X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 17 listopada 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już chciałam z moim M podyskutować o imionach, ale on twierdzi, że najpierw chce poznać płeć. Ustalenie trzech wariantów chyba go przerasta ;-). Ja będę walczyć o Ryszarda, ostatnio odpuściłam i jest Wojtek. Jeszcze Radek i Kazik są spoko dla mnie. Mój coś o Bruno mówił, ale nie wiem czy sobie żartował, czy poważnie mówił. Z żeńskich to Wojtek mógł być Kają, ale u nas na podwórku jest dziewczynka tak wybitnie nieurodziwa, że nam się imię z nią kojarzy teraz. Moje żeńskie typy to Nina, Róża i Roma. Będzie walka coś czuję...

    KaśkaKwa lubi tę wiadomość

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 17 listopada 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu nie bierzesz pod uwagę dwóch chłopców? Ja nie miałabym nic przeciwko :)

    gann3e3k131pma53.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 17 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Zuziek jest do groma a jeszcze teraz ma się urodzić kolejna :) Zuzanna jest chyba pierwsza na liście w nadawanych imionach dla dziewczynek

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Lilka26 Autorytet
    Postów: 265 202

    Wysłany: 17 listopada 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest wymarzony Franek. Wiem że ostatnio bardzo popularne imie ale jestem w nim zakochana.

  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 17 listopada 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaśkaKwa wrote:
    Ja chcę Ulkę, a mąż Juliana dla parki już mamy ULKA i JULEK ;-)

    Dwie dziewczynki to może Ula i Ala ;-)

    Dwóch chłopców nie biorę pod uwagę ;-)
    To my za bardzo dwóch dziewczyn pod uwagę nie bierzemy ;-) a przynajmniej nie chcemy takiej opcji he, he

    KaśkaKwa lubi tę wiadomość

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 17 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się dla chłopca bardzo podoba Marcel ale wszystkie chlioaczki które znam o tym imieniu to straszne dranie i dlatego imię to odpadlo na starcie

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Aleksandra_nails Przyjaciółka
    Postów: 95 153

    Wysłany: 17 listopada 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DLa chłopca Aksel, Gabriel, Hubert
    A dla dIewczynki Diana, Nadia, Izabella
    To moje wybory a mój narzeczony chce róża albo Mieszko wiec będzie wojna

    [*] Aniołek 9tc 04.2018
    f2w3vfxm839x2x55.png
    klz9jw4z1ym1adzc.png
    6v5uu6bdz2x420yq.png
  • Lorella Ekspertka
    Postów: 223 190

    Wysłany: 17 listopada 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi z kolei podoba sie sporo polskich imion - ale mieszkamy za granica, maz jest obcokrajowcem, i tu wymowa niektorych polskich imion jest dla tutejszych nie do przeskoczenia. Ja wersji pisanych i wymawianych mojego imienia slyszalam juz z tysiac, mnie to nie rusza no ale nie chcialabym zeby malenstwo od poczatku mialo problem. Dlatego wybralam uniwersalne :D ktore nawiasem mowiac baardzo mi sie podobaja i mezowi rowniez... Dla dziewczynki bedzie Anna lub Aurora a z imieniem dla chlopczyka mamy oboje problem hihi ale mamy czas - poczekam moze natchnienie samo mnie najdzie :)

    0d1y3e3kz4mwxduv.png

    bfarxzdv5ixw2s0t.png
  • Lena2305 Przyjaciółka
    Postów: 106 110

    Wysłany: 17 listopada 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od zawsze wiedzieliśmy że jak trafi się dziewczynka, to będzie Oliwka a dla chłopca jeszcze nie mamy imienia. Ale ja z kolei nie chcę czekać z wymyślaniem. Może to okrutne, ale chcialabym być przygotowana nawet jeśli, jak mówiła Niezapomniana, dziecko zmieni termin porodu. Ostatnio nie byłam przygotowana na taką opcję i wymyślanie na poczekaniu imienia dla mojego Aniołka było potwornie bolesne.

    synek 2013r
    Aniołek 14 tc
  • Lena2305 Przyjaciółka
    Postów: 106 110

    Wysłany: 17 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale żeby nie wpaść w pesymizm- jestem ciekawa, która z nas pierwsza poczuje ruchy :) Mi się już dwa razy trafiło takie uczucie, jakby jakieś spięcie nad macicą, trochę to było podobne jak kiedyś czułam pierwsze szaleństwa synka. Oczywiście zakladam że to faktycznie jakiś drobny skurcz, bo to dopiero końcówka 10 tygodnia. Ale tak sobie pomyślałam, że to jednak bliżej niż dalej kopniaków :)

    synek 2013r
    Aniołek 14 tc
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 17 listopada 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomniało mi się jak już powiedzieliśmy teściom, że będzie Wojtek, to teściowa co chwilę że swoimi propozycjami wyskakiwała... Wrrr... Niedługo powtórka- oby cierpliwości wystarczyło.

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 17 listopada 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lorella wrote:
    Mi z kolei podoba sie sporo polskich imion - ale mieszkamy za granica, maz jest obcokrajowcem, i tu wymowa niektorych polskich imion jest dla tutejszych nie do przeskoczenia. Ja wersji pisanych i wymawianych mojego imienia slyszalam juz z tysiac, mnie to nie rusza no ale nie chcialabym zeby malenstwo od poczatku mialo problem. Dlatego wybralam uniwersalne :D ktore nawiasem mowiac baardzo mi sie podobaja i mezowi rowniez... Dla dziewczynki bedzie Anna lub Aurora a z imieniem dla chlopczyka mamy oboje problem hihi ale mamy czas - poczekam moze natchnienie samo mnie najdzie :)
    Moj mąż pracuje dużo za granicą, mamy już za sobą kilka epizodów mieszkania poza granicami kraju i bardzo chcemy dla dziecka imienia, które z jednej strony będzie brzmiało typowo polsko, a z drugiej będzie miało odpowiednik angielski. Dlatego właśnie stanęło na Rozalii, Rosalie :)

    gann3e3k131pma53.png
  • Lorella Ekspertka
    Postów: 223 190

    Wysłany: 17 listopada 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleska - Rozalia piekne imie :) i fakt imie ktore ma odpowiednik to juz zupelnie inna sprawa, mozna spac spokojnie :D

    0d1y3e3kz4mwxduv.png

    bfarxzdv5ixw2s0t.png
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 17 listopada 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dla dziewczynki mamy więcej niż dla chłopca. Alicja, Eliza, Aurelia, Laura, Sara, Weronika, Sonia i kilka innych :D dla chłopca jak na razie tylko jedno zgodne Arkadiusz.

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 17 listopada 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nawet chłopca nie rozważamy bo znając nasze szczęście będzie trzecia dziewczynka :-)
    Na tą chwile wstępnie Marysia <3

    Właśnie odeszłam od maszyny do szycia dawno nie siadałam uszyłam dla Małgosi kocyk ze ściągaczem do wózka na nóżki plus wcześniej osłonki na pasy jeszcze mufkę chce pod ten sam wzór co myślicie ???

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b6d38875cbf4.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7279671dda7f.jpg

    Mama Wojtka, Izieth, mother84, Samsaramsa, Hiszpaneczka, Lorella, bratfrandu, Madamee92, KaśkaKwa lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 listopada 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    A zastanawialyscie się nad imionami dla maluszkow? :) wiem ze to wcześnie ale ostatnio myslalam nad tym
    No jasne, będzie Kaja albo Karol lub Szymon, ale raczej Karol - lepiej brzmi z nazwiskiem :)

    KAL lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 listopada 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nita wrote:
    Magda, ja mieszkam za granicą, to moja druga ciąża i żaden lekarz ani położna nie pytali mnie się nigdy czy jestem w rozpoczętym czy skończonym tygodniu. Jestem w 11 tygodniu ciąży: tak mówi moja położna w przychodni, położne w szpitalu i lekarze. I ja też tak mówię i nikt nigdy nie miał z tym problemu.
    mnie teraz jak byłam w szpitalu się pytali, chcieli skończony tydzień :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 listopada 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Wojtka wrote:
    Ja już chciałam z moim M podyskutować o imionach, ale on twierdzi, że najpierw chce poznać płeć. Ustalenie trzech wariantów chyba go przerasta ;-). Ja będę walczyć o Ryszarda, ostatnio odpuściłam i jest Wojtek. Jeszcze Radek i Kazik są spoko dla mnie. Mój coś o Bruno mówił, ale nie wiem czy sobie żartował, czy poważnie mówił. Z żeńskich to Wojtek mógł być Kają, ale u nas na podwórku jest dziewczynka tak wybitnie nieurodziwa, że nam się imię z nią kojarzy teraz. Moje żeńskie typy to Nina, Róża i Roma. Będzie walka coś czuję...
    Roma, piękne imię <3 zresztą wszystkie trzy fajne.
    My mamy charakterystyczne nazwisko dlatego baaardzo pasują krótkie, twarde imiona.
    Roma też by pasowała, ale jest w rodzinie :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 17 listopada 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia, piękny ten kocyk <3

    U nas będzie Karolinka (mąż nie bierze pod uwagę chłopca ;) ) lub Mikołaj (tu jeszcze nie jest do końca ustalone, ale bardzo podoba mi się to imię).

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 17 listopada 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wujek, jak urodziła mu się córka to w Urzędzie podał, że imię Monika. Ciekawe jaką miała minę ciotka tak się dowiedziała, bo miała być Karolina ;-). No i tak już zostało.
    Za to koleżanki ojciec poszedł zarejestrować Olę. Zdębiał jak urzędniczka zapytała czy Aleksandra czy Olga. A, że to było 30lat temu i nie było komórek to ostatecznie ma Aleksandra Olga. :-)

    Lena2305, Leira lubią tę wiadomość

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ