X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2018
Odpowiedz

Mamusie luty 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monic88 wrote:
    Ale to jest niesamowite, ze nasze dzieci sa wielkosci pudełka zapałek, a już tak wszystko widać!

    Bo to SuperDzieci są :D

  • rosann Autorytet
    Postów: 308 217

    Wysłany: 21 lipca 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do płci to podrzucam Wam ciekawostkę :)
    O to jak wyglądają narządy płciowe zewnętrzne u maluszków w 12 tygodniu ciąży u dziewczynki i chłopca :)

    Jak widać i jednemu i drugiemu coś tam między nogami dynda :P
    https://media1.britannica.com/eb-media/09/119609-004-F6CABBC7.jpg

    thgfugpjkrpdgpz8.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 21 lipca 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,ale dziewczynce leży a chłopcu sterczy :P Ważny jest kąt nachylenia.Ale wiadomo na tym etapie to tylko prawdopodobieństwo... :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 15:18

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • rosann Autorytet
    Postów: 308 217

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiarzyna wrote:
    Tak,ale dziewczynce leży a chłopcu sterczy :P Ważny jest kąt nachylenia.Ale wiadomo na tym etapie to tylko prawdopodobieństwo... :-)

    No wiadomo :)
    Moja Pani doktor pokazała mi coś między nogami, że się tak wyrażę, od dupy strony, dosłownie, hehe :)

    Elaa.1234, kasiarzyna lubią tę wiadomość

    thgfugpjkrpdgpz8.png
  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie, miałam dobre przeczucia. Jednak kobieta czuje, że coś jest nie tak. Niestety z dwóch serduszek zostało tylko jedno, na szczęście mały/mała rośnie i nawet machał rączka do mnie :)

    innamorata88 lubi tę wiadomość

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozamonia przykro mi z powodu straty maleństwa :( dobrze ze chociaz drugi groszek jest silny <3

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • kuzka Autorytet
    Postów: 433 334

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem już w domu !!!
    Z dzidzią wszystko ok. Maluszek urósł do 6,35 cm . Wszystko w środku jest całe i zdrowe - kosmowka , szyjka itp. Typowe plamienie z nadżerki. Mam się oszczędzać, nie szarpać, za dużo nie sprzątać itp.

    Właśnie się skojarzyłam, że nie wziąłam duphastonu ( zwiększyli mi dawkę z 2 do 3 dziennie) a do domu wrócę później. WrRR... coś się stanie jak paminęłam jedną ?

    innamorata88, kasiarzyna, Paula., Czarna_kawa, marmi lubią tę wiadomość

    Dwa Aniołki: 10.2016 i 02.2017


    74diru1dhvelt745.png

  • rosann Autorytet
    Postów: 308 217

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    Ja po wizycie, miałam dobre przeczucia. Jednak kobieta czuje, że coś jest nie tak. Niestety z dwóch serduszek zostało tylko jedno, na szczęście mały/mała rośnie i nawet machał rączka do mnie :)

    Koza przykro mi bardzo :(
    Druga, mała Kózko, trzymaj się ciepło i rośnij w mamie w najlepsze! Bez psikusów i żartów! Ciotki na Ciebie czekają <3

    thgfugpjkrpdgpz8.png
  • kuzka Autorytet
    Postów: 433 334

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozamonia ściskam mocno !! Drugi Maluszek będzie silny ❤

    Dwa Aniołki: 10.2016 i 02.2017


    74diru1dhvelt745.png

  • Monic88 Autorytet
    Postów: 401 255

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzka super, że wszystko dobrze, duza już Twoja dzidzia! Moja tydzien mlodsza, a ma 4,1 hmmm może za malutko? :-( Myślę, że nic sie nie stanie jak nie wzielas jednej tabletki, zwłaszcza juz na tym etapie, gdzie progesteron nie jest AŻ tak istotny, już łożysko powoli przejmuje jego funkcje :-)

    Kozamonia bardzo mi przykro za to serduszko co odeszło :-( Dobrze, że drugi maluszek silny i tak juz ma zostać! :-*

    kuzka lubi tę wiadomość

    km5sp07weqrpj7bl.png
  • kuzka Autorytet
    Postów: 433 334

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monic moja ciąża wg USG jest prawie tydzień starsza więc może dlatego :)

    Dwa Aniołki: 10.2016 i 02.2017


    74diru1dhvelt745.png

  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MŁODY poinformowany, że będzie miał rodzerodzeństwo. Powiedzieliśmy mu, że mamy coś dla niego. Kazalismy zamknąć oczy a na łóżku daliśmy USG. Otworzył oczy.
    "Co to?"
    "To twój brat albo siostra. Jeśli wszystko będzie ok gdzieś koło twoich urodzin będziesz miał rodzeństwo "
    Rzucił mi się na szyję, przytulił z całej siły i popłakał.
    Potem od razu poleciał pochwalić się dziadkom i kuzynce.

    a88, Promyczek_91, kasiarzyna, Anne92, Elaa.1234, kuzka, Katowiczanka, kolka, Paula., Czarna_kawa, marmi, sunset06 lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • rosann Autorytet
    Postów: 308 217

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szwesta80 wrote:
    MŁODY poinformowany, że będzie miał rodzerodzeństwo. Powiedzieliśmy mu, że mamy coś dla niego. Kazalismy zamknąć oczy a na łóżku daliśmy USG. Otworzył oczy.
    "Co to?"
    "To twój brat albo siostra. Jeśli wszystko będzie ok gdzieś koło twoich urodzin będziesz miał rodzeństwo "
    Rzucił mi się na szyję, przytulił z całej siły i popłakał.
    Potem od razu poleciał pochwalić się dziadkom i kuzynce.

    Ale cudownie :) Aż mi łezka się w oczach zakręciła...

    Mój mąż poinformował swoją mamę o tym, że będzie babcią. No cóż... Łudziłam się, że może przy okazji takiej wiadomości weźmie telefon i do mnie zadzwoni z gratulacjami. Jak zwykle się przeliczyłam, heh.

    Eklerka13579 lubi tę wiadomość

    thgfugpjkrpdgpz8.png
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosann wrote:
    Ale cudownie :) Aż mi łezka się w oczach zakręciła...

    Mój mąż poinformował swoją mamę o tym, że będzie babcią. No cóż... Łudziłam się, że może przy okazji takiej wiadomości weźmie telefon i do mnie zadzwoni z gratulacjami. Jak zwykle się przeliczyłam, heh.
    Moja tesciowa tez nie zadzwonila, ale jak ja odwiedzilismy to padly szczere gratulacje:)

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szwesta, ja tez sie poplakalam :)

    Kozamonia, przykro mi z powodu jednego maluszka. Ale jesli drugie serce bije, to znak, ze Maluch jest silny i nie sa mu grozne wszelkie przeszkody. Dalej juz wszystko musi byc ok ;)

    kozamonia lubi tę wiadomość

  • rosann Autorytet
    Postów: 308 217

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka13579 wrote:
    Moja tesciowa tez nie zadzwonila, ale jak ja odwiedzilismy to padly szczere gratulacje:)

    Nas dzieli 800 km, więc się nie odwiedzamy, ale nie tylko z powodu odległości :)
    Długa historia, raczej nie do opisywania na forum :) Ale przywykłam do myśli, że moje dziecko będzie znało drugą babcię tylko ze słyszenia, zresztą na Jej własne życzenie :)

    thgfugpjkrpdgpz8.png
  • rosann Autorytet
    Postów: 308 217

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może Was zainteresuje...
    Kampania dot. karmienia piersią, a przy okazji do odebrania wybrany przez siebie bodziak :)
    https://www.projektbody.pl/

    Asasa, Paula., marmi, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    thgfugpjkrpdgpz8.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka co do bólu kości ogonowej, pośladków i krzyża to ja też tak mam, a to podobno rozrastająca się macica, która może uciskać na jakiś nerw.
    Mój mąż też już powiedział swojej mamie, ale w mojej obecności, uściskała mnie i się popłakała. A w niedzielę planujemy powiedzieć mojej rodzice.

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 21 lipca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozamonia :( przykro mi z powodu drugiego kropka, ale pierwszy walczy i już wszystko przetrzyma!!

    Dziewczyny, planujemy zakup detektora tętna. Polecacie jakiś konkretny model? Od którego tc cokolwiek wykryje? :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisalam juz wczesniej, mam nadzieje, ze nie spamuje :) ja mam jumper z allegro z wyswietlaczem, wykrywal od bodajze końcówki 9tyg. Po uzyciu stwierdzam, ze wyświetlacz to moim zdaniem zbedny bajer, kazdy inny ktory ma 3 mhz da rade :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 19:32

‹‹ 192 193 194 195 196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ