X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • mamajana Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SiSi111 wrote:
    Jak ubietacie maluchy do spania iczym przykrywacie. Moja spala w pajacyku i cienkim spiworku a teraz zakladam.body na dlugi rekaw.

    Body z krótkim rękawkiem i przykrywam dużą pieluchą muślinową, ale u nas jest naprawdę gorąco.

    mhsvanli01jmdth4.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zakładamy body z krótkim, po pierwszym wieczornym karmieniu czasem jeszcze półśpiochy.

    U nas jest bardzo ciepło.. koło 26-27 stopni..

    My nosimy przodem do świata. Jak chce ja uśpić to wtedy na fasolkę. Czasem się buntuje, czasem jest ok. Zależy od dnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2019, 20:32

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SiSi111 wrote:
    My po szczepieniu, i o dziwo nie było tragedii, Malutka zaplakala w chwili wlkocia i szybko dala sie uspokoic smokiem, dluga drzemka bo 1,5godziny po powrocie i pozniej zabawa, narazie nie marudzi ale bacznie obserwuje.
    Stopki jeszcze daleko do buziuni mają:)
    Główkę trzyma ładnie w pionie, ale tak nosze tylko w chuscie i czasem do odbicia albo gdy mocno płacze, normalnie w fasolke sie staramy, na szczescie jej to pasuje.
    Jak ubietacie maluchy do spania iczym przykrywacie. Moja spala w pajacyku i cienkim spiworku a teraz zakladam.body na dlugi rekaw.
    Moj spi tylko w pieluszce i przykryty kocykiem 😉 jak próbuje założyć cokolwiek to krzyczy jak opentany 🙈

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady E- podciaganie za palce, to element badania lekarskiego. W domu nie wolno tego robić. I dziecko wcale tak nie chce siadać, tylko ustawia głowę w przestrzeni. Siada tylko z pozycji na brzuchu.

    Bawi mnie taki wyścig, bo moje dziecko już chce siadać, hehe hehe :D

    Ja noszę na fasolke. Mały nigdy nie był w pionowej pozycji.

    U nas teraz mały ustawia się do pozycji wysokiego podporu, ładnie się unosi już, nogi też w lezeniu na brzuchu ustawia do pozycji czworaczej. Na razie nie przekreca się na brzuch z pleców, na boki też rzadko. Wszystko w swoim czasie.

    Kupiłam dziś 9 kg truskawek 😁😁😁😁

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja w te upały jest tylko w body z krótkim rękawem i w skarpetkach a czasami i bez skarpetek. Śpi tez tak, przykryta lekkim kocykiem, który z jednej strony jest z bawełny.

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wy tu o siadaniu, a moja nawet się nie przekręca 🤣

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • makowe_pola Debiutantka
    Postów: 7 14

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka ja mam takie napady senności. Nie wiem do końca z czego to wynika, zawsze myślałam, że może coś z cukrem mam nie tak. Przed ciążą w zasadzie to była codzienność, bywało, że w pracy mogłabym wejść... pod biurko byle tylko na chwilę zamknąć oczy, przespać się i za parę chwil wrócić zregenerowana. W ciąży rzadziej tak miałam, a teraz jak już jest mała na świecie zdarzyło mi się kilka razy. Ogólnie mam niskie ciśnienie, w ciąży wyszedł mi trochę podwyższony cukier więc skończyło się na trzymaniu diety i mierzeniu poziomu cukru na czczo i godzinę po posiłku. Jakies 2 miesiące temu robiłam powtórnie krzywą cukrową i z kolei teraz cukier wyszedł mi zbyt niski :/ Ogólnie diabetolog zalecił mi na niedocukrzenie trzymanie diety ale nie odpowiedział mi czy ta senność może wynikac z nieodpowiedniego poziomu cukru we krwi. Zalecił, żeby zmierzyć poziom cukru wtedy kiedy będę mega senna ale w sumie od tamtej pory jakość nie miałam ku temu okazji, diety zresztą też nie trzymam więc na pewno nie poprawiło się przez to.

    Papapatka lubi tę wiadomość

  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starszak ma juz ten fotelik z samochodowymi pasami, wiec robi co chce 😔

    Moj zaraz konczy 5 mcy a ledwo ledwo przekreca sie na jeden boczek, ale to jak go jakos bardzo mocno zabawka zainteresuje, bo czesto tylko lezy i obserwuje.
    Stopki tez daleko maja do buzi, siega raczkami do kolan. Jutro kolejne spotkanie z fizjo wkec oceni czy wszystko ok.

    Ja tez staram sie w domu wszysyko ogarnac. Teraz gorzej bo wiekszosc dnia sledzamy na podwormu ale posilki wszystkie sa. Gorzej ze sprzataniem ale to ogarnia maz jak ja dzieci usypiam.

    Najgorszym wyzwaniem dla mnie mest usypianie ich jak jestem sama w domu. Obydwaj chodza mniejwiecej w tym samym czasie.

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowe_pola wrote:
    Papapatka ja mam takie napady senności. Nie wiem do końca z czego to wynika, zawsze myślałam, że może coś z cukrem mam nie tak. Przed ciążą w zasadzie to była codzienność, bywało, że w pracy mogłabym wejść... pod biurko byle tylko na chwilę zamknąć oczy, przespać się i za parę chwil wrócić zregenerowana. W ciąży rzadziej tak miałam, a teraz jak już jest mała na świecie zdarzyło mi się kilka razy. Ogólnie mam niskie ciśnienie, w ciąży wyszedł mi trochę podwyższony cukier więc skończyło się na trzymaniu diety i mierzeniu poziomu cukru na czczo i godzinę po posiłku. Jakies 2 miesiące temu robiłam powtórnie krzywą cukrową i z kolei teraz cukier wyszedł mi zbyt niski :/ Ogólnie diabetolog zalecił mi na niedocukrzenie trzymanie diety ale nie odpowiedział mi czy ta senność może wynikac z nieodpowiedniego poziomu cukru we krwi. Zalecił, żeby zmierzyć poziom cukru wtedy kiedy będę mega senna ale w sumie od tamtej pory jakość nie miałam ku temu okazji, diety zresztą też nie trzymam więc na pewno nie poprawiło się przez to.

    Dzięki za odpowiedź.
    Ja zawsze miałam niskie ciśnienie, do tego stopnia ze 5-6 kaw dzinne i dopiero funkcjonowałam. W ciąży ograniczyłam do dwóch ale też byłam na l4 i w domy spałam kiedy chciałam. Od porodu pije tylko inke, chyba czas zmierzyć ciśnienie...
    Co do cukru to zawsze miałam w normie. Krzywa podczas ciąży tez ok.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też już czasem nosimy w pionie ale każda inna pozycja jest ble a noszenie przodem do świata powoduje ucisk na brzuch i jeszcze większe ulewanie :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda mala nadal ulewa?duzo? U nas sporadycznie juz sie to zdarza... A ten nutriton co dawalas nie pomaga? Moze ja za bardzo za ten brzuszek lapiesz? Ja czasem tez przodem do swiata nosze.lapie jedna reka za pampersa tzn pod tylkiem i z przodu a druga reka bardziej na klatce piersiowej.
    Moja tez by chciala podnosic sie za rece ale niestety ma nieugieta mame która nie chce jej pomoc ;) ogolnie lezac na plecach wysoko podnosi glowe,robi brzuszki ;) ale wtedy klade ja na brzuch i tak ma ćwiczyć podnoszenie jak chce ;) zabawki ladnie chwyta jak ja zainteresuja, ale przewroty z brzucha na plecy to u nas nadal takie przypadkowe a odwrotnie to jeszcze huhuhu daleko ;) ma dopiero 4 m-ce wiec luzik niech cwiczy na brzuchu ;) przy starszaku wydaje mi sie taka malutka :) i chyba to bedzie corunia tatunia:D na jego widok az sie trzesie z radosci :D

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nosimy przodem do świata, ale gdy chcę ją uspokoić, bo płacze to przodem do mnie.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska niestety nadal :/ raz mniej raz więcej ale nadal. Nutriton nie za bardzo pomaga wtedy ulewa kislem...

    Moja też już się chce podnosić np przy karmieniu...ale jej nie pozwalam

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponawiam pytanie :) jak często przebieracie wasze maluchy ? Pielucha jest wtedy bardzo mokra czy po prostu mokra ?

  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja jakos nie interesuje podnoszenie.
    Przebieram zazwyczaj zawsze przed lub po karmieniu

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja interesuje się podnoszeniem ale tez jej nie pozwalam. Nosze w pionie tylko do odbicia. Chyba ze plecami do mnie to czasami tak, ale rehabilitant pozwolił tak ją nosić. Ja przebieram co 3 h w dzień a w nocy różnie. Przy pierwszym karmieniu ok 12-1 w nocy przebieram bo się nie wybudza ale przy drugim ok 4-5 raczej nie przebieram bo się budzi i nie chce spac. Chyba ze jest rozbudzona i nic nie będzie ze spania to wtedy przebieram.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka zawartość pieluchy? Mokro czy bardzo mokro ?

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co 3 h bardzo mokro a po nocy to już na maxa mokro.

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zmieniam ok 4-5 bo wtedy zazwyczaj mały się budzi więc coś trzeba robić, poza tym często jak przysnę i zostanie z nami w łóżku spiąc na boku jakimś cudem zawsze ma zasikane ubranko, w dzień zmieniam jak już widzę ze pielucha jest nasikana albo mały zrobi kupe także wychodzi ok 5-6 na dobę poza tym zależy co dla kogo znaczy bardzo mokro :) Ruda a jak to u Was wygląda? Masz jakieś obawy że pytasz?

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po nocy jest bardzo mokro a w dzień pasek po 3h ma zmieniony kolor ale pielucha wydaje się być lekka...
    Tak tylko pytam :)

‹‹ 1129 1130 1131 1132 1133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ