Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy w jakim miejscu mieszkasz i czy zależy Ci na konkretnym żłobku. W mojej gminie jest tylko jeden żłobek publiczny i warunki są takie, że nie ma co liczyć na miejsce. Pierwszeństwo mają z wielodzietnych rodzin itp. także ja od razu wystartowałam do prywatnych a i tak się nie dostałam do dwóch co są najbliżej...

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum a macie juz podpisana umowe ?

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika Wpisz Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna i swój powiat... U mnie to tak wygląda:
    https://pssecieszyn.pis.gov.pl/?glowna=4

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 811

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś dzwoniłam do jednego prywatnego żłobka, do którego będziemy mieć najbliżej i kazali mi się kontaktować za jakieś 2tyg., bo w tej chwili ważą się jego losy, nie wiadomo czy przetrwa. Dziwne, bo opinie ma dobre.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami być może właśnie przez koronawirus? Rodzice nie chcą płacić a właściciele nie lubią strat... nikt nie patrzy na to że w innych branżach jak "robota" nie wykonana to i zapłaty nie ma. Ja za przedszkole tylko za wyżywienie place więc nie mam opłat obecnie, niani place za wypracowane godziny... Żłobka ani prywatnego ani państwowego nie mamy :/ aczkolwiek to byłby może pomysł na biznes ;) szkoda że nie mam wykształcenia w tym kierunku bo bym juz biznesplan robiła :D

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 811

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska, tak tak, o tą obecną sytuację chodzi.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak u Was sprawa z drzemkami? Już byliśmy na jednej ale musieliśmy wrócić do dwóch :/ jak była piękna pogoda i wychodziłam o 10 na podwórko dawała radę wytrzymać ale w domu o 10 zaczyna ziewać i trzeba ją kłaść :/

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj nadal 2 drzemki łącznie ok 2,5-4h zazwyczaj ok 3-3,5h w nocy ok 9-11h

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2020, 19:29

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez byla juz 1 drzemka ale odkąd siedzimy więcej w domu to chyba zaczyna sir nudzic i chce isc spac wczesniej i biestety mamy 2 krótkie drzemki...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my już nie wróciliśmy do dwóch drzemek chociaż po 10-11 czasem też zaczyna ziewać itd to przeciagam mu aktywność nawet do 12:20... Śpi ok. 2h i to mu wystarcza. Przesypia w nocy ok 10 do maks.10,5h

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 811

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ciągle 2 drzemki. Dałby radę dłużej wytrzymać, ale jak raz zrobiłam próbę to skończyło się jedną drzemką 30min na cały dzień i teraz boję się zaryzykować... W nocy śpi 10-11hh, w dzień 1,5-2h.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2020, 20:38

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, nie mamy podpisanej umowy, ale babka obiecała, że miejsce trzyma i jak tylko minie zawierucha to podpiszemy.

    U nas czasem jedna czasem dwie, najgorzej jak zaczyna być śpiąca o 17, nie wiadomo o wtedy robić, zazwyczaj staramy się dociągnąć do wieczora.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    A my już nie wróciliśmy do dwóch drzemek chociaż po 10-11 czasem też zaczyna ziewać itd to przeciagam mu aktywność nawet do 12:20... Śpi ok. 2h i to mu wystarcza. Przesypia w nocy ok 10 do maks.10,5h

    U nas tak samo ;) a w nocy nadal 2-3 pobudki ;)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska mój ostatnio też po 3 razy się budził jak ta pełnia była (kilka nocy z rzędu) i jasno w pokoju prawie jak w dzień.. przedostatniej nocy 2x a ostatniej nocy jęczał coś w nocy ale zasypiał od razu-nawet nie wstawałam i tylko raz go karmiłam i przed 7 wstał. Raz w tygodniu mu się średnio zdarzy, że nie budzi się wogóle, wtedy święto ;)

    Malami gdyby młody mi spał tylko 0,5h to wiadomo, że druga drzemka byłaby musowo lub ja najpewniej starałabym się go jeszcze uśpić w tym momencie a u nas wtedy cyc działa i robi robotę..czasem się tak zdarzy, że słyszę płacz z pokoju i zanim dojdę to młody "chrapie" więc ostatnio tak bardzo się spieszę..

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy kogoś z Was dzidziolek dalej się budzi tak co 1,5h? Chciałam karmić dłużej, ale niektóre nocki to masakra...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2020, 21:46

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum może zęby idą dalej..? trudny to czas dla takich maluchów.

    da8300b52b.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    Dziewczyny a czy kogoś z Was dzidziolek dalej się budzi tak co 1,5h? Chciałam karmić dłużej, ale niektóre nocki to masakra...

    U nas tak jest jak ida zęby.
    A ze ciagle jakies ida to jest jak jest.
    Czasem zdazaja sie dni czy nawet tydzien gdy nic ja nie boli i wtedy budzi sie jakies 3 razy przez całą noc ( w nocy spi 12 godzin).

    Teraz wychodzą nam dolne dwójki, pierwsza lada dzień powinna sie przebić.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 811

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, ja tak właśnie robię, że jak się szybko obudzi to daję cyca, kładziemy się na łóżku i dosypiamy, ale czasem się to nie udaje.

    Mój w nocy nawet śpi, ale nad ranem wisi na cycu. W ogóle ostatnio w ciągu dnia non stop chce cycka, oszaleć idzie.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami szczególnie oszaleć można kiedy czuje się zęby na na sutku i moc odkurzacza na full.. czasem jest to nie do zniesienia, więc co chwilę zmieniam mu pierś. Nauczyłam się go karmić na jednym boku dwoma, żeby mi z łóżka nie zleciał kiedyś..

    WCCC znowu wyprzedaż + darmowa dostawa tylko rozmiary już przebrane. Wzięłam wiązane kapcie w rozm. 24 (chcę na dworze używać), pewnie będą za duże... zobaczymy.
    https://ccc.eu/pl/dzieciece/chlopiece/kapcie/kapcie-mb-1bb10-3-srebrny

    W 51015 też wyprzedaż..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2020, 22:32

    da8300b52b.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 5 pobudek w nocy jak nic. Męczy mnie to bardzo. W dzień nawet nie ma jak się położyć bo oprócz małej jeszcze 3latek na pokładzie 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2020, 22:27

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
‹‹ 1473 1474 1475 1476 1477 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Obrotowy fotelik tyłem - bezpieczeństwo i funkcjonalność

Fotelik obrotowy to wygoda i bezpieczeństwo w jednym – dzięki funkcji obracania ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka z samochodu, a także pozwala na łatwe ustawienie tyłem do kierunku jazdy, co jest najbezpieczniejszą pozycją dla najmłodszych pasażerów. Jakie ma jeszcze korzyści?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z poczuciem winy i ze wstydem?

Poczucie winy i wstydu może wpływać na to, jak postrzegasz siebie, jakie decyzje podejmujesz i jak budujesz relacje z innymi. Jeśli nie umiesz ich rozpoznać i zrozumieć, mogą Cię przytłaczać, odbierać energię i podcinać pewność siebie. Nie musisz w tym tkwić. Nauka rozróżniania tych emocji i skutecznego radzenia sobie z nimi pomoże Ci odzyskać wewnętrzny spokój i lepszy kontakt ze sobą.

CZYTAJ WIĘCEJ