X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja malutka wczoraj zaczęła się przewracać na lewy bok a dzisiaj z boku na brzuch :D

    Lutyska, symbolica, Lady_E lubią tę wiadomość

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    Moja malutka wczoraj zaczęła się przewracać na lewy bok a dzisiaj z boku na brzuch :D

    Czyli co już po czwartym skoku (14-19tydzień)? ile ma tygodni od przewidywanego terminu porodu? fajnie Wam :-)

    Jacek jest w trakcie 14 tygodnia (choć od porodu minie w środę 15 tygodni) także sam początek mamy skoku, mniej sypia już w dzień, krótsze drzemki ok 40 minutowe - no "popsuło się dziecko". Powiesiłam małemu lusterko na pałaku maty, tak że jest skierowane na niego - młody zapatrzony w siebie jak w obrazek :-) choć na początku się troszkę bał..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 11:42

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica mam nadzieje ze najblizsza sobota nie będzie taka ciepla bo my znowu na wesele jedziemy a dzieci beda tym razem u tesciowej czyli zapewne przy 30 st i tak by ich naubierala jakby bylo 10st... Troche mam strach ich tam zostawiac.mam nadzieje ze nie beda probowac malej karmic stalymi... Oni maja rozne glupie pomysly niestety. Chociaz juz nie raz im mowilam ze ona nie moze przed 6 m-cem nic jesc. Teściowa chyba zrozumiała ale co zrobi jak mnie nie będzie to nie jestem pewna.jeszczr pare razy powtórzę ze lekarka zabronila cokolwiek dawać...

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica jakieś 20 min pozwoliłam mu pospać w ten sposób i przełożyłam do łóżeczka 😘
    Lutyska mam nadzieję, że teściowa takich pomysłów mieć nie będzie. 😲

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka przesiadla się w lutym do axkida z Joie właśnie. I głównie tym jeździ. Ale jak moi rodzice ja odbierają z przedszkola, To w Joie właśnie.

    Wiecie co.. wczoraj nad wodą niedaleko nas rozłożyły się rodzinki z dziećmi. I tak jedna para miała noworodka, druga dziecko max 3 miesiące i trzecia obstawiam około 8-9 bo samo siadać nie umialo, tylko jak to matka usadzila, to zaraz się przewracalo i ten chłopczyk miał starszego brata strzelam 3latka. I faceci poszli do baru A one z dziećmi. I kurwa zdjęcia na insta.. ten chłopczyk przyszedł do nas i mówi "mogę?" I wskazał na zabawki mojej córki (robili z mężem zamek z piasku) i mówię, że oczywiście, Że może dołączyć do zabawy. A jego matka nawet nie ogarnęła, Że on przy nas się bawi i później bo szukała 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
    Ta od noworodka to w ogóle mistrzyni-wzięła ta dziewczynkę normalnie w pionie i trzymała jak roczniaka, rzuciła szybie "Tomek zrób mleka",wsadzila dzieciątko do wózka i wyjęła jakiegoś slima 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    I sobie tak pomyślałam. Czy to ja jestem dziwna, że dostosowuje się że wszystkim do moich dzieci, bawię się z nimi i "idę za nimi", czy to inni ludzie są dziwni, że traktują dzieci,jak lalki, które się przebiera i robi im zdjęcia na instagram. Ja też robię zdjęcia, oczywiście, ale nie przez godzinę i przede wszystkim nie gubię dzieci na plaży, nad wodą. Przecież ten mały mógł wejść i chcieć pochlapac się i moglo sie to zle skonczyc, no nie wiem. Może to ja jestem dziwna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.em też juz nie raz miala te same przemyslenia. Nie raz sie zastanawialam czy to ja jestem dziwna czy one. Dla mnie po prostu dzieci sa calym swiatem i nie mam ich zeby pokazac czy zeby ludzie mi nie gadali kiedy itd. Moi rodzice tez nam poswiecali kazdy wolny czas i duzo z nami robili wiec mam tem obraz w glowie zakodowany i sama nie umiem inaczej ;) jak slysze jak mamy się chwala ile maja zrobione albo o zgrozo jakie i ile seriali ogladaja to pytam sie "kiedy?" ale jak widze/slysze ze dzieci maja sie same bawic, same soba zajec to mam odp skad maja czas... ;)

    Mambella lubi tę wiadomość

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może macie pomysł skadnsie biorą luźne kupki ? Takie gęstości jogurtu do picia (przepraszam za porównanie) nie wsiakaja w pampersy ale się po nim przelewaja..co ile w dzień przebieracie maluchy ? Pampersy są bardzo mokre czy poprostu mokre ?

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha a już myślałam że to ja jestem nieogatnieta. Jedni dziecko plus kp/kpi a obiady tylko w weekend na cały tydzień a potem te mrożonki z niedzieli. Sprzątanie w soboty. Opłaty czy lista zakupów czy zmywanie czy internet między 22 a 24.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    Czyli co już po czwartym skoku (14-19tydzień)? ile ma tygodni od przewidywanego terminu porodu? fajnie Wam :-)

    Jacek jest w trakcie 14 tygodnia (choć od porodu minie w środę 15 tygodni) także sam początek mamy skoku, mniej sypia już w dzień, krótsze drzemki ok 40 minutowe - no "popsuło się dziecko". Powiesiłam małemu lusterko na pałaku maty, tak że jest skierowane na niego - młody zapatrzony w siebie jak w obrazek :-) choć na początku się troszkę bał..

    Ona urodziła się 16 styczna a termin mialam na 11 luty. Jest wcześniakiem 36 tydzien + 4 dni. Teraz w środę skonczy 20 tydzień.

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.em niestety teraz jest modne takie luzackie wychowanie :( szkoda że czasem kończy się to tragedią :( tak jak mówisz całe szczęście ten chłopczyk przyszedł do Was, a nie poszedł pomoczyć nogi. A wszyscy wiemy jak dzieci lubią wodę

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barnosia raczej niedojrzali i bez refleksji Ci rodzice, do czasu...

    Lutyska oby teściowa Cię posłuchała, Ty ją znasz najlepiej... poza tym masz szpiega w postaci starszaka ;-) Baw się dobrze na weselu :-)

    U Was też tak ciepło? mam 27 stopni w pokoju, urok mieszkania na poddaszu, mały w cieniutkim krótkim body i przykryty rozłożoną pieluszką poszedł w kimono..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 18:39

    da8300b52b.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em ja też uważam, że dzieciom trzeba poświęcać czas i uwagę . Nie wyobrażam sobie spuścić z oka dziecka w parku , lesie a tymbardziej nad wodą 😲
    Co do zdjęć to u nas jest od tego moj mąż 😉
    Nie zgodzę się tylko ze stwierdzeniem , że albo poświęcam czas dzieciom albo mam ogarnięty dom i ugotowany obiad . Ja obiad gotuje prawie codziennie , codziennie sprzątam i odkurzam . Może wydam wam się kiepską matką ale uważam, że żadna krzywda im się nie dzieje jak od rana pol godziny obejrzą bajkę czy same zorganizują sobie zabawę . Potem się z nimi bawię a obiad to różnie : albo są ze mną w kuchni i Ala"pomaga"a Wojtuś jest np. na macie albo mają drzemkę i wtedy go robię 😉
    I chociaż kocham dzieci mamy taką zasadę że wieczory są dla rodziców . Dzieci są pomyte , nakarmione i idą spać ok 19-20 a my mamy czas żeby np obejrzeć film, serial czy zwyczajnie porozmawiać .

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sprzątam i robię obiad w miarę możliwości. Czasem mąż zostaje z malutka na 2 h i idę z koleżanka na kawę. Myśle ze to chyba normalne ;)

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że to dużo zależy od dziecka... Ja na przykład czasem totalnie nie mam kiedy sprzątać w dzień, dlatego robi to mąż wieczorem a ja w weekendy... Moja mała jest taka, że jak tylko gdzieś pójdę to zaczyna marudzić. Jedyna szansa na zrobienie obiadu to wtedy gdy mała śpi. Z racji tego, że spała mi na dobę ok. 12-13h to zaczęłam robić wszystko, żeby dobić chociaż do 14h na dobę, a co za tym idzie odkurzanie, tłuczenie kotletów itp. odpada. Postanowiłam, że będę gotować wieczorami jak mała zaśnie (wtedy ma twardszy sen i zamykam ją na górze w pokoju z kamerką). Niestety zapału mi często nie starcza, bo po prostu wieczorem marzę już tylko o kąpieli i pójściu spać a to dlatego, że mała budzi się na karmienie co 2-3h w nocy i po prostu nie mogę się w pełni zregenerować. Nie mam pomysłu czym małą zająć, żeby coś zrobić w dzień jak ona nie śpi, bujaczek wystarcza na 5 min, kostki sensoryczne, maskotki działają tylko jak ja je trzymam i potrząsam. Jak jest na brzuszku to muszę korygować jej ramionka, bo jej uciekają do tyłu i wtedy się męczy szybko.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam odkurzacz, który sam odkurza,więc to mi odeszło z obowiązków. Ale do tej pory codziennie rano musiałam biegać z odkurzaczem. Mam dwa koty, więc codziennie sprzątam łazienkę łącznie z myciem podłogi. Mam tylko 65 metrów do ogarnięcia, więc 1h wystarczy żeby było czysto. Obiady też staram się robić szybkie. Czasem coś muszę zamówić bo nie wyrobie, wiadomo:) A moja córka jest "niebajkowa". Tv się kurzy tylko..;p no ja czasem wikingow oglądam 🙈
    Ja chodzę na kawę do sali zabaw. Córka sama tam lata z dziećmi A ja z młodym przy cycku pije kawę. Także wilk syty i wilk syty ;D

    Byłam u lekarza. Dostałam budixon do inhalacji. Eh

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się chyba 'trafiło' bardzo współpracujące dziecko 😊 Mała większość czasu spędza na macie i nie marudzi jak zniknę z jej pola widzenia, mamy tylko 47 mkw więc gdzie się nie ruszę tam mam ją na oku i mogę spokojnie ogarnąć codzienne sprzątanie i prasowanie. Jak gotuję obiad to zazwyczaj ma drzemkę, a jeśli nie to leży w gondoli i słucha jak opowiadamam co robię ☺️wiadomo zdarzają jej się gorsze dni i wtedy np na obiad odmrażam coś gotowego i na sprzątanie też wtedy mam mniej czasu albo wcale😁

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam referat i mi sie usunal...
    Temat sie rozwinal i zeby nie bylo robienie obiadu,sprzatanie,pranie jest dla mnie zupelnie normalne i tez to na codzien robię albo staram sie bo wiadomo czasem sa gorsze dni przy dzieciach o wtedy musze im wiecej czasu poswiecic to omijam sprztanie.posilki min 3 musza byc zawsze.tego nigdy nie pomijam, głównie ze wzgl na dziecko;) jak sie dziecko chce samo bawic tez nie mam nic przeciwko ale jak ktos z dziecmi na spacery nie chodzi,obiady przy niedzieli najlepiej tylko, dzieci w brudnych ubraniach po kilka dni chodza a rodzice wiedza wszystko co w Internecie i o calej wsi, 3 seriale stale, zabawki wszystkie nowości od razu w domu a pokój dziecięcy ciezko posprzątać przez miesiac albo i dluzej, w weekendy rodzice chca pospac wiec dzieci w wieku przedszkolnym sniadanie same sobie "robia" bo sa glodni to juz troche przesada? Nie pilnowanie dzieci w parku czy innych miejscach albo u kogos na gościnie... Mogłabym tak dlugo bo serio znam takie rodziny niestety i to rodzice wyksztalceni,zadna patologia...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyobraźcie sobie, że jak córce rozszerzalam dietę, to robiłam jej wszystko sama. Nawet serki smakowe sama robiłam z twarogu i owoców, jogurty z jogurtu naturalnego i owoców itp itd. Nawet lody jej sama robiłam. Tyle czasu miałam:D
    Ale dla małego też tak planuje😎🙈 żadnych gotowxow przez pierwsze 2 lata 🙈

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze chyba powoli będę musiała się doksztalcac odnośnie rozszerzania diety... na razie żyje w dnia na dzień z laktatorem i świętuje kiedy uda mi się zamrozić 100 ml. Nie myślę co będzie dalej tylko byle kolejny dzien ściągać i żeby starczyło... byle do pol roku, a to już tak naprawdę niedługo patrząc jak ten czas leci.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam Was Dziewczyny, ze tak ogarniacie wszystko. Ja nie wiem jak z tym kpi pogodzic robienie zupek, musikow itd... Doby nie wydluze, a juz teraz nie ogarniam ;-)

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
‹‹ 1126 1127 1128 1129 1130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ