X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 29 lipca 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się napatrzylam jak kajce pobierali krew. Serce mi pekalo. Biedna jak miała zoltaczke jeszcze w szpitalu to 2 razy Dziennie pobierali z pietki w taką slomke jak wkład od długopisu. Na sam koniec juz nie wiedziała skąd pobierać tak miała nóżki poklote.za każdym razem pytali jednak czy maja.zabrać ja do innego pomieszczenia bo nie każda mama potrafi znieść płacz dziecka. Raz ja zabrali mimo że słyszałam jak płakała to następnym razem wolałam sama ja trzymać na ręce
    .Jednak ciesze się ze nie było mnie jak wbijali jej weflon zaraz po porodzie i wkladali rurkę do noska, to na pewno też bolało a po weflonie siniaka miała ponad miesiąc czasu na rączce.

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed kościołem z drogą ciocią babcią :D
    d04c912e3a9aa362med.jpg
    następnie w kościele się z deczka niecierpliwiłem...
    a554dafee8c54d4bmed.jpg
    990ec0828463753emed.jpg
    tu widać jak dałem popalić po minach wszystich...:D
    3502667770920019med.jpg
    a następnie tak odpadłem :D

    Martynika, kambel, Mucha, Tusia84, Galanea, alexast, AISAK, weronikabp, Agusia2312, Nalka, evas, Limerikowo, nutka, madamama lubią tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 29 lipca 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki Franek elegant, super! :) Mucha czaderska!

    Napisałam skargę na te panie do dyrektor wszystkich Żoliborskich placówek, załączyłam zdjęcia tych wybroczyn, postraszyłam obdukcją i postępowaniem sądowym, może za ostro, ale w dupie to mam, niech się nauczą kłuć dzieci, niekoniecznie na moim synu. Ciekawa jestem, jaki będzie odzew...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2014, 13:34

    NataliaK, Nalka, nutka lubią tę wiadomość

  • Judi2014 Autorytet
    Postów: 338 547

    Wysłany: 29 lipca 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka, biedny maluszek. Jeszcze jak byłyśmy w ciąży to pisałam Wam ze nic tak nie boli jak cierpienie własnego dziecka.
    My dziś po szczepieniu, maluszek ważenia, mierzenie i badanie przespal, dopiero walucie go obudziło ale nie płakał długo. Po wkluciu nie ma już śladu. Szczepilismy 6 w 1. Teraz śpi.
    Upały nas wykanczaja, wczoraj Mikołajek płakał cały dzień. Na szczęście mój 2 latek lepiej znosi taka pogodę...
    No i malutki waży juz 6100, wczoraj skończył 2 miesiące:-)

    Tusia84, Agusia2312, Nalka, Limerikowo lubią tę wiadomość

    1usaqps6cyfnwikb.png
    a052c56e99.png
    f2wl2n0awww87lf9.png
  • Judi2014 Autorytet
    Postów: 338 547

    Wysłany: 29 lipca 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście miało być Martynika...

    1usaqps6cyfnwikb.png
    a052c56e99.png
    f2wl2n0awww87lf9.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 29 lipca 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć
    ja od początku żadnych kropli nie dawałam i szczerze to od początku jak czytałam ile różnych rodzajów kropli w ciągu doby dajecie to byłaam w szoku. Mój Michaś miewał kolki i to ostre ale nic nigdy nie dawałam wcześniej tylko jak mu się ból zaczynał po parę kropelek esputikonu na raz. Nigdy mi żaden lekarz nie kazał tyle tego dawać - stąd te moje zdziwienie. Piotruś w ogóle nie dostaje, nawet jak ma problem z gazami, ale on rzadko ma takie problemy więc nie widzę potrzeby :)

    Judi to ładnie przybrał bo mój ma tyle ile w suwaczku a dopiero 4400 :) ale ja mam niejadka

    weronikabp lubi tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Judi2014 Autorytet
    Postów: 338 547

    Wysłany: 29 lipca 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika ja też nie daje żadnych kropli, jak urodziłam pierwszego synka to nawet nie wiedziałam że takie coś istnieje. Jak miał gazy to kładlam na brzuszku lub masowalam. Teraz też tak robię. Dopiero tu na forum dowiedziałam się że coś takiego jest ale i tak nie podaje...

    weronikabp lubi tę wiadomość

    1usaqps6cyfnwikb.png
    a052c56e99.png
    f2wl2n0awww87lf9.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 29 lipca 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judi2014 wrote:
    Monika ja też nie daje żadnych kropli, jak urodziłam pierwszego synka to nawet nie wiedziałam że takie coś istnieje. Jak miał gazy to kładlam na brzuszku lub masowalam. Teraz też tak robię. Dopiero tu na forum dowiedziałam się że coś takiego jest ale i tak nie podaje...
    właśnie tak samo :)
    ja to jestem w szoku ile tego jest i ile się tego podaje :) szczerze? ja nawet nie kupiłam ani jednych kropelek bo stwierdziłam, że jak się przydadzą to do apteki dwie minutki mam :) no i dobrze, źe nie kupiłam :)

    jak tak czytam jak dziewczyny tylko nazwami się wymieniają to poczułam się jak mieszkanka trzeciego świata hehe

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 29 lipca 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judi2014 wrote:
    Oczywiście miało być Martynika...

    Spoko, Martyna to moje imię :).Oj, tak, nie sądziłam, że tak to będę przeżywać.Mąż mi mówi po tej dzisiejszej sytuacji: "i widzisz, co to znaczy matczyna miłość? Artur już pewnie zapomniał o sprawie, ja też już myślę o czymś innym, a Ty ciągle0masz to w głowie, ciągle Cię po tym trzęsie".
    Ale ja wiem, że to nie było bez wpływu na dziecko, śpi od kiedy wróciliśmy z tego pobierania, szlochał jeszcze przez sen.

  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 29 lipca 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Tak jak u mnie....ja sciagam 50 ml przy 4-rech podejsciach:(
    Evas daj znac jak ten SNS...a Ty ile odciagasz pokarmu????
    i jaki masz laktator???
    Jak tylko dojdzie to zdam Wam relację. Pokładam w nim wielką nadzieję.

    Mój Bartuś przez 3 tygodnie był na samej piersi. Ciagle płakał i marudził, okazało się też że niewiele przybiera na wadze. Zaczęłam więc podawać mm po karmieniu piersią. Zjada od 30 do 60 ml. Przestał marudzić, lepiej spał i w ciągu tygodnia przybrał 400 gr.

    Jesli chodzi o sciąganie to mi udaje się tylko 60 ml z obu piersi. Mam laktator Avent ręczny, ale nie ściąga on do końca, bo zawsze jeszcze zostaje w piersiach mleko.

    9bsp388.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 29 lipca 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na usg główki z olkiem. Lekarz mówił jakieś dziwne rzeczy, nie wiem co one oznaczają. Próbowałam coś wyczytać z opisu i to wygooglować niestety nić nie znalazłam. Jutro mam termin w patologii noworodka, ale póki co odchodzę od zmysłów. Czy któraś z was była na takim usg? Może da radę porównać opisy. Nie wiedziałam, że jestem taką panikarą ;(

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 29 lipca 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexast nie denerwuj się - jutro masz wizytę i wszystkiego się dowiesz :) całe szczęście, że jutro to krócej się zadręczać będziesz ;) google to złe źródło informacji :) jeszcze głupot się naczytasz :)
    trzymam kciuki, żeby okazało się że jest wszyściutko ok :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2014, 15:55

    alexast, weronikabp lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 29 lipca 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexast wrote:
    Byłam na usg główki z olkiem. Lekarz mówił jakieś dziwne rzeczy, nie wiem co one oznaczają. Próbowałam coś wyczytać z opisu i to wygooglować niestety nić nie znalazłam. Jutro mam termin w patologii noworodka, ale póki co odchodzę od zmysłów. Czy któraś z was była na takim usg? Może da radę porównać opisy. Nie wiedziałam, że jestem taką panikarą ;(

    Adaś miał USG główki. Ale nie wiem czy Twój Oluś miał pod jakimś konkretnym kątem. Właściwie to miał dwa razy. Raz po porodzie patrzyli czy są krwiaki bo ponoć jak długo luteinę brałam i miałam szybko skurcze to bardzo możliwe było. No i potem w szpitalu takie ogólne czy wszystko jest ok.

    x76lklh.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 29 lipca 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olek miał krwiaka po urodzeniu, dzisiaj mi lekarz powiedział że się wchłonął niestety nie powiedział mi nic odnośnie reszty.
    a ty masz opisy do tych usg?

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 29 lipca 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy w przestrzeni przymózgowej płyn :(

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam dzis wynik posiewu kału, wyszła jakaś bakteria wiec spanikowalam i od razu do enelmedu bo moja pediatra na urlopie, okazało sie ze ta bakteria żyje naturalnie w układzie pokarmowym i tylko jeśli sa niepokojące objawy to sie daje jakieś leki, Pani doktor zbadała Pole od stop do głów i powiedziała ze jest okazem zdrowia, do tego mała cały czas sie uśmiechala i gaworzyla, na co Pani doktor mówi ze jest wyjątkowo rozwinięta, bo nie widziała jeszcze tak małego dziecka tak gadajacego :-) powiedziała ze wg niej to błąd w badaniu lub pobraniu kału, wiec do powtórki posiew. Wg niej nic tam nie ma niepokojącego ale sprawdzić trzeba. Pola rośnie jak na drożdżach wazy juz 4380, a długość 58 cm, ur sie 2700 i 50cm spadła do 2490. :-)
    Także pomimo początkowego stresu po otrzymaniu wyniki wizyta mnie uspokoiła.
    DIs skończyłysmy 7 tyg :-)
    Ps. Natalia Franio cudowny, padnie kiedyś oglądając te foty ;-)
    K by mnie zabił za to zdjęcie, ale co tam musze :-) moj maz padł "pracując" usypialam Polę a zasnął Tatuś ;-)
    13z7f5f.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2014, 17:11

    NataliaK, Agusia2312, Nalka, Limerikowo, Tusia84 lubią tę wiadomość

  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 29 lipca 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexast wrote:
    My mamy w przestrzeni przymózgowej płyn :(

    Spróbuj spokojnie poczekać na konsultacje bo inaczej się wykończysz. Ja niestety nie wiem co znaczy ten płyn. Trzymam kciuki, żeby było dobrze.

    alexast lubi tę wiadomość

    x76lklh.png
  • Karina1989 Autorytet
    Postów: 988 414

    Wysłany: 29 lipca 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexast moj synek ma regularnie takie usg robione gdyz za szybko rosnie mu glowka...jesli chofzi o ten plyn wszystko zalezy ile tego jest bo sa do tego normy...moj mati ms tez nieco plynu pewne przestrzenie poszerzone ale w granicach normy co wyklucza wodoglowie...ciezko mi porownac bez znajomosci twojego opisu i wierze ze sie denerwujesz bo ja tez po pierwszym takim badaniu odchodzilam od zmyslow bo byla to dla mnie chinszczyzna...jutro ci dokladnie to wyjasnia, trzymam mocno kciuki, by wszysto okazalo sie ok...:) jakbys miala jakies pytania pisz:)

    Pozdrawiam

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e2woqb9gd.png
    zem3krhmp272sip5.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 29 lipca 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karina wysłałam Ci zaproszenie. Wyślę Ci opis na priv

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Karina1989 Autorytet
    Postów: 988 414

    Wysłany: 29 lipca 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjęte :)

    alexast lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e2woqb9gd.png
    zem3krhmp272sip5.png
‹‹ 1453 1454 1455 1456 1457 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ