X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • Evcia Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 6 lutego 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś wymyślicie na pewno:) A sukienkę kup nawet i białą bezę jak Ci się podoba:D Na pewno będzie wspaniale. Już coś innego że urzęnik będzie w restauracji:))

    Ja też schudłam przez karmienie piersią:) chociaż u mnie to już aż za bardzo. To super że ząbek widoczny:) u nas też kolejny w drodze, opuchnięte ma bardzo i krzywi się jak językiem lub zabawką tam dotknie.

    Co do nocek- to u nas dalej tragedia. Znów co ok 1 h. Muszę w końcu zacząć ją oduczać tego nocnego jedzenia, chociaż żeby było max 1-2. Bo mam wrażenie że ona się przyzwyczaiła do possania piersi. A ja już wysiadam psychicznie i fizycznie. W dzień jest aniołem,czasem ma tylko gorsze dni, ale cóż z tego, jak ja jestem tak wyczerpana że tylko marzę by spać. I nie marudzę na nią w dzień, tylko to jest tak jak po jakiejś grubszej imprezie, że po prostu nie mam sił. Powiedziałam mężowi że musi zaczać też mi pomagać bo wysiadam. Wierzę że kiedyś w końcu nastanie noc gdzie prześpi 4h bez pobudek:) Mam do siebie później zal że w nocy jestem na nią wściekła. Kocham ją nad życie, jest najcudowniejsza i wiem że macierzyństwo nie jest proste, ale już ma prawie 8 miesięcy, a tu nawet 2-3h nie prześpi. Do tego dobija mnie jak u qmpeli słyszę jak jej dziecko pięknie śpi całą noc i się zastanawiam czy to przez kp bo ona od trzeciego msc nie karmi i teksty że moja już dawno powinna spać całe noce.. Wiem, że kp to najlepsze co mogę dać dziecku ale ja też jestem na granicy wytrzymałości.Może gdybym miała większą pomoc to byłoby inaczej, mąż też często pracuje do 18 i jestem z tym wszystkim sama, wiem że muszę powalczyć w nocy i nie dawać tej piersi tylko np ponosić, ale nie mam po prostu siły. Zdaję sobie sprawę że ludzie mają większe problemy i na codzień o tym pamiętam, ale dziś mam tak zajebistego doła, że sama się żale. Sorry że tak się żale.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2015, 12:51

  • kasiula870 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 6 lutego 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Topa42 to przykre z tym weselem i że nawet sukienki nie możesz sobie kupić takiej jak Tobie się podoba.Tzn kup sobie i się nie przejmuj. Ale gratuluję ząbka.
    Mi mały wstaje 2 czasem tylko 1 raz w nocy ale też chce odzwyczaić od karmienia nocnego spróbuję podawać wodę,ale to dopiero za parę dni bo od wczoraj chory gardło czerwone , kaszle i katarek ma więc nie chce wprowadzać mu zmian w czasie choroby.
    Evcia jak się nie przesypia nocy to człowiek źle funkcjonuje więc łapie doły i ma dość. Nie przejmuj się że się żalisz a żal się jak masz taką potrzebę gdzieś trzeba dać upust emocjom.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2015, 13:11

    Evcia lubi tę wiadomość

    f2wlanliq6ba73c6.png

    relg3e5e1xjwtamy.png
  • Evcia Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 6 lutego 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kasiula, zazdroszczę tylko tylu pobudek. Ja nie wiem co tej mojej córci się dzieje, jakoś powalczymy z tym
    To zdrówka życzę dla maluszka:)

    kasiula870 lubi tę wiadomość

  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 6 lutego 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcia współczuję tylu wstawań A próbowałaś dać na noc kaszkę lub mm? Mój też ładnie przesypial noce teraz jak zje kaszkę i cyca od 19 to wstaje o 24 musi zjeść cyca i później juz mam pobudki co 2 godziny. Wczoraj zrobiłam eksperyment i o 24 dałam mm bi tak pani doktor doradziła mały spał mi do 5 rano

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2015, 22:05

    zem3i09keg891u11.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 7 lutego 2015, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mające problem z nocnymi kamieniami, przeczytajcie sobie ten artykuł: http://mataja.pl/2015/02/o-nocnym-mleku-czy-karmienie-noca-jest-potrzebne/.
    Mi to pozwoliło trochę inaczej spojrzeć na tę kwestię, choć nadal jest ciężko, też wstawanie co godzinę. Tyle, że mąż sporo pomaga.

    Evcia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Topa ja uważam że to jest twój dzień i ty masz się czuć dobrze .
    My już po gorączce,lekarka sama nie wiedziała co jej jest mówiła że może 3dniowka że okaże się czy będzie wysypka.Wysypki nie było i zębów też nie ma,ale najważniejsze że przeszło bo już jak zombi chodziłam całą noc mala na cycku wisiała biedula.
    Wiecie ja już się przyzwyczaiłam do pobudek 2 lub 3 razy ,nieraz to tak chwile przed Lenką już się budzę.
    Syna nie karmiłam cycem bo miałam malo pokarmu co teraz wiem bylo nieprawdą
    ,więc teraz chociaż chcę się nacieszyć bo więcej dzieci nie planuję.
    U nas pięknie nasypało,może pójdziemy na sanki.
    W pracy spoko przy najmniej z ludźmi sie pogada.
    Martynika dzięki za artykuł.

  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 8 lutego 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maagdaa moze bolalo gardelko . u nas ostatnio kaja miala wlasnie bol gardla . wszystko bylo niby ok jadla normalnie pila mleczko ale maruda i temp 38 przez 3 dni . podawalam paracetamol i nic . dalam ibuprofen i jak rekal odjal .

    Ja wstaje raz w nocy tyle ze na mm jestesmy . i roznie raz o 2 raz o 4 . przewaga jest miedzy 4/5 jak wstajemy do pracy :)

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • Evcia Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 8 lutego 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Martynika za artykuł. Staram się ciągle tak tłumaczyć, ale ostatnie dni to koszmar, wpada nam w taką histerię, rzuca się na rękach, nic ją nie uspokaja. A przecież co 20min nie potrzebuje jeść:/ Jakby to było chociaż 5x w nocy że sie budzi, a ona ciągle i ciągle.
    Współczuje dziewczyny chorób maleństw. mam nadzieję, że już wszystko z nimi dobrze:)

  • kasiula870 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 9 lutego 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z chorobą małego coraz gorzej. Byłam w czwartek u pediatry bo trochę kaszlał a wczoraj musiałam znowu iść do lekarza weekendowego bo doszedł do tego katar i gorączka.Okazało się że ma zapalenie płuc.Dostał antybiotyk który mam nadzieję że zadziała ,w środę mamy się zgłosić do naszej pediatry i jak stwierdzi że nic nie pomaga to czeka nas szpital.I nie wiem od czego to wszystko staram się nie przegrzewać dziecka ani nie zaziębić nie chodzimy na długie spacery tylko tak na chwilę jak odprowadzam starszego do szkoły i z powrotem. A może w ogóle nie powinnam była wychodzić z nim na zewnątrz bo w Krakowie takie zanieczyszczone powietrze już sama nie wiem.

    f2wlanliq6ba73c6.png

    relg3e5e1xjwtamy.png
  • Evcia Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 9 lutego 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o kurcze Kasiula;( to przykre. Mam andzieję, że obejdzie się bez szpitala! A moze miał katar i mu spływało i stąd to zapalenie płuc? Nie obwiniaj sie bo to nie twoja wina! leki zadziałają i będzie zdrowy

    kasiula870 lubi tę wiadomość

  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 10 lutego 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula współczuję :-( U nas też katar i kaszel jutro idę do pediatry - nie ma na szczęście gorączki.
    Martynka dzięki za artykuł trochę rozjaśniło mi się w głowie :-) A jak chce doić cyca niech je na zdrowie może będzie mega inteligentny :-)

    kasiula870 lubi tę wiadomość

    zem3i09keg891u11.png
  • Evcia Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 12 lutego 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula, Topa jak tam zdrówko dzieciaczków?
    Topa jak z tymi przygotowaniami? Zdecydowałaś się na jakąś sukienkę? Pochwal sie czy coś wymysliłaś oryginalnego na ślub:D
    Maagda, Limerikowo,kambel i reszta kto jeszcze tu czasem bywa piszcie co u was:) Jak w pracy i u dzieciaków?
    U nas mała poprawa z nocami, mała:P ale zawsze:) zaczęłam walczyć z tą moją terrorystką cycusiową i ją częściej nosimy w nocy i usypia. Idą jej ewidentnie zęby, ma opuchnięte i krzywi się. Dawałam camilie i była poporawa w nocy, że budziła się TYLKO 2-3x z 1 karmieniem. Stosowalyście? Bo pisze żeby tylko 3 dni i nie wiem? to lek homeopatyczny, rumianek tam jest z tego co wiem, więc zastanawialam się czemu tylko 3 dni. Do tego zaczyna wstawać, co jej się bardzo spodobało. Siłacz z niej jest i nerwus, jak coś jej nie pasuje, to w taką zlość wpada:P Jest cudowna:) i tak myślę ostatnio o powrocie do pracy i płakać mi się chce że z nią nie będę tyle czasu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2015, 12:36

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • kasiula870 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 12 lutego 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za słowa otuchy u nas na szczęście poprawia się zdrówko małego wiec nie musimy iść do szpitala ale jak oglądam dziś w tvn24 o tym dziecku z zapaleniem oskrzeli co nie chcieli go przyjąć do szpitala bo brak miejsc i zmarło to włos mi się jeży na głowie.

    Limerikowo, maagdaa lubią tę wiadomość

    f2wlanliq6ba73c6.png

    relg3e5e1xjwtamy.png
  • Evcia Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 12 lutego 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to prawda.. z tym dzieckiem straszna historia:(( ale teraz ponoć takie przepełnienie w szpitalach, że nawet świetlicę robią jako sale.Znajoma nam mówiła. Szkoda, że nie pojechała kobieta do innego szpitala:/
    Całe szczęście, że u Was poprawa! Bo szpital to naprawdę koszmar i z jeszcze gorszym cholerstwem można wrócić.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ho! Czasem was podczytuje,ale brak czasu na 2 fora ewidentnie :P
    u nas byl czas ze maly przesypial cale noce,trwalo to jakies 2 tygodnie, teraz znow budzi sie jak mu sie podoba i zazwyczaj ok 6 rano juz koniec spania. 3 dni przed skonczeniem 8 miesiecy Franek zaczal sam chodzic,raz mu wychodzi,raz nie,ale generalnie uparty jest jak osiolek i chodzi co raz dalej i codziennie przemierza dluzsza wedrowke. jak sie przewroci to spada na tylek,wiec tez nie nabil sobie poki co guza. JESZCZE! Poza tym zdrowy,mielismy jeden epizod chorobowy pod koniec grudnia i raz katar. Poza tym wcina wszystko,ale tylko blw,nie chce lyzki w ogole,jak byl chory to sie przeprosil z lyzkami,kaszkami,sloikami,jak mu wrocily sily to zaczal juz jesc jak dawniej. Tyle u nas. Zdrówka dla dzieciaczkow :-)

    Limerikowo, maagdaa, kasiula870, Karola:) lubią tę wiadomość

  • Evcia Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 12 lutego 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK Twój Franuś to jest przeagent:D hihi super że już chodzi:) szybko Ci dorasta to dzieciątko. Mam nadzieję, że więcej choróbsk nie będzie łapał i zacznie znów pięknie spać:) nawet taki maly wulkan energii potrafi spać- to mi daje nadzieję, że i u mnie kiedyś nastąpi taki dzień;)

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 12 lutego 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dziekuje u nas ok
    my dzis pod basenie, byla akcja ze Lola zaklinowala sie na koniec w pianke bo tak teraz szyja, rozmiar uk 9-12, a juz za maly.., wlozyc wlozylam na sucho podciagajac troche, za to mokrego trudno bylo pozbyc sie kapielowego wdzianka
    juz mialam pania z recepcji na pomoc wzywac, no ale 4 proba i odklinowana, koncert byl oczywiscie przy zaklinowaniu
    ok wdzianko idzie do szafy dla 2go baby

    jazda dluzsza probna foteilkiem new Romerem Britax odbyta, fotel wygodny bo byla drzemka i zero marudy
    Lola b szczeskiwa na basenie, dawala jak maly plywak, najwiecej chlapala woda dookola na siebie i na mnie
    mine miala troche smutna jak jej sesje skonczylam, ale czas 30min starczy,bo i tak juz energie wytracila i oka tarla na drzemke

    miala akcje wedrowania przed obiadem po domu, co Lola pod stol to mama wyciaga i z powrotem, jutro tata bedzie wyciagal...
    no wlaczyl jej sie wedrowniczek jak trza he he, ok ze podloga czysta uff cwiczyla tez zęby na ...kanapie

    zainstalowana w new fotelu 0-18 britax romer max fit II

    125gwwo.jpg

    maagdaa, kasiula870 lubią tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2015, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula super że już z małym lepiej :-)
    Franek oczywiście prze agent.
    Lena ma etap "wszędzie wlezę ".Normalnie trzeba mieć oczy naokoło głowy,zapiepsza na czworakach wszędzie i czego się da chwyta się i wstaje :-)
    Ale kocham tą moją zołzę,nawet jak ostatnio wstaje ok 24 i wyje przez godzine i nic nie pomaga.
    Zdrówka dla wszystkich dzieciaczków :-)

    kasiula870 lubi tę wiadomość

  • kasiula870 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 13 lutego 2015, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też Franek zadziwia że już zaczyna chodzić.
    A u nas pojawił się czwarty ząbek i to nawet nie wiem kiedy bo nawet nie marudził tzn przed wczoraj ale tak minimalnie wiec pewnie wtedy wyszedł a dopiero dziś zauważyłam przez przypadek jak leżał i śmiał się.

    maagdaa lubi tę wiadomość

    f2wlanliq6ba73c6.png

    relg3e5e1xjwtamy.png
  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 16 lutego 2015, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesć dziewczyny :-) Sorki że nie pisałam ale mały był chory kaszel i katar na szczęście obeszło się bez antybiotyku
    Ja jestem już od tyg chora :-(
    Co do sukienki i ślubu to chyba mam jeszcze czas ? Niestety nie kupie takiej jak na wesele ( może jakąś bardziej skromniejszą i w kolorze?), myslałam o jakiejś np wieczorowej.
    Nam 2 dni temu wyszedł drugi ząb :-), moje sutki juz to czują :-)
    Kasiula gratuluję chodzenia :-) U nas Borysek na razie stoi w łóżeczku :-)

    Magda u nas też trzeba mieć oczy dookoła głowy bo już ładnie raczkuje :-) a co bedzie jak nam zaczną dzieciaki chodzić :-)

    zem3i09keg891u11.png
‹‹ 1844 1845 1846 1847 1848 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ