X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • mamajana Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, tak Was czasem podczytuję, bo mam dzieciaczka w podobnym wieku. Co do tych obrotów to mój synek długo obracał się tylko na prawy bok (chyba z 3tyg), a dopiero potem ogarnął, że można też na lewy :-). Także spokojnie :-).

    symbolica, Ewelcia85 lubią tę wiadomość

    mhsvanli01jmdth4.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ciezkie bedzie lato z niemowlakiem a raczej upały beda doskwierac, widzę ze moja gorzej spi w nocy, zawsze mielismy chłodno w sypialni a teraz robi sie goraco w nocy i budzi die częściej.
    A ja mam mega stresa bo jutro szczepienie tak wyszlo ze pierwsze:/ jakwasze dzieci zareagowały na szczepienia?

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SiSi111 my też mieliśmy szczepienie z ponad miesięcznym opóźnieniem więc się nie martw ;)
    Szczepiliśmy 6w1 plus pneumokoki czyli 2 wklucia, po każdym zaplakała na chwilę i w dniu szczepienia popołudniu była marudna i nie do odłożenia a w nocy już normalnie było :)

    SiSi111 lubi tę wiadomość

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 01:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pediatra i pielęgniarka kazali mi karmić Mala co 2h w te upaly :-( Przy kpi to nie jest możliwe... Tez macie takie zalecenia? Ja juz padam :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 04:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SiSi111 wrote:
    Kurcze ciezkie bedzie lato z niemowlakiem a raczej upały beda doskwierac, widzę ze moja gorzej spi w nocy, zawsze mielismy chłodno w sypialni a teraz robi sie goraco w nocy i budzi die częściej.
    A ja mam mega stresa bo jutro szczepienie tak wyszlo ze pierwsze:/ jakwasze dzieci zareagowały na szczepienia?
    Wojtuś był bardziej marudny przez 2 dni po szczepieniu a wkłucia to chwila placzu . Ja drugą dawkę szczepień mam 11 czerwca więc trzymam za was kciuki 😘😘😘

    SiSi111 lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 04:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Dziewczyny, pediatra i pielęgniarka kazali mi karmić Mala co 2h w te upaly :-( Przy kpi to nie jest możliwe... Tez macie takie zalecenia? Ja juz padam :-(
    Ja karmię na żądanie i na razie jakoś specjalnie częściej nie je 😉 a wręcz mam wrażenie że nawet rzadziej

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica przepis to taki wymyślony - zblendowalam banana, poziomki, gruszke i kilka malin, dodalam jogurt naturalny i łyżkę erytrolu. Do foremek i do zamrażarki. Bardzo dobre wyszły:)

    Ja także karmię na żądanie. Nad wodą zdecydowanie częściej się domagał.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też je rzadziej tak mi się wydaje...
    Co do szczepień to u nas nie było żadnych objawów po szczepionce temperatury itp płacz przy wkluciu ale to normalne :)

    Wczoraj zrobiłam coś dla siebie poszłam na pedicure :) ale średnio jestem zadowolona...

    Macie rady co może być przyczyną wodnistych kup ?

    SiSi111 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja w dzien domaga sie częściej ale za to w nocy miala tylko 1 pobudke na jedzenie i spi nadal.spalismy przy otwartym na osciez oknie, w nocy fajne chlodne powietrze ale rano musialam zamknac bo mala nie lubi spac jak jest jasno a przy zamknietej rolecie juz chlod nie wpadal poza tym to juz grzeje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2019, 09:21

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w dzień też je rzadziej za to od kilku dni nadrabia w nocy, do tej pory usypia 19.30-20 i pierwsza pobudka była ok 2 a teraz budzi się zanim ja się zdążę położyć 😂 czyli 22-23

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wrzucam kostki lodu do nawilżacza. Trochę chłodu daje :)

    Lutyska, Migotka83 lubią tę wiadomość

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir moja też przez te upały budzi się pierwszy raz po kąpieli około 23 zanim ja się zdążę położyć a było już tak że przesypiała około 6 godzin. I jak się budzi to tak mlaska i słychać że ma sucho w ustach wiec to pewnie zasługa tego że jest bardziej spragniona ;)

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja Kornelka zasnęła po raz pierwszy na brzuszku :D

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja na początku też się przekrecala tylko na lewy bok. Teraz na oba normalnie i na brzuszek już swobodnie. Z brzuszka na plecy tak samo.
    Zaczęła już swobodnie łapać zabawki na brzuszku.

    Byliśmy na kontroli bioderek i wszystko super. Ortopeda mówi że może siadać:p Czyli nie sadzac, nie zmuszać Ale też nie przeszkadzać jak zacznie sama się podciągać. Co ciekawe już się podciąga za moje palce. Nielubi leżeć na plecach albo chce się podciągać albo szybko się przewraca na brzuszek.

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was ma może napady senności? Może to dziwne pytanie... ale zdarza mi się codziennie o różnych porach ze padam i musze zamknąć oczy (nie zasypiam tyljo dlatego ze Zośka obok "gada"). Trwa to 5-10 min i znowu żyje....

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • mamajana Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napiszcie proszę w jakiej pozycji nosicie teraz Wasze maluchy. Bo ja jakoś mam z tym problem... Na fasolkę dziecko mi się buntuje, więc noszę go przodem do świata albo na ramieniu, staram się żeby pozycja nie była zbyt pionowa, ale i tak nie mam pewności czy robię to dobrze...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2019, 16:28

    mhsvanli01jmdth4.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na fasolkę nie ma opcji bo od razu składa rączki i szuka cycka. Noszę pionowo tyłem do siebie

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamajana wrote:
    Napiszcie proszę w jakiej pozycji nosicie teraz Wasze maluchy. Bo ja jakoś mam z tym problem... Na fasolkę dziecko mi się buntuje, więc noszę go przodem do świata albo na ramieniu, staram się żeby pozycja nie była zbyt pionowa, ale i tak nie mam pewności czy robię to dobrze...
    My nosimy już jakiś czas pionowo. Albo tyłem do siebie. W każdej innej pozycji się buntuje. Nasza mała już jakiś czas sztywno trzyma główkę.

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • mamajana Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też głowę ładnie sztywno trzyma, ale gdzieś wyczytałam, że jest jeszcze za wcześnie na noszenie tak zupełnie w pionie...Może jestem przewrażliwiona ;).

    A jak u Was z wkładaniem stópek do buzi? Bo u nas dziś pierwszy raz udało się "zjeść" stopę :-) - w wannie :-).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2019, 19:40

    mhsvanli01jmdth4.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu, i o dziwo nie było tragedii, Malutka zaplakala w chwili wlkocia i szybko dala sie uspokoic smokiem, dluga drzemka bo 1,5godziny po powrocie i pozniej zabawa, narazie nie marudzi ale bacznie obserwuje.
    Stopki jeszcze daleko do buziuni mają:)
    Główkę trzyma ładnie w pionie, ale tak nosze tylko w chuscie i czasem do odbicia albo gdy mocno płacze, normalnie w fasolke sie staramy, na szczescie jej to pasuje.
    Jak ubietacie maluchy do spania iczym przykrywacie. Moja spala w pajacyku i cienkim spiworku a teraz zakladam.body na dlugi rekaw.

    KaroKaro lubi tę wiadomość

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
‹‹ 1128 1129 1130 1131 1132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ