X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 25 lipca 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabryś lubi na brzuszku, ale właśnie bałam się, że przez to będzie ulewał. I zawsze czekałam długo długo:P

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 25 lipca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula09 wrote:
    dziewczyny mam takie pytanie jakie kosmetyki polecacie do pielegnacji niemowląt?

    kosmetyków jest tak wielki wybór że pewnie każda napisze Ci co innego :)
    ja na razie póki bobas jest mały używam oilatum emulsje do kąpieli, wlewam nakrętkę do każdej kąpieli. to jest kosmetyk typu emolient więc jeśli dziecko nie ma jakiejs mega wrażliwej/suchej/alergicznej skóry to już nie musisz stosować niczego do smarowania.
    pamiętaj że jeśli wybierzesz mydło do mycia jakieś to trzeba wtedy po kąpieli smarować czymś skórę dziecka.

    Kasiula09, Limerikowo lubią tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 25 lipca 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ze szczepionek zdecydowałam się wybrać infanrix ipv hib 5w1, będe też szczepić na rotawirusy (mam mnóstwo dzieciaków w swoim otoczeniu) i na pneumokoki które mamy za darmo, ale na nie zaszczepię później.

    ach jaki mój synuś dziś grzeczny!!!!! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2014, 11:02

    Tusia84, weronikabp lubią tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 25 lipca 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój też leniuch do ssania i wierci się nieraz i kręci a ja mu na siłę, jak się mocniej zmęczy to trochę wyluzowuje. przez takie walki nieraz mnie zwątpienie nachodzi i ochota przejścia na mm ale póki co się nie poddaję ;)

    evas lubi tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 25 lipca 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam, że trafiłam na naprawdę bardzo fajną pediatrę. Kobieta odpowiada na wszystkie pytania, dokładnie bada i mówi o swoich spostrzeżeniach. Absolutnie nie robi nic, żeby było szybciej. Miałam dzisiaj dużo pytań więc takie jej podejście bardzo mnie cieszy. Z wizyty wyszłam spokojna i zadowolona.

    Galanea, eta, Tusia84, Limerikowo lubią tę wiadomość

    x76lklh.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 lipca 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula, dokładnie, ile mam tyle opinii o kosmetykach :).Ja miałam Oilatum w próbce i Arturowi zaczęła po tym złazić skóra.Miałam też Emolium i bez szału.
    Za to po Ziajce jest super, używamy praktycznie od samego początku.
    Na suchą skórę oliwka Bobini z Rossmana, ale używamy sporadycznie, bo skóra jest w dobrym stanie.
    Do pupy na początku Bepanthen (super pomagał mi też na sutki), ale Nivea też się świetnie spisuje.

    Generalnie ja jestem zdania, że jeżeli dziecko nie ma bardzo wrażliwej skóry, to nie trzeba wcale wydawać fortuny na kosmetyki, zwłaszcza, że np.te Rossmanowe są tanie i dobre (mało chemii).

    Kasiula09, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • excella Autorytet
    Postów: 674 709

    Wysłany: 25 lipca 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My do kąpieli używamy mydła marsylskiego. Miałam.probki emolium, ale że skora jest ladna to nie kupuje. Oliwki żadnej nie używamy. Po mydełku skóra jest gładka i nawilżona.Do pupki linomag, i maści robionej w aptece bo pupka odparzona przez pieluchy rossmanowe :/

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,nie nadrobie bo przygotowujemy chrzciny,mam nadzieje ze wszystko oki :-)
    Maly ogolnie grzeczny ale mega masakryczne kolki ma,wczoraj jechalam w nocy do apteki po espumisan z wieksza dawka symetykolu i pomoglo biedakowi...ale pierwszy raz tak sie wił.
    Co do kosmetykow to my tez ziajka i babydream z rossmana. Sa super!:)
    Milego dnia dziewuszki :-)

    Limerikowo, eta lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś przeszłyśmy na pampers 2 :)) no właśnie nie mówiłam Wam, że 2 tyg temu wróciłyśmy do pampersów, po 1 próbie tuż po urodzeniu, gdzie mała miała alergię, teraz okazało się że wszystko super, więc znowu jesteśmy na pampersach te pieluchy z rossmanna są jednak za twarde zwłaszcza na lato.
    Szukam sukienki do chrztu i nic mi się nie podoba :( ech.. będzie ciężko coś znaleźć.

    Natalia powodzenia na chrzcie, żeby Franuś pokazał swoją stronę Aniołkową :))
    ps. my myjemy w oilatum, w pierwszych dniach spanikowałam bo na nadgarstkach i stópkach schodziła jej skórka, Pani dr powiedziała ze to na pewno nie oilatum tylko po prostu ten naskórek musi zejść, to prawda po paru dniach zszedł a oilatum się super sprawuje, skóra jest super.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2014, 13:43

    NataliaK, Limerikowo, Tusia84, eta lubią tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 lipca 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, tak, ogólnie z produktów Rossmana jestem bardzo zadowolona, ale co do Rossmanowych pieluszek to muszę się zgodzić... było całkiem ok do pierwszych upałów.Kompletnie (wg mnie) nie nadają się na taką pogodę, pupa wilgotna przy byle siusiu, mały od razu zły.Teraz na dzień Artur używa pomarańczowych pampersów (bo tańsze), na noc zielonych (jestem zadowolona z tego jak chłoną, rano pampers ciężki, a Artur i tak zadowolony ;) ).
    Jeszcze nie próbowałam biedronkowej Dady, a to podobno ten sam producent co pampersa, jakoś tak od przeprowadzki nie po drodze mi do Biedry.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Weronika!:)) ja sie zmiescilam w sukienke z poprawin ktora mialam tylko wtedy i ogolnie jest nawet ciut za duza tylko w piersiach kusa,ciekawe czemu?:D
    Martynika my meczymy ostatnie 30 pampersow dady 2,meczymy bo juz sa ciut przy male,ale powiem Ci ze sa naprawde genialne. Miekkie i mega chlona! A tesciowie kupili nam giga pake zielonych pampersow wiec juz sie nie moge doczekac az bede z nich korzystala. Francek dzis po tym espumisanie je i spi,nie ma zadnych wariacji...odpukac!!! Maz az zdumiony jaka siekanka,stwierdzil ze takiej nie mial jeszcze :D

    Weronika a kiedy chrzcicie?;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2014, 14:03

    Limerikowo, weronikabp lubią tę wiadomość

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 25 lipca 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my po lekarzu. Troche sie zmartwilam. W ciagu 2 tyg Zosia przytyla 315g, choc lekarka mowi, ze jest ok. Wazy 4775 g. Wychodza moje problemy z laktacja. Chyba zaczne ja w nocy na spiocha dokarmiac butla. Wzmozonego napiecia miesniowego lekarka nie widzi, mowi ze Zosia jest duza i silna i ze dopiero po ok. 2 miesiacach mozna mowic o napieciu, bo teraz dziecko sie rozwija neurologicznie. Kupki normalne, sluz moze czasem byc. Krostki na twarzy moga byc od mojego nabialu, wiec musze odstawic nawet mleko bez laktozy, czasem moge twarog i jogurt.
    Ale najbardziej martwi mnie to, ze wczoraj zauwazylam u niej w ustach jakis krwawy babel i lekarka mowi, ze to naczyniak :( powinien zniknac sam, ale trzeba obserwowac. Najgorsze, ze to w ustach na dolnej wardze, a Zosia ma silna potrzebe ssania. Musze obserwowac czy nie peka i nie rosnie za bardzo :(

    jak nie urok, to... Same wiecie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2014, 15:18

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 lipca 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, to następny spacer chyba jednak zrobimy do Biedronki :).Chociaż w planach jeszcze miałam ciucholand, bo coś z bodziaków powyrastaliśmy, a mam na osiedlu super, z markową odzieżą, ostatnio kupiłam tam Arturowi bardzo fajne polo z h&m za 3 złote :).
    Galanea, przyjdzie lepszy czas, wszystko się unormuje, a naczyniaczek zniknie niedługo, jestem przekonana :).
    Natalia, powodzenia z chrzcinami, liczę na foty po :).

    NataliaK, Galanea lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia 31 sierpnia chrzcimy :)
    Wczesniej jedziemy nad morze odpocząć.

    Galanea, kochana no własnie pisałam, że Zosieńka schudła, wyciągnęła się, ale to pewnie normalne bo duża się urodziła i wszystko się normuje, choć z ta wagą to ja też ważę regularnie, wiem że to ważne. Zdrówka dużo dla Zosi niech znika ten naczyniak szybko.
    ps Natalia mówiłam o sukience dla Małej hehe ja się mieszczę też już w swoje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2014, 14:16

    NataliaK, Galanea, Tusia84 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea nie martw sie Franek ma kilka naczyniakow z tylu glowy ktore sa spore jest to tzw dziabniecie bociana,to podobne niegrozne sprawy :)

    Martynika ja odjrylam tez fajnego lumpka i jezdze tam co sobota praktycznie,kupilam Frankowi ostatnio bodziaka Ralpha Laurena za uwaga uwaga 5 zl :D w stanie idealnym :D ;-))
    Martynika dzieki,Zdjecia po chrzcie ofkors wrzuce,musicie zobaczyc mojego egelanta w muszce i zamszowych bucikach haha wyglada jak maly agent :D ale juz czuje jak bedzie sie tam wsciekal... ;-)

    Weronika hahaha to sie udalanm!:-) co do sukieneczek dla dziewczynki to fakt,jak widzialam jakies to same mega falbaniaste :D takie nie w moim guscie,a chyba mamy troche podobny :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2014, 14:20

    weronikabp lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Galanea nie martw sie Franek ma kilka naczyniakow z tylu glowy ktore sa spore jest to tzw dziabniecie bociana,to podobne niegrozne sprawy :)

    Martynika ja odjrylam tez fajnego lumpka i jezdze tam co sobota praktycznie,kupilam Frankowi ostatnio bodziaka Ralpha Laurena za uwaga uwaga 5 zl :D w stanie idealnym :D ;-))
    Martynika dzieki,Zdjecia po chrzcie ofkors wrzuce,musicie zobaczyc mojego egelanta w muszce i zamszowych bucikach haha wyglada jak maly agent :D ale juz czuje jak bedzie sie tam wsciekal... ;-)

    Weronika hahaha to sie udalanm!:-) co do sukieneczek dla dziewczynki to fakt,jak widzialam jakies to same mega falbaniaste :D takie nie w moim guscie,a chyba mamy troche podobny :-)
    Oj nie mogę się doczekać zdjęc Franula w muszce, ja pojadę do tk maxa popatrzeć na sukienki, czasem mają fajne proste, mam taką z mamas and papas, ale obawiam się, że będzie za mała do tego czasu, prościutka, lniana, ze ślicznym kołnierzykiem, z haleczką, cudo, no nic muszę szukać, no i cos na głowę prostego a oryginalnego, ech..może zdążę coś z Włoch ściągnąć.

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 25 lipca 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Dziewczyny, Wasze wsparcie jest zawsze nieocenione :*
    Faktycznie Zosia na twarzy szczuplejsza.
    Natalia, u nas z tez z tylu glowy naczyniak. Gorzej, ze ten w ustach to taki babelek.

    weronikabp, Edyta84 lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Edyta84 Ekspertka
    Postów: 224 526

    Wysłany: 25 lipca 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mamuśki!

    Dziewczyny bardzo dawno się nie odzywałam. Tak naprawdę to dopiero teraz mam chwilę by napisać. Mam nadzieję, że wszystko u Was ok?
    Nie nadrobię Was za chiny ludowe. Z tego co tak szybko przeczytałam to dowiedziałam się, że Monalisa się obudziła. Bogu dzięki. Ściskam Cię mocno kochana ;-)
    Kochane nie miałam czasu nawet na forum wejść, a to dlatego że od początku sama zajmuję się malutką. Mąż od poniedziałku do soboty pracuje do 18 :-(
    Ogólnie jest ok., karmię piersią, mała ślicznie przybiera na wadze (w dniu wyjścia ze szpitala ważyła 3150 a teraz 3800). Niestety nie toleruje laktozy i przed każdym karmieniem muszę jej podawać kropelki Delicol i dodatkowo ściągać pierwsze krople pokarmu bo w nich jest najwięcej laktozy. Ale dajemy radę :-)
    Jeśli chodzi o chrzciny, to my mamy 10 sierpnia. Też szukam sukieneczki, chociaż u nas jest taka tradycja że to chrzestna kupuje ubranko, a że matką chrzestną będzie moja rodzona siostra, która ma podobny gust do mnie to się nie martwię.

    weronikabp, Tusia84, Galanea, eta lubią tę wiadomość

    zem3uay3xx6j8vr3.png

    bhywdf9hafr8cbn5.png
  • excella Autorytet
    Postów: 674 709

    Wysłany: 25 lipca 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika, a oglądalas sukienki może na.str dawanda.com? Bo ja szukam stroju dla mojego krasnala, i widze ladne sukieneczki. Np
    http://pl.dawanda.com/product/58851883-Michelle---sukienka-do-chrztu-sesja---r-92

    Martynika, weronikabp lubią tę wiadomość

  • Tusia84 Autorytet
    Postów: 1655 3538

    Wysłany: 25 lipca 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4620396d9b7f.jpg
    Polecam do poczytania w ramach odstresowania

    Galanea, weronikabp, Edyta84, Limerikowo, eta lubią tę wiadomość

    ggfxf7q.png
‹‹ 1444 1445 1446 1447 1448 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ