X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2018
Odpowiedz

Mamusie luty 2018

Oceń ten wątek:
  • Anne92 Autorytet
    Postów: 489 269

    Wysłany: 21 lipca 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szwesta, ja robiłam tylko usg stąd wiem wszystko od razu. Nie robię badań z krwi, testu Pappa lub nifty. Nie ma u mnie takiej konieczności. Z tego wszystkiego nie napisałam nic więcej wczoraj :-) Maluszek ma 6.3 cm, serduszko 154 uderzenia, pępowina trójnaczyniowa, łożysko wysoko na przedniej ścianie, płyn owodniowy w normie :-) Narządy widoczne i prawidłowe - mózg, serce, żołądek, pęcherz moczowy, rączki i nóżki. Kosmówka 1 na przedniej ścianie.
    Ryzyko trisomii 21 - 1:26343
    Ryzyko trisomii 18 - 1:301844
    Ryzyko trisomii 13 - 1:710863

    Dostałam kolejne L4, więc odpoczywamy w domu :-)

    marmi lubi tę wiadomość

    thgf3e3kgrhlqiqj.png
  • motylkova Koleżanka
    Postów: 74 12

    Wysłany: 21 lipca 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wczorajszej wizycie u nas tez ok. Dzidziol ma 4.5cm. Troche zmartwilam się tetnem bo wyszło 190 ale ja od niedzieli w takim stresie żyłam, że możliwe ze przez to. Lekarka nie kazała się martwić. .
    Dostałam l4, dużo odpoczywać mam i dupek został 3x2
    Prenatalne na 10.08

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 09:42

    Anne92, marmi lubią tę wiadomość

    f2w3xzkr51ok2xi8.png
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 21 lipca 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szwesta80 wrote:
    Ja dzisiaj mam wizytę u mojej lekarki i mąż jest w końcu w domu. Tym razem idzie ze mną i po raz pierwszy zobaczy maleństwo na monitorze a nie na zdjęciu.
    Kurde jak czytam wasze opisy z prenatalnych i to że już wszystko wiecie zaczynam się zastanawiać się nakręcać czy aby u mnie wszystko ok jest, że lekarz nic mi nie powiedział tylko kazał czekać na wyniki do 1 sierpnia.
    Przeciez w trakcie pomiarów ma świadomość, czy wszystko jest ok, czy nie. Wiec myśle, że 1 sierpnia dowiesz się samych dobrych wiadomości. Gdyby w trakcie badania było coś nie tak odrazu by zareagował, a nie kazał czekać do 1. Trzymaj się i głowa do góry. Ja na swoje prenatalne jeszcze musze poczekać do 9 sierpnia.

    marmi lubi tę wiadomość

    Magdalena
  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj mam wizytę o 13, już się stresuję czy wszystko ok

    Anne92, kasiarzyna, Paula., Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • Anula1983 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna kawa dzięki za tak miłe przyjęcie.Jak się czujecie dziewczyny?Też tak strasznie męczą was mdłości?Chciałabym poznać wasze zdanie na temat badań prenatalnych.Które z was robią?

    Mamuśki Luty 2018
  • rosann Autorytet
    Postów: 308 217

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Ja byłam na USG we środę i o dziwo Pani dr wypowiedziała się co do płci :) Podobno chłopak! Ale czekam na potwierdzenie tej informacji z testu DNA bo nie chce mi się wierzyć, że w 11t5dn (wiek z USG 11t3dn) ciąży da się określić płeć skoro dziecku w tym czasie kształtują się narządy rodne ale we wnętrzu ciałka :)
    W sumie to za tydzień będzie już wszystko wiadomo i wtedy w końcu ruszę się upolować jakiś cudny ciuszek :) Jeden, tak aby sobie urzeczywistnić, że niedługo będę mamą <3

    Paula., Czarna_kawa, Promyczek_91, a88, marmi lubią tę wiadomość

    thgfugpjkrpdgpz8.png
  • Anula1983 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozamonia nie stresuj się wszystko będzie ok.Daj znać po wizycie co i jak☺

    Mamuśki Luty 2018
  • Anne92 Autorytet
    Postów: 489 269

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    Ja dzisiaj mam wizytę o 13, już się stresuję czy wszystko ok

    Kciuki! Na pewno będzie dobrze :-)

    thgf3e3kgrhlqiqj.png
  • Anne92 Autorytet
    Postów: 489 269

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosann wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Ja byłam na USG we środę i o dziwo Pani dr wypowiedziała się co do płci :) Podobno chłopak! Ale czekam na potwierdzenie tej informacji z testu DNA bo nie chce mi się wierzyć, że w 11t5dn (wiek z USG 11t3dn) ciąży da się określić płeć skoro dziecku w tym czasie kształtują się narządy rodne ale we wnętrzu ciałka :)
    W sumie to za tydzień będzie już wszystko wiadomo i wtedy w końcu ruszę się upolować jakiś cudny ciuszek :) Jeden, tak aby sobie urzeczywistnić, że niedługo będę mamą <3

    Ja dziś chyba też ruszę na jakieś zakupy :-)

    thgf3e3kgrhlqiqj.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szwesta80 wrote:
    Ja dzisiaj mam wizytę u mojej lekarki i mąż jest w końcu w domu. Tym razem idzie ze mną i po raz pierwszy zobaczy maleństwo na monitorze a nie na zdjęciu.
    Kurde jak czytam wasze opisy z prenatalnych i to że już wszystko wiecie zaczynam się zastanawiać się nakręcać czy aby u mnie wszystko ok jest, że lekarz nic mi nie powiedział tylko kazał czekać na wyniki do 1 sierpnia.
    Jakby było cos niepokojacego to na pewno by Ci powiedział. Nic Ci podczas USG nie powiedział ile ma przeziernosc i czy jest obecna kość nosowa?USG na 80% daje pewność,ze wszystko jest ok,a badania z krwi nałożone na wyniki USG dają 95%.Niestety wiek podwyższa ryzyko trisomii i nie będziemy mieć wyników jak 25 latka,ale prawda jest taka ze dzieci z ZD rodzą w 70% kobiety przed ukończeniem 35 roku życia.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosann wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Ja byłam na USG we środę i o dziwo Pani dr wypowiedziała się co do płci :) Podobno chłopak! Ale czekam na potwierdzenie tej informacji z testu DNA bo nie chce mi się wierzyć, że w 11t5dn (wiek z USG 11t3dn) ciąży da się określić płeć skoro dziecku w tym czasie kształtują się narządy rodne ale we wnętrzu ciałka :)
    W sumie to za tydzień będzie już wszystko wiadomo i wtedy w końcu ruszę się upolować jakiś cudny ciuszek :) Jeden, tak aby sobie urzeczywistnić, że niedługo będę mamą <3
    Tez się zdziwilam jak lekarka na prenatalnych nas zapytała czy chcemy znać płeć....podobno na tym etapie wyrostek płciowy u dziewczynek jest położony płasko lub w dol, a u chłopaków lekko sterczy do gory :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktora z Was trapia dolegliwosci ze strony ukladu kostnego? Od kilku dni boli mnie w krzyzu i promieniuje poprzecznie do prawego posladka, co ogranicza chod, a jak dluzej pochodze to caly prawy posladek mnie boli. Dluzsze trasy przez to nie wchodza w gre. Miala ktoras z Was tak? Jakie cwiczenia moglyby mi pomoc? Pomijajac fakt, ze od paru tygodniu boli mnie lewy staw zuchwowo skroniowy, zakladam na noc i troche nosze w ciagu dnia od ortodonty deprogramator Koisa, ktory relaksuje miesnie i z tym bolem sobie jakos radze. Ale ten krzyzowy jest upierdliwy i jakos tak troche wczesnie sie pojawil w ciazy. Zaznaczam, ze przed ciaza takie dolegliwosci mnie nie trapily:) Mam juz 32 latka...
    Rozpoczelam 13 tc wg kalendarza, wg USG 12, mdlosci meczyly mnie do 9 tyg a pozniej sie zupelnie odwrocilo, czesto czuje glod, jak jem do godz 20tej to o 4 rano budze sie z ssaniem w zoladku i musze cos zjesc:) W sumie od poczatku ciazy przytylam 2 kg, troche mnie to przeraza bo w 1 trymestrze slyszy sie ze rzadko ktora tyje, brzuch dla najblizszych jest widoczny, a piersi urosly o 1 rozmiar... Burzliwy poczatek:)

    Anne92, Magduśka lubią tę wiadomość

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • Anne92 Autorytet
    Postów: 489 269

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka13579 wrote:
    Dziewczyny czy ktora z Was trapia dolegliwosci ze strony ukladu kostnego? Od kilku dni boli mnie w krzyzu i promieniuje poprzecznie do prawego posladka, co ogranicza chod, a jak dluzej pochodze to caly prawy posladek mnie boli. Dluzsze trasy przez to nie wchodza w gre. Miala ktoras z Was tak? Jakie cwiczenia moglyby mi pomoc? Pomijajac fakt, ze od paru tygodniu boli mnie lewy staw zuchwowo skroniowy, zakladam na noc i troche nosze w ciagu dnia od ortodonty deprogramator Koisa, ktory relaksuje miesnie i z tym bolem sobie jakos radze. Ale ten krzyzowy jest upierdliwy i jakos tak troche wczesnie sie pojawil w ciazy. Zaznaczam, ze przed ciaza takie dolegliwosci mnie nie trapily:) Mam juz 32 latka...
    Rozpoczelam 13 tc wg kalendarza, wg USG 12, mdlosci meczyly mnie do 9 tyg a pozniej sie zupelnie odwrocilo, czesto czuje glod, jak jem do godz 20tej to o 4 rano budze sie z ssaniem w zoladku i musze cos zjesc:) W sumie od poczatku ciazy przytylam 2 kg, troche mnie to przeraza bo w 1 trymestrze slyszy sie ze rzadko ktora tyje, brzuch dla najblizszych jest widoczny, a piersi urosly o 1 rozmiar... Burzliwy poczatek:)

    Ja takich bóli na szczęście nie mam. Mdłości mam mniejsze, właśnie jak jestem głodna i też przytyłam 3 kg :-) Nie przejmuję się tym, ważne że z maleństwem wszystko dobrze.

    thgf3e3kgrhlqiqj.png
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    Ja dzisiaj mam wizytę o 13, już się stresuję czy wszystko ok
    Wszystko będzie dobrze.Po wizycie wrócisz z uśmiechem na twarzy.

    Magdalena
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe mamusie :D tak się cieszę, że nadal nas przybywa :)

    Ja dziś zaczynam ostatni tydzień I trymestru :D za tydzień będzie już II <3 (ajj, kiedy to zleciało??)

    Gratuluję dobrych wieści na wizytach :) trzymam kciuki za dalsze wizyty i badania ;)

    Ponieważ dzieciątka zaczynają nam się ujawniać ze swoją płcią zaktualizowałam pierwszą stronę :) oczywiście jeśli płeć się zmieni to ja też na liście zmienie ;)

    marmi lubi tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka13579 wrote:
    Dziewczyny czy ktora z Was trapia dolegliwosci ze strony ukladu kostnego? Od kilku dni boli mnie w krzyzu i promieniuje poprzecznie do prawego posladka, co ogranicza chod, a jak dluzej pochodze to caly prawy posladek mnie boli. Dluzsze trasy przez to nie wchodza w gre. Miala ktoras z Was tak? Jakie cwiczenia moglyby mi pomoc? Pomijajac fakt, ze od paru tygodniu boli mnie lewy staw zuchwowo skroniowy, zakladam na noc i troche nosze w ciagu dnia od ortodonty deprogramator Koisa, ktory relaksuje miesnie i z tym bolem sobie jakos radze. Ale ten krzyzowy jest upierdliwy i jakos tak troche wczesnie sie pojawil w ciazy. Zaznaczam, ze przed ciaza takie dolegliwosci mnie nie trapily:) Mam juz 32 latka...
    Rozpoczelam 13 tc wg kalendarza, wg USG 12, mdlosci meczyly mnie do 9 tyg a pozniej sie zupelnie odwrocilo, czesto czuje glod, jak jem do godz 20tej to o 4 rano budze sie z ssaniem w zoladku i musze cos zjesc:) W sumie od poczatku ciazy przytylam 2 kg, troche mnie to przeraza bo w 1 trymestrze slyszy sie ze rzadko ktora tyje, brzuch dla najblizszych jest widoczny, a piersi urosly o 1 rozmiar... Burzliwy poczatek:)
    Ja się meczylam strasznie z bólami krzyza,który mi promieniował na lewa stronę,zaraz pod tymi doleczkami nad posladkami,czasem nawet kość ogonowa ale to było w 8 tyg przez jakieś 2-3 tyg,teraz jest znacznie lepiej.Po prostu jestem na L4 i dużo odpoczywam,staram się nie schylac.Wg lekarza to wiązadła macicy się naciagaja od powiększającej się macicy,w okolicach jajników tez.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anne92 wrote:
    Ja takich bóli na szczęście nie mam. Mdłości mam mniejsze, właśnie jak jestem głodna i też przytyłam 3 kg :-) Nie przejmuję się tym, ważne że z maleństwem wszystko dobrze.
    Ja póki co przytyłam 0,7kg ale brzuch strasznie urósł i tak się zastanawiam jak to wszystko tak na tej wadze wygląda :D ale nie przejmuje się tym też bo później zdążę nadrobić :)

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Eklerka13579 Autorytet
    Postów: 277 182

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anne92 wrote:
    Ja takich bóli na szczęście nie mam. Mdłości mam mniejsze, właśnie jak jestem głodna i też przytyłam 3 kg :-) Nie przejmuję się tym, ważne że z maleństwem wszystko dobrze.


    Anne92 obawiam sie ze to na wskutek przyrostu masy glownie w okolicy brzucha, mnie w krzyzu boli? Wszystko mi sie rozlazi,wlacznie z zuchwa:D gdzies czytalam ze 1kg przyrostu masy ciala to dla kregoslupa obciazenie dodatkowych 8 kg. wchodzisz w stare spodnie? Bo ja juz kupilam 3 pary luznych na gumce:) W poniedzialek mam badania prenatalne, zaatakuje gina setka pytan:)

    l22nkrhm0evewuhw.png
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka13579 wrote:
    Dziewczyny czy ktora z Was trapia dolegliwosci ze strony ukladu kostnego? Od kilku dni boli mnie w krzyzu i promieniuje poprzecznie do prawego posladka, co ogranicza chod, a jak dluzej pochodze to caly prawy posladek mnie boli. Dluzsze trasy przez to nie wchodza w gre. Miala ktoras z Was tak? Jakie cwiczenia moglyby mi pomoc? Pomijajac fakt, ze od paru tygodniu boli mnie lewy staw zuchwowo skroniowy, zakladam na noc i troche nosze w ciagu dnia od ortodonty deprogramator Koisa, ktory relaksuje miesnie i z tym bolem sobie jakos radze. Ale ten krzyzowy jest upierdliwy i jakos tak troche wczesnie sie pojawil w ciazy. Zaznaczam, ze przed ciaza takie dolegliwosci mnie nie trapily:) Mam juz 32 latka...
    Rozpoczelam 13 tc wg kalendarza, wg USG 12, mdlosci meczyly mnie do 9 tyg a pozniej sie zupelnie odwrocilo, czesto czuje glod, jak jem do godz 20tej to o 4 rano budze sie z ssaniem w zoladku i musze cos zjesc:) W sumie od poczatku ciazy przytylam 2 kg, troche mnie to przeraza bo w 1 trymestrze slyszy sie ze rzadko ktora tyje, brzuch dla najblizszych jest widoczny, a piersi urosly o 1 rozmiar... Burzliwy poczatek:)
    W poprzedniej ciazy miałam taki dyskomfort. Pobolewał mnie lewy posladek i chodzenie nie było przyjemnoscia. Zgłaszalam to lekarz, nie było to nic niepokojacego. Ja tez budzę się na ssaniu żołądka. Przytyłam również i to więcej niz 2kg. Niby tego nie widać ale waga pokazuje co innego.

    Eklerka13579 lubi tę wiadomość

    Magdalena
  • Anne92 Autorytet
    Postów: 489 269

    Wysłany: 21 lipca 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W starych spodniach jest mi ciasno, więc noszę leginsy :-)

    Eklerka13579 lubi tę wiadomość

    thgf3e3kgrhlqiqj.png
‹‹ 190 191 192 193 194 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ