dzien. Maz ma straszny bol tylka o to - maly marudny, wiadomo - co sie dziwic, skoro organizm tak nauczony od zawsze. To tak jak ludzie pracujacy wiecznie na nocki. Troche trwa, zanim sie przestawi organizm.

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    Kupujecie podgrzewacz do butelek i potem jedzenia? :)



    ja mam sisi baby i jest bardzo fajny. ale moim zdaniem narazie nie ma co kupowac. jak kp nie wyjdzie to wtedy bo tak to moze przestac nieuzywany,

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    😂

    Chcesz poznać tekst, który wkurwi chyba każdego weterynarza i z którego lejemy na wszelkich możliwych forach/grupach itd.?

    "dzień dobry, ja z pieskiem"
    "A dzień dobry, poproszę nazwisko"
    "moje czy psa? Hahaha.."
    No jakie to śmieszne, o matko. Kurwa psa. Tylko koniecznie panieńskie.
    🤦‍♂️


    Serio? :D 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No serio serio.. Porażka.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj w tv słyszlam o tym ze ludzie traktyja psy jak dzieci i te psy bardo choruja i źle sie rozwijają. Maja duzo alergii i w ogole srają w pieluchy. Ludzie to swiry😱
    Ja mam zamiar w 36 wchodzić po schodach,rozmasować to krocze i pocwiczyć Kegla z anibalem ale to wszystko raczej pod kątem wzmocnienia sie przed porodem. W wywołwanie średnio wierzę wiec nie robie tego po to.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem aktywna od początku ciąży, chodzę do pracy, sprzątam,myje okna , na rowerze też mi się zdarza jeździć i przechodzę ją super :) wiem,że są ciąże z problemami i trzeba leżeć bezwzględnie, ale też jest dużo kobiet na l-4 od pierwszego dnia pozytywnego testu,tylko dlatego,że są w ciąży i leżą przy szyjce więcej niż 30 mm całe 9mcy. Jeśli ciąża przebiega bezproblemowo ( wiadomo,jakieś bóle zawsze się zdarzają nawet przy zdrowej ciąży) to myślę,że nie ma co się z niczym ograniczać

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, ze nie ma, a wrecz nie powinno - ja ubolewam, ze moja praca siedzaca. Teraz to i tak jakies spacery w pracy, po pracy w domu sie gania z mlodym itd. Bo poprzednim razem nie to wlasnie polozylo i niestety efekt byl jaki byl.

    Ruch jest wazny w ciazy, zwlaszcza przy cukrzycy chociazby. A ogolnie dla dotlenienia organizmu i bobasa warto sie ruszac :) Chociazby na spacerki chodzic, spacery sa bardzo niedoceniana form aktywnosci fizycznej, a sa rewelacyjne dla organizmu :)

  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio często chodze na spacerki, lepiej się czuje po nich, potem z mezem do sklepu się przejść :P dziś już tez bylam rano ale brzydka pogoda wiec tyle o ile. Co poszlam i wrocilam z przychodni :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podgrzewacza nigdy nie kupowałam. Ugotować maluchowi jakieś warzywa pokrojone w paski czy mięsko, to dla mnie nie problem. Moje dzieci od skończenia roczku już jedzą wszystko, co my 🙂

    mikaja, mikka86, Kamsza lubią tę wiadomość

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Ja podgrzewacza nigdy nie kupowałam. Ugotować maluchowi jakieś warzywa pokrojone w paski czy mięsko, to dla mnie nie problem. Moje dzieci od skończenia roczku już jedzą wszystko, co my 🙂
    👍 Moje dziecko tak samo. Ale podgrzewacz jakiś mam, bo dostałam od znajomych po ich córce. Pierwszy raz go użyłam jak odstawialam młodą od cyca i wsadzalam tam moje udojone mleko do czasu aż się księżna obudzi i wypije ;)

‹‹ 973 974 975 976 977 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ