Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asylia wrote:
    Oleśka, nie.
    To zwykła wizyta - na NFZ, więc cieszyłam się, że w ogóle odpaliła USG.

    Prenatalne mam w piątek :) nie mogę się doczekać. :) Oczywiście codziennie mam w związku z tym koszmary. :(


    Ja póki co biorę kwas foliwy i wit. D. Od II trymestru dołożę chyba jakieś witaminy. Polecacie coś?

    Mnie lekarz kazał brać coś z DHA i od 8tc biorę omegamed pregna DHA.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena1984 wrote:
    Jadę z mężem na prenatalne trzymajcie kciuki :)
    Kciuki !

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena1984-trzymam!

    Ja mam Prenatal Classic że względu na normalną cenę. Skład też raczj niezły z tego co pobieżnie porównywałam. Nawet się w temat nie zagłębiam, bo mąż-farmaceuta mnie wyśmieje ;-)

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Lena1984 Ekspertka
    Postów: 226 183

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po :) Wszystkie pomiary prawidłowe :) No i dziewczynka na 90% :) Mąż będzie miał 3 kobietki w domu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 09:28

    Nadinka83, Lusi91, Mama Wojtka, Lorella, Madamee92, Oleśka11, Pimka, Izieth, Klara87, KaśkaKwa, bratfrandu lubią tę wiadomość

    oar8rjjgv1h3pwf7.png
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadinka83 wrote:
    O a na kiedy? ;)

    18 grudzień :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena1984 wrote:
    Już po :) Wszystkie pomiary prawidłowe :) No i dziewczynka na 90% :) Mąż będzie miał 3 kobietki w domu :)

    gratuluje dziewczynki!! :)

    Lena1984 lubi tę wiadomość

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena1984 wrote:
    Już po :) Wszystkie pomiary prawidłowe :) No i dziewczynka na 90% :) Mąż będzie miał 3 kobietki w domu :)
    Gratulacje :)

    Lena1984 lubi tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena2305 wrote:
    Jestem po prenatalnych. W poczekalni byłam spokojna, ale położyłam się, badanie się zaczęło i patrzę na ten monitor w oczekiwaniu na jakiś ruch a bobas ani drgnie. Wiecie, ja ciśnienie w górę, łzy w oczach, czarne myśli. A tu najazd na buzię: maleństwo ssie kciuk i śpi jak suseł :D Podsumowując , wszystko jest ok, mierzy ponad 6 cm, czyli podgoniło, wyprzedzając nawet termin z miesiaczki więc termin porodu mam przesunięty na 13 czerwca. Wszystkie pomiary pomyślne, no i płeć: dziewczynka :)
    Gratulacje dobrych wiadomości :)

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już w drodze na wizytę. Oczywiście zestresowana. Ale za takimi wynikami krwi to chyba nie dziwne. Fibrynogen mimo podniesionej dawki heparyny zamiast spaść to wzrósł z 6 na 6.8. I moje TSH szaleje. Pierwsze badanie za wysokie, na powtornym w normie a teraz 0.048. Nie znam się na tym bo nigdy nie miałam problemy z tarczyca ale na wynikach jest ten poziom oznaczony jako za niski. :( mam nadzieje ze takie wyniki nie szkodzą dzieciom.

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    18 grudzień :)
    A miałam się na 18.12 umówić a w końcu wybrałam 21.12 :) a tak może byśmy się spotkały pod gabinetem :)

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam badania z krwi w czwartek, te co się robi na początku ciąży. Do tej pory nie mam w internecie wyników ( mam tylko morfologie i glukozę). Jak dziś mąż był w laboratorium to mi powiedzieli , że dalej czekają na wynik jednego badania. Boję się , że to znaczy, że coś jest nie tak :(

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadinka83 wrote:
    Ja też już w drodze na wizytę. Oczywiście zestresowana. Ale za takimi wynikami krwi to chyba nie dziwne. Fibrynogen mimo podniesionej dawki heparyny zamiast spaść to wzrósł z 6 na 6.8. I moje TSH szaleje. Pierwsze badanie za wysokie, na powtornym w normie a teraz 0.048. Nie znam się na tym bo nigdy nie miałam problemy z tarczyca ale na wynikach jest ten poziom oznaczony jako za niski. :( mam nadzieje ze takie wyniki nie szkodzą dzieciom.
    Ja mam teraz TSH 0,0123 (czyli tendencja dalej spadkowa), T3 i T4 lekko ponad normę. W poprzedniej ciąży miałam TSH 1,3. Póki co czekam na endokrynologa. Czytałam, że w hcg w 1 trymestrze może tak wpłynąć na wynik. Zobaczymy...

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makalotia wrote:
    Ja robiłam badania z krwi w czwartek, te co się robi na początku ciąży. Do tej pory nie mam w internecie wyników ( mam tylko morfologie i glukozę). Jak dziś mąż był w laboratorium to mi powiedzieli , że dalej czekają na wynik jednego badania. Boję się , że to znaczy, że coś jest nie tak :(
    To ja powinnam ostatnio bać się, że mam kiłę, bo poszłam w poniedziałek do laba, a badają w piątki i tydzień czekałam na wynik ;-). Spokojnie, nie wszystko robią "od ręki" :-)

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Kirsten Przyjaciółka
    Postów: 90 54

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby coś było nie tak to by do Ciebie od razu dzwonili, a nie przedłużali wydanie wyniku ;)
    Tak jak Mama Wojtka pisze, na niektóre trzeba po prostu dłużej poczekać.

    Gratuluję wszystkim udanych wizyt i cudownych wiadomości! Ja mam swoje prenatalne w czwartek i nie ukrywam, że lekki stres się włącza.

    Co do płci na prenatalnych to lekarka do której chodzę zawsze mówi z 95% pewnością i zawsze jej się sprawdza, nawet u bliźniaków. Także ja wiem , że w czwartek poznam płeć, ale oczywiście bardziej zależy mi na dobrych wynikach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 10:35

    asylia, Nadinka83 lubią tę wiadomość

    uwo93e3kyyhwh4fb.png
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mocno pewna siebie jest... Mi nawet w 16tygodniu się nie udało dowiedzieć, bo młody tak się zabunkrował i żadne stukanie nie pomogło. Pamiętam to rozczarowanie do teraz. Dwa tygodnie później jechałam do moich rodziców i ubłagałam mamę żeby poprosiła jej znajomą ginekolog o sprawdzenie. Także dopiero wtedy w 18tygodniu poznałam.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki wielkie :) Mąż odebrał resztę i co mnie bardzo dziwi to TSH na poziomie 0,69 :O w pierwszej ciąży mi rosło , a teraz zmalało. Ogólnie mam niedoczynność i Hashimoto stąd zdziwienie.

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • Kirsten Przyjaciółka
    Postów: 90 54

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty!

    uwo93e3kyyhwh4fb.png
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makalotia wrote:
    Ok dzięki wielkie :) Mąż odebrał resztę i co mnie bardzo dziwi to TSH na poziomie 0,69 :O w pierwszej ciąży mi rosło , a teraz zmalało. Ogólnie mam niedoczynność i Hashimoto stąd zdziwienie.
    To widzę, że wielu u nas tarczyca świruje w ciąży...

    Nadinka83 lubi tę wiadomość

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Kirsten Przyjaciółka
    Postów: 90 54

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Wojtka wrote:
    To mocno pewna siebie jest... Mi nawet w 16tygodniu się nie udało dowiedzieć, bo młody tak się zabunkrował i żadne stukanie nie pomogło. Pamiętam to rozczarowanie do teraz. Dwa tygodnie później jechałam do moich rodziców i ubłagałam mamę żeby poprosiła jej znajomą ginekolog o sprawdzenie. Także dopiero wtedy w 18tygodniu poznałam.

    Akurat ona sprawdza po "wyrostku płciowym" i między nogi raczej nie zagląda, wiec ułożenie nie ma tutaj az takiego znaczenia. No ale oczywiście jak dzidziuś nogi rozłoży to można jeszcze potwierdzić. Ja w obydwóch ciążach znałam płec w 12 tygodniu i nie było żadnych wątpliwości.

    Mama Wojtka lubi tę wiadomość

    uwo93e3kyyhwh4fb.png
  • Kirsten Przyjaciółka
    Postów: 90 54

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ktoś jest z Krakowa to zdecydowanie polecam!
    https://www.znanylekarz.pl/anna-knafel/ginekolog/krakow

    uwo93e3kyyhwh4fb.png
‹‹ 196 197 198 199 200 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ