X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze juz drugi dzien Mała nie chce jesc cyca, znaczy sie w nocy, rano i o 11 je normalnie a pozniej powinna o 14 i nie chce, jak ja przystawiam to ryk. Wczoraj dopieo po 16zjadła, ciekawe jak dzis bo narazir nadal nie chce.

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroKaro wrote:
    Mojej też jeszcze trochę oczka uciekają ale zdecydowanie mniej niż na początku :)
    U nas około 19 jest kąpiel, później cyc i spanie. Pierwsza pobudka około 1-2 druga około 4 i o 6-7 zazwyczaj mamy dzieńdoberek :) Hela też na szczęście jest typem śpiocha i zasypia zazwyczaj jeszcze przy cycu :)
    U nas tak samo :)
    Symbolica ja nigdy bym się nie zdecydowała na fotelik bez atestów. To jednak bezpieczeństwo mojego dziecka. My mamy cybex cloud z i-size. Jest super.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2019, 15:53

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez patrzylismy na atesty przy wyborze i padlo na be safe (2 foteliki + baza), no ale Malutkiej sie nie podoba ;-)
    Moze jak przesiadzie sie na ten wiekszy bedzie lepiej? Od kiedy mozna dzieciaka pakowac w ten wiekszy tak zeby bylo to bezpieczne? Moja ma dopiero 5.2kg wiec na pewno za wczesnie.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja testowałam 7 czerwca.
    Wyedytowalam, bo cholera wie kto to czyta:p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2019, 21:20

    symbolica, Ewelcia85 lubią tę wiadomość

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.em brzmi ciekawie :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Pau.em brzmi ciekawie :D
    Tak, byłam w szoku, Że test pokazał 2 kreski 😄 A dziś Kacper ma skończone 4 miesiące:D

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to 23.05. Test zrobiłam po ciężkim i nerwowym dniu w pracy. Koleżanka powiedziała do mnie coś w stylu "dziwnie się zachowujesz, znamy się 3 lata a takiej jeszcze cie nie widzialam". To dało mi jakoś do myślenia, wracając kupiłam test i mimo późnej pory zobaczyłam piękna kreskę :)

    Pamiętam że 19.05 mieliśmy wesele, w sobotę rano zrobiłam test ( tego dnia powinnam dostać okresu). Test negatywny, podlamalam się mocno, kolejny miesiąc nie wyszło..

    A tu taka niespodzianka :)

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Tak, byłam w szoku, Że test pokazał 2 kreski 😄 A dziś Kacper ma skończone 4 miesiące:D

    Tak widocznie miało być :-)

    Lady_E my tyle jeździmy co nic... na razie tylko na badania z małym, czy do znajomych kawaleczek od domu, na żadne wakacje z nim się nie wybieramy. Pozostałe foteliki mam atestowane Britaxa (od 9 do 36 - tylko przodem niestety, ale ładnie się w nim leży) i Monterey (od 15kg do 36, a realnie do 54kg - Weronika nadal nim jeżdzi), zależało mi na foteliku takim do 18kg żeby mógł tyłem, ale myślę, że wcześniej się przesiądzie do Britaxa, zobaczymy...

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, bardzo się cieszę, że tak się stało. Taki prezent od losu:)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Symbolica, bardzo się cieszę, że tak się stało. Taki prezent od losu:)

    To widać w Twoich postach :-)) Każda z nas ma swoją historię, takie życie pełne niespodzianek - nigdy nie wiemy co będzie za rogiem..
    Drugie dziecko i w dodatku synek to było moje marzenie, które postanowiło się spełnić, kiedy już zdążyłam się pogodzić, że Wero będzie jedynaczką. I bardzo fajnie, dużo radości wniósł w nasze życie.

    Migotka83, Pau.Em lubią tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Szczęścia nie można kupić, ale można je urodzić" ❤❤❤

    Migotka83, Ewelcia85, symbolica, baranosia, Lutyska, artemida27, KaroKaro, SiSi111 lubią tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SiSi111 wrote:
    Kurcze juz drugi dzien Mała nie chce jesc cyca, znaczy sie w nocy, rano i o 11 je normalnie a pozniej powinna o 14 i nie chce, jak ja przystawiam to ryk. Wczoraj dopieo po 16zjadła, ciekawe jak dzis bo narazir nadal nie chce.
    U mnie też taki chwilowy kryzys, ale ja obstawiam, że mu zwyczajnie za gorąco 😲
    Wczoraj wieczorem rzucał się i płakał jak nigdy i usnął dopiero jak rozebrałam go do pieluszki( wcześniej był w body na krótki rękaw) i tak spał całą noc przykryty tylko kocykiem . Oczywiście ja czuwalam żeby się nie wykopał i nie zmarzł😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 06:31

    symbolica, SiSi111 lubią tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A taraz spi mi na nogach cudak 😄😘
    url=https://naforum.zapodaj.net/f5390398d5fa.jpg.html]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f5390398d5fa.jpg[/url

    symbolica, ruda90, Pau.Em, KaroKaro, SiSi111 lubią tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolika Kochana wypadek możesz mieć nawet wyjeżdżając z podwórka:( Ale twoja decyzja.

    Mojaa córka przespala dzisiaj w ciągu 6h! Jezu dawno się tak nie wyspałam:p

    A my jedziemy 20.06 nad morze :) Ciekawa jestem jak Blanka zniesie podróż 4h i ogólnie cały pobyt. A we wrzesniu na Bawarię. Potem październik góry. Ciekawa czy pokocha podróżować jak my :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 07:32

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica- ja mam Joie Stages w tym momencie jako "zapas" - jeździ w aucie dziadków. Natomiast do lutego był używany normalnie.

    Lady E- nawet na 8* polecają Joie jeśli ktoś ma ograniczony budżet. Testy ADAC ma, jednak nie ma testu plus. W ADAC wyszło chyba 3. Tylko, Że ADAC bierze pod uwagę także "łatwość montażu i uzytkowania" czy jakoś tak;) A jak wiadomo, jednemu lepiej innemu gorzej.

    My robiliśmy trasy 1700 km do Bułgarii i miała się córka urodzić i też mieliśmy jeździć. Buahahah:D ona do auta nie dawała się zapakować, wsiadala na rozgwiazde 😂 skończyła 2 lata i z dnia na dzień przeszło. Ale z nią to długa historia,myślę, Że po prostu wlaczal jej się tryb paniki, Że znów do jakiegoś lekarza jedziemy i tak to wyglądało.

    Cały weekend byliśmy nad jeziorem :) ale cudownie bylo:)

    Lady_E lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella nie idzie wyregulowac pasów zeby zeby nie wychodzil z nich?moj maz tak zapina ze dziecko ma tyle luzu ze rece wyciaga albo zapina go byle jak tzn nie ma pasów na ramionach..zawsze przed wyjazdem sprawdzam i poprawiam.moj synek ostatnio widzial ze dziecko wsiadalo i rodzic go nie zapinal w foteliku, od razu tez tak chcial i mowi ze nie trzeba zapinac. Niestety moje dzieci nie maja takiej samowolki ;) bezpieczenstwo najwazniejsze.
    Lady moje dzieci z nami wszędzie jeżdżą od malego i nie wiem jak bedzie z corcia ale syn uwielbia jezdzic.jak slyszy o wycieczce to juz sie ubiera i czeka przy drzwiach ;D
    Ewelcia ale masz miśka do kochania ;)
    My bylismy wczoraj na poprawinach wesela i dzieci wzielismy bo tam boiskp bylo wiec obiad i na dwor. Maly mial krótkie spodenki,czape z daszkiem bo upal,mial rower biegowy i pilke do zabawy i szalal.mala miala sukienke i rajstopy ktore jej zdjelam.oczywiscie komentarze ciotek byly ale przeciez jej też bylo cieplo. A meza bratankowie (2,4 i 6 lat) grube jeansy i ciemne koszulki,bez jakis czapek z daszkiem to tylko ryczeli ze im za cieplo,duszno itp,meza siostrzenica (5lat) w rajstopach grubych! Normalnie nie moglam na te biedne dzieci patrzec....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 08:28

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak napisała Pau.Em joie jest polecany (użytkowany tyłem do 18kg, przodem już nie za bardzo) mimo że nie ma wszystkich testów. Ja wolałam jednak kupić britax max way bo jest do 25kg tyłem, a nie do 18kg więc starczy na o wiele dłużej

    Ewelcia ale słodki widok 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 08:38

    Lutyska, Ewelcia85 lubią tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja to chyba zmarzluch, co jej zmieniam pieluszkę to ma czkawkę, a jak na noc nie ubrałam jej śpiworka tylko body na długi rękaw i rajstopki to miała chłodny karczek. Ale to chyba po mamuni :D

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj pierwsza tak dobra noc od dawna. Spala od 21 do 5.30 ciągiem! Bez żadnej pobudki! I, w swoim łóżeczku!

    bumbum, baranosia, Lutyska lubią tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam tyle tych fotelików i nie planuję więcej dzieci, gdybym planowała i nie miała tych fotelików które mam to bym inwestowala w droższe... więc szukałam czegoś przejściowego co będzie pasowało do naszych dwóch aut (jedno bez isofixu) i nie będzie trudne w montażu (bez nóżek, pasów napinających itd.) i padło na ten, bo taki jest. Wiem, że dłużej niż do 18kg tyłem czyli do 3-4 lat nam styknie i przesiadka w Britaxa Evolvę-moja córka go uwielbiała, zawsze spała w nim. Na razie podróżować nie będziemy z maluchem - dopiero za dwa lata planujemy gdzieś w Polsce spędzić wakacje.

    Mam kuzynkę która po całym świecie się włóczy z niemowlakiem i podziwiam... dla mnie to by była udręka, a dla niech to pasja.

    Ewelcia dobrze mu tam na tych kolanach.. długo tak spał?

    Pau.Em. no własnie te foteliki Joie tam wypatrzyłam na 8*... mój raczej testów nie ma (AdaC to nie tylko ocena użytkowania czy montażu, ale też ocena bezpieczeństwa), ale bardzo podobny do Stages tylko mniejszy, zgrabniejszy. Ucałuj "rozgwiazdę" xD

    Lutyska my mieliśmy wczoraj dzień dziecka w parku na wsi i widziałam babcię z dzieckiem ok 1,5rocznym naubieranym, w wózku właśnie ciepłe rajtuzy itd.. Obok tata człapał i chyba nie chciał się narażać troskliwej swojej mamie czy teściowej...współczułam temu dziecku.

    Młodemu się chyba włączył skok rozwojowy bo jak zaczyna płakać to tak jakby go skóry obdzierano i ciężko go uspokoić nawet na rękach czy cycem.. no chwilę to trwa... trzymam się myśli, że to przejściowe..

    da8300b52b.png
‹‹ 1125 1126 1127 1128 1129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ