X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba sie zwolnie zaraz do domu, bo nie czuje sie najlepiej. Pojadlam, ale dalej sie czuje, jakby mnie ktos skopal :/

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    👍 Moje dziecko tak samo. Ale podgrzewacz jakiś mam, bo dostałam od znajomych po ich córce. Pierwszy raz go użyłam jak odstawialam młodą od cyca i wsadzalam tam moje udojone mleko do czasu aż się księżna obudzi i wypije ;)

    My też tak mm trzymaliśmy do tych 2h od zrobienia, jak mlody nie chcial jednak jesc.

    Ja glownie kupilam jak przyszlo mi moje mleko podgrzewac, bo sie balam, ze w kapieli wodnej je zagotuje, a dla mnie kazdy odciagniety mililitr byl jak plynne zloto wiec dbalam o nie :D

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od jakiegoś czasu po sto razy dziennie, słyszę w pracy od klientów " oooo dzidzia będzie?? chłopiec czy dziewczynka,pierwsze czy kolejne?" serio na początku było to ok ale teraz jest jest już straszne wnerwiające i nużące..

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    ja od jakiegoś czasu po sto razy dziennie, słyszę w pracy od klientów " oooo dzidzia będzie?? chłopiec czy dziewczynka,pierwsze czy kolejne?" serio na początku było to ok ale teraz jest jest już straszne wnerwiające i nużące..
    Ja kilka razy dziennie w pracy słyszę "o boże! Pani jest w ciąży!" Nie wiem co w tym zaskakującego, toć ostatnio czesto bywam w ciąży 😂
    Ale i tak najlepszy był koleś w sklepie, w którym raz na jakiś czas kupuję asortyment padokowy, czyli pastuch dla koni, słupki do pastucha itd. Wchodzę, patrzy na mnie, na mój brzuch, jeszcze raz na mnie i mówi "wie pani co, przepraszam, ale normalnie no mam deja vu".
    Nie proszę pana, po prostu ostatni raz jak tu byłam również byłam w dosyć wysokiej ciąży 🤣

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dziec nadal śpi i nadal nie ma gorączki 🤔 Ostatnio jakaś taka pobudzona wychodzi z tego żłobka. Zadowolona, ale pobudzona. Chodzi nadal bardzo chętnie, je, śpi itd., ale też bardzo chętnie wraca do domu w eksplozji radości i miłości na mój widok. W ogóle ma jakiś teraz etap "mama". By się najchętniej ode mnie nie odklejala, nawet na dworze za mną podąża, a nie ucieka.
    Macierzyństwo jest dla mnie niesamowitą, pełną wrażeń przygodą, za którą autentycznie ledwo co nadążam ☺️

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z moim adhd robiłam kilka podejsc do tego lezenia ale nie wyszło ani razu😂 krwiaki,odklejanie kosmówki,owodni,,szyjka,skurcze a do mnie jak do słupa się mówi ,ja dalej na mopie jade. Wiadomo ze do pracy nie chodzę ale nie mogę tam pracować w ciaży i tyle,z własnej woli by mnie w domu nie zamknęli. Never!

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w domu juz ;) No nie dalo sie tam wysiedziec dzis - zero tlenu.

    Casjo moze mala po prostu ma duzo wrazen i stad taka rozgoraczkowana ;) A kiedy one jej mierzyly ta temperature? Bo u mnie nieraz bylo tak, ze mierzyly mlodemu zaraz po wstaniu z drzemki.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma, ja robilam w zabiegowym u pielegniarki w prywatnej przychodni. Musialam posiedziec 20 minut po i dostalam zastrzyk w ramie (ma byc domiesniowo lib dozylnie, jest napisane w ulotce).Zastrzyk bezbolesny.

    Ines, super imiona. Trzymam kciuki za Apolonie, tez mi sie podoba! Jednak bliska kolezanka urodzila teraz Pole no i imie odpadlo ;) My na razie rozwazamy: Hania, Basia i Aniela :)

    X, super ze wszustko okej, juz kawal czlowieka w tobie siedzi! :d

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na powrocie do domu rozmawialam z mama przez tel i taka wkurzona, bo poszla po termin do gina bo chciala sobie cytologie zrobic i termin na listopad :P I kur*ami mi rzucala do sluchawki. Ah 500+ ;)

    Karola Ty sie orientujesz czy po 55 roku zycia cyto przysluguje co rok? Czy tez co 2?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jako psycholog powiem Wam jedno na temat spania z dzieckiem. Nie dajcie sobie wmówić ze spanie z dzieckiem jest czyms negatywnie wplywajacym na jego rozwój.Robcie tak zeby bylo Wam, waszym partnerom oraz dzieciom wygodnie 😉

    Hiszpaneczka, mikaja, Czarna_kawa, Lolla, Casjopea lubią tę wiadomość

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Na powrocie do domu rozmawialam z mama przez tel i taka wkurzona, bo poszla po termin do gina bo chciala sobie cytologie zrobic i termin na listopad :P I kur*ami mi rzucala do sluchawki. Ah 500+ ;)

    Karola Ty sie orientujesz czy po 55 roku zycia cyto przysluguje co rok? Czy tez co 2?
    Miedzy 30 a 59 rż co 3 lata,do 30 co roku albo dwa. Po 60 juz wcale. Co ciekawe jest to badanie nielimitowane a sie cipią jak nie wiem

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry,sprawdziłam ze 25-59 co 3. Zasrańce

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja po usg i troche jestem podłamana a nawet bardzo. Maly wazy 1800 gr. W sumie nie wiem czy powinnam go w dalszym ciagu nazywać Małym. Ogólnie wszysykie parametry w normie ale ta waga... Zdjecia tez sie zrobić nie dało bo się schował.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 16:28

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola dzieki :)
    Nic no wysle moja mame prywatnie, niech zrobi, bo robila ostatni raz wlasnie 3 lata temu. W tym roku skonczyla 60 lat.

    Danio Ty masz cukrzyce? Faktycznie idzie na mase chlopak, ale jeszcze moze zwolnic. Poza tym pamietaj, ze istnieje ryzyko bledu pomiarowego.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylka, a ja jako psycholog dzieciecy nie do konca sie zgadzam :) Ale piateczka dla kolezanki po fachu! :)))

    Danio pamietaj o błedzie pomiaru! Ja wlasnie w 27 t ciazy mialam wymiary bobasa na dwa tygodnie do przodu, a na usg 3 trym okazalo sie, ze wszystko jest w rozmiarze adekwatnym do wieku ciazy. Dwa dni pozniej czyli dzis znowu robil mi pomiar na innym sprzecie i brzuszek jest o 2 tyg. do przodu. Powiedzial zeby tym sie nie przejmowac, lepiej jak dziexko jest wieksze niz za male, poza tym 1800 chyba miesci sie w dobrych centylach :)

  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mam cukrzycę ale niby ppd kontrolą. Tzn do tej pory tak uważałam. Teraz to juz sama nie wiem co myśleć.

    Tka_aa w normie ale to jest 89 centyl! Masakra jakaś.

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja ale niech idzie w tym listopadzie na nfz i tak. Placiła tyle lat skladki to nich jej zrobi lekarz, bo moze zrobic jak bedzie normalny.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa a jakie Ty masz zdanie w tym temacie? W sensie rozwin mysl? Bo mnie ten temat czesto ciekawi. Ja uwazam - typowo jako matka :D - ze z jednej strony wazne jest, zeby dziecko mialo swoj pokoj, swoje lozko, swoja przestrzen (w zaleznosci od warunkow mieszkaniowych czasem :P) i zeby sie nauczylo zyc w tej swojej przestrzeni i czulo sie tam bezpiecznie, ale tez jesli ma gorszy okres, to zeby wiedzialo, ze moze przyjsc do rodzicow i juz.

    U nas to sie w sumie sprawdza, bo maly nigdy nie problemu z powrotem do swojego lozka koniec koncow.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio dziecko jeszcze moze zwolnić to przybieranie.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola mowila, ze klepnie ten termin na listopad wlasnie, ale chce isc teraz prywatnie, zanim do nas przyleci. Robi teraz badania jak szalona, bo mowi, ze leci do nas na te kilka miesiecy i nie chce nam klopotu narobic :D
    Swoja droga moglaby sobie karte eKUZ zrobic w sumie.

‹‹ 974 975 976 977 978 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ