X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 15 października 2013, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bylam 11 pażdziernika i to był wg usg 6tydz1dz i dopiero wtedy jak serduszko usłyszałyśmy to dała skierowanie na morfologię toksoplazmozę mocz i glukozę a na grupę krwi nie - bo już miałam przy pierwszej. a i na hiv też dała

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2013, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zaszkodza :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2013, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja serduszka jeszcze nie słyszałam ale wizytę mam za tydzień to będę już w 8 tyg więc powinno już cos słychać :)

  • vosia Znajoma
    Postów: 24 13

    Wysłany: 15 października 2013, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żadna z nas nie dopuszcza myśli przy potwierdzonej ciąży, że przy następnej wizycie serduszka słychać nie będzie, ale lekarze mają inne myślenie od naszego i działają według własnych doświadczeń i przyzwyczajeń zawodowych, niektórzy wypisują skierowanie od razu, niektórzy później, co nie zmienia faktu, że w czerwcu z pewnością urodzimy zdrowe bobasy ;] i tego wam i sobie życzę

    Anielka27, Martynika, Evelineq, nutka, monalisa lubią tę wiadomość

    34bw3e3kyru84bsj.png

    rfxgskjobnn8updj.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 15 października 2013, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam, że większość badań mamy robionych za darmo przy potwierdzonej ciąży, na nfz. Mój lekarz mi o tym powiedział. zwłaszcza, jeżeli jest się studentką to przychodnia, z którą uniwersytet ma podpisaną umowę powinna zrobić badania za free. Mi kazał zrobić na razie takie badania jak:
    morfologia
    grupa krwi
    glukoza
    HIV
    USR
    anty HCV
    TSH

    Część jest bezpłatna a część nie. Ja mam na szczęście gum i tam badania są tańsze ( np. beta kosztuje 15 zł, progesteron też)

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • basssia87 Przyjaciółka
    Postów: 68 21

    Wysłany: 15 października 2013, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vosia wrote:
    żadna z nas nie dopuszcza myśli przy potwierdzonej ciąży, że przy następnej wizycie serduszka słychać nie będzie
    Chciałabym tak myśleć, ale jeszcze nie potrafię. Głupia jestem i czarne scenariusze w głowie. Na pewno przez pierwszą stratę. Ale przecież za drugim razem było ok, to teraz też musi być. Ehh żeby to było takie proste

    Anielka27 lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 15 października 2013, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basssia87 wrote:
    Chciałabym tak myśleć, ale jeszcze nie potrafię. Głupia jestem i czarne scenariusze w głowie. Na pewno przez pierwszą stratę. Ale przecież za drugim razem było ok, to teraz też musi być. Ehh żeby to było takie proste

    Basssia, mam takie same myśli w głowie... również przez poprzednią stratę. Im bliżej jutrzejszej wizyty, tym bardziej umieram ze strachu, że ja jednak nie zobaczę tego serduszka, że coś będzie nie tak. Boję się, mocno. Mój mąż mi mówi, że tak nie można, że teraz się boję o serduszko, potem będę się bała o badania genetyczne, potem o jeszcze coś innego zafunduję sobie strach przez całą ciążę.
    Ale na razie skupiam się na tym serduszku, wiem, że jak będzie tam sobie pykało, to ja już będę spokojniejsza. Dziewczyny, trzymajcie jutro kciuki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2013, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy z całych sił, odezwij się jak było !!! :)

  • basssia87 Przyjaciółka
    Postów: 68 21

    Wysłany: 15 października 2013, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika trzyma kciuki!

    Niestety tez strach już z nami zostanie chyba przez całą ciążę. Bynajmniej ja z córcią tak miałam, że do samego końca się bałam. Chyba nie potrafię cieszyć się ciążą. Na pewno inaczej by było, gdyby wszystko szło tak jak powinno. Jednak jak już się doświadczy straty, to jest to na zawsze w głowie.

  • jarzębinka Znajoma
    Postów: 21 16

    Wysłany: 15 października 2013, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem :) z wyliczeń wychodzi mi termin na 9 czerwca, jutro mam wizytę, zobaczymy co wyjdzie na usg, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku :)

    201406071756.png
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 15 października 2013, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie badania nic nie kosztuja wszystkie lekarz mi robi na NFZ

    Anielka27 lubi tę wiadomość

    bontbhr.png
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 15 października 2013, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    bontbhr.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 15 października 2013, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jarzębinka,więc obie mamy jutro wizytę,masz termin tylko 5 dni później ode mnie,może obie jutro usłyszymy serduszko :) :) :).Daj znać jak było,na którą masz?

  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 15 października 2013, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też okropnie się boję po poprzednim poronieniu więc chyba to normalne u kobiet które to przeszły.ja mam usg w czwartek i mam nadzieję że juz serduszko będzie widać :)

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 16 października 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest serduszko :). Pyka sobie ładnie 140/min. Wszystko dobrze umiejscowione. Jedyne moje zmartwienie to torbiel na prawym jajniku, która od ostatniego razu podwoiła swoją objętość, ale lekarz twierdzi, że wraz z powiększaniem się macicy, torbiel powinna "odchodzić na boczny tor" i wchłaniać się. Oby.
    Dostałam też Nystatynę na grzybka, bo leki bez recepty mi nie pomagały.

    vosia, Anielka27 lubią tę wiadomość

  • vosia Znajoma
    Postów: 24 13

    Wysłany: 16 października 2013, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    musi to być piękne uczucie usłyszeć serduszko....

    mój entuzjazm opadł do -1 .... zauważyłam lekkie plamienie koloru jasno-brązowego :( po pracy zadzwonię do mojego lekarza.... jejkuu jak się boje:(

    34bw3e3kyru84bsj.png

    rfxgskjobnn8updj.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 16 października 2013, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja;) Dołączam.:)

    Modelka lubi tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 16 października 2013, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna ? :) DO lekarza mam dopiero 7. 10

    http://zapodaj.net/images/ceb6f13aba710.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2013, 14:43

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 16 października 2013, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie już szpital wybrany? Dziś mnie kuzynka zaskoczyła pytaniem, a wy macie?

    bontbhr.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 16 października 2013, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wolę nie zapeszać i nie śpieszyć się za bardzo,o szpitalu pomyślę jak będę co najmniej w połowie ciąży,albo i później.

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ