X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 24 lipca 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggda śliczny uśmiech :) widać jaka szczęśliwa - pewnie się najadła ;)
    a pisałam już, że przedwczoraj udało mi się parę razy Piotrusia rozśmieszyć? śmiał się w głos jak robiłam mu idzie raczek nieboraczek i jak tycając w nosek mówiłam pim :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2014, 19:42

    nutka lubi tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • maggda Autorytet
    Postów: 1101 938

    Wysłany: 24 lipca 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najadłam się i bekłam jak tata (tak głośno) to jestem szczęśliwa :D

    yuuds65g3xczefvz.png

    twfgs7p.png

    63nqryl.png[/url]
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 24 lipca 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam takie pytanie jakie kosmetyki polecacie do pielegnacji niemowląt?

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 24 lipca 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My szczepimy na NFZ ale mamy te szczepionki acelularne + pneumokoki. Szczepimy na zakładkę czyli co 3 tygodnie. Anna jak na razie zniosła ją dobrze. Dzisiaj marudzi cały dzień a i noc nie należała do lekkich. Biedna cały czas w dzień musi być w samej pieluszce, tak jej gorąco. Tylko wtedy jest spokojniejsza.

    Na domiar złego dopadł mnie kryzys laktacyjny. Po 3 godzinach ściągam 95 - 120 ml ale po 40 minutach wiszenia na laktatorze. Wcześniej taką ilość ściągałam w 15 minut jak nie szybciej. Femaltiker w ruch. Chyba musze zamówić w gemini jeszcze. Anna zjada w dzień 70 - 80 ml.

    Piękne macie dzieciaczki. <3 Artur, Zosia, Piotruś, Pola i Zuzia. Każde z nich jest wyjątkowe i aż rośnie serce jak się na nich patrzy. :)

    Martynika chętnie bym wkleiła ale muszę zgrać na drugi komputer a Anna skutecznie mi to utrudnia. ;D

    Zmieniłam sobie fryzurę. Nie ogarniam siebie w lustrze. ;D


    Aaa i Anna też ma przepuklinę pępkową ale pediatra mówiła, żeby nie zaklejać tylko kłaść na brzuszek. Ma na pół opuszka więc powinna się sama zamknąć. Taką oto informację otrzymałam.

    Kasiula09 - ja używam parafiny po kąpieli, bo moja córka miała suchą skórę. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Na szkole rodzenia też mi polecaną zwykłą parafinę - u nas się sprawdziła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2014, 19:56

    weronikabp, MonikaS, Tusia84, Galanea lubią tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 24 lipca 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka to Ty dużo mleka masz bo ja tyle nawet po 40 min nie ściągnę, zazdroszczę Ci. Dzisiaj mały wypił 100tkę z jednej piersi ale laktatorem nie ma szans tyle
    swoją drogą zasnął twardo a teraz pora karmienia i po te łóżeczko mamy jechać. psuje mi plany

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2014, 20:11

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 24 lipca 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaS a skąd wiesz, że wypija setkę z piersi? Bo jak Anna pije mleko z piersi to ja nigdy nie wiem ile go wypiła..

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 24 lipca 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a po co wy ściągacie mleko dodatkowo? Ja karmię małego tylko z piersi, nic nie ściągam i nie stresuję się. Do póki jest spokojny i przybiera na wadze to po co mam się stresować? Na początku po szpitalu tym moim też ściągałam, ale żeby pobudzić laktację. I wtedy jeszcze mm dostawał. Ale jak tylko zobaczyłam, że w miarę tego jest to zaczęłam go tylko przystawiać do piersi i praktycznie z dnia na dzień zaczął jeść tylko moje mleczko;)

    Przyszły nam te kropelki Sab Simplex. Jak je podajecie? Młody ma dopiero takie zaczątki kolki, więc chyba nie ma potrzeby podawać tak jak piszą. Myślałam, żeby dawać 2 razy dziennie po 15 kropelek , bo gazy ma.

    Martynika lubi tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 24 lipca 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutka ja robię na odwrót. Dziecko jest laktatorem rozkręcającym laktację. Karmię butelką ze swoim pokarmem. No i mrożę mleko to ściągam. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2014, 21:14

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Tusia84 Autorytet
    Postów: 1655 3538

    Wysłany: 24 lipca 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    śliczne dzieciaczki Wasze
    Zosia urocza i taka słodka :)
    Pola mamo! jakie ona ma czarne oczyska cudo :)
    Piotruś mały przystojniaczek :)
    Zuzia uroczy uśmiech i te jej włosiska czarne :)
    aaa Arturo to już takie duże chłopisko ;) 2 miesiące pięknie :)

    Nutka masz czas na pneumokoki od 2-6 miesiąca życia 3 dawki co 4–6 tygodni + 1 dawka przypominająca po ukończeniu roku
    lub
    6-11 miesiąc życia 2 dawki co 4–6 tygodni + 1 dawka przypominająca po ukończeniu roku
    Można podać jeszcze później ale ja się zastanawiam czy nie zacząć szczepić po 6 miesiącu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2014, 22:04

    Galanea, MonikaS, weronikabp lubią tę wiadomość

    ggfxf7q.png
  • Tusia84 Autorytet
    Postów: 1655 3538

    Wysłany: 24 lipca 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to i ja wkleję Gabrysię :) dzisiaj też by cały dzień spała po tej nocy, którą zafundowała mamie.. ale od 19 nie dałam jej spać trochę się z nią pobawiłam wymęczyłam i zasnęła po 21 mam nadzieję, że dziś noc będzie lepsza :)

    mamo co to błyska
    l]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2014, 23:22

    alexast, Martynika, maggda, Galanea, weronikabp, Limerikowo, Agusia2312, nutka, eta, Mucha, evas lubią tę wiadomość

    ggfxf7q.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 24 lipca 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka wrote:
    Nutka ja robię na odwrót. Dziecko jest laktatorem rozkręcającym laktację. Karmię butelką ze swoim pokarmem. No i mrożę mleko to ściągam. :D
    Masz racje ale moje dziecie bylonw domu a ja w szpitalu.:) Rozumiem mrozenie, ale nie rozumiem czemu nie karmisz bezposrednionz piersi? Moze pisalas ale przeoczylam?

    Martynika, Tusia84 lubią tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 24 lipca 2014, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, Tusia, ta ostatnia mina mi totalnie przypomina mojego Artura w stanie naburmuszenia :D.
    Gabrysia mała pięknota <3.

    Tusia84 lubi tę wiadomość

  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 24 lipca 2014, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczne wszystkie dzieciaczki takie do schrupania.
    My po wizycie u neurologa wszystko ok :-) Borysek zdrów jak ryba wszystkie odruchy prawidłowe :-) a i UWAGA ważymy już 5,4 kg przez tydzień przybrał 400 g lekarka śmieje się że robi się małe sumo :-)
    Kamień z serca że wszystko ok - na policzkach mamy takie delikatne pryszczyki lekarka mówiła że samo zejdzie i nie trzeba się tym martwić

    Galanea, Tusia84, weronikabp, Martynika, Limerikowo, Nalka lubią tę wiadomość

    zem3i09keg891u11.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 24 lipca 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie, śliczne wszystkie dzieciaczki, każde dziecko wyjątkowe :)
    Mina Gabrysi - bezcenna :D
    Oczy Poli niesamowite :)

    Dzisiaj zauważyłam, że Zosia ślicznie podąża wzrokiem za przedmiotami, obraca główkę i wszystko ogląda. Coraz bardziej kontaktowa się robi :) Wciąż czekam na świadome uśmiechy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2014, 22:58

    Tusia84, weronikabp, Limerikowo lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 24 lipca 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka bo w związku z tym, że mój Piotruś taki niejadek, jak biorę go do karmienia to go ważę przed i od razu po :)
    Nutka ja nie ściągam. Raz na jakiś czas się zdarzy tak jak np dziś bo mały spał wyjątkowo długo, nie mogłam go dobudzić a cycki spuchnięte.

    Nalka, nutka lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 25 lipca 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nutka wrote:
    Masz racje ale moje dziecie bylonw domu a ja w szpitalu.:) Rozumiem mrozenie, ale nie rozumiem czemu nie karmisz bezposrednionz piersi? Moze pisalas ale przeoczylam?

    Z tego powodu, że Anna cycka nie chce dłużej ssać niż 10 minut. Jest wrzask, robi się czerwona, odpycha rękoma i potem wcale nie chce jeść, bo jest zmęczona. Z piersi mi pokarm leci jak oszalały nawet jak chwyci płytko, więc ona po prostu uparła się, że nie i koniec. Cóż zrobić. W szpitalu nie chciała ssać w ogóle. Nie możemy pozwolić sobie na najmniejszy spadek masy ciała, bo wówczas musielibyśmy włączyć mm a tego chcemy bardzo uniknąć. Dlatego tyle co zje z piersi to jej a resztę dojada z butelki.

    i jeszcze dodam, że wczoraj się uśmialiśmy jak podczas ssania piersi znowu jej się odechciało i zaczęła płakać i krzywić buźkę. Podjęłam więc kolejną próbę podania piersi, bo leciały mi z niej ogromne krople mleka. Anna cycka nie chciała, ale to co skapywało owszem i leżała tak sobie na kolanie chwytając krople mleka.. Widok powalający. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2014, 10:20

    MonikaS, eta lubią tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 25 lipca 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka to mały leniuszek z Anny;) W tym wypadku rozumiem Twoje ściąganie;)


    Natomiast Misia jak na mój gust powinna troszkę wyluzować, bo wygląda to na szukanie dziury w całym;)


    Powiedzcie ile czasu po jedzeniu kładziecie na brzuszek?

    Nalka lubi tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 25 lipca 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka wiem o czym mówisz bo Adaś też tak robi. Ja mu cycka a on z czubka mleko zlizuje. Ja też karmie a potem daje mleko odciągnięte. Na szczęście nadrabia wagę. Wróciłam od pediatry i przybrał sporo. Ależ jestem szczęśliwa :)

    Nalka, Galanea, weronikabp, eta lubią tę wiadomość

    x76lklh.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 25 lipca 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutka, Balonik - cały czas się nie poddaję i przed każdą butlą musi być cyc. Raz się udaje na dłużej, że przysypia przy piersi a raz wcale.

    Balonik to gratuluję! Dobrze wiedzieć, że Anna nie jest sama w swoim leniuchowaniu. Czasami robi taką minę, jakby ssanie piersi było poniżej jej godności.. :( a to przecież powinno nas zbliżać do siebie.


    Nutka ja po odbiciu lub kiedy zaczyna się wiercić i niecierpliwić, bo potrzebuje zmiany. Jeśli nie odbije to i tak ją kładę na brzuszek, żeby sprowokować odbicie. Z tym, że Anna nie znosi leżeć na brzuszku. :( Chyba tylko dwa razy poleżała spokojnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2014, 10:40

    nutka lubi tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 lipca 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam na kontroli bioderek, to lekarka mówiła, że po 15 minutach od jedzenia już mogę kłaść na brzuch, żeby się stawy wyrabiały.Problem w tym, że Artur w czasie aktywności też nie bardzo lubi być na brzuchu.Za to całkiem lubi tak spać.Gdy śpi na plecach i zaczyna się wiercić, szybko przerzucam go na brzuch, zanim się rozbudzi i w ten sposób potrafi dospać nawet jeszcze ze dwie godziny :).Brzuch mu wtedy nie przeszkadza w spaniu.
    Misia, też mi się wydaje, że trochę za bardzo się spinasz, wyluzuj, relaks to nasz największy sprzymierzeniec :).

‹‹ 1443 1444 1445 1446 1447 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ