X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2018
Odpowiedz

Mamusie luty 2018

Oceń ten wątek:
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 21 lipca 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiarzyna,aj masz rację rzeczywiście pisałaś,ze u Ciebie prawdopodobnie synuś :) haha u mnie to ,,kalafioryzacja mózgu'' już teraz widzę,ze coraz częstsza :p

    Rosann,super wieści :) kolejny chłopak :)))!!!

    Paula,cieszę się razem z Tobą, ja już tez nie mogę się doczekać tego II trymestru :)

    Szwesta,spokojnie,dobrze Ci dziewczyny piszą,ze jakby było coś nie tak to lekarz by mówił,a tak to czeka jeszcze na wyniki krwi,żeby uzupełnić badanie po prostu :)

    Jej,ja tez już chciałabym iść chociaż na mały zakup,ale się powstrzymuje...1 sierpnia będę miała badania genetyczne z krwi i jak poznam płeć to może skuszę się na jakiś drobiazg :)

    Kozamonia,kciukasy za Ciebie!

    Kuzka,mam nadzieje,ze udało Ci się wyjść ze szpitala i ze wszystko z Wami dobrze.

    kasiarzyna, Paula. lubią tę wiadomość

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • rosann Autorytet
    Postów: 308 217

    Wysłany: 21 lipca 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam duże bóle krzyża i odcinka lędźwiowego, ale raczej wynikało to z przeciążenia zakupami...

    thgfugpjkrpdgpz8.png
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 21 lipca 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosann wrote:
    Ja miałam duże bóle krzyża i odcinka lędźwiowego, ale raczej wynikało to z przeciążenia zakupami...

    rosann a u mnie sie nasilaja jak dluzej pochodze i to w butach!, w domu chodze w laczkach i bol mi tak nie doskwiera

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • rosann Autorytet
    Postów: 308 217

    Wysłany: 21 lipca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka13579 wrote:
    rosann a u mnie sie nasilaja jak dluzej pochodze i to w butach!, w domu chodze w laczkach i bol mi tak nie doskwiera

    Może buty mają nieodpowiedni obcas albo nosisz na ramieniu ciężką torebkę?
    Mi na te bóle pomogło leżenie kilka dni plackiem :(

    thgfugpjkrpdgpz8.png
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 21 lipca 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiarzyna wrote:
    Jakby było cos niepokojacego to na pewno by Ci powiedział. Nic Ci podczas USG nie powiedział ile ma przeziernosc i czy jest obecna kość nosowa?USG na 80% daje pewność,ze wszystko jest ok,a badania z krwi nałożone na wyniki USG dają 95%.Niestety wiek podwyższa ryzyko trisomii i nie będziemy mieć wyników jak 25 latka,ale prawda jest taka ze dzieci z ZD rodzą w 70% kobiety przed ukończeniem 35 roku życia.

    Kasiarzyna nic. Tylko,że są dwie rączki i dwie nóżki.
    Ale z drugiej strony u nas w szpitalu USG prenatalne robione jest tylko 2 razy w tygodniu od 9-12. I kobiety są co 30 minut zapisywane. Więc może być kwestia taka , że koncentrują się na pomiarach by potem w spokoju je przeanalizować razem z testami Pappa. I dlatego wyniki przekazywane są po 1,5 tygodniu.

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 21 lipca 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Wam zazdroszcze tych badan prenatalnych :) a do moich jak na zlosc czas stoi w miejscu ;) te dni jakos tak wolno lecą :D

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 21 lipca 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosann wrote:
    Może buty mają nieodpowiedni obcas albo nosisz na ramieniu ciężką torebkę?
    Mi na te bóle pomogło leżenie kilka dni plackiem :(
    Odkad jestem w ciazy, smigam w plaskim wygodnym obuwiu, faktycznie po nocy mnie nie boli, tylko w ciagu dnia, zakupy, obiad, spotkania ze znajomymi, rodzina i wtedy sie nasila. Nie znosze marnotrawic czasu na nic nierobienie, poki co nie jestem zmuszona do lezenia wiec nie uleze:D Jak zaniemoge z tym krzyzem, to pozostanie mi chyba tylko lezenie.

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 21 lipca 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula. wrote:
    Tak Wam zazdroszcze tych badan prenatalnych :) a do moich jak na zlosc czas stoi w miejscu ;) te dni jakos tak wolno lecą :D
    Kiedy Masz?:)

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • Anne92 Autorytet
    Postów: 489 269

    Wysłany: 21 lipca 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula. wrote:
    Tak Wam zazdroszcze tych badan prenatalnych :) a do moich jak na zlosc czas stoi w miejscu ;) te dni jakos tak wolno lecą :D

    Szybko czas zleci :-) Mi też się dłużyło, czekałam z niecierpliwością i się doczekałam :-) Następna wizyta za miesiąc i już się nie mogę doczekać :-D

    Paula. lubi tę wiadomość

    thgf3e3kgrhlqiqj.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 21 lipca 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka13579 wrote:
    Kiedy Masz?:)
    2-go sierpnia ;) wiem ze sa dziewczyny co maja po mnie ale jakos wczesniej od wizyty do wizyty szybko mi lecialo a teraz strasznie sie wlecze ;)

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 21 lipca 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula. wrote:
    2-go sierpnia ;) wiem ze sa dziewczyny co maja po mnie ale jakos wczesniej od wizyty do wizyty szybko mi lecialo a teraz strasznie sie wlecze ;)

    No kazda z nas chce jak najszybciej wiedziec czy z malenstwem wszystko ok:)

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 21 lipca 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szwesta widocznie wszystko zależy od kliniki, mnie kazali badanie krwi zrobić przed USG zeby podczas wizyty juz nałożyć wyniki i wydać pełny opis. Spokojnie na pewno będzie wszystko ok, trzymam kciuki :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Monic88 Autorytet
    Postów: 401 255

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj taki PRZEDWSTĘP do prenatalnych, żeby mi się tak nie dłużyło ;-) Miałam zwykłe USG na NFZ, takie sprawdzające i znowu się uspokoiłam na parę dni :-) Maluszek ma 4,1cm cały czas jest o tydzień młodszy niż wynika z terminu miesiączki, więc też mogę zostać styczniówką hehe. Ale wiem, że to się potem bardzo dynamicznie zmienia. Machał dzisiaj łapkami, widziałam już paluszki i nie mogę się doczekać tych prenatalnych! To będą dopiero emocje, bo to badanie trwa dłużej i można się wszystkiemu bardziej przyjrzeć :-)
    Witam wszystkie nowe ciężarówki i już każdej z nas życzę tylko dobrych wieści! :-)

    Eklerka13579, kasiarzyna, Czarna_kawa, marmi lubią tę wiadomość

    km5sp07weqrpj7bl.png
  • stokrotka30 Ekspertka
    Postów: 199 97

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja właśnie jestem po usg prenatalnym, wszystko dobrze:)(Gin mówił, że samo usg daje 70% pewności, a dodatkowo badanie krwi zwiększa do 90%)
    Malutkie ma już 55mm i ciąża jest starsza o 3 dni, ale lekarz nie zmieniał daty porodu, przezierność karkowa 1,1mm, kość nosowa widoczna, wszystkie narządy prawidłowe, widać było rączki i nóżki, a nawet stópki:) wrażenia niesamowite! Mąż był obecny na całej wizycie, słyszeliśmy bijące serduszko 167/min.. jestem taka szczęśliwa, a na zdjęcie z usg z widocznym kształtnym noskiem nie mogę przestać się patrzeć:) a i lekarz mówił, że na tym etapie ciąży u wszystkich będzie widoczny chłopiec, dopiero koło 20 tyg można precyzyjnie określić płeć dziecka.

    Życzę Wam wszystkim, żebyście miały same pozytywne wrażenia i dobre wiadomości!

    kasiarzyna, Eklerka13579, Anne92, Czarna_kawa, marmi, jiwa lubią tę wiadomość


    f2w3rjjg3x6jcgze.png
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monic88 wrote:
    Ja dzisiaj taki PRZEDWSTĘP do prenatalnych, żeby mi się tak nie dłużyło ;-) Miałam zwykłe USG na NFZ, takie sprawdzające i znowu się uspokoiłam na parę dni :-) Maluszek ma 4,1cm cały czas jest o tydzień młodszy niż wynika z terminu miesiączki, więc też mogę zostać styczniówką hehe. Ale wiem, że to się potem bardzo dynamicznie zmienia. Machał dzisiaj łapkami, widziałam już paluszki i nie mogę się doczekać tych prenatalnych! To będą dopiero emocje, bo to badanie trwa dłużej i można się wszystkiemu bardziej przyjrzeć :-)
    Witam wszystkie nowe ciężarówki i już każdej z nas życzę tylko dobrych wieści! :-)

    Moje Malenstwo jak robilam USG 8 lipca, mialo 35 mm, lezalo na glowce i tez do mnie machalo raczka. Gin powiedziala - zwariowane dziecko, lezy na glowie i macha;D Tak mnie to rozczulilo ze ukrywalam szklanki w oczach:) Moje tez jest o tydzien mlodsze niz to wynika z cyklu. Na prenatalne ide do innego gina, wiec jestem bardzo ciekawa co powie odnosnie terminu i wieku plodu;)

    Czarna_kawa, Magduśka, marmi lubią tę wiadomość

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka gratulacje!Cudownie czyta się te wrażenia z prenatalnych :-)

    stokrotka30 lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • meggi90 Autorytet
    Postów: 631 266

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak fajnie się czyta o Waszych prenatalnych USG ja to jajko zniosą do 22 sierpnia ;-)

    stokrotka30, Eklerka13579 lubią tę wiadomość

    Jesteśmy małżeństwem od 20.06.2015
    xnw4skjo49k4p9mf.png
    ckaidqk3t2grx5um.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu jest co nieco o płci:
    http://babyonline.pl/plec-dziecka-kiedy-widac-plec-dziecka,ciaza-plec-dziecka-artykul,3705,r1p1.html
    Wszystko zależy od wprawy gina,jakości sprzętu i czy maluch sie dobrze ustawi :-)

    Eklerka13579 lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Monic88 Autorytet
    Postów: 401 255

    Wysłany: 21 lipca 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja głupoty napisałam wczesniej, ze dzidzius jest mlodszy to bede styczniowka, przeciez urodzi się później a nie wczesniej :-D Ale to jest niesamowite, ze nasze dzieci sa wielkosci pudełka zapałek, a już tak wszystko widać!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 13:43

    a88, Eklerka13579, kasiarzyna, marmi lubią tę wiadomość

    km5sp07weqrpj7bl.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 21 lipca 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie tez się tak zastanawialam o co Ci chodzi hehe ja mam ciąże starsza wg USG wiec raczej mogę być styczniowka, 26.01 ;)

    motylkova lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
‹‹ 191 192 193 194 195 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ