X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 30 lipca 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my szczerze mowiac do "pierwszego razu" nie mamy kiedy sie zebrac :) mala tak pozno zasypia ze wtedy marzy mi sie tylko sen, mojemu mezowi tym bardziej bo wstaje rano po 5.

  • Tusia84 Autorytet
    Postów: 1655 3538

    Wysłany: 30 lipca 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobiety :)

    Słuchajcie czy te z Was które są po cc i były już na wizycie kontrolnej pytały może lekarza o ćwiczenia???

    Bo ja wynalazłam sobie taką stronkę i tam były zalecane ćwiczenia bardzo wcześnie po cesarce oczywiście na początku bardzo delikatne i stopniowo dodawać kolejne.

    Zadzwoniła też wczoraj rano moja położna co tam u nas słychać i pytam czy mogłabym już zacząć ćwiczyć, ona że w niedzielę minęło 6tyg. jestem po połogu i że mogę.

    Więc wieczorem zabrałam się za ćwiczenia oczywiście nie przeginałam robiłam tyle powtórzeń i te ćwiczenia, które dawałam rade, a jednak pod koniec poleciała mi krew. Czy któraś z Was po wysiłku ma tak jeszcze mimo skończonego połogu?

    A i do mam ćwiczących chciałam tylko wspomnieć, że przy wysiłku organizm wytwarza kwas i wasze mleko może zmienić smak dlatego najlepiej ćwiczyć po karmieniu dziecka i po ćwiczeniach odczekać pół godziny do godziny aż mleko wróci do normy przed kolejnym karmieniem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 08:58

    Nalka, weronikabp lubią tę wiadomość

    ggfxf7q.png
  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 30 lipca 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj jestem w szoku! Majka spala od 21 do 3:30, obudzila sie zjadla i od 4 spi do teraz! Chyba to ze dzisiaj troszke chlodniej i przyjemniej dobrze jej robi :)

    weronikabp lubi tę wiadomość

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 30 lipca 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia mnie też bardzo interesuje ten temat. Na kontroli nie byłam. Od tyg czysciutenko. Suma sumarum kazda z nas ćwiczy, bo w końcu ile czasu nasze maluszki spedzajA u nas na rękach, ile się spaceruje z nimi.
    Tusia możesz podesłać link, u mnie położna będzie za tydz będę mogła spytać.

    moja Hania spala wczoraj od 17.40-21.40, a potem od 23.40- 5.30 spalaby dłużej ale cycki tak mnie bolały, mimo ze o 3 sciagalam mleko, wiec podstawilam pod cycusia i tak śpi od 6- do teraz- normalnie cudownie:D

    Mucha, weronikabp lubią tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 30 lipca 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a Piotruś zasnął o 22 jakoś i spał do 5 :) cała noc przespana :) o 5 zjadł i dalej spał do 8:30

    a teraz się najadł i leży w leżaczku wymachuje nóżkami i rączkami :)
    ja pranie robię bo już nie ma w czym chodzić hihi

    u nas masakra z seksem - tak ciasno, że dla mnie to zero przyjemności - nie wiem co to się porobiło
    ja myślę, że dla mnie to za wcześnie temu, że jestem padnięta po całym dniu i nie potrafię się relaksować i rozluźnić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 09:23

    Mucha, weronikabp, Limerikowo lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Niesforna Autorytet
    Postów: 746 1327

    Wysłany: 30 lipca 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia ja wczoraj byłam na kontroli i lekarz też mi powiedział że mogę ćwiczyć. W ten piątek u mnie będzie 7 tyg po cc.
    Ja tak już miałam że dwa razy ze po wysiłku pojawia mi się odrobina krwi, i wczoraj na badaniu też się pojawiła jak lekarz pouciskal macice.
    Powiedział że tak być nie powinno i mam brać przez tabletki Hemorigen (podobno obkurczaja macice i zatrzymują krwawienie). Jak dalej będzie się ta krew pojawiała to do lekarza bo to może być stan zapalny błony śluzowej macicy.... :/ Mam jednak nadnadzieję że mi to minie...

    My też dziś szczepienie, już się boję...

    km5shdgeq6lxrwmj.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 30 lipca 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział że ćwiczenia dopiero po 3 miesiącach, żeby mieć pewność, że wszystko się zagoiło, nie tylko zewnętrzna rana, ale macica, mięśnie itd.
    ja zamierzam czekać do tych 3miesięcy bo boje się kolejnych komplikacji.
    tusiu podaj linka. Chętnie zobaczę te ćwiczenia :)

    weronikabp, Limerikowo lubią tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusiu dziękuję za informacje odnośnie zmiany smaku mleczka po ćwiczeniach. Będę dawać Annie mleczko przed, chociaż ciężko mi się do tych ćwiczeń zabrać, mam wrażenie, ze nie mam na nic czasu.

    Zazdroszczę Wam, że maluszki tak śpią. Anna twardo budzi się jak w zegarku w nocy co 3 godziny chociaż czasami wydłuża sobie sen do 3,5 h.

    Ja stosowałam nawilżacz femina czy coś takiego, w aptece kupiłam. U nas też żółwie tempo ale przed ciążą jak się nie kochaliśmy tydzień to miałam wrażenie, że jestem zaszyta tam, więc ból był mi znany i wiedziałam jak sobie poradzić. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 10:02

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Tusia84 Autorytet
    Postów: 1655 3538

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesforna ja właśnie podejrzewam, że u mnie macica też słabo się obkurcza no ale zobaczymy co powie lekarz jutro na wizycie

    Co do ćwiczeń to ja sama wczoraj włączyłam sobie ćwiczenia na płycie ale tak jak mówię nie wykonywałam wszystkiego.. co do strony to są tam opisane tylko te pierwsze ćwiczenia jakie powinno się wykonywać UWAGA już w szpitalu i w połogu
    http://parenting.pl/portal/cwiczenia-po-cesarce

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 10:04

    ggfxf7q.png
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie minęło już 6 tygodni od porodu i myślałam że krwawienie mam już za sobą, ale od 2 dni znowu się pojawiło :( nie mam jak pójść do lekarza (brak opieki do małego) ale jak za kilka dni nie przejdzie to będę musiała jakoś się wybrać.

    Natalia pytałaś się o jakiś żel pomocny w <3 ja polecam zwykły żel do USG, do kupienia w każdej aptece, cena nieco ponad 5 zł. Ja po innych zawsze miałam jakieś uczulenia, a ten sprawdza się znakomicie.

    weronikabp, Limerikowo lubią tę wiadomość

    9bsp388.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie czy ktoras z Was uzywala laktatora medeli mini electric i moze sie podzielic opinia?
    Mam lovi elektryczny ale jakos srednio zadowolona jestem i mysle nad jego zmiana.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia ja mam ten laktator i w sumie moge go polecic, ma tylko kedna wade jak dla mnie troche glosno pracuje, ale tez nie ma tragedii.

    Maja sie obudzila i co? Poszly 3 wodniste kupy ze sluzem :( a wczoraj bylam u lekarza.

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :)
    My już po szczepieniu, ja bardziej to przeżyłam od Franka :D oczywiście musiałam się odwrócić i zaczęłam płakać jak tylko on zaczął. MA SA KRA

    a i narazie zaszczepiliśmy tylko 5w1, na pneumokoki będzie na następniej wizycie szczepiony. Uznałam że na raz za dużo, a i tak pneumokoki szaleją jesienią i zimą,także będzie w sam raz. Kolejna wizyta 17 września.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 11:00

    weronikabp, evas, Agusia2312 lubią tę wiadomość

  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika jak robilas badanie kalu malej to na co konkretnie, a moze ogolny posiew?

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha wrote:
    Weronika jak robilas badanie kalu malej to na co konkretnie, a moze ogolny posiew?
    Muszko 3 badania nalezy wykonac zeby miec pewnosc, ogólne, rotawirus i posiew kału. Dziś powtorzyłysmy badania, zawiozłam rano do wawy bo nie ufam juz tym naszym laboratoriom.
    Natalka fajnie ze juz po, my pewnie za tydzien jak wroci Pani doktor, Franio się dobrze czuje?
    Alexast powodzenia na szczepieniu :)

    Ja mam electric medela i bardzo fajnie się sprawdził, choć użyłam go dopiero przy zakańczaniu laktacji :)Muszę go odsprzedać, bo już się na pewno nie przyda a był użyty 2 razy ;)
    Moja Niunia miała cięzki wieczór przez ten upał, chyba teraz odsypia, bo obudziła się zmęczona i marudna rano.
    Dziś 1 raz łapałam mocz do badania, mialam szczęscie bo mała siknęła rano przy budzeniu i miała czystą dupkę bez kremu itd..


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 11:47

    NataliaK, Mucha, evas lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika ciezko powiedziec bo od razu zasnal i sie teraz obudzil i sobie je. Sciagnelam plastry i przylozylam opatrunki z sody i zawiazalam lekko bandazem. Narazie zachowanie bez zmian,zobaczymy co dalej. Tak sie boje tych powiklam poszczepiennych ze masakra,patrze nawet jak oddycha bo wiadomo ze roznie bywa i rzadko i rzadko ale jakies masakryczne cuda sie zdarzaja... Biedaczek :(

    weronikabp lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 30 lipca 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak następnym razem będziesz potrzebowała mocz do badania, a będzie problem, to można kupić takie specjalne torebki na mocz do podlepienia :). Przylepiasz, zakładasz pampersa, odlepiasz jak maluch nasika.

    weronikabp lubi tę wiadomość

  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 30 lipca 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika a mialas 3 rozne pojemniki? Duza musi byc probka?

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 30 lipca 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika przyjmi moje zaproszenie, jestem zainteresowana laktatorem:)
    weronikabp wrote:
    Muszko 3 badania nalezy wykonac zeby miec pewnosc, ogólne, rotawirus i posiew kału. Dziś powtorzyłysmy badania, zawiozłam rano do wawy bo nie ufam juz tym naszym laboratoriom.
    Natalka fajnie ze juz po, my pewnie za tydzien jak wroci Pani doktor, Franio się dobrze czuje?
    Alexast powodzenia na szczepieniu :)

    Ja mam electric medela i bardzo fajnie się sprawdził, choć użyłam go dopiero przy zakańczaniu laktacji :)Muszę go odsprzedać, bo już się na pewno nie przyda a był użyty 2 razy ;)
    Moja Niunia miała cięzki wieczór przez ten upał, chyba teraz odsypia, bo obudziła się zmęczona i marudna rano.
    Dziś 1 raz łapałam mocz do badania, mialam szczęscie bo mała siknęła rano przy budzeniu i miała czystą dupkę bez kremu itd..

    weronikabp lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i dziewczyny oddam komuś wielką puszkę bebilonu 1, otworzyliśmy ale nie daliśmy małej ani razu, więc albo się komuś przyda albo muszę wyrzucić a szkoda bo to taka wielka pucha ;)

‹‹ 1455 1456 1457 1458 1459 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ